Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sebastian napisał:

Lol.. jak Pis podniesie akcyzę na paliwo o 30% to wzrośnie akcyza czy cena paliwa którego składnikiem jest akcyza ? Czy też może wzrosną obie ? 

Obawiam się, że akcyza nie jest składnikiem paliwa. :) Co do cen to zależy od punktu odniesienia, dla hurtownika/producenta akcyza jest podatkiem który płaci konsument, a cena nie wzrasta.

Dla konsumenta, nie ma znaczenia czy wzrasta cena surowca (wódki/paliwa), czy składowa ceny - akcyza, albowiem i tak płaci więcej.

2 godziny temu, Koelner napisał:

 

Przedmiotem "rozważań", były szkody ponoszone przez społeczeństwo.

Rozumiem, że "szkoda" którą w tym wypadku poniosłeś, polegała na tym, że nie zobaczyłeś tego co zasłonił MM?

"Szkoda" jak sądzę, nie powinna być duża i do naprawienia.

Godzinę temu, josephnba napisał:

Wezwę policję 

 

Godzinę temu, RappaR napisał:

Bo napisałem, że mi groziłeś pobiciem. Spoko, nie trzeba będzie zbierać dowodów. 

Nie szkoda Wam czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DeltaCenter napisał:

Fluber - po jednym czy dwóch kiksach? Wiem, że fajnie "pokoelnerować" sobie z Rydzyka czy PFN, ale bez przesady. 

Sprawozdaniem ze swojej działalności PFN się broni. 

Zanim zaczniemy to wole sie upewnic.

Czytales to sprawozdanie i znasz jego tresc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Przedmiotem "rozważań", były szkody ponoszone przez społeczeństwo.

Rozumiem, że "szkoda" którą w tym wypadku poniosłeś, polegała na tym, że nie zobaczyłeś tego co zasłonił MM?

"Szkoda" jak sądzę, nie powinna być duża i do naprawienia.

po co coś naprawiać ? lepiej nie robić szkody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DeltaCenter napisał:

 

Sprawozdaniem ze swojej działalności PFN się broni. 

Po przeczytaniu sprawozdania za 2018 rok  (jakby ktoś jeszcze chciał poczytać, nie jest tego dużo: https://www.pfn.org.pl/aktualnosci/sprawozdania-z-dzialalnosci-fundacji) jestem szczerze zdziwiony Twoją opinią. Nie wiem, czy kiedykolwiek czytałem tak enigmatyczne sprawozdanie finansowe, a już na pewno nie czytałem czegoś tak skromnego, co odnosiło się do kwoty ponad 100 milionów złotych wydanych w ciągu jednego roku.

Co mi się w szczególności nie podoba:

1. Zestawienie obejmuje 48 projektów realizujących cele statutowe na kwotę ponad 104 milionów złotych. Zawiera nazwę projektu i kwotę... I to wszystko. Na przykład:

Promocja RP za granicą w tym ochrona jej wizerunku (...) - 33 miliony 416 tysięcy 569 złotych i 65 groszy. 

Przecież pod to można podciągnąć setki rzeczy. Mimo wszystko oczekuję, że do informacji publicznej trafi więcej szczegółów. Zresztą nie tylko ja tego oczekuję, bo wg NIK jest podobnie:

Cytat

Najwyższa Izba Kontroli zauważa, że w okresie objętym kontrolą zapisy Statutu Polskiej Fundacji Narodowej, funkcjonującej w oparciu o powszechnie obowiązujące zasady, nie stanowiły skutecznego mechanizmu pozyskiwania przez Fundatorów i opinię publiczną pełnej informacji o działaniach PFN oraz o kierunkach alokacji środków finansowych będących w jej dyspozycji. Uwzględniając szczególny charakter tej Fundacji oraz znaczenie zadań powierzonych jej do realizacji, rozważenia wymaga wzmocnienie statutowych obowiązków informacyjnych PFN

2. Misją PFN jest 

Cytat

Zadaniem Fundacji ma być promowanie wizerunku Polski za granicą, budowanie marki i promowanie polskiej gospodarki

W mojej opinii kłóci się to z niektórymi projektami realizowanymi przez fundację, na przykład tym:

Cytat

Kampania informacyjna dotycząca zmian nazw ulic ( dekomunizacja)

Mam wrażenie, że omija się w ten sposób ustawę o finansowaniu partii politycznych. Podobnie jak stworzenie portalu Poland Daily ( również widnieje w sprawozdaniu i to jest wszystko na ten temat w sprawozdaniu, nazwa portalu i kwota), gdzie artykuły typu "Ziobro weapons reform" nie służą promowaniu Polski za granicą. Przynajmniej w mojej opinii.

3. Niektóre zapisy w sprawozdaniu w ogóle nic nie mówią o tym, jaki to projekt był realizowany. W sprawozdaniu są takie zapisy, jak:

"Śpiewnik" , "Debata dziennikarzy", "Filmy o Polsce". Nic to nikomu nie mówi.

4. Są też dyskusyjne dofinansowania do projektów, które w moim odczuciu nie promują Polski za granicą i są ściśle związane z KK:

"wsparcie Muzeum ks. J. Popiełuszki", "Album zawierający nauczanie JP2 na temat Europy", czy "Suplement do tygodnika "Niedziela" ( WTF, co to ma do promowania Polski za granicą???)

5. Nie tylko Poland Daily zalicza wpadki. 5,5 miliona złotych wydano na podróż jachtem do 100 portów na świecie. W rzeczywistości jacht popłynął do Ameryki, z powodu awarii spędził 7 miesięcy w porcie i wrócił do Europy. Kompletny niewypał.

6. Zarobki w PFN też są zaskakująco wysokie. W 2018 roku średnia pensja w PFN wynosiła wg sprawozdania ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. Mimo wszystko, sporo.

Podsumowując, zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska w tej sprawie. Informacje zawarte w sprawozdaniu są zdecydowanie zbyt ubogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Fluber - po jednym czy dwóch kiksach? Wiem, że fajnie "pokoelnerować" sobie z Rydzyka czy PFN, ale bez przesady. 

Sprawozdaniem ze swojej działalności PFN się broni. 

A możesz konkretnie napisać co się tam broni bo tam jest mnóstwo ogólników i same znaki zapytania o zawyżone koszty. Kompromitacja z ubezpieczeniem jachtu. I żadnego wskazanego sukcesu swoich działań

edit @fluber nie zauważyłem żeś mocno wypunktował ten raport. 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał:

Dalej typowy korwinista :) Kłamie, kłamie i tylko kłamie :)

Kłamstwa to tutaj udowodnione zostały fluberowi, niejednokrotnie, to że się ze mną nie zgadzasz nie oznacza jeszcze, że kłamię

6 godzin temu, josephnba napisał:

To geny, nie mam do ciebie zalu, takie masz widac wzorce w rodzinie

Jak ci na syna wjechali, to mało się tu nie popłakałeś, teraz sam odwinąłeś o rodzinie. Czyli rozumiem, że od teraz na syna można ci spoko wjeżdżać, czy podwójne standardy?

6 godzin temu, RappaR napisał:

Zgodzę się, że Pole Dancing to normalny fitness. Podobnie jak kluby Go Go to normalne lokale dla wymagającej klienteli. 

Zejdź z drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, RappaR napisał:
To w którym miejscu pisałem o taniej wódce?

W żadnym, napisałeś za to takie coś:

W dniu 16.01.2020 o 12:26, RappaR napisał:

Czyli nie ceny alkoholu wzrosły, a akcyza wzrosła. Jak dla mnie jest różnica. 

Dodawaj jakieś didaskalia, bo skoro rozumienie tego jako "wzrośnie akcyza, ale cena alkoholu nie" jest błędne, to nie wiem jak to rozumieć.

No i sam fakt, że takie sformułowanie to większy lol content, bo załóżmy dla uproszczenia, że cena flaszki składa się z akcyzy, kosztu produkcji i marży producenta, to jeżeli akcyza rośnie, a cena (wg Ciebie) pozostanie taka sama, to musi spaść albo koszt produkcji, albo marża albo jedno i drugie.

4 minuty temu, quevas napisał:

Pan prezes wychynął z odmętów :

"Nam Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne"

"...dlatego negocjowałem Traktat Lizboński, a mój brat go podpisał, byśmy (nie) byli suwerenni." 

Tego pewnie nie dopowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

 

Dodawaj jakieś didaskalia, bo skoro rozumienie tego jako "wzrośnie akcyza, ale cena alkoholu nie" jest błędne, to nie wiem jak to rozumieć.

No i sam fakt, że takie sformułowanie to większy lol content, bo załóżmy dla uproszczenia, że cena flaszki składa się z akcyzy, kosztu produkcji i marży producenta, to jeżeli akcyza rośnie, a cena (wg Ciebie) pozostanie taka sama, to musi spaść albo koszt produkcji, albo marża albo jedno i drugie.

 

W domyśle było 10%, ponieważ odnosiłem się do posta Beaty ;)

 

11 minut temu, quevas napisał:

 

Po dwusekundowym namyśle doszedłem do wniosku, że wolę cierpieć pod butem niemieckiego okupanta niż zażywać PISowskiej wolności, więc gotów jestem czynnie wesprzeć marzenia pana prezesa i jego Polaków o własnym państwie.

Na miarę własnych możliwości, obiecuję PISowskim Polakom bezpłatny transport do ich ziemi obiecanej, czyli na pierwszą lepszą bezludną wyspę albo na wydzierżawiony od Rosji kawałek Syberii :

Ale czemu my mamy gdzieś jechać? Nam tutaj dobrze, chcesz niemieckiego okupanta, to tam wyjedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

W domyśle było 10%, ponieważ odnosiłem się do posta Beaty

Ja dopiero po twojej drugiej odpowiedzi domyśliłem się, że ty się cieszysz, że koszt wzrostu akcyzy nie został w pełni przerzucony na klienta.

No faktycznie, tylko 3zł drożej zamiast 6zł to są powody do zadowolenia :)

Ale taki przedsiębiorca kolejny raz dostał już po dupie podwójnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.