Skocz do zawartości

Update Regulaminu - porownania miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz rozumiem, czemu popierasz rozwiązanie a, które dało awans menedżerowi z pięcioma botami na drafcie. Bo sam je wymyśliłeś :nevreness:

Taaaaa, chce sie trzymac rozwiazania "bo moje", wiec dlatego wrzucilem temat do omowienia i przeglosowania na inne...

 

Zaglosowalem na nie bo moim zdaniem w tym przypadku wazniejsza jest prostota rozwiazania niz jego teoretycznie wieksza dokladnosc. Spojrzenie na tabele innej ligi zajmuje kilka sekund, a jestem bardzo sceptyczny, ze poza garstka osob ktos bedzie sobie robil minitabelki z roznymi GMami z roznych lig.

 

Gdybys chcial mi cos zarzucic to predzej, ze rozwiazanie a) jest bardziej wygodne dla mnie jako organizatora, ale to nie jest tak, ze nie chce zmienic niczego [nie wrzucalbym wtedy pod glosowanie/burze mozgow!], po prostu wg mnie zadna z dotychczasowych propozycji nie rozwiazuje problemu na tyle lepiej zeby dorzucic do regulaminu wieksza komplikacje juz zawilego systemu awansu i spadkow.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, chce sie trzymac rozwiazania "bo moje", wiec dlatego wrzucilem temat do omowienia i przeglosowania na inne...

 

Zaglosowalem na nie bo moim zdaniem w tym przypadku wazniejsza jest prostota rozwiazania niz jego teoretycznie wieksza dokladnosc. Spojrzenie na tabele innej druzyny zajmuje kilka sekund, a jestem bardzo sceptyczny, ze poza garstka osob ktos bedzie sobie robil minitabelki z roznymi GMami z roznych lig.

 

Gdybys chcial mi cos zarzucic to predzej, ze rozwiazanie a) jest bardziej wygodne dla mnie jako organizatora, ale to nie jest tak, ze nie chce zmienic niczego [nie wrzucalbym wtedy pod glosowanie/burze mozgow!], po prostu wg mnie zadna z dotychczasowych propozycji nie rozwiazuje problemu na tyle lepiej zeby dorzucic do regulaminu wieksza komplikacje.

Uważam tak, bo według Twojej argumentacji rozwiązanie a jest gorsze niż b. Mimo to nadal popierasz wersję a :nevreness:  Teraz piszesz o skomplikowaniu, które w rozwiązaniach a i b jest identyczne :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie cos takiego napisalem?!? Wrecz przeciwnie, czepnalem sie Ciebie, ze b jest zbyt podobne do a!

Nigdzie, ale skoro zgodziłeś się, że olewus może zabrać punkt za straty, a dodać 6 za punkty, zbióki, trójki, asysty , steale i bloki, to skoro w Twoim rozwiązaniu decyduje największa ilość punktów roto i awans dostaje menedżer z ligi z 5 olewusami, kosztem menedżera, który awans przegrał tiebreakerem. I cały czas powtarzasz, że nie rozmawiamy o Tochecku, bo czdajesz sobie sprawę z tego, ze Twoje rozwiązanie jest niesprawiedliwe. Czujesz wyrzuty sumienia :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie, ale skoro zgodziłeś się, że olewus może zabrać punkt za straty, a dodać 6 za punkty, zbióki, trójki, asysty , steale i bloki, to skoro w Twoim rozwiązaniu decyduje największa ilość punktów roto i awans dostaje menedżer z ligi z 5 olewusami, kosztem menedżera, który awans przegrał tiebreakerem.

Jak pisalem wczesniej, dla mnie to nie jest bug tylko feature, ze druzyna z ligi pelnej olewusow ma wieksze szanse dostac promocyjny awans. Ty uwazasz to za fundamentalny blad i o ile rozumiem ten punkt widzenia nie zmienia to faktu, ze roznimy sie opinia i tyle.

 

I cały czas powtarzasz, że nie rozmawiamy o Tochecku, bo czdajesz sobie sprawę z tego, ze Twoje rozwiązanie jest niesprawiedliwe. Czujesz wyrzuty sumienia :nevreness:

Powtarzam to bo kilka razy juz ktos oddal glos "gdzie ma wyladowac Tocheck" chociaz nie jego dotyczy temat. I nie mam zadnych wyrzutow sumienia, wrecz przeciwnie, jestem dumny, ze rok wczesniej przewidzialem mozliwosc takiej sytuacji! Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowanie tematu po pierwszym tygodniu...

nikt nie odniosl sie bezposrednio do 3), wiec zakladam iz zgadzacie sie z moja propozycja.

 

Natomiast odnosnie 1)  i 2) w sumie mamy do rozwazenia az 4 rozne propozycje

a = porownania na podstawie pkt roto [poparli: wiLQ]

b = porownania na podstawie odleglosci od awansu [poparli: fluber, barcalover]

c = stworzenie oddzielnej tabeli roto dla druzyn z tego samego miejsca

[poparli: january, Tocheck, ignazz, mac, bulek, goozman]

d = stworzenie oddzielnej tabeli roto dla wszystkich GMow w rozgrywkach [poparli: Leszczur]

 

Dotychczas zdecydowanie najwiecej glosow padlo na c, wiec o ile to sie nie zmieni do 28.09 przejdzie ta koncepcja.

 

jestem za B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis jest, ale czy moze byc inny/lepszy czy zostawiamy taki jaki jest?

obstaję przy opcji C, mimo że jest bardziej pracochłonna, choć nie będę darł szat jeśli zostanie jak jest. zaczynam ufać już Twoim przemyśleniom bardziej niż swoim impulsywnym zazwyczaj opiniom :P bo po prostu doceniam czas jaki spędziłeś to tworząc. a że jeszcze umożliwiasz mieszanie innym w założonym, przemyślanym modelu, masz siły szukać dziur i go udoskonalać to szacun podwójny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po prostu doceniam czas jaki spędziłeś to tworząc. a że jeszcze umożliwiasz mieszanie innym w założonym, przemyślanym modelu, masz siły szukać dziur i go udoskonalać to szacun podwójny

Potwierdzam. Czasami mam wrażenie, żę Wilq jest jedynym użytkownikiem tego forum, który przeczytał wszystkie posty w dziale roto league :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeszcze umożliwiasz mieszanie innym w założonym, przemyślanym modelu, masz siły szukać dziur i go udoskonalać to szacun podwójny

Potwierdzam.

Dzieki, dzieki. A ogolnie daje taka mozliwosc bo zdaje sobie sprawe, ze nie bede bardziej kreatywny/uwazny/przewidujacy niz kilkanascie/kilkadziesiat osob, ktore bierze udzial w dyskusjach. Przykladow nie trzeba daleko szukac, watek o skladzie lig na danym poziomie zaczalem z dwoma opcjami do wyboru, a fluber prawie od razu dorzucil trzecia, ktora wg mnie byla lepsza od obu wczesniejszych.

 

Czasami mam wrażenie, żę Wilq jest jedynym użytkownikiem tego forum, który przeczytał wszystkie posty w dziale roto league :nevreness:

Organizacyjne moze i tak, ale calosci forum nie przeczytalem ;-)

Chocby dlatego, ze ligi istnialy zanim dolaczylem i nie sledzilem dokladnie wszystkich watkow wewnatrzligowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki. A ogolnie daje taka mozliwosc bo zdaje sobie sprawe, ze nie bede bardziej kreatywny/uwazny/przewidujacy niz kilkanascie/kilkadziesiat osob, ktore bierze udzial w dyskusjach. Przykladow nie trzeba daleko szukac, watek o skladzie lig na danym poziomie zaczalem z dwoma opcjami do wyboru, a fluber prawie od razu dorzucil trzecia, ktora wg mnie byla lepsza od obu wczesniejszych.

 

 

Spłonąłem rumieńcem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest jeszcze inna bo z czterech zaproponowanych każda raczej w większym lub mniejszym stopniu zależy od siły ligi.

 

Proponuję po prostu brać pod uwagę koncepcję a, ale punktów nie zliczać w odniesieniu do całej ligi, a np. do ośmiu najlepszych drużyn w danej lidze. Myślę, że to w sposób wystarczający wyeliminuje wpływ na wyniki najsłabszych ekip, bo jednak w każdej lidze tych ośmiu konkretnych menedżerów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po prostu brać pod uwagę koncepcję a, ale punktów nie zliczać w odniesieniu do całej ligi, a np. do ośmiu najlepszych drużyn w danej lidze. Myślę, że to w sposób wystarczający wyeliminuje wpływ na wyniki najsłabszych ekip, bo jednak w każdej lidze tych ośmiu konkretnych menedżerów jest.

Hmmmmm, ale takie porownania beda potrzebne takze dla druzyn ze strefy spadkowej i co wtedy?

Dla nich zwyczajne porownanie punktow rotom, a ta propozycja moglaby dotyczyc tylko awansow?

Hmmmm, musze sobie przeliczyc jakby to wygladalo w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka nie widzę przeszkód, żeby również spadkowiczów podliczać wg tej zasady. Najważniejsze, żeby wyeliminować wpływ na wyniki nieaktywnych drużyn, a jednocześnie, żeby nie rozpatrywać wyniku danej drużyny bez odniesienia do specyfiki danej ligi (co jest np. przy małej tabelce, gdzie któraś z drużyn mogłaby sztucznie podnieść swój wynik bo akurat grała w słabej lidze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy takim rozwiązaniu nikt w trakcie sezonu nie będzie wiedział, czy pozycja tuż za lokatą premiowaną awansem umożliwi mu wejście czy też nie, a obliczanie dodatkowych punktów roto uwzględniających tylko i wyłącznie czołową ósemkę i analizowanie dogłębnie każdego przypadku to jest robota na kilka godzin każdego dnia. A w kluczowych momentach sezonu świadomość, czy stawiać wszystko na 1 kartę i walczyć o normalny awans, czy też próbować wywalczyć awans z wynikiem jest bezcenna.

 

No ja sobie tego nie wyobrażam. Nie dość, że w swojej lidze będę obliczał sztuczne punkty roto od 1-8, to jeszcze to samo bym musiał zrobić we wszystkich innych równoległych ligach (zwłaszcza, jak będą to ligi trzecie, sic!) i brać jeszcze pod wzgląd rachunek prawdopodobieństwa, co by musiała zrobić dana drużyna z 4 czy tam 5 miejsca by wygrać ze mną pośrednią rywalizację. 3-ligowcy by musieli być idealnymi analitykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem, że jest to wersja najprostsza. Za to moim zdaniem najsprawiedliwsza.

 

Poza tym bez przesady z tym czasem :) Jeśli chcesz znać swoją sytuację, to i tak przecież musisz analizować wszystkie drużyny, które są potencjalnymi rywalami i ich potencjalne zdobycze punktowe. Ta analiza i czas na nią poświęcony się nie zmieniają, dochodzi tylko dodatkowy obowiązek sporządzenia sobie tabelki w excelu dotyczącej pierwszej ósemki i dostosowania do niej swojej analizy, a nie do głównej tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zauważ, w trakcie sezonu masz jeszcze dodatkowe utrudnienie, że nie wiesz, kto będzie w tej ósemce. To wywołuje jeszcze większy szereg analiz i potrzebę robienia kilku małych tabelek dla jednej ligi. Gra w fantasy powinna polegać na analizowaniu swoich szans pod kątem rywala, tu jeszcze dochodzi analiza statystyczna i zmysł analityczny. Nie za dużo jak dla jednego GM-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dotyczą również porównywania 4 miejsc, ale nie jest potrzebne robienie kilku dodatkowych tabelek w ramach jednej ligi. Im więcej podzbiorów, tym bardziej skomplikowany jest zbiór.

 

Porównywanie pkt roto? Najprostsze nie znaczy najlepsze.

 

Najlepsze jest wg mnie znalezienie złotego środka pomiędzy kompletną prostotą a skomplikowanym układem.

 

I szczerze powiedziawszy, bliższy mojej idei jest mimo wszystko pomysł wujka dobrej rady (w sumie interesujący całkiem nick ;)), pod warunkiem, że znalazła by się osoba, robiąca dzień w dzień podobne statystyki i umieszczała na forum. Taki maniak excela i statystycznych wyliczeń ;). Nie chciałbym bowiem, żeby "kuchennymi drzwiami" do wyższej awansowała osoba, która akurat miała najwięcej czasu na analizę przebiegu poszczególnych lig i celowo odpuściła walkę o awans normalny.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.