Skocz do zawartości

NBA PLAYOFFS TYPER 2015


tomeczeg20

Rekomendowane odpowiedzi

To już zależy kto ma jaki system. Ja się nie czuję mocny we wróżeniu z fusów, za to zamierzam sporo oglądać i analizowac staty. Sporym rozczarowaniem mogłaby być sytuacja, w której ktoś obstawia na mistrza np. GSW, a Curry w pierwszym meczu łapie (odpukać) poważną kontuzję. Dla takiego kogoś zabawa się może nie kończy, ale na pewno redukuje do minimum szansę na końcówe zwycięstwo.

 

Inna sprawa, że to tylko zabawa i nie ma się co spinać na wygraną. Większość z nas tygodniowo wydaje znacznie więcej u buka, niż będzie go kosztować wpisowe do tej forumowej gry  :smile:

 

Równie dobrze w pierwszym meczu każdej serii kluczowy zawodnik moze sie połamać. W takiej sytuacji może rzeczywiście nie obstawiać w ogóle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze w pierwszym meczu każdej serii kluczowy zawodnik moze sie połamać. W takiej sytuacji może rzeczywiście nie obstawiać w ogóle :grin:

 

Ja akurat jestem z opcji "8", więc nie mam z tym problemu. Widzę, że jednak inni mają i staram się zrozumieć obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay to żeby nie było, czy jest ustalone że te 8? Czy może ukłon w stronę piątkowiczów i dajemy 7 hehe?

 

 

Bo jesli ustalone to ktoś niech założy temat - nie wiem Luki? Trza ruszać z tym shitem! /bo koleś który mówił że sie tym zajmie sie wycofał :D /


Ja akurat jestem z opcji "8", więc nie mam z tym problemu. Widzę, że jednak inni mają i staram się zrozumieć obie strony.

Ofkorz ja rozumiem tych z 10 i tych z 5 a nawet tych co chieliby 1pkt

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kompromis Matek, bo 10 punktów za mistrza wzięło się "znikąd", tzn. zdaje się ktoś kiedyś tak jeszcze na ebaskecie rzucił i to zostało (choć już w pierwszej edycji tutaj na enba były głosy, aby to zmienić, no ale argumentacja "tak do tej pory graliśmy" gasiła rozmowę, szczególnie że mało osób brało wtedy udział). nie było nad tym jednak głębszej dyskusji, jak nad dokładną punktacją - która właśnie dzięki dyskusji wygląda na całkiem dopracowaną zarówno jeśli chodzi o punktację za poprawne typowanie jak i teraz punkty minusowe po korekcie Lukiego. natomiast 10 punktów za mistrza nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia - chyba że ktoś przedkłada ruletkę nad analizę.

 

Lorak pykniesz jak będzie 7? :smile:

nie i trochę żałuję, że wcześniej nie ogarnąłem tematu, bo można było po prostu zrobić dwa typery: jeden z 10 punktami za mistrza, a drugi w ogóle bez tego (czy tam 2pkt bonusu). każdy by wtedy zagrał tam, gdzie byłaby dla niego fajniejsza zabawa.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielenie się na 2 grupy uszczupla pulę, więc trochę nie fair w stosunku do tych co juz wpłacili. Weszli w to, wiedząc że grać będzie 20-30 osób. Czy weszliby tak samo, gdyby od razu było mówione, że uczestników będzie 2 razy mniej? Nie wiadomo. Ogólnie robi się spore zamieszanie, chociaż wydawało się, że już wszystko ustalone. Ja wpłacam dopiero jak się dogadacie, bo w końcu się okaże, że będą 4 ligi po 5 osób ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, co decyduje o tym, że większość jest za opcją 8 punktów? Dlaczego wg was jest to lepsza opcja?

 

Aha Lorak w zeszłym roku nie było tak, że nie wygrałem przez kontuzję Ibaki, bo San Antonio i tak było raczej poza zasięgiem OKC i trzeba oddać tym, co typowali SAS, że wybrali zdecydowanie najlepszy zespół. Ale nie da się ukryć, że w ostatnich dwóch latach czołowy gracz contendera wypadał z gry już w czasie playoffów, co znacząco wpływa na naszą grę przy takiej punktacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do c***a Pana, chłopy tu siedzą a nie okresowe lale. Dogadać się i fru. Dla mnie - może być 5,może być 8, k**** może nie być wcale punktów za misia. Prosta sprawa, 30 dychy w puli od łba, cała pula sięgnie może 6 stów - czyli ciekawie. Ponadto, to bardziej robota pt. fun and play, polewki forumowe, a nie realna bukmaszyna. Ponadto - 50% idzie za 1 miejsce. Czyli wsadzasz 30, możesz wyjąć 300 bo obstawiłeś orientacyjnie więcej niż połowę par/wyników/cokolwiek. Czyli tak, jakby jeden z drugim stawiał taśmę u buka. 1 do 10 przebicie jeśli będziesz best of the best + masz forumowy tytuł napierdalacza zakładów. 

 

Tańczymy czy się pierdolimy, że jednak asekuracyjnie 3 punkty za mistrza, ujemne punkty w parzyste dni i inne gówna?

 

Wiara we własne siły typowania całej tabeli pozwala mi podpiąć się pod ten wynik, który da najwięcej frajdy całej grupie i zapewni największą grupę. Bez sensu krzyżować miecze, gdy w puli 100 zeta. 

 

Do boju bo czas leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chyba że ktoś przedkłada ruletkę nad analizę.

 

 

 

 

Typowanie mistrza to ruletka?

Twoją analizą możesz zdobyć tyle punktów że te 10 to znaczenia mieć nie będzie bo wiadomo analizą to źle zawsze wytypujesz mistrza bo to ruletka :wink

tylko czy Przem chciałby być skarbnikiem tych, którzy typują mistrza jedynie za 2 punkty ;]

 

Jak ja na coś sie zdecyduję czy obiecam komuś to sie wywiązuję z zadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowanie mistrza to ruletka?

Twoją analizą możesz zdobyć tyle punktów że te 10 to znaczenia mieć nie będzie bo wiadomo analizą to źle zawsze wytypujesz mistrza bo to ruletka :wink

 

typując mistrza jakieś dwa miesiące przed mamy mniej informacji niż gdy typujemy na bieżąco seria po serii. dlatego też taki typ na mistrza jest bardziej podatny na czynniki losowe. do tego jego spora waga punktowa (10 czy 8 pts) - gdy na szczycie po wytypowaniu 15 serii (!) 3-4 punkty to bardzo dużo - sprawia, iż coś takiego może wypaczyć wynik zabawy. natomiast uzasadnienia za tak wysoką wartością typu na mistrza nikt nie podał.

 

Piotrek, jasne, upraszczam z Ibaką. ale to "raczej" w przypadku drużyny, która jest tak niewygodna dla spurs zawsze jakąś tam wątpliwość pozostawia.

 

Dzielenie się na 2 grupy uszczupla pulę, więc trochę nie fair w stosunku do tych co juz wpłacili. Weszli w to, wiedząc że grać będzie 20-30 osób. Czy weszliby tak samo, gdyby od razu było mówione, że uczestników będzie 2 razy mniej? Nie wiadomo. Ogólnie robi się spore zamieszanie, chociaż wydawało się, że już wszystko ustalone. Ja wpłacam dopiero jak się dogadacie, bo w końcu się okaże, że będą 4 ligi po 5 osób ;]

właśnie dlatego żałuję, że dyskusja nie zaczęła się wcześniej.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typując mistrza jakieś dwa miesiące przed mamy mniej informacji niż gdy typujemy na bieżąco seria po serii. dlatego też taki typ na mistrza jest bardziej podatny na czynniki losowe. do tego jego spora waga punktowa (10 czy 8 pts) - gdy na szczycie po wytypowaniu 15 serii (!) 3-4 punkty to bardzo dużo - sprawia, iż coś takiego może wypaczyć wynik zabawy. natomiast uzasadnienia za tak wysoką wartością typu na mistrza nikt nie podał.

 

Aha czyli najważniejszy czynnik wypacza zabawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.