Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Mezczyzni maja wyzsze srednie iq tam gdzie kobiety maja utrudniony dostep do nauki. W krajach w ktorych jedt rownouprawnienie pod tym wzgledem kobiety wypadaja minimalnie lepiej.

 

Oczywiscie wsrod geniuszy jest nadal ogromna nadreprezentacja mezczyzn. Podobnie jak wdrod idiotow:)

 

Nadal nie wiem skąd masz te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pierdzielę... Obejrzałem pierwszy filmik ten z twittera. Powiedzcie mi czy ten rząd rzeczywiście kpi z oświaty ? Czy nauczycieli nie dostają regularnie podwyżek od kiedy PiS rządzi ? Czy wreszcie zestawiając się z krowami nauczyciele nie ośmieszają siebie samych ? 

Słabe to jest strasznie. 

To nie zmienia faktu ze byli po prostu srednio glupsi:)

 

Oceny akurat wcale o tym nie świadczą i na pewno o tym wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oceny akurat wcale o tym nie świadczą i na pewno o tym wiesz :smile:

Nie wdając się w jakieś szersze dyskusje, grupa emigrantów którą znam miała zarówno gorsze oceny, jak i była głupsza niż osoby, które pozostały w kraju. Swego czasu absolwenci techników i zawodówek emigrowali masowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem skąd masz te dane.

Chociażby stąd:

<a data-ipb="nomediaparse" data-cke-saved-href="https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven" href="https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven" s_progressive_matrices"="">https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven's_Progressive_Matrices

 

Badania Flynna były dość szeroko komentowane i to również w polskim Internecie, dziwię się, że o tym nie słyszałeś

http://dziennik.com/wiadomosci/swiat/kobiety-inteligentniejsze-od-mezczyzn/

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby stąd:

<a data-ipb="nomediaparse" data-cke-saved-href="https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven" href="https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven" s_progressive_matrices"="">https://www.researchgate.net/publication/251531344_Modern_women_match_men_on_Raven's_Progressive_Matrices

 

Badania Flynna były dość szeroko komentowane i to również w polskim Internecie, dziwię się, że o tym nie słyszałeś

http://dziennik.com/wiadomosci/swiat/kobiety-inteligentniejsze-od-mezczyzn/

 

Korwin o tym w PE gadał to go wywalili :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny akurat wcale o tym nie świadczą i na pewno o tym wiesz :)

Sprawdziłem na FB jak idzie ludziom z mojej klasy z gimnazjum. Ci z lepszymi ocenami to medycyna, medycyna, prawo, prawo, informatyka. Ci z gorszymi to magazyn, linia produkcyjna, magazyn, kasa, kasa.

 

Jak naprawdę mnie chcesz przekonać, że lepiej skończyć na kasie w Tesco, niż jako adwokat po UJ, to się nigdy nie dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_o_wy%C5%BCszo%C5%9Bci_m%C4%99%C5%BCczyzn

czemy Flynn a nie Lynn i inni?

Flynn wyraźnie kombinował by wyszedł mu remis lub przewaga kobiet, bo jak wychodziło inaczej to znajdował sobie rózne wyjaśnienia, jak wychodziło ze kobiety lepiej to juz wyjaśnień nie szukał czemu mężczyźni gorzej :smile:

 

p.s. kobiety nie tylko słabiej biegają i mniej cieżarów podnoszą, w szachy też są gorsze

 

p.s.1 "W okresie płodowym dzięki większej ilości testosteronu w mózgach płodów męskich przeżywa więcej neuronów i tworzy się gęstsza sieć połączeń nerwowych, co może skutkować średnią większą liczbą neuronów w mózgach dorosłych mężczyzn"  - testosteron daje nie tylko więcej mięsni ,ale też wiecej neuronów, no to skoro nie mamy wątpliwosci ze wiecej mięsni daje więcej siły to i w temacie inteligencji nie powinno byc chyba watpliwości

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na FB jak idzie ludziom z mojej klasy z gimnazjum. Ci z lepszymi ocenami to medycyna, medycyna, prawo, prawo, informatyka. Ci z gorszymi to magazyn, linia produkcyjna, magazyn, kasa, kasa.

 

Jak naprawdę mnie chcesz przekonać, że lepiej skończyć na kasie w Tesco, niż jako adwokat po UJ, to się nigdy nie dogadamy.

Kiedyś byłem świadkiem pewnej rozmowy dwóch starszych panów. Jeden chwalił się jakiej to uczelni jego córka nie skończyła, ile dyplomów, ile fakultetów. Jaka wspaniała praca, jakie zarobki, jaki samochód. Apartament, 60 calowy telewizor 4K. Panie cuda.

Ani razu chłopina nie wspomniał, że jego córka jest szczęśliwa.

ale ok, bo zaraz będzie że biedę i nieudacznitwo życiowe usprawiedliwiam.

Zgodnie z algorytmem z Czerskiej, Ci pierwsi to druga kolumna w marszach KOD-u, Ci drudzy(kasjerzy, magazynierzy i inny plebs) to czyste pisostwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozkład wynikow inteligencji jest inny. Wsrod najmadrzejszych jest ogromna nadreprezentacja mezczyzn. A ja mowilem o sredniej.

 

A wiesz co zabija neurony? Alkohol:)

Kiedyś byłem świadkiem pewnej rozmowy dwóch starszych panów. Jeden chwalił się jakiej to uczelni jego córka nie skończyła, ile dyplomów, ile fakultetów. Jaka wspaniała praca, jakie zarobki, jaki samochód. Apartament, 60 calowy telewizor 4K. Panie cuda.

Ani razu chłopina nie wspomniał, że jego córka jest szczęśliwa.

ale ok, bo zaraz będzie że biedę i nieudacznitwo życiowe usprawiedliwiam.

 

https://pulsmedycyny.pl/poziom-iq-vs-samobojstwa-883603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiące lat ewolucji.

Nikt nie kwestionuje że kobiety widza więcej kolorów, to przystosowanie ewolucyjne, możliwe że do zbieractwa.

Mężczyźni też się przystosowywali ewolucyjnie do swojej roli.

Do walki, obrony, polowań, potrzebna była siła, potrzebna była lepsza koordynacja układu oko-mózg-ręka, no i inteligencja jest na wojnie i polowaniu bardziej potrzebna niż w czasie zbierania jagód.

 

Ten pogląd według którego kobiety maja być tak samo inteligentne jak mężczyźni jest mocno lewacki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mózgach płodów męskich przeżywa więcej neuronów i tworzy się gęstsza sieć połączeń nerwowych, co może skutkować średnią większą liczbą neuronów w mózgach dorosłych mężczyzn" - testosteron daje nie tylko więcej mięsni ,ale też wiecej neuronów, no to skoro nie mamy wątpliwosci ze wiecej mięsni daje więcej siły to i w temacie inteligencji nie powinno byc chyba watpliwości

Szkoda ze nastepne zdanie w linkowanym przez Ciebie artykule stwierdza ze ta teza nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci.

 

W sumie to jest zastanawiajace czemu tylu mezczyzn tak bardzo by chciala zeby ich plec byla srednio madrzejsza od kobiet. Wazniejsze jest Twoje iq a nie iq wszystkich mezczyzn:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozkład wynikow inteligencji jest inny. Wsrod najmadrzejszych jest ogromna nadreprezentacja mezczyzn. A ja mowilem o sredniej.

 

A wiesz co zabija neurony? Alkohol:)

https://pulsmedycyny.pl/poziom-iq-vs-samobojstwa-883603

 

 

Fluber, Ty jako człwoiek wiary gonisz za bogactwem, dobrymi ocenami i kilkoma cyferkami przy IQ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiące lat ewolucji.

Nikt nie kwestionuje że kobiety widza więcej kolorów, to przystosowanie ewolucyjne, możliwe że do zbieractwa.

Mężczyźni też się przystosowywali ewolucyjnie do swojej roli.

Do walki, obrony, polowań, potrzebna była siła, potrzebna była lepsza koordynacja układu oko-mózg-ręka, no i inteligencja jest na wojnie i polowaniu bardziej potrzebna niż w czasie zbierania jagód.

 

Ten pogląd według którego kobiety maja być tak samo inteligentne jak mężczyźni jest mocno lewacki :P

No ale zgodnie z efektem flynna znaczenie tego kto zbieral jagody jest znikome:)

 

Gdyby to bylo zwiazane z biologia czy ewolucja to dziewczynki nie mialyby wyzszego iq od chlopcow.

 

A to ze iq mozna cwiczyc i ze sie zmienia podczas zycia wiadomo od dawna.

 

 

Fluber, Ty jako człwoiek wiary gonisz za bogactwem, dobrymi ocenami i kilkoma cyferkami przy IQ???

Czemu "gonię"? I czemu nagle zmieniasz temat?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nastepne zdanie w linkowanym przez Ciebie artykule stwierdza ze ta teza nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci.

 

Gęstośc neuronów czy tam połaczeń jest większa, a to że przez pewien czas nie przekłada sie to na przewagę w inteligencji to inna sprawa.Równie dobrze możesz twierdzić że testosteron nie przekłada sie na większa masę ciała bo 10-14 letnie dziewczynki rosną szybciej niż chłopcy.

Ot drobne wahnięcie i w masie ciała i w inteligencji, dokładnie w tym samym momencie rozwoju.

 

W sumie to jest zastanawiajace czemu tylu mezczyzn tak bardzo by chciala zeby ich plec byla srednio madrzejsza od kobiet. Wazniejsze jest Twoje iq a nie iq wszystkich mezczyzn:)

 

E tam, chciałbym też widzieć kolory lepiej, być bardziej wielozadaniowy (kobiety maja tu przewagę) mieć większe zdolnosci jezykowe (kobiety maja przewagę) i w wielu sprawach maja.

 

p.s. Z żoną konkurowaliśmy w wielu drobnych sportach czy wymyslonych zawodach, wygrywałem zawsze we wszystko co wymaga jakichkolwiek umiejetnosci fizycznych, sprytu czy inteligencji, przegrywam tam gdzie chodzi o umiejetnosci jezykowe a zostałem wręcz zmasakrowany w grę "Dobble"

https://www.smyk.com/gra-towarzyska-dobble-rebel.html

Próbowałem kilkadziesiąt razy, przegrałem za każdym razem, nawet próbując różnych trików "psychologicznych", bo ona po prostu szybciej postrzega kolory i nic tego nie zmieni.

 

Posadź mężczyzn i kobiety do jakichkolwiek gier wymagajacych inteligencji, czy szachów, warcabów czy naucz nowej gry której nie znają, Kobiety będą przegrywać, może nie tak jak ja w Dobble, ale będą, bo tak po prostu jest, róznimy sie i one maja swoje przewagi a my swoje. A skoro to na nas został położony nacisk w temacie walki, polowania ,kombinowania podejmowania decyzji to przekłada sie to i na inteligencję.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja po prostu stwierdziłem jednak, że duża część najgorszego elementu społecznego po 2004 wyjechała, co sprawiło, że w kraju jest dużo lepiej.

 

Na podstawie czego to stwierdziłeś? Obserwacji, jakiś badań socjologicznych? W 2004 roku to ile mogłeś mieć lat? Serio pytam. Czy jest lepiej, na pewno? Pod jakim względem lepiej? Estetycznym, mniej śmierdzi na ulicach? Zmysł zapachowy julka na pewno wniebowzięty. Przecież jakiś rok temu niejaki fluber z julkiem narzekali strasznie w dyskusji ze mną jak to w Polsce w porównaniu do Zachodu jest źle, drogo i kiepsko płacą.

Czytuję sobie codziennie portal natemat.pl promujący pokolenie millenialsów żyjące wyłącznie w pracy, i w domu na kanapie oglądające pół nocy Netflixa i nie wygląda to za różówo. Co rusz narzekanie na to, że depresja zbiera żniwo, że dzisiejsi 30-latkowie mają kondycję 50-latków, a praca w korpo nie daje satysfakcji, bo trzeba pracować po 12 godzin dziennie, za nadgodziny nie płacą ekxtra, a przy odbiorze wolnego robią problem. Małżeństwo to obciach i ograniczanie wolności, zakłądać rodzinę to wstyd bo przecież na memach co rusz obśmiewają rodziców, a najbardziej jakieś maDki za to, że korzystają ze świadczenia 500+. Tak się zastanawiam w jaki sposób ta patola przed 2004 ograniczałą rozwój tego kraju, jak nikt z nich z zasiłków nie korzystał, bo nie było. Miej wyższe, szczyć się tym na lewo i prawo, zaczynaj od 2,5k brutto PLN w Mordorze albo wyjedź sobie na zachód, gdzie nie męczysz się z biurokracją i na dzień dobry na wózku zarabisz 2,5k brutto EUR. Fluber i julek przekonywali, że lepiej ma ten na wózku.

 

Tylko nie bierz tego do siebie, bo zaraz wypomnisz mi, że ad personam, że ad hitlerum, że hejt i Bóg wie co jeszcze.

 

Skoro Ty piszesz o najgorszym elemencie społecznym , potem w kolejnych postach specjalnie wyszukujesz osoby ze swojej klasy na facebooku, aby udowodnić, że ten z gorszymi ocenami to magazynier albo kasjer, drugi w swoim wywodzie pisze wprost, że ludzie po technikum czy zawodówce są po prostu głupsi od elity siedzącej na forum, a trzeciemu z kolei Polak w UK czy IE po prostu śmierdzi i nie odpowiada mu ich wygląd estetyczny TO...............

 

Panowie, nie dziwcie się potem, że coraz bardziej zaczyna tu czuć Jasną albo Czerską. Jak byk powtarzana jest tu ta śmieszna narracja "My, wykształceni, z wielkich miast". KOD przejął wasze konta? ;)

 

 

 

- produkuj jakies pasywno-agresywne tasiemce bo jakas randomowa osoba urazila Cie na forum

- zarzucaj innym 'internetowe przewrazliwienie'

 

Damn!

 

Dobra nie bylo tematu. Wyjezdzala zaradna zyciowo elita a ciule magistry zostaly pod kloszem! Dzieki, ze wrociles :*

 

"Taki mamy kur*a haj-lajf"

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jakiś rok temu niejaki fluber z julkiem narzekali strasznie w dyskusji ze mną jak to w Polsce w porównaniu do Zachodu jest źle, drogo i kiepsko płacą.

 

LOL!!!

 

Przecież to ty narzekałeś, że w żabkach z Ciebie zdzierają po powrocie :grin:

 

Ale podoba mi się, że masz tą swoją agendę i nieważne czy na temat to i tak musisz sobie te swoje smutki popisać (w ostatnim poście zabrałeś się za natemat i millenialsów).

 

Grunt to mieć pomysł na siebie!

 

I to "Polak Ci śmierdzi?!?" też bombowo wyrwane z kontekstu (jestem już wrogiem ojczyzny, czy jeszcze nie? :D)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.