Skocz do zawartości

Czy Cousins to top 10 ligi?


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

@devil

 

Spoko, ale wiesz stawianie AD jako top 5 całej ligi to przesada:

 

(kolejność przypadkowa)

LeBron

Durant

Harden

Curry

Wade*

 

*jeśli zdrowy

 

W każdym razie Cousins i AD muszą udowodnić jeszcze trochę, aby zapukać do ścisłej 5.

 

@RappaR

 

DeMarcus jest bestią i naprawdę wśród centrów nie ustępuje zbyt wielu osobom. Pisanie, że teraz wracamy do punktu wyjścia jest śmieszne, bo zapominasz, że został zwolniony trener, który niemal w pełni wykorzystywal potencjał DMC. Przy Corbinie to nawet Lebron, Durant i Curry w składzie szorowaliby dno. Gorszy od Corbina był tylko Dunlap.

 

z Wade'm nie ma się co czarować, lubię jego styl gry ale on zdrowy nie jest i nie będzie na tyle by być top 5 ligi

 

myślałem, że masz może BG w top 5 albo innego wysokiego bo z samymi guardami to cięzko go porównać, no chyba że przyjmiemy że LBJ gra na 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard, Gasol, Bogut, Horford, chociażby każdego z nich biorę wyżej.

 

Horford mógłby być brany pod uwagę, ale to jest gracz idealny pod grę Atlanty, więc czy indywidualnie jest lepszy od Cousinsa? Może.

 

Bogut byłby fajny, gdyby był tak miły i zagrał w końcu więcej niż 75% meczów w sezonie.

 

Howard? Ciężko go bronić przy obecnej grze w Houston. Łagodnie rzecz ujmując: szału nie robi.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Cousins znacznie lepiej wygląda w obronie. W dobrym systemie to mógłby być rim protector.

 

Dla mnie tylko Howard formie może się z Nim równać, a nawet go przewyższa, ale to jest pod względem umiejętności wybitna jednostka.

 

Bogut jest doskonałym defensorem i należy do moich ulubionych graczy od dawna, ale to już nie ten facet co w Kozłach. Samą defensywą się nic nie zrobi czego przykładem Hibbert w Indianie.

 

Al Horford jest bardzo wszechstronny, ale przeciwko poważnym rywalom na matchupie często się szuka mięsa armatniego, bo każdy wie, że Al nie usta na nogach przeciwko poważnemu rywalowi.

 

Marc Gasol bez Zacha traci połowę wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem AD i Cuzza jest taki, że oni jeszcze nie zagrali w PO, na silnym zachodzie moglibyśmy stwierdzić jaka jest ich realna wartość w meczach o prawdziwą stawkę. Nie można jednak lekceważyć faktu jakimi kozakami stali się w przekroju ostatnich dwóch sezonów, spróbujmy wyjąć ich z ich drużyn - automatyczcznie Pels i Kings stają się wtedy mocnym kandydatem do pierwszego picku. Jak dla mnie fakt, że na zachodzie ciężko im awansować do PO nie jest ich winą bo grają zajebiscie w kurewsko silnej konferencji. Dla mnie AD to już teraz top1 PF, a Boogie to spokojnie top3 center, ale nie każdego może przekonywać suchy RS więc nie dziwią mnie odmienne spojrzenia na ten duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis mnie nie przekonuje.O ile jestem w stanie uwierzyć w DMC w PO,bo gość jest nieźle wyszkolony,to do AD nie ma takich przesłanek.On opiera swoje punkty na alley upach,dobitkach czy jakiś kontrach do których świetnie biega.Poprawił rzut z półdychy,ale tyłem do kosza dalej nic nie zagra i nie chce mi się wierzyć że w PO by tak wymiatał.No,ale raczej się o tym nie przekonamy zbyt szybko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis mnie nie przekonuje.O ile jestem w stanie uwierzyć w DMC w PO,bo gość jest nieźle wyszkolony,to do AD nie ma takich przesłanek.On opiera swoje punkty na alley upach,dobitkach czy jakiś kontrach do których świetnie biega.Poprawił rzut z półdychy,ale tyłem do kosza dalej nic nie zagra i nie chce mi się wierzyć że w PO by tak wymiatał.No,ale raczej się o tym nie przekonamy zbyt szybko :).

Zauważ, że większość najlepszych PFów ma zajebistą drugą(czasem pierwszą) opcję w drużynie np. LMA ma Lillarda, Dirk ma Monte, nawet Gasol ma lepszy support. AD musi często grać one man show gdzie Rake i Holiday są tylko statystami w jego spektaklu. Za dużo obowiązków na barkach Anthony'go sprawia, że wydaje się graczem z pozoru niekompletnym i nieoszlifowanym jeszcze do końca, gdyby go trochę zluzować i dodać kogoś z allstar potencial to wyglądałoby to znacznie lepiej, młody szczyl z niego ma czas. I co, że nie ma jeszcze gry tyłem do kosza? Howard i Blake też nie mieli(ten pierwszy w zasadzie dalej ma to słabe) a jeden i drugi byli w topach wymieniani od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard był wymieniany jako top moim zdaniem głównie ze względu na wpływ na obronę,a co do Griffina to dopóki nie nauczył się grać tyłem do kosza,to na tym forum i nie tylko był tylko popierdółką od wsadów z tego co pamiętam.

 

Pewnie że ma czas i bardzo prawdopodobnie że będzie superstarem z zajebista karierą na miarę Garnetta czy coś,ale na ten moment moim zdaniem nie jest TOP 1 PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard był wymieniany jako top moim zdaniem głównie ze względu na wpływ na obronę,a co do Griffina to dopóki nie nauczył się grać tyłem do kosza,to na tym forum i nie tylko był tylko popierdółką od wsadów z tego co pamiętam.

 

Pewnie że ma czas i bardzo prawdopodobnie że będzie superstarem z zajebista karierą na miarę Garnetta czy coś,ale na ten moment moim zdaniem nie jest TOP 1 PF.

Więc kto? LMA? Wrzuć go NOP zamiast Davisa. Mieliby taki sam bilans? Nie sądzę. Obrona to jedno ale wpływ na atak jest chyba niedoceniany z lekka. Davis to gamechanger ilu masz takowych w lidze? I to bez nakurwiacza na obwodzie u boku.

 

@kucio

 

No wiadomo, że trochę tak, ale już na początku RS pisałem w podobnym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my wógóle rozmawiamy? NOP bez Davisa to dostają blowouta od Szóstek i przegrywa z Knicks, a z Nim wyglądą na drużynę z szansami na PO na tym szalenie mocnym Zachodzie. 

 

Polecam końcówkę meczu z Mavs. Jak zszedł to Mavs z -8 wyszli na prowadzenie. Davis wrócił odmienił defensywę, zaliczył kluczowy dla meczu przechwyt i zamknął mecz. Zresztą w clutch często daje radę. Kojarzę jego bardzo dobry mecz z Spurs, kiedy Duncan przy pomocy Asika na sekundę przed końcem doprowadził do remisu, ale Davis grał tam świetnie.

 

 

Ma jeszcze spore rezerwy w defensywie, ale już teraz bym go chyba postawił nad Aldridge...

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada z tym Griffinem,przychodząc do ligi nie miał praktycznie rzutu z 3-4 metrów od kosza,grę tyłem do kosza miał opanowaną na solidnym poziomie a dzisiaj jest w topie jeśli chodzi o ten element. Popierdółką od wsadów to był np Tyrus Thomas.AD to na razie bliżej do McGee w ataku niż do Griffina.Bo co takiego w ataku potrafi Davis?

Edytowane przez StroSHow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ataku na chwile obecną potrafi Davis?Ponawiam pytanie bo cały czas twierdzę że jego numerki wynikają z przewagi mobilności,długości i atletyzmu jego skillset w ataku ogranicza się do kończenia picków i rzutów z mid range.Griffin wchodząc do ligi był dużo kompletniejszy w ofensywie niż Davis jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.