Skocz do zawartości

Czy Cousins to top 10 ligi?


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony Davis-Asik pod koszem i trzecia 10 w obronie.

Problemem tutaj nie jest Asik, który od kilku lat oscyluje w granicach cichego DPOTY i w tym sezonie jest podobnie. Problemem jest Davis, który jakimś cudem pozwala na 51,7% spod obręczy (40,8% Asik!) i pomimo tego, że notuje jakieś 897 bloków i przechwytów na mecz - to nie oddzialowuje to na defensywę tak jak wygląda to z perspektywy boxa.

 

Jest poprawa w tym elemencie (nie skacze do wszystkiego co się da, jest bardzo dobry na perimeter), ale wbrew temu co mówiono przed draftem to Davis to ciągle zawodnik ataku. Tylko, że w tym sezonie - elitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tutaj nie jest Asik, który od kilku lat oscyluje w granicach cichego DPOTY i w tym sezonie jest podobnie. Problemem jest Davis, który jakimś cudem pozwala na 51,7% spod obręczy (40,8% Asik!) i pomimo tego, że notuje jakieś 897 bloków i przechwytów na mecz - to nie oddzialowuje to na defensywę tak jak wygląda to z perspektywy boxa.

 

Jest poprawa w tym elemencie (nie skacze do wszystkiego co się da, jest bardzo dobry na perimeter), ale wbrew temu co mówiono przed draftem to Davis to ciągle zawodnik ataku. Tylko, że w tym sezonie - elitarny.

 

A jak to wygląda, kiedy Asik siedzi i Davis gra na centrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda, kiedy Asik siedzi i Davis gra na centrze?

Pytasz czy mnie sprawdzasz?

 

co do danych skuteczności rywala pod koszem to niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale Pelicans z Davisem na centrze są jeszcze lepsi w ataku i jeszcze gorsi w obronie.

Ale wydaje mi się, że warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że Davis na C wiążę się z Andersonem na PF, którego obecność w lineupie kosztem Asika znacznie poprawia firepower i spacing NO, ale z drugiej strony osłabia rim protection i rebounding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to obrona Pelicans 5-8 metrów od kosza wygląda zupełnie sensownie, Evans i Holiday (i Davis) spisują się tam nadspodziewanie dobrze, Pelicans generuja dużo strat i bronią trójki. Problem jest w pomalowanym, 19 miejsce w skuteczności z 0-3 ft, 23 w zbiórkach w obronie, 25 w FT rate, 30 w % layupów w FGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tutaj nie jest Asik, który od kilku lat oscyluje w granicach cichego DPOTY i w tym sezonie jest podobnie. Problemem jest Davis, który jakimś cudem pozwala na 51,7% spod obręczy (40,8% Asik!) i pomimo tego, że notuje jakieś 897 bloków i przechwytów na mecz - to nie oddzialowuje to na defensywę tak jak wygląda to z perspektywy boxa.

nie bylbym tego taki pewien i wydaje mi sie, ze mamy tu raczej do czynienia z przypadkami podobnymi do Hakeema przed Rudym czy KG z pierwszej polowy XXI wieku. tzn. najwiekszy problem to trener, ktory nie potrafi ustawic sensownej obrony.

 

co do 52% przeciwnikow spod obreczy, to nalezy pamietac, iz liczone jest to przez automat (na podstawie dosc ograniczonych kryteriow - bo zdaje sie ze tylko lokalizacja + odleglosc) i akurat w przypadku zawodnika tak duzo operujacego dalej od kosza i czesto bedacego tym pomagajacym z 4-5 metra moze to dawac falszywy obraz defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo nie wiem a jestem ciekaw, czy Asik jest jedynym dobrym obrońcą w zespole, czy może kolejny raz dwie wieże się nie sprawdzają. Ale wygląda na to, że raczej to pierwsze.

 

A jak to wygląda, kiedy Asik siedzi i Davis gra na centrze?

 

Asik off Davis on - rywale rzucają z 69,2 % w odleglości 0-3 stopy od obręczy

Asik on Davis off rywale rzucają z 58% skutecznością

 

Ogólnie jak Asik schodzi z parkietu to obrona pola 3 sekund się załamuje

 

i jak on jest off ( niezależnie czy Davis jest czy nie) to Pelikany pozwalają na 63% z nim na 56%

Z Davisem jest dokłądnie odwrotnie jak siada to NOP bronią lepiej pola 3 sekund z 61,3 % na 57,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, tutaj prawda leży po środku. Tzn. impakt Davisa jako rim protectora jest overrated z racji jego boxscore stats, żaden z niego stoper (nie wiem, jak to nazwać, nie lubię tej NBA-owskiej nomenklatury tak szczerze) na wysokich - tutaj ma rację Biała Czekolada jednak. Druga sprawa to fakt, jaki na obronę wpływ mógłby mieć cholernie sprawny, inteligentny, świetny jeżeli o movement, kosmiczny w przypadku Davisa atletycznie gracz, gdyby funkcjonował w poważnym systemie obrony. I tutaj porównania np. do Wolves Saundersa są już bardzo uzasadnione, choć też nie do końca, bo Garnett miał parodystyczny support, a i obronę chyba lepszą niż to, co teraz Pelicans - przy czym - to prawda, jego impakt na defensywę był zdecydowanie mniejszy jak na alltimera pod tym względem.

 

Oglądanie Nowego Orleanu, gdy jeszcze nie wzbudzali takiego zainteresowania mając takiego gracza jak Davis, skłania do wniosku, że nie dość, że Monty niespecjalnie potrafi ten system zbudować, to jeszcze nie wyciąga jakichkolwiek wniosków z poprzednich sezonów. I tu chyba dochodzimy do clou, jak względnym pojęciem jest w obecnej lidze, baaardzo zaawansowanej defensywnie, w porównaniu do przełomu tych złotych lat 80-90-tych, kwestia ''dobrego obrońcy''. Bo, wizualnie mający duży wpływ na team defense Davis, statystycznie według on/off ma na całą obronę minimalny. I jak żyć, Panie Premierze? Jak tego Davisa ocenić... Bo eye-test mówi, że jest rewelacyjny ofensywnie i dobry w obronie, stats-test mówi, że jest tylko rewelacyjny ofensywnie. Jak np. ocenić Curry'ego jako rozgrywającego, skoro mając poważny do grania mocnej ofensywy support, jego zespół zaczął grać na poziomie czołowej dziesiątki ofensywnie dopiero gdy odszedł Jackson? Wydaje mi się, że podobny kazus mamy tutaj. Przy czym mocno niesprawiedliwe byłoby ocenianie Davisa w kontekście tego, że jest overrated w obronie, nie biorąc pod uwagę, jak znakomity jest jak na razie w ataku.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo, wizualnie mający duży wpływ na team defense Davis, statystycznie według on/off ma na całą obronę minimalny.

generalnie mniej lub bardziej zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, a zacytowałem akurat ten fragment, bo po raz kolejny chcę podkreśli jak złudne jest stosowanie on/off na początku sezonu i do tego bez kontekstu. to teraz zmienia się tak szybko (np. jeszcze przed meczem z jazz defensywny on/off AD był dobry, teraz jest minimalny), że ciężko to uznać za wartościową informację. zresztą nawet przy całym sezonie również są problemy, czego najlepszym przykładem jest Dwight, którego wpływ na D w np. 2009 był także minimalny (a w 2008 nawet negatywny), bo miał świetnego defensywnie zmiennika w postaci Gortata. podobnie jest tutaj, bo gdy Davis siedzi to grają co najmniej dobrzy w obronie (szczególnie jeśli chodzi o D pod obręczą) Asik, Ajinca oraz Withey. natomiast on sam spędza sporo minut na parkiecie ze słabym w tym elemencie Andersonem.

 

jeszcze wracając do tej statystyki opp at rim FG%, to Pau Gasol był rok temu jednym z najgorszych pod tym względem (55%), teraz jest jednym z najlepszych (42% - poziom Boguta czy Duncana). tyle daje zmiana trenera na ogarniętego w obronie. tak więc: fire Monty ;]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Ale Asik w te ja wiem śmieszne 44 minuty bez Davisa biega właśnie z Andersonem i obrona pomalowanego czy obręczy wygląda o wiele lepiej niż dla pary Anderson-Davis.

Poza tym w parze Anderson-Davis to często Ryan gra jako center i musi się przepychać z DMC chociażby 

Jeszcze nie przeanalizowałem wszystkich meczów gdzie to Anderson gra jako center ( choć 82 games przypisuje wtedy Davisowi grę na centrze co moim zdaniem jest błędem bo Davis nie broni centrów ) ale z tego co widzę to prawie zawsze Davis nie pomaga w ogóle lub jest bardzo spóźniony z pomocą

 

Więc o ile ofensywe Davisa wygląda w tej chwili rewelacyjnie bo jest bardzo szybki i ma świetny rzut o tyle moim zdaniem obrona odstaje od tej elitarnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połowa sezonu za nami a ja mam pytanko, czy DeMarcus jest w tym RS w top 10 ligi?
I drugie: czy Cousins może być za dwa sezony centrem, wysokim, który zdominuje NBA?

Takie małe porównanko:
A.Davis 21lat YP:2 
36,1mpg 24,2ppg 10,4rpg 1,6apg 1,5spg 2,9bpg 1,4topg 2,1pfpg 56%fg 82%ft 
Bilans NOP: 22-21 (4 opuszczone mecze)
jeśli chodzi o advanced:

ORTG:125 DRPG:100 (per100poss)

orb%: 7,8 drb%: 24,9 usg%: 26,4 ts%: 61

 

vs

 

D.Cousins 24lata YP:4
33,9mpg 24,2ppg 12,6rpg 3,2apg 1,4spg 1,6bpg 4,5topg 4,6pfpg 48%fg 81%ft
Bilans SAC: 16-27 (12 opuszczonych meczy)
adv:
ORTG:107 DRTG:101 (per100poss)

orb%: 11,0 drb%: 30,7 usg%: 33,7 ts%:56,1

Na pewno rzucają się w oczy straty i foul trouble Cousinsa, tak poza tym wyglądają dość podobnie. 
Eye test w tym sezonie słaby - widziałem kilka spotkań SAC i wiem, że Cousins się poprawił w obronie i jest w niej solidny conajmniej, co do Davisa są podobno podzielone opinie, tzn. nie każdy uważa go jeszcze za kozaka. 
W ataku mają nieco inne style, Cousins lubi się ładować pod kosz sam off the dribble, Davis woli dostać jakieś podanie, sam sobie tyle nie wykreuje. Cousins wydaje się być nieco wszechstronniejszy, ale Davis ma chyba większy range. 

Co myślicie, który z nich zdominuje pole 3 sekund bardziej?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej wiem o co Ci chodzi ale:

 

takim myśleniem to dopóki KG nie doprowadził gdzieś daleko Minny to nie był top5? 

poza tym zabierz CP3 Blake'owi a daj AD i zobaczymym kto będzie w PO, i wtedy AD będzie już top5 ligi a BG nie? 

 

Podobnie sytuacja ma się z DeMarcusem 

 

Ju ż widzę jak Blake czy Howard robią z Sac-town drużynę na PO 

Edytowane przez devilnevercry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.