Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Znajdę sondaż i taki, gdzie większość jest za zaostrzeniem i taki za liberalizacją.

Szukałem przed napisaniem posta i nie znalazłem.

znajdź!

 

 


Napisałem zdecydowanie najwięcej, ponieważ wśród zwolennikow zaostrzenia jest wiele różnych opcji i polaczenie ich w te 37 procent zaniza proporcje. Aktualna ustawa to 43 procent poparcia a wszystkie pozostale opcje to lacznie 52 procent.

Jak napisze ze w ostatnich wyborach parlamentarnych zdecydowanie najwiecej glosow zdobyl pis to tez bedzie nieprawda bo pozostale partie dostaly wiecej w sumie?

Ale jakie ma zaczenie to w jakim stopniu te 37% chce liberalizacji obecnej ustawy?

Możemy sobie również filiozofować, że gdyby ruszyć ustawę w jedną albo w drugą stronę bez groźby odwetu z drugiej strony po kolejnych wyborach to kilka % osób będących obecnie za kompromisem pewnie przeszłoby na jedną lub drugą stronę... ale co z tego??

6% to ciągle nie jest "zdecydowanie".

Hipotetycznie zakładając, że odbywa się referendum w którym masz pytanie o liberalizacje lub zaostrzenie, do urn idzie 52%, gdyż reszta jest za 'kompromisem', głosowanie jest ważne i tyle masz z tego 'zdecydowanie'

 

Jeśli napiszesz, że w ostatnich wyborach PIS dostał zdecydowanie najwięcej głosów to będziesz bliższy prawdy, faktem jest, że dostali 13% więcej głosów niż kolejna partia.

 


Z tym kieranem tym bardziej:)

Sebastian to jednak ty?:)

"Wiadomo, że ta religia wyklucza możliwość aborcji - czyli - popierasz aborcję oznacza jednocześnie out z chrześcijaństwa. I w czym problem ?"

- jednak nie, czasami nie przeszkadza to zostać świętym

"Zawsze mnie dziwiło to jak przeróżne osoby robiły rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską a później skarżyły się na wykluczenie."

- jeśli byłeś lubiany przez kościół robiąc rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską mogłeś zostać świętym, a twoje czyny zostały określone jako cuda:D

"stanowisko kościoła jest w tej sprawie określone od jakichś 2000 lat i nic się nie zmienia. Czemu ktoś ma to kościołowi za złe ?"

- czasami śmieszy obłuda, która zmienia niektóre rzeczy w cuda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

państwo w obecnej postaci nie jest przyjazne obywatelowi.

 

Dlatego partia rządząca, której naczelnym założeniem jest "jak najwięcej państwa w państwie" ma niespotykane dotąd (u partii rządzących w PL) poparcie?

 

Wykaż trochę empatii dla prostych ludzi pracy którym obecne państwo daje dużo więcej niż wcześniej.

 

A nie tylko trzymasz się tej narracji inspirowanej przez burżuazję z Warszawy i innych wielkich ośrodków miejskich.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obie strony piszą o czymś innym. Zadaja inne pytania i podaja inne proponowane odpowiedzi.

 

Jezeli do wyboru jest calkowity zakaz aborcji i kompromis aborcyjny to wiekszosc wskaze na kompromis aborcyjny. Np ja na takie pytanie udzielilbym odpowiedzi ze wole kompromis aborcyjny chociaz podpisalem projekt ordo iuris. Bo projekt ordo iuris nie dotyczy calkowitego zakazu aborcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Wiadomo, że ta religia wyklucza możliwość aborcji - czyli - popierasz aborcję oznacza jednocześnie out z chrześcijaństwa. I w czym problem ?"

- jednak nie, czasami nie przeszkadza to zostać świętym

"Zawsze mnie dziwiło to jak przeróżne osoby robiły rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską a później skarżyły się na wykluczenie."

- jeśli byłeś lubiany przez kościół robiąc rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską mogłeś zostać świętym, a twoje czyny zostały określone jako cuda:D

"stanowisko kościoła jest w tej sprawie określone od jakichś 2000 lat i nic się nie zmienia. Czemu ktoś ma to kościołowi za złe ?"

- czasami śmieszy obłuda, która zmienia niektóre rzeczy w cuda;)

Pogrubione przeze mnie.

Bardzo łatwe i przyjemne postrzeganie świata. hihihihi hahahaha  :) x100

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jakie ma zaczenie to w jakim stopniu te 37% chce liberalizacji obecnej ustawy?

Możemy sobie również filiozofować, że gdyby ruszyć ustawę w jedną albo w drugą stronę bez groźby odwetu z drugiej strony po kolejnych wyborach to kilka % osób będących obecnie za kompromisem pewnie przeszłoby na jedną lub drugą stronę... ale co z tego??

6% to ciągle nie jest "zdecydowanie".

Hipotetycznie zakładając, że odbywa się referendum w którym masz pytanie o liberalizacje lub zaostrzenie, do urn idzie 52%, gdyż reszta jest za 'kompromisem', głosowanie jest ważne i tyle masz z tego 'zdecydowanie'

 

To jest zdecydowanie, kiedy jedno rozwiązanie popiera ponad 40% ludzi. Gdyby zrobić referendum na temat "Czy jesteś za złagodzeniem ustawy aborcyjnej?" to pomijając fakt, że nie byłoby frekwencji:

 

W sondażu: było 5% niezdecydowanych, 15% było za zakazem aborcji całkowitym, 43% za kompromisem, 37% za złagodzeniem, a zatem przeliczając to na pytanie o złagodzenie:

61% będzie przeciwko złagodzeniu

39% będzie za złagodzeniem

 

Czyi ludzi przeciwnych złagodzeniu ustawy aborcyjnej jest o ponad połowę więcej niż tych będących za tym złagodzeniem. 

 

Gdyby głosować na konkretne rozwiązanie ustawowe obecna ustawa miałaby 45,3%. Wszystkie pozostałe rozwiązania w sumie 54,7%. To jest zdecydowana przewaga.

 

 

 

Sebastian to jednak ty? :smile:

"Wiadomo, że ta religia wyklucza możliwość aborcji - czyli - popierasz aborcję oznacza jednocześnie out z chrześcijaństwa. I w czym problem ?"

- jednak nie, czasami nie przeszkadza to zostać świętym

"Zawsze mnie dziwiło to jak przeróżne osoby robiły rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską a później skarżyły się na wykluczenie."

- jeśli byłeś lubiany przez kościół robiąc rzeczy sprzeczne z religią chrześcijańską mogłeś zostać świętym, a twoje czyny zostały określone jako cuda:D

"stanowisko kościoła jest w tej sprawie określone od jakichś 2000 lat i nic się nie zmienia. Czemu ktoś ma to kościołowi za złe ?"

- czasami śmieszy obłuda, która zmienia niektóre rzeczy w cuda;)

 

Kpisz sobie z rzeczy, o których nie masz nawet zielonego pojęcia i nawet nie wiem, czy chce mi się to tłumaczyć. Twój problem polega na niezrozumieniu trzech rzeczy. Nie wiesz, co to jest legenda. Nie wiesz, co to jest aborcja. No i nie wiesz, co to jest cud w KK.

 

Tak jak ktoś tu wcześniej napisał aborcja jest zakazana w KK od samego początku. Była zresztą zakazana również w Starym Testamencie w Księdze Wyjścia, napisanej grubo ponad 3000 lat temu.

 

Nadal nie rozumiem o co Ci chodziło z tą Holecką:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to jest rzeczywiście bardzo adekwatny przykład na zabijanie ludzi:

 

Sprawa toczy się od dziesięciu lat. W kwietniu 2008 roku prokuratura postawiła Stanisławowi K. zarzuty znęcania się nad Bartkiem i przyczynienia się do jego śmierci. Chłopiec popełnił samobójstwo rok wcześniej. 13-latek w liście pozostawionym rodzicie oskarżał księdza proboszcza parafii w Hłudnie. Pisał m.in. że ten bezpodstawnie zarzucał mu kradzież.

 

Oczywiście, że niektórzy mogą więcej. Kobiety, które zabijają swoje dzieci przed urodzeniem nie podlegają żadnej karze, ksiądz za bezpodstawne oskarżenie o kradzież dostaje dwa lata. Cieszę się, że zwróciłeś uwagę na to, że niektórzy mogą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Św. Augustyn za 4...3...2...1...

 

Też się tego spodziewam... 

 

Btw. zdanie często przypisywane Augustynowi: "nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało"

nigdy nie padło. 

 

Aczkolwiek wiedza medyczna pierwszych chrześcijan była dość ograniczona. Uważali oni, że do 3 miesiąca płód nie jest człowiekiem, bo go fizycznie nie przypominał. Często pojawiało się pojęcie płodu nieukształtowanego i ukształtowanego ( czyli już człowieka)

 

Btw. ministerstwo zdecydowało w lutym o rozszerzeniu refundacji o dzieci urodzone pomiędzy 29 a 32 tygodniem:

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/7,79309,23061408,wielka-ulga-dla-rodzicow-lek-dla-wczesniakow-refundowany-dla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy komu rządy PiS się nie do końca podobają jest burżuazją?

Julek nie znałem cię z tej strony

To przecież typowe hasło czerwonych z czasów rewolucji!

Pdrkyles się, albo partię rządzącą

Nie do konca wiem co znaczy pdrkyles, ale PiS to jest wlasnie taka lewicowa rewolucja w PL.

 

Nie jestem w stanie pojac jak partia, ktora w zestawieniu z partia rzadzaca wczesniej przez 8 lat jest:

- bardziej lewicowa gospodarczo (wincyj socjalu)

- bardziej lewicowa swiatopogladowo (pierwsi, ktorzy cos zrobili dla legalizacji marihuany, nie odrzucili - w przeciwienstwie do poprzednikow - zadnego projektu ustawy o zw. partnerskich, puszczaja oko do grup pokrzywdzonych itd)

 

moze przeszkadzac zadeklarowanym lewicowcom. Rozumiem, ze to jeszcze nie 'Razem' - ale i tak - przez takie osoby - powinna byc traktowana jak swego rodzaju zbawienie.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lewicowość to homo+aborcja+WincyjEuropy+feminizm+antyteizm.

Jakieś gospodarki to jarają chyba tylko korwinowców, którzy dopiero co zgolili pierwszego wąsa.

 

W polskim wydaniu lewicowość to jeszcze wielki wstyd z powodu Polskości i kult "odbrązawiania" polskiej historii.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lewicowość to homo+aborcja+WincyjEuropy+feminizm+antyteizm.

Jakieś gospodarki to jarają chyba tylko korwinowców, którzy dopiero co zgolili pierwszego wąsa.

 

W polskim wydaniu lewicowość to jeszcze wielki wstyd z powodu Polskości i kult "odbrązawiania" polskiej historii.

ale swiatopogladowo pis tez jest bardziej lewicowy niz po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czynach ich poznacie

 

To jest akurat prawda, bo PO niby się angażuje w różne akcje, a tak naprawdę nie wiadomo, czy je w ogóle popiera, czy nie i jakie mają zdanie na różne tematy. Na przykład teraz popierają Czarny Protest i w nim maszerują, a jak wlazłem na stronę czarnyprotest.pl to znalazłem tam następujące postulaty:

 

1. zapewnienie dziewczętom w wieku 15–18 lat dostępu do opieki ginekologicznej
oraz antykoncepcji bez udziału i zgody opiekuna prawnego
 
2. powstanie programów zajmujących się dystrybucją prezerwatyw
wśród młodzieży i osób potrzebujących
 
3. pełną refundację farmakologicznych środków antykoncepcyjnych
oraz wkładek wewnątrzmacicznych
 
4. zapewnienie wszystkim kobietom dostępu do aborcji na żądanie do
12. tygodnia ciąży
 
5. traktowanie z szacunkiem kobiet, które intencjonalnie przerwały cią-
żę – zapewnienie im dostępu do instytucjonalnej ochrony przed mową nienawiści
 
6. dostęp do refundowanej procedury zapłodnienia pozaustrojowego
dla wszystkich kobiet po 18. roku życia i przed naturalną menopauzą
bez względu na status związku lub jego brak, orientację psychoseksualną
i sytuację ekonomiczną

 

Coś mi się nie wydaje, żeby PO to popierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś gospodarki to jarają chyba tylko korwinowców, którzy dopiero co zgolili pierwszego wąsa.

 

 

ale że co? jak kogoś bardziej obchodzą kwestie gospodarcze czy ekonomiczne od bełkotu światopoglądowego (którego coraz więcej w polityce kosztem właśnie dyskusji o gospodarczych kwestiach) to jest korwinistą?

 

jeśli tak sądzisz to ładnie masz nasrane w główce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że co? jak kogoś bardziej obchodzą kwestie gospodarcze czy ekonomiczne od bełkotu światopoglądowego (którego coraz więcej w polityce kosztem właśnie dyskusji o gospodarczych kwestiach) to jest korwinistą?

 

jeśli tak sądzisz to ładnie masz nasrane w główce

Uważaj synku na język. Nie przystoi.

Gdzieś w TV widzisz dyskusje o gospodarce? Gdyby były obchodziłyby tylko psa z kulawą nogą, wymądrzających się studentów ekonomii z wyższych szkół z Kalisza, Słupska, Rybnika oraz korwinowców.

 

Większą uwagę skupi na sobie cyrkowa gala KSW niż Noble z ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary jestem na przepychanki. Skoro w PL za ekspertów gospodarczych uchodzą:JKM, Berkowicz, Petru i Balcerowicz to ja podziękuje.

 

Grozą powiało.

http://natemat.pl/234111,jaroslaw-kaczynski-o-kiepskich-sondazach-PiS-wiemy-jak-sarowadzone

 

Odpowiadasz spokojnie jak tylko się da, a oni wmawiają, że ci nerwy puszczają.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.