Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2015/2016


matek

Rekomendowane odpowiedzi

1. Za rozsądną kwotę bym brał ;) Zresztą akurat Lowry grał w tej serii lepiej niż DDR. I było to jedno z kilkunastu nazwisk, które po prostu wypisałem jako najlepszych UFA.

2. Nie tylko PG (który DeRozana notabene zgwałcił najbardziej w g1, gdy wbijał się jak chciał) - mijali go w tej serii dość łatwo Ellis czy Hill. Zdecydowanie najgorszy obwodowy obrońca w Raps.

3. Eee tam ogólnie grał bardzo słabo (ledwo 40%TS przekroczył) Ellisgo krył - to na nim punkty głownie w g1-4 zdobywał, pamiętam bo kląłem, że Vogel ma reagować.

4. w '17 i '18 to będzie problem, ogólnie jak czytałem o planie LAL - wydania całej kasy na trio DDR, Barnes, Ezeli to robi mi się ciut słabo. Mam delikatnie mówiąc inny wymarzony offseason.

 

1. Nie zgadzam się. Derozan przynajmniej miał przebłyski. Lowry? Cała seria słaba i nie wszystko można było wytłumaczyć obroną Indiany (osobiste).

2. O Czym Ty mówisz? Hill rzucał głównie trójki, a jeden na jeden ogrywał choćby Powella, Ellis był przecież słaby przez całą serię. George najlepszy mecz rozegrał w g5, kiedy krył go już Carroll.

3. Krył go głównie George, na zmianę z Solomonem Hillem. Ellis ewentualnie czasem na switchach. No i dziwię Ci się, że kląłeś - powinieneś kibicować Toronto, bo ich wygrana zmniejsza szanse na DeRozana w Lakers.

4. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten plan, ale nie, w 2017 nie będzie żadnego problemu, bo Lakers mają ponad 60 milionów cap roomu, a wtedy dojdzie kolejnych kilkanaście. Serio, daj już spokój.

 

Wyluzujcie, akurat z Magiciem to był żarcik. (majówka była, więc pewnie wszyscy mogli w razie czego zapić tego suchara)

 

eee a moją odpowiedź wziąłeś na serio?

 

Największy problem z Youngiem to sprawy pozaboiskowe. Znacznie bardziej pasuje pod względem skillsetu niż Lou czy DeRozan.

 

Uniform.gif

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafilem na ciekawostke, ktora moze miec znaczenie dla tego watku... Derozan jest free agentem nie tylko w NBA, ale rowniez na rynku butow [gdzie LA/NY wciaz znacza duzo]. W zwiazku z tym moze chciec podpisac z Lakers nie tylko dlatego, ze to bedzie powrot do domu...

 

Przede wszystkim, Nike stracił jednego z głównych swoich graczy i może cisnąć wolnych agentów ze swojej stajni do LA, albo kusić kogoś takiego jak DeRozan.

 

 

Ja tam jestem ciekawy, jaki pakiet Mitch sklei za Cuza, jeśli uda nam się zatrzymać pick. 

 

Pick. I tyle. Zresztą, Cousins IMO nigdzie nie odejdzie.

 

Z tym Georgem to nie jest takie proste. Jeżeli Bird ma podstawy sądzić, że PG odejdzie za dwa lata, to na pewno rozezna rynek. Tym bardziej, że George już nie raz marudził w trakcie sezonu, a play-offy pokazały, jak jest osamotniony w ataku.

 

Tyle, że czas Larry'ego jeszcze nie nagli. Obstawiam, że na razie nadal będzie próbował przestawić Pacers na bardziej otwartą grę, być może zmieni trenera, a do tematu wrócimy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Three years and $50 million?

According to several league executives, that is likely to be what it takes to land Warriors restricted free agent center Festus Ezeli this summer.

 

(...)

 

The Lakers, a source said, will have interest in Ezeli, seeing his size and rim-protecting defense as an ideal complement to forward Julius Randle. L.A., of course, just hired Warriors assistant Luke Walton to be its coach. Ezeli had the best months of his career in November and December, with Walton filling in while Kerr recovered from back surgery, and before Ezeli’s knee injury.

 

http://www.sportingnews.com/nba/news/nba-free-agency-festus-ezeli-golden-state-warriors-luke-walton-contract-lakers/1trjwjn6jd1gj12ikx50928nwl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sztabu - Luke ponoć chce ściągnąć z Warriors Chrisa DeMarco (player dev coach). Myślę, że byłby to świetny ruch.

 

 

Dotychczas dość spokojnie czekałem na loterię myśląc, że najgorsze za nami i utratę picku można będzie przeboleć. Jednakże coraz więcej wskazuje, że plan Lakers na lato w przypadku utraty picku i pewnego w takim wypadku reject od Duranta to Ezeli+Barnes(Parsons)+DeRozan -> w pierwszym sezonie około 64 mln na taki tercet trzeba wydać, a potem na kickerach rośnie to do +- 67 w '17 i 70 mln w '18. Powątpiewam w możliwość podpisania Hassana jeśli utracimy pick czyli nie pozyskamy nikogo znaczącego wcześniej, ale w takim wypadku wydawane będzie na taki tercet 69/73/78.

 

Dodatkowo słuchając Jima The Lakers have developing prospects D’Angelo Russell, Julius Randle and Jordan Clarkson. Clarkson will be a restricted free agent in July, but the team expects him to re-sign. Buss also listed forward Larry Nance Jr. and veteran guard Lou Williams [ :mad: ]as building blocks for the future.

 

Jak zakończymy offseason z mniej więcej takim rosterem (zakładam stretch N.Younga) :

Russell/Lou/Huertas

DeRozan/Clarkson/(2nd round pick)

Barnes(Parsons)/A.Brown

Randle/Nance

Ezeli(Hassan)/T.Black

 

+ uzupełnienia frountcourtu za minimum to będę rozczarowany udupieniem się w przeciętności na przyszłe lata (niezbyt wierzę w ewentualne przyszłe wymiany czyszczące salary Mitcha, ostatnio wszystko przesypia, już o jakichś cudownych, wzmacniających LAL dealach nie wspominając) i utratą szans na sprowadzenie gwiazdy w najbliższych latach. Zostanie tylko kilkanaście mln za rok do wydania, za dwa SC ma ciut spaść, a promocja na Randle'a i JC się skończy. Nie chcę takiego scenariusza.

 

Gdyż rzecz jasna upgrade będzie gigantyczny względem ostatnich sezonów, ale czy po to szorowaliśmy dno z Scottem by jednym offseason zapewnić sobie utknięcie na zachodzie w przeciętności?

takim szrotem to playoffow nie ugraja nawet

Marzy mi sie PG w LA ale to jednak malo prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja marzenie dla Lakers i bardzo watpie, ze beda w stanie podpisach 3 graczy na takim poziomie. Sama opcja, ze Warriors puszcza zarowno Barnesa, jak i Ezeliego jest raczej niezbyt prawdopodobna.

True

Bardziej prawdopodobne jest to że puszcza Ezeli niż Barnesa

 

Ale nie zgodzę się że nie zrobią PO. Dużo zależy od tego co zrobia Memphis i Pels a także Mavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january 

 

Przede wszystkim za bardzo to przeżywasz, łykając różne doniesienia. Spokojnie, poczekajmy etapami. Najpierw loteria. Bo tak, to wszystko jest mieszane... "jeśli, jeśli..." i masz milion wersji, które filtrujesz wg tego, co bardziej cię grzeje. 

 

Poza tym już trafnie zostało zauważone, że wyrwanie Barnesa i Ezeliego razem jest raczej niemożliwe. A w atak po kiepskiego Parsonsa nie wierzę, nie za grube pieniądze. Ezeli lux grał pod Waltonem, znają się bardzo dobrze. Wolę jego, niż Hassana. 

 

Na kogo chcesz kisić te pieniądze? Na coś trzeba je wydać. Lepiej na jednego DeRozana, niż trzech Lou Williamsów. A wieczne czekanie na to, że jakiś topowy grajek tutaj przyjdzie, mija się z celem. 

 

Lakers muszą się stopniowo przebudowywać, nie licz na natychmiastowe przejście z dna ligi do top 5 konferencji. Wieczne oszczędzanie i żałowanie kasy, to będzie dalsze błąkanie się w bottom 3-4 zachodu aż do ewentualnego wybuchu potencjału Randle'a i Russella. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janary jestes w goracej wodzie kompany...spokojnie popatrzmy na to co stanie sie w te wakacje i wtedy oceniajmy, bo gdybanie jest bez sensu...watpie aby GSW puscilo Ezeliego i Barnesa...powoli nastawiam sie na Hassana i DeRozana i potem jakis handel tymi graczami plus Clarksonem? i moze tegorocznym pickiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel nowopodpisanymi to najwcześniej w grudniu. Jedynie Clarksona w s'n't można będzie oddać już na początku lipca z ewentualnymi prawami do gracza wybranego w drafcie (jeszcze przed podpisaniem z nim umowy). 

 

Jeśli chodzi o nastawianie się na coś, to ja - przy założeniu z pickiem w Philly - widzę u nas DeRozana i Ezeliego. Zatrzymanie wyboru pewnie to zmieni, ale jeszcze o tym nie myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd January wziąłeś ten plan Lakers, ja się nigdzie z czymś takim nie spotkałem.

 

Celnie zauważyli przedmówcy, że Warriors raczej nie puszczą jednocześnie Barnesa i Ezeliego.

 

Osobiście uważam, że Lakers nie zgarną żadnego z czołowych FA, bo większość zostanie w dotychczasowych klubach.

 

Mam tu na myśli Duranta, DeRozana, Horforda, Whiteside'a, prawdopodobnie także Batuma i Parsonsa.

 

Ezeliego chętnie bym przygarnął, ale jednak sugerowane 50/3 to trochę dużo jak na kogoś, kto opuścił masę meczów z powodu kontuzji, mimo że nigdy nie grał dużo minut.


po co ten DeRozan w lakers? nie dość, że jest słaby, to jeszcze ma tak niepasujący styl gry do tego, co będzie wprowadzał (najprawdopodobniej) Walton, że głowa mała.

 

Nie zgadzam się z tym niedopasowaniem, ale inna sprawa, że jeśli Walton okaże się dobrym trenerem, to dopasuje system do talentu, jaki dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie zgadzasz się z niedopasowaniem? DeRozan to wybitnie iso grajek, tylko 30% jego rzutów jest asystowanych (u Curry 47), więc jak miałby się odnaleźć w passing friendly koszykówce? szczególnie ze jego rzut (i midrnage i 3p) jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że gra ISO wynika z systemu Raptors, którego ograniczenia najlepiej pokazują tegoroczne play-off (i ubiegłoroczne zresztą też). 

 

DeRozan jest bardzo dobry jako pick and roll ballhandler, nieźle i chętnie podaje i pod tym względem doskonale pasuje. Bez piłki też grać potrafi, po prostu atak Toronto jest bardzo prosty i statyczny, oparty na kreowaniu jeden na jeden bądź na pickach.

 

Zgadzam się jedynie co do ograniczeń pod względem rzutu, ale tu znowu DeRozan jest niezły na spot up, a słaby offscreen. 

 

Generalnie uważam, że byłby bardzo groźny w ofensywie wzorowanej na Warriors, gdzie atakowałby defensywę będącą cały czas pod presją, w przeciwieństwie do tego, co jest w Raptors.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Lakersi osiągnęli największy sukces na rynku od lat. Udało się Wam wyrwać Waltona, którego chciało wielu. I wyrwaliście go nie ze względu na potencjał kadrowy i możliwość wyników, a ze względu na sentyment. I tutaj się dziwię Waltonowi, bo nieraz był gnojony przez kibiców LAL. Niektórzy zapomnieli, że nie tylko Brown czy Parker byli opieprzani i lżeni regularnie. Obrywało się Vujacicowi (pozdro NYK!) czy właśnie Waltonowi. Przecież ile było komentarzy, że to kaleka itp.? Jechano go równo. A on teraz wraca do LA, bo albo zapomniał jak go traktowano albo chce coś niedowiarkom udowodnić. No ale zgodził się pracować w Lakersach. Nie do końca jestem przekonany o tak wielkim geniuszu Waltona, ale niech będzie. Jednak dziwię się fanom LAL. Pierwszy raz od dawna ktoś na poważnie spojrzał w Waszym kierunku i nawet zgodził się wejść do tego burdelu, a Wy narzekacie na ewentualne trio Ezeli - Barnes - DeRozan? Sukcesem będzie dla Was jeżeli którykolwiek na poważnie rozważy przeprowadzkę do Miasta Aniołów. Macie pierwszy sukces, od którego można kroczek po kroczku budować coś nowego, a niektórzy znowu wybrzydzają? Widać, że przez lata za dobrze było niektórym kibicom LA i nie potrafią zejść na ziemię. Doceńcie to, że dostaliście trenera jakiego chcieliście, a nie kolejny przerzuty przez ligę odpadek. Doceńcie, że DeRozan rozważa przeprowadzkę do LA. Ma swoje olbrzymie wady, ale i tak przebija wszystko, co prezentują obecni Lakersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Lakersi osiągnęli największy sukces na rynku od lat. Udało się Wam wyrwać Waltona, którego chciało wielu. I wyrwaliście go nie ze względu na potencjał kadrowy i możliwość wyników, a ze względu na sentyment.

 

Dzięki za info. Z ciekawości: potrafisz czytać w myślach także innych osób, czy tylko Waltona?

 

 I tutaj się dziwię Waltonowi, bo nieraz był gnojony przez kibiców LAL. Niektórzy zapomnieli, że nie tylko Brown czy Parker byli opieprzani i lżeni regularnie. Obrywało się Vujacicowi (pozdro NYK!) czy właśnie Waltonowi. 

 

A to jest bzdura. Walton był ulubieńcem fanów w Staples (pamiętne "Luuuuuke"), a że na forach go jechali, no sorry, ale to samo można powiedzieć praktycznie o każdym zawodniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel nowopodpisanymi to najwcześniej w grudniu. Jedynie Clarksona w s'n't można będzie oddać już na początku lipca z ewentualnymi prawami do gracza wybranego w drafcie (jeszcze przed podpisaniem z nim umowy). 

 

Jeśli chodzi o nastawianie się na coś, to ja - przy założeniu z pickiem w Philly - widzę u nas DeRozana i Ezeliego. Zatrzymanie wyboru pewnie to zmieni, ale jeszcze o tym nie myślę. 

 

Kasę lepiej lub gorzej wydać trzeba. Po drugie handlować możemy już od grudnia, a możemy i po sezonie, najważniejsze, że będziemy mieć czym handlować. 

 

Nawet jeśli cała trójka zawitałaby do LAL, to skład:

 

Russell - DeRozan-Barnes-Randle-Ezeli i z ławy Clarkson-Lou-Brown/tegoroczny pick- Nance - Black to i tak lepiej niż to co trzeba było oglądać przez ostatnie dwa sezony więc narzekania nie rozumiem. PO z tego nie będzie, ale miejsce 9-12 na Zachodzie już tak. Potem podchody pod graczy, którzy będą FA w 2017 i 2018 i ewentualne transfery mogą jeszcze coś poprawić, bo nie oszukujmy się, ale na chwilę obecną nie ma czym handlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.