Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

a co ma plan Marshalla do bomby ? ogarnij się i przeczytaj jeszcze raz, ochłoń trochę

Stwierdziłeś, że gdyby nie plan Marshalla, to komuniści mogliby przejąć władzę. Plan Marshalla był po zamachu stanu w Czechosłowacji, kiedy to poparcie dla komunistów na zachodzie spadło tak bardzo, że jakiekolwiek zwycięstwo w wyborach było całkowicie nierealne. Wniosek - nie znasz chronologii zdarzeń ani tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłeś, że gdyby nie plan Marshalla, to komuniści mogliby przejąć władzę. Plan Marshalla był po zamachu stanu w Czechosłowacji, kiedy to poparcie dla komunistów na zachodzie spadło tak bardzo, że jakiekolwiek zwycięstwo w wyborach było całkowicie nierealne. Wniosek - nie znasz chronologii zdarzeń ani tego okresu.

 

przeczytaj jeszcze raz i sprawdź poparcie WPK i WPS we Włoszech , FPK we Francji , SSPR w Szwecji , KPH w Holandii itp itd

poczytaj o odrodzeniu partii komunistycznej

zobacz kiedy nastąpiło odejście od ZSRR we Włoszech ,we Francji , Szwecji

nie zmuszaj mnie żebym znowu musiał to samo pisać

nie chce wypisywać ,chciałbym żebyś sam poszukał, douczył i poszukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz i sprawdź poparcie WPK i WPS we Włoszech , FPK we Francji , SSPR w Szwecji , KPH w Holandii itp itd

poczytaj o odrodzeniu partii komunistycznej

zobacz kiedy nastąpiło odejście od ZSRR we Włoszech ,we Francji , Szwecji

nie zmuszaj mnie żebym znowu musiał to samo pisać

nie chce wypisywać ,chciałbym żebyś sam poszukał, douczył i poszukał

Pierdolisz, nic wiesz co pokazujesz non stop i mi każesz szukać. FPK nigdy nie przekroczyło 30%, a w takich 1958 ledwo weszło do parlamentu i byli izolowani na scenie politycznej jak teraz Szweccy Demokraci. 

Z nich wszystkich tylko komuniści we Włoszech ledwie przekroczyli 30%, 31% i ich szanse na wygranie wyborów przekreślił Stalin wpierdalając się do Czechosłowacji. 

Nic znowu nie piszesz poza dowodem, że nie znasz się na historii drugiej wojny i okresu powojennego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolisz, nic wiesz co pokazujesz non stop i mi każesz szukać. FPK nigdy nie przekroczyło 30%, a w takich 1958 ledwo weszło do parlamentu i byli izolowani na scenie politycznej jak teraz Szweccy Demokraci.

Z nich wszystkich tylko komuniści we Włoszech ledwie przekroczyli 30%, 31% i ich szanse na wygranie wyborów przekreślił Stalin wpierdalając się do Czechosłowacji.

Nic znowu nie piszesz poza dowodem, że nie znasz się na historii drugiej wojny i okresu powojennego.

FKP wygrało dwukrotnie wybory w 45 i 51 :) załamujesz mnie jako wybitny znawca :) potrzebujesz spokoju Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach poniżej 30% i w drugim nie sprawowali władzy, w pierwszym mimo tego zwycięstwa to Thorez był tylko wicepremierem i to bardzo krótko.

widzisz, przynajmniej się douczyłeś. popatrz na inne kraje i będziesz wiedział że po wojnie Stalin był bardzo popularny , że nawet w W. Brytanii Winston nie dokończył Poczdamu bo woleli socjalistę. nauka nie idzie w las
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, przynajmniej się douczyłeś. popatrz na inne kraje i będziesz wiedział że po wojnie Stalin był bardzo popularny , że nawet w W. Brytanii Winston nie dokończył Poczdamu bo woleli socjalistę. nauka nie idzie w las

Ale ja to wiedziałem wcześniej i napisałem wyraźnie, że nie przekroczyli 30% i byli w politycznej dupie. Jak szwedzcy demokraci.

Partia pracy jako przybudówka Stalina? Grubo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej empirii mówisz.

To ze istnieje coś takiego jak USA, czy zachód to oni stali się potężni dzięki temu że przewodzili w nauce i efektem tego była rewolucja przemysłowa.

Własnie dlatego wyprzedzono chiny gospodarczo a nie dlatego ze kapitalizm.

O dziwo jeśli ktoś rzuca wyzwanie zachodowi, czyli europie zachodniej i USA to jest to zawsze kraj komunistyczny. Wcześniej ZSRR teraz powoli Chiny.

Nie są to Indie, czy Brazylia, albo Pakistan czy inna Indonezja. Te kraje mimo że duże nie są w stanie osiągać przez dziesięciolecia szybkich imponujących wzrostów bez okresów recesji. Taki bezrecesyjny gwałtowny wzrost udawał się tylko komunistom w zsrr i w chinach

To wyraźnie sugeruje ze jeśli jestes słabszy niż światowy hegemon to musisz miec ustrój komunistyczny by próbowąc go gonić lub choćby nawiazac z nim walkę. Państwa kapitalistyczne nie są w stanie tego zrobić.

 

Moim zdaniem nie masz racji.,Nigdy żaden kraj komunistyczny nie zagrażał dominacji USA,.Jedynym zagrożeniem była kapitalistyczna Unia Europejska (UE),.W 2015 niewiele zabrakło żeby UE osiągnęła gospodarczy outperforming US .,Nawet UE zanotowała nieco wyższy poziom PKB, około € 18900000000000 dla UE i € 18300000000000 w USA pod koniec 2015 roku,.Dodatkowo UE w 2015 roku miała większą populację, 507 milionów obywateli versus 319 mln. Jeżeli Unia dalej by się rozwijała(rozszerzała na kolejne kraje) to dzięki znacznej przewadze populacji miała by realne szanse na zdominowanie USA w latach 2020-2030., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia prawicy ani lewicy tylko pragmatyzmu.,Nowa administracja USA będzie się starała jak najszybciej rozmontować UE,w zamian obiecując korzystne dwustronne umowy,.,Kto pierwszy ten lepszy,.Największą nagrodę dostanie UK nie na darmo Farage przeniósł się do USA,.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Jak na moje to UE juz jest trupem, w ktorym nie ma jednosci i widac to od kilku lat (a wszystko to wina oderwanych od rzeczywistosci urzedasow z Brukseli). A dla dominacji USA nie jest problemem UE, tylko zmiana waluty rozliczen miedzy Rosja a Chinami. Jakies 10 lat temu chcieli to wprowadzic Kaddafi z Sadamem, to im leb ucieli. Z Rosja tak latwo nie pojdzie, co juz widac w Damaszku. Trump sie z Rosja dogada, embargo zniknie i UE pozostanie sama ze swoja mierna armia. Az mnie ciekawi kogo wytypuja wielcy na nastepcow PIS-u w Polszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łuki

Równo rok temu pisałeś ze rządy PiS to zbawieniedla gospodarki i ze dudużo inwestycji

 

Czy dzid w dobie rozkwitu Europy i naszego mega słabego wzrostu byłbyś skłonny to powtórzyć. PIS może sobie tworzyć podatki jakie chce ale na program 500+ już nie styka. Wzrost kwartał do kwartału poniżej 1% a rdr po wyrównywanie sezonowym ok 2%.

 

Za rządów PO byliśmy wyspa wzrostu w dobie kryzysu dzis jesteśmy wyspa kryzysu w dobie wzrostu

I dlatego opozycja będzie się mieć dobrze za rok za dwa za trzy bo gospodarka ostro hamuje i PiS nie ma pojęcia jak ja rozbujac

ale wiesz w ogole z czego wynika ten hamulec we wzroscie? W przyszlym roku rusza inwestycje w samorzadach z UE i rusza tez na kolei i w energetyce i dzieki nizszej bazie z tego roku, PKB ruszy z kopyta. Generalnie nie wiem czy PIS wie czy nie wie jak to rozbujac, ale to jest prawie samograj. A o tym 500+ to juz nie stykalo u Ciebie jak go jeszcze nie wprowadzili  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Az mnie ciekawi kogo wytypuja wielcy na nastepcow PIS-u w Polszy.

Z prezesem Jarosławem Trump nie za bardzo będzie miał o czym gadać., Idealnym kandydatem na nowego wodza Polski w obecnej sytuacji jest Kaziu Marcinkiewicz: Spory majątek, za granicą popracował i języka liznął liznął,dużo dzieci,operował w Goldman Sachs,kilka razy rozwiedziony i żeniony, tak samo lubi młode dupy.,Myślę ,że to wystarczy na początek pięknej przyjaźni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz 10% to gdzie jesteś?

Zależy. Na pewno jednak mając niecałe 30 % i będąc odizolowany od reszty sceny politycznej jesteś w dupie, podobnie jak wspomniani SD, mimo tego, że wybory pewnie wygrają. Nie liczy się sam wynik, liczy się kontekst. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz w ogole z czego wynika ten hamulec we wzroscie? W przyszlym roku rusza inwestycje w samorzadach z UE i rusza tez na kolei i w energetyce i dzieki nizszej bazie z tego roku, PKB ruszy z kopyta. Generalnie nie wiem czy PIS wie czy nie wie jak to rozbujac, ale to jest prawie samograj. A o tym 500+ to juz nie stykalo u Ciebie jak go jeszcze nie wprowadzili :nevreness:

Ale wiesz jak działają duże inwestycje? Najpierw musza być przygotowane przetargi. A one zostały przerwane. Nie sa rozpisane. Na dodatek PIS wprowadzili kontrole gdzie się da. Za PO dokumnety w energetyce załatwiało się w tydzień. Dzisiaj przez Misiewiczów mile widziane sa decyzje wydane z dużym opóźnieniem bo jak cos wydasz w terminie to od razu masz kontrole bo jest podejrzane dla PIS. Samorządy tez nie rusza z inwestycjami bo maja ogromne koszty likwidacji gimnazjum. Inwestycje najwcześniej rusza w 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Na pewno jednak mając niecałe 30 % i będąc odizolowany od reszty sceny politycznej jesteś w dupie, podobnie jak wspomniani SD, mimo tego, że wybory pewnie wygrają. Nie liczy się sam wynik, liczy się kontekst.

zalezy? 10% jest w stanie zastraszyc spoleczenstwo a 30? popatrz na Polske. wiesz o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zdajesz sobie sprawę, że na Haiti rządzi socjaldemokracja?

Nie ma żadnego znaczenie kto dziś akurat rządzi na Haiti bo to nie on doprowadził do obecnego stanu.

Liczy się historia ostatnich 50, moze 100 lat.

100 lat a nie 100 czy nawet 1000 dni.

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Haiti-Historia;4574230.html

Gdyby mieli swojego Fidela zamiast wielu analfabetów może mieliby wielu lekarzy (Kuba słynie z lekarzy)

http://www.gocuba.pl/kubanska-medycyna.html

ZSRR nie miało żadnych szans w wojnie konwencjonalnej z USA w 1945. Ale to żadnych.

Zupełnie odwrotnie, to USA nie miało żadnych szans (oczywiscie tylko na terytorium europy)

Opracowano plan operacji w której alianci mieli ruszyć na wschód i pokonać ZSRR.

Analiza planów, gry wojenne pokazały że to jest zupełnie nie do zrealizowania i dlatego nazwano operację jak nazwano

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Unthinkable

Gdyby alianci mieli przewagę zaatakowaliby zsrr, ale wyszło im że dostaną strasznie w d..ę

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.