Skocz do zawartości

Update Regulaminu - porownania miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież tu w ogóle nie ma korelacji. W lidze, w której walczy się o każdy punkt łatwiej podskoczyć w środkowych kategoriach swej ekipy, gdzie zazwyczaj jest wielki tłok (stl, as, 3P, FG, nawet TO), niż w konkretnych czołówkach, gdzie już zazwyczaj by podskoczyć z 14pkt na 15pkt trzeba stracić 1-3 pkt w innej kategorii.

Przeciez to jest powod, ze nie bedzie sie oplacalo atakowac tiebreakera jak bedzie szansa na wiecej punktow roto i awans tradycyjna metoda... i tak byc powinno.

 

Chodzi o fakt, że ekipa walcząca już nie o 3 miejsce, ale mająca dystans +5pkt do 3 i 5 miejsca może sobie pozwolić na łatwiejsze kombinowanie nawet skutkiem utraty 1-2 pkt roto.

Tzn lepiej zeby taka druzyna odpuscila bo nie ma o co walczyc?

 

Ekipa walcząca na styku musiałaby poddać walkę o 3 miejsce, co zdziebko mija się z celem.

Jakie poddanie walki o 3 miejsce? Jak ktos ma blisko to tak czy inaczej moze walczyc o tiebreaker bo on decyduje o remisie wewnatrzligowym...

 

GM ma największy wpływ na maksymalną liczbe pkt jaką może zdobyć. W przypadku zaciekłej walki na styku nie jest w stanie skupiać się na wygranych w poszczególnych kategoriach względem utraty 1-2 pkt roto, co GM mający dystans +-5 pkt do 3 i 5 miejsca może zrobić. I w ten sposób zespół właściwie się osłabiając (mniej pkt w totalach) się wzmocni w rozgrywkach zastępczych co dla mnie jest chore.

To dziwne bo ten sam problem wystepuje takze w Twojej propozycji [i w kazdej innej]! Chcesz mi powiedziec, ze nikt nie bedzie probowal sie dopasowac do innych GMow z 4 miejsc by wygrac zaproponowana tabelke porownawcza? Przeciez jeden z urokow strategii roto polega na tym, ze probujesz wypasc jak najlepiej na tle innych wybranych druzyn... ergo wg mnie takie kombinowanie i planowanie liczy sie na plus, a nie minus. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę zamiast głosu plusowego mieć głoś minusowy dla opcji C, bo jest najgłupsza ;p

 

przecież nie da się tutaj zrobić w pełni "sprawiedliwego" rozwiązania. zasady muszą być jak najbardziej jasne i nie wymagać kombinacji. rozumiem też, że liczba równoległych lig nam się zmniejsza i niektórzy trochę chyba wyolbrzymiają problem na podstawie zeszłorocznej, wyjątkowej sytuacji. z drugiej strony porównywanie samej ilości punktów to przeciwległa skrajność.

 

tak czy inaczej najlepsza opcja to E - klarownie i tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę zamiast głosu plusowego mieć głoś minusowy dla opcji C, bo jest najgłupsza ;p

Moze i tak, ale rowniez ma najwieksze poparcie ;-)

 

przecież nie da się tutaj zrobić w pełni "sprawiedliwego" rozwiązania.

Raczej nie, wiec chyba dlatego szukamy najmniejszego zla. Cos musimy wybrac nawet jesli wybor nikogo nie ekscytuje.

Coraz bardziej mam wrazenie, ze to odbedzie sie na zasadzie prob i bledow tzn wprowadzimy poprawke, jak sie sprawdzi to fajnie, a jak nie to sprobujemy innej wersji i tak az do skutku az nie bedzie zadnych kontrowersji.

 

rozumiem też, że liczba równoległych lig nam się zmniejsza

Niekoniecznie, w zalozeniach ma byc 8 lig na poziomie IV.

Inna sprawa czy znajdzie sie tylu chetnych bo poki co nikt sie nie zajal reklama...

 

tak czy inaczej najlepsza opcja to E - klarownie i tradycyjnie

To teraz przekonaj do tego reszte ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz przekonaj do tego reszte ;-)

 

Ok, przedstawię kilka argumentów

 

1) Spójność z założeniami roto

Każdy kto gra w jakiejkolwiek lidze roto mierzy się z przeciwnikami we własnej lidze. Punktacja roto polega na zależnościach statystycznych wewnątrz ligi, a nie jakimiś randomowymi typkami z lig równoległych. Gdybyśmy grali w fantasy points możnaby było zrobić 20 równoległych lig i do awansu przeznaczyć 60 zespołów z najlepszym dorobkiem punktowym - w tym przypadku byłoby to spoko rozwiązanie, ale tutaj gramy w roto. Cokolwiek by się działo muszę się starać być najlepszy względem przeciwników z mojej ligi.

 

2) Dbanie o rywalizację do końca

Hipotetycznie może się zdarzyć taka historia: jestem na czwartym miejscu, mam jakies szanse na trzecie miejsce, ale gosc na piatym miejscu jest daleko i nie ma szans mnie przegonic, jednoczesnie widze ze na wyzszym poziomie jest olewus. Moja liga ma sporą amplitudę punktów czyli pierwsze cztery miejsca wymiataja, a reszta to wacki. Co powinnienem zrobić? No walczyć o trzecie miejsce w swojej lidze! Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego większość z Was jest za rozwiązaniem, które w takim przypadku psuję rywalizacje.

 

3) Jasność sytuacji

Ten argument już się pojawiał i jest absolutnie istotny. W przypadku skomplikowanym porownan miedzyligowych manager nie bedzie w stanie byc na biezaco ze swoja sytuacja.

 

4) Premiowanie pierwszych miejsc w kat

Warto się też zastanowić w kontekście takim: jakie działania chcialibyśmy premiować. Dodatkowy bodziec do walki o pierwsze miejsca w kategoriach uważam za słuszny kierunek. Dodaje to rozgrywce bonusowych emocji, rywalizacja nabiera dodatkowego wymiaru, nie zakłocając jednocześnie postawionych wcześniej priorytetów

 

5) Bonusowy argument

Jeśli ktoś z Was nie ma jeszcze wyrobionego zdania, prosze zwróćcie uwagę, iż w tej kwestii doszło do przymierza WiLQ'a z Leszczurem, a to już coś znaczy. A tak na poważnie: na samym początku było mi obojętne jak rozwinie się ten wątek, bo każde rozwiązanie sprawiało, że ktoś będzie poszkodowany. Jednak po przemyśleniu sprawy muszę przyznać, że rozwiązania z porównywaniem międzyligowym na poziomie punktów czy statystyk jest zupełnie z czapy. A ostatnie rozwiązanie wpływa pozytywnie na rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosuję na opcję E.

 

Tylko zwycięzcy ;) żadnych dogrywek

tylko że w tym przypadku "zwycięzcą" będzie opcja, na którą zagłosowała mniejszość... dlatego też rozsądniej jest zrobić dwa głosowania: pierwsze które wyłoni dwie najpopularniejsze możliwości, a następnie drugie, w którym jedna z nich uzyskałaby większość.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.