Skocz do zawartości

Sacramento Kings 2014/15 "Powrót Królów"


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

ma takie FG bo oddaje dużo jak na centra jumperów i gra ogromnie dużo jak na centra po koźle face up. ale coś za coś i wymusza niesamowicie dużo osobistych, a rzuca je na 80%.

 

Davis ma ponad 70% asystowanych koszów, Griffin 67%, Marc 64%, Pau 60%, Cousins 55%, Aldridge 50% - ich TS to odpowiednio 61%, 55%, 56%, 55%, 55%, 52%. Cousins nie jest gorszy jeżeli chodzi o efektywność od najlepszych ofensywnie podkoszowych ligi, a rzuca więcej, w słabszym zespole, w dosyć kiepskim systemie. to pokazuje jego potencjał jeżeli chodzi o scoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu tak, że jak Kings grali dobrze to dobrze grał też DMC? W momencie lose streaku i zmiany trenerów jego zaangażowanie spadło i automatycznie skuteczność również. Mało to odkrywcze, ale wydaje się prawdopodobne, Cousins nie od dziś ma kłopoty z utrzymaniem równego tempa przez cały sezon w tym nie wydaje się być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cousins zdecydowanie zaczęło brakować motywacji w pewnym momencie. Dobry przykład tego np. mecz z Suns, gdzie truchtał sobie z powrotem do obrony. Ktoś tam odpalił szybką trójkę, zbiórka w defensywie i podanie pod kosz, gdzie jeszcze był Cousins.

 

Sacramento zdecydowanie zabija potencjał Cousinsa, który spokojnie w tym momencie mógłby być najbardziej wartościowym centrem w lidze.

 

Ogólnie zapewne odkąd pojawił się Andre Miller to ich koszykówka zakładam wygląda lepiej, ale wcześniej nie było gorszej drużyny do oglądania niż Sacramento...

 

Tam kuleje prawie wszystko i Cousins to trochę jak swego czasu Podoliński powiedział o Covilo "Żebyśmy wygrali to potrzebujemy, by Covilo sam piłkę odebrał, sam sobie dośrodkował i strzelił". Tak samo jest z Cousinsem.

 

Jak ktoś pyta o jego skuteczność to znaczy, że nie oglądałeś w tym sezonie Sacramento. Nic nie straciłeś, a wprost przeciwnie, ale szanujmy się. Z samych statystyk to wy nie odczytacie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu tak, że jak Kings grali dobrze to dobrze grał też DMC? W momencie lose streaku i zmiany trenerów jego zaangażowanie spadło i automatycznie skuteczność również. Mało to odkrywcze, ale wydaje się prawdopodobne, Cousins nie od dziś ma kłopoty z utrzymaniem równego tempa przez cały sezon w tym nie wydaje się być inaczej.

ale Cousins dalej gra dobrze po obu stronach parkietu. 

 

dlaczego miałby to być kwestia zaangażowania? nie wiem, nie oglądam regularnie Kings, ale jak widziałem ostatni mecz z Celtics to raczej zaangażowania ciężko mu odmówić. przez pierwsze 15 meczów (9-6) robił podobne statystyki z boxscore (23-12-3), tyle, że na wyższej efektywności, ale wtedy po prostu cała gra Kings wyglądała lepiej, z kolei gdy DMC wrócił to już nie było Malone'a, a zamiast tego przyszedł Corbin, u którego z drużyny z bottom 5 jeżeli chodzi o pace przeszli do top 5. 

 

co najwyżej pierwsze mecze pokazują, jaki impakt może mieć Cousins w bardziej poukładanym zespole, bo że tak było za Malone'a to chyba nikt oglądający Kings nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja oglądam większość meczów Kings z tego i zeszłego roku. może dlatego nie jestem takim hurraoptymistą ponieważ nie widzę dużo lepszej gry Cousinsa. fakt, po pierwszych meczach byłem pod wrażeniem ,uznałem ,że przy Krzyzewskim się ogarnął ale teraz częściej widzę go jak z zeszłych lat. 

cousins jest all-around playerem ,nie ma swojej klepki więc będzie tylko bardziej efektywny wtedy gdy na czwórce będzie Channing Frye ;]

Kings muszą zaatakować po lepszą czwórkę

http://hoopshype.com/free_agency/power_forwards_2015.htm

http://hoopshype.com/free_agency/centers_2015.htm

wybór jest ogromny ;] ale taki David West byłby w pytę. 

 

tylko trzeba byłoby oczyścić nieco salary z landryego i thompsona

 

 

temat o Kings ma już 10 stron. dzięki Cousins ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cousins to najmniejszy problem Kings.

 

Niech pozbędą się Gaya, bo to najdroższa i najc***owsza druga opcja w lidze.

 

Nie wiem czemu można się czepiac Boogiego - bez niego nie istnieją w D, bez niego nie istnieją w O . Masuje się na deskach, zbiera , walczy.

 

Aż prosi sięo jakiegos sensownego rozgrywajka do pnr i przyzwoitego SF/ strech 4.

 

Nie wiem też, czy Sacto tak c***owo draftują , czy mają tak zje***y player development, bo McLemur wydawał się kozak SG, T-Rob dobrym PF, Stauskas drugim Korverem, Jason Thompson zalicza sukcesywnie regres, mimo, że powinien iść w drugim kierunku, Derrick Williams najlepsze czasy ma za sobą paradoksalnie w Minnesocie. Śmierdzi to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej zapaści i streaku, który doprowadził do zmiany trenera to DMC był out na 10 meczów. Przed jego absencją Kings mieli bilans 9-6.

Detrot po transferze Smitha i przed kontuzja Jenningsa mieli jakoś 11-3. To wcale nie oznacza, że gdyby nie kontuzja Brandona, zrobiliby 60 win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detrot po transferze Smitha i przed kontuzja Jenningsa mieli jakoś 11-3. To wcale nie oznacza, że gdyby nie kontuzja Brandona, zrobiliby 60 win.

 

Ale powiedz mi jak to się ma do dyskusji? Jak to się ma tak w ogóle do mojej wypowiedzi? Czy ja cokolwiek pisałem o tym, że Kings zrobiliby taki a taki bilans? 

 

Po prostu trzeba się troszkę wczuć w jego sytuację: od początku kariery w NBA gra w słabej organizacji i słabej drużynie, gdy coś zaczyna ruszać i Malone tworzy dość solidną obronę (gdzieś od stycznia/lutego 2014) + udaje im się zrobić niezły run na ciężkim zachodzie na początku obenego sezonu, ale nagle kontuzja = out na 10 meczów, a gdy wraca, to trener już jest inny, a drużyna praktycznie gra całkiem co innego i znów słabo.

 

Mnie by to na pewno zniechęciło i uważam, że gadanie "a to nie jest tak, że gdy Kings grają dobrze, to DMC gra dobrze" jest bardzo niesprawiedliwe. Gość to jest po prostu dominator, a nie wiedzieć czemu w Sacramento utrudniają mu grę, stosując taktykę szybkich akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie ludzie, widzę, że wzmacnia was pod koszem garam masala.

Sim Bhullar, indyjski kanadyjczyk, dostał powołanie z D-League. 

2,25 wzrostu

167 kg wagi (schudł od debiutanckiego sezonu o 13 kg)

technika rzutu z półdystansu a`la Krzyś Dryja

dość mobilny jak na centra, zwłaszcza przy takiej masie

0% mięśni, sam tłuszcz, ale umie z niego korzystać - wpycha się dupą w pomalowane jak Diesel

technika blokowania ma szansę na szybkie faule w NBA

generalnie chętnie go zobaczę z poważnymi przeciwnikami

 

+

Sacto powałoło jeszcze Davida Stoctona. I on może zrobić łał. Dużo większe, niż upośledzony brat Kury w Phoenix kilkanaście dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Seth za dużych szans na kreowanie nie miał w Suns, na 4 mecze w których mógł grać wystąpił w 2 w łącznie 8 minutach. Co zawiodło? Szczerze Ci powiem, że ze strony zawodnika nie za wiele. Mamy trenera jakiego mamy, co po dobrym meczu młodego Archiego potrafi w kolejnym wpuścić na 6 minut by "wygasł". 

Podobny los spotkał A.J. Price`a. Też go podpisaliśmy na 10 dni, też go spuściliśmy na drzewo. W tym przypadku akurat to Price sam sobie winien, średnio 3 rzuty na mecz w 8 minut na skuteczności 21% no i się zesrało.

Reasumując jeszcze o młodszym Curry - moim zdaniem nie ma tzw "flair" czy też przebłysków mądrości, by na dłużej w NBA zagościć. Przynajmniej w tym/przyszłym roku. Młody Stocton dalece fajniej wygląda na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie go na Rotoworld skomentowali -

 
David Stockton made his NBA debut during Saturday's game against the Clippers, finishing with one point, one assist and two boards in seven minutes.

He's only 15,805 assists shy of breaking his father's record, but he's not going to achieve that goal at this pace. Stockton will likely be cut once Darren Collison returns from his hip injury, so he can be left on the wire in pretty much all leagues. However, under the guidance of Professor Andre Miller, Stockton might be able to hone his craft and continue to play in the NBA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos widzial dzisiejszy mecz sacto?

cousins kozacki statline..

24pts 21reb (6Off) 10as 6bl 3stl 5to 

gdyby przechwycil 2 pilki wiecej bylby to chyba pierwszy raz w historii kiedy zawodnik zdobywa 5x5 i jednoczesnie 20x2 + TD.

 

w ogole bylo kiedys takie triple double polaczone z 2x 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.