Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Artlan napisał:

 

Molestowanie to znacznie poważniejsze przestępstwo niż korupcja i w takich przypadkach trzeba natychmiast uniemożliwić domniemanemu sprawcy kontakt z domniemanymi ofiarami. 

Czyli generalnie gdyby trzecia osoba w panstwie byla lapowkarzem i popelniala przestepstwa za pieniadze to nie byloby to problemem na tyle duzym by cos z tym zrobic?:)

 

13 minut temu, Artlan napisał:

Zupełnie nie o to chodzi.

Po pierwsze istotny jest ciężar stawianych zarzutów, po drugie ich wiarygodność. 

Molestowanie to znacznie poważniejsze przestępstwo niż korupcja i w takich przypadkach trzeba natychmiast uniemożliwić domniemanemu sprawcy kontakt z domniemanymi ofiarami. 

Za molestowanie nieletnich grozi od 2 do 12 lat a za przyjmowanie lapowek... od 2 do 12 lat, wiec chyba mamy remis?:)

Edit: jednak do 8 lat, nie ma remisu:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Czyli generalnie gdyby trzecia osoba w panstwie byla lapowkarzem i popelniala przestepstwa za pieniadze to nie byloby to problemem na tyle duzym by cos z tym zrobic?:)

Oczywiście, że byłoby to problemem i to sporym.

Nie można jednak dosłownie każdego oskarżenia traktować jako przesłanki do dymisji, bo to groziłoby destabilizacją państwa. Może poczekajmy na jakieś oświadczenia od organów ścigania, na jakieś poważniejsze dowody, na cokolwiek. 

Cytat

Za molestowanie nieletnich grozi od 2 do 12 lat a za przyjmowanie lapowek... od 2 do 12 lat, wiec chyba mamy remis?:)

Po pierwsze Grodzkiemu za łapówki w wysokości 2K grozi bliżej tej dolnej granicy. 

Po drugie on teraz nie pracuje w szpitalu, więc nie ma obawy, że dalej będzie przyjmował te domniemane łapówki. W przypadku księdza podejrzanego o pedofilię istnieje natomiast obawa, że kontakt z dziećmi nie najlepiej się dla tych dzieci skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

Oczywiście, że byłoby to problemem i to sporym.

Nie można jednak dosłownie każdego oskarżenia traktować jako przesłanki do dymisji, bo to groziłoby destabilizacją państwa. Może poczekajmy na jakieś oświadczenia od organów ścigania, na jakieś poważniejsze dowody, na cokolwiek. 

Ile osob musi sie zglosic zebys uznal to za powazniejsze w przypadku ksiedza a ile w przypadku polityka platformy?:)

4 minuty temu, Artlan napisał:

 

Po drugie on teraz nie pracuje w szpitalu, więc nie ma obawy, że dalej będzie przyjmował te domniemane łapówki. W przypadku księdza podejrzanego o pedofilię istnieje natomiast obawa, że kontakt z dziećmi nie najlepiej się dla tych dzieci skończy. 

Jak dobrze ze teraz tylko przewodzi senatowi, ma dostep do niejawnych informacji i jest 3 osoba w panstwie, uspokoiles mnie:)

Wymyslilem hipotetycznego ksiedza a Ty juz wiesz ze w jego przypadku to beda gorne widelki:) niezla psychoza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ile osob musi sie zglosic zebys uznal to za powazniejsze w przypadku ksiedza a ile w przypadku polityka platformy?:)

Każda sprawa powinna być oceniania indywidualnie. 

Tuska o dokonanie zamachu z Putinem oskarżało z kilkadziesiąt tysięcy ludzi. :) 

Cytat

Jak dobrze ze teraz tylko przewodzi senatowi, ma dostep do niejawnych informacji i jest 3 osoba w panstwie, uspokoiles mnie:)

Nadal jest mniej groźny niż potencjalny pedofil. 

Cytat

Wymyslilem hipotetycznego ksiedza a Ty juz wiesz ze w jego przypadku to beda gorne widelki:) niezla psychoza:)

Może i się zagalopowałem. 

A co jest dla ciebie odpowiednikiem wzięcia 2K łapówki za przyspieszenie operacji? Pomacanie ministranta po plecach? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RappaR napisał:

A mi nawet nikt nie oferuje(znaczy raz mi jakaś babcina chciała wciśnąć kopertę na koniec pobytu).

k****, gdzie popełniam błąd :(

Musisz sobie wyrobić renomę. W najbliższym szpitalu chirurg szyje jak leci, przez paznokcie, zygzakiem, totalnie na maksymalny od....l. Zdjęcia zbulwersowanych pacjentów trafiają do sieci. Zgroza.

Jak pacjent idzie z raną ciętą uda i nie chce mieć tam wszytego napletka, to motywuje doktora jak może. Żyje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Każda sprawa powinna być oceniania indywidualnie. 

Tuska o dokonanie zamachu z Putinem oskarżało z kilkadziesiąt tysięcy ludzi. :) 

Ale nikt nie poszedl na prokurature i nie zeznal ze byl swiadkiem tego jak tusk zlecal zamach:)

2 minuty temu, Artlan napisał:

 

Nadal jest mniej groźny niż potencjalny pedofil. 

Potencjalnymi pedofilami to jestezmy nawet Ty i ja:)

3 minuty temu, Artlan napisał:

 

A co jest dla ciebie odpowiednikiem wzięcia 2K łapówki za przyspieszenie operacji? Pomacanie ministranta po plecach? :) 

To juz trzeba by porownac wyroki za lapowki i molestowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Tuska o dokonanie zamachu z Putinem oskarżało z kilkadziesiąt tysięcy ludzi. :) 

Nie słyszałem o tym. Masz jakieś źródła jak ludzie na prokuratorze zgłaszali akty oskarżenia?

6 minut temu, Artlan napisał:

Nadal jest mniej groźny niż potencjalny pedofil. 

Czy ja wiem. Pedofil może skrzywdzić kilkadziesiąt osób maksymalnie. Polityk złą ustawą może kilkadziesiąt tysięcy czy nawet więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ale nikt nie poszedl na prokurature i nie zeznal ze byl swiadkiem tego jak tusk zlecal zamach:)

Świadkami nie byli, ale ,,przecież to oczywiste i tylko głupi nie wie jak było naprawdę". :) 

Cytat

Potencjalnymi pedofilami to jestezmy nawet Ty i ja:)

Ja nigdy nie byłem sam na sam z obcym dzieckiem dłużej niż dwie minuty. :) 

BTW: świetne orędzie Grodzkiego. Na pewno lepszy mówca niż taki Religa, nie mówiąc już o Borusewiczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

dlaczego tak niegrzecznie ? lekarz?

Wrzuć zdjęcie swojej twarzy panie tak bardzo przystojniejszy od Ziemkiewicza :)

6 minut temu, Artlan napisał:
16 minut temu, fluber napisał:

 

Świadkami nie byli, ale ,,przecież to oczywiste i tylko głupi nie wie jak było naprawdę". :) 

To w ten sposób z 30 mln Polaków twierdzi, że jak lekarz to Grodzki brał w łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

Świadkami nie byli, ale ,,przecież to oczywiste i tylko głupi nie wie jak było naprawdę". :) 

Aha, i takie pi****lenie pod budka z piwem zrownujesz ze zlozeniem zeznan pod rygorem odpowiedzialnosci karnej?:)

11 minut temu, Artlan napisał:

 

Ja nigdy nie byłem sam na sam z obcym dzieckiem dłużej niż dwie minuty. :) 

Ale potencjalnie mogles byc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał:

Czy ja wiem. Pedofil może skrzywdzić kilkadziesiąt osób maksymalnie. Polityk złą ustawą może kilkadziesiąt tysięcy czy nawet więcej. 

Ale nad tym politykiem jest jakaś tam kontrola, proces ustawodawczy ma jednak parę etapów + jest TK + jest UE + jest opinia społeczna. Potencjalnego pedofila pozostawionego sam na sam z dziećmi już tak łatwo nie skontrolujesz. 

8 minut temu, fluber napisał:

Aha, i takie pi****lenie pod budka z piwem zrownujesz ze zlozeniem zeznan pod rygorem odpowiedzialnosci karnej?:)

Jak wiadomo ludzie na policję nigdy nie zgłaszają totalnych głupot a prawo do sądu w ogóle nie jest nadużywane i zawsze trafiają tam wyłącznie poważne sprawy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

No i co z tego,  że mógł być Fluber ? 

Kurde, przerażacie mnie tymi tekstami. Nie idźcie w ekstremizm chłopaki. 

Ale co Cie przeraza?;) ja tu protestuje przeciwko podwojnym standardom:)

4 minuty temu, Artlan napisał:

 

Jak wiadomo ludzie na policję nigdy nie zgłaszają totalnych głupot a prawo do sądu w ogóle nie jest nadużywane i zawsze trafiają tam wyłącznie poważne sprawy. :) 

Co to ma do rzeczy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Co to ma do rzeczy?:)

Po prostu sprzeciwiam się teorii, że oskarżenie kogoś publicznie to +5 do wiarygodności, zgłoszenie tego na policję +10 itp. To tak nie działa. :) 

Czy ciebie sprawa Doktora G. zupełnie nic nie nauczyła? On akurat został skazany, ale tylko kilka zarzutów się potwierdziło a miał ich chyba z kilkaset. :) 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Po prostu sprzeciwiam się teorii, że oskarżenie kogoś publicznie to +5 do wiarygodności, zgłoszenie tego na policję +10 itp. To tak nie działa. :) 

Czy ciebie sprawa Doktora G. zupełnie nic nie nauczyła? On akurat został skazany, ale tylko kilka zarzutów się potwierdziło a miał ich chyba z kilkaset. :) 

A jak to dziala?:)

Kilka zarzutow udowodniono:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluber napisał:

Radio Szczecin informuje ze juz kilkanascie osob zglosilo sie z informacjami o tym ze marszalek tomasz grodzki bral od nich lapowki. Mam nadzieje ze grodzki szybko wytoczy im procesy o znieslawienie i zalatwi sprawe.

Troche mniej wiary w trolli Pisowskich a trochę więcej merytorycznej wiedzy

Radny Guzikiewicz z Pisu , który oskarżał Grodzkiego o branie łapówek już go przeprosił i stwierdził ,że wpis był satyryczny

Druga osoba to córka pacjenta . I ona łapówki nie wręczała ale twierdzi ,że jej ojciec wręczał

No rzeczywiście brzmi to mega powaznie i godzi w dobre imię Grodzkiego. Jak na razie to brzmi to rzeczywiście satyrycznie skoro po 10 latach ktoś zgłasza sprawę w której nie był stroną a tylko słyszał z opowiadań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.