Skocz do zawartości

Update Regulaminu - sklad lig na danym poziomie


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was zagadke...

 

w zwiazku z kompletem potwierdzen na poziomie drzewka II i dosyc wyraznym wynikiem glosowania w tym watku [19 do 6] wydaje mi sie sensowne zeby dla tych 30 GMow przeprowadzic losowanie wg wariantu 1 i ruszyc z tymi dwoma ligami jak najszybciej by mogly sie wczesniej organizowac i zeby nie zostawiac wszystkiego do zrobienia na jeden dzien [29.09].

 

Ale jednoczesnie nie chcialbym zamykac tego tematu z zalozeniem, ze moze znajdzie sie jeszcze ze 20 GMow, ktorzy postanowia oddac swoj glos, a ktorzy byc moze przechylilyby szale na druga opcje [w co watpie, ale istnieje taka mozliwosc].

 

Jak z tego wybrnac?

 

W tym miejscu pietnuje Leszczura za sluszna uwage o zbieznosci terminow do potwierdzen bo gdybysmy sie trzymali mojej wersji to te uaktualnienia regulaminu juz bylyby zamkniete ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wiLQ, skoro setka osób potwierdziła uczestnictwo,a raptem 25 raczyło się odnieść, to nie wierzę, że nagle kolejne 25 zechce się wgłębiać w meandry regulaminu. Rób więc ligi,a najwyżej się zmieni zasady w przyszłym roku.

ja tez proponuje jak najszybciej ruszyc przynajmniej z ligami w ktorych mamy dopiete składy

Rowniez tak uwazam. Poza tym dostalem tez maile i PMa, wiec kierunek jest dla mnie jasny i mam taka propozycje:

wrzuce tutaj robocza wersje zmiany w regulaminie odnosnie skladow na danym poziomie, ktora stanie sie oficjalna 29.09 jesli nie zmieni sie rozklad glosow w tym watku. Dla zasady poczekam jeszcze do jutra zeby byl czas dla GMow [glownie z II] na czepianie sie tej roboczej wersji i wtedy po ewentualnych korektach przeprowadze losowanie na poziomie II.

Moze byc, prawda? Choc tez sie niecierpliwie ;-)

 

To splodzilem cos takiego [aktualne pytania od 25 zostana przesuniete w dol]...

 

25. W jaki sposób zostaną utworzone ligi na pozostałych poziomach drzewka?

Po zebraniu potwierdzeń uczestnictwa i uzupełnieniu ewentualnie powstałych luk [pytanie 28] zostanie przeprowadzone losowanie w grupach wg zajętego miejsca w zeszłym sezonie.

Tzn w 2014/15 na poziomie II odbędzie się ono w 5 grupach i w następującej kolejności - miejsce 1, miejsce 2, miejsce 3, miejsca 4-10, miejsca 11-15. To samo dotyczy losowania w ligach na poziomie III tylko, że w innych grupach [awansujacy z IV, miejsce 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 oraz miejsca 11-15, które się utrzymają dzięki rezygnacjom w rozgrywkach].

Zaś w latach kolejnych gdzie drzewko na tych poziomach już będzie w swojej normalnej postaci będzie to coroczne losowanie z podziałem na grupy 1-3, 4-6, 7-9, 10-12, 13-15.

 

Samo losowanie technicznie zostanie przeprowadzone tak - po podzieleniu GMów na w/w grupy i zaczynając od tej z najwyższego zajętego miejsca każdą taką grupę wrzucę w postaci listy na http://www.random.org/lists/ wcisnę "randomize" i wynik od góry będę przypisywał na zmianę i po kolei do poszczególnych lig na danym poziomie drzewka.

 

Czepiajcie sie zanim zostanie to wyryte w kamieniu ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez tak uwazam. Poza tym dostalem tez maile i PMa, wiec kierunek jest dla mnie jasny i mam taka propozycje:

wrzuce tutaj robocza wersje zmiany w regulaminie odnosnie skladow na danym poziomie, ktora stanie sie oficjalna 29.09 jesli nie zmieni sie rozklad glosow w tym watku. Dla zasady poczekam jeszcze do najblizszego poniedzialku zeby byl czas dla GMow [glownie z II] na czepianie sie tej roboczej wersji i wtedy po ewentualnych korektach 15.09 przeprowadze losowanie na poziomie II. Moze byc, prawda?

nie może ;] rób już dziś/jutro losowanie, naprawdę nikt nie będzie miał o to pretensji, bo było dość czasu na wypowiedzenie się. szczególnie że większość odzywała się w wątku odnośnie potwierdzeń, więc jeśli nie zabrali głosu tutaj, to znaczy, że im i tak wszystko jedno. (poza tym ta kwestia jest w gruncie rzeczy mało istotna i jeśli miałaby powstać z tego powodu jakaś burza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić sposób ustalania lig od sezonu '16 ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może ;] rób już dziś/jutro losowanie, naprawdę nikt nie będzie miał o to pretensji, bo było dość czasu na wypowiedzenie się. szczególnie że większość odzywała się w wątku odnośnie potwierdzeń, więc jeśli nie zabrali głosu tutaj, to znaczy, że im i tak wszystko jedno. (poza tym ta kwestia jest w gruncie rzeczy mało istotna i jeśli miałaby powstać z tego powodu jakaś burza, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić sposób ustalania lig od sezonu '16 ;])

Dobra - popieram loraka. Jedziemy z tym koksem. W sumie kto powiedział ze władza ustawodawcza musi byc logiczna i konsekwentna ;-)

Przyczepiłem się bo już tak mam i taka moja rola w przyrodzie, ale kupuję argument Washko i uwazam ze nie ma co czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może ;] rób już dziś/jutro losowanie

Dobra - popieram loraka. Jedziemy z tym koksem. W sumie kto powiedział ze władza ustawodawcza musi byc logiczna i konsekwentna ;-)

Przyczepiłem się bo już tak mam i taka moja rola w przyrodzie, ale kupuję argument Washko i uwazam ze nie ma co czekac.

Kurde, jaka presja ;-) Dobra, tez nie wytrzymam, wiec niech losowanie bedzie jutro.

Ale wezcie sie przyjrzyjcie dokladnie w/w pytaniu 25 zeby nic nam nie umknelo. Cos nie jest jasne lub jednoznaczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jaka presja ;-) Dobra, tez nie wytrzymam, wiec niech losowanie bedzie jutro.

Ale wezcie sie przyjrzyjcie dokladnie w/w pytaniu 25 zeby nic nam nie umknelo. Cos nie jest jasne lub jednoznaczne?

Jedno nie jest zupełnie jasne. Jaką metodą bedziesz losował przydziały.

Zatrudnisz "sierotkę", jakis generator liczb losowych, zrobisz losowanie starą metodą prsk'ową z podawaniem liczb od 1 do 9, inne?

Pytanie moze i nie jest najciekawsze do długiej dyskusji, ale przy tej podejrzliwości odnosnie potencjalnych manipulacji moze lepiej nie zostawiac niczego przypadkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie jest zupełnie jasne. Jaką metodą bedziesz losował przydziały.

Zatrudnisz "sierotkę", jakis generator liczb losowych, zrobisz losowanie starą metodą prsk'ową z podawaniem liczb od 1 do 9, inne?

Pytanie moze i nie jest najciekawsze do długiej dyskusji, ale przy tej podejrzliwości odnosnie potencjalnych manipulacji moze lepiej nie zostawiac niczego przypadkowi.

Taka sama metoda jak w zeszlym sezonie tzn podziele wszystkich na grupy [w tym przypadku w/w 5], a nastepnie [zaczynajac od grupy z najwyzszego zajetego miejsca] kazda taka liste wrzuce na http://www.random.org/lists/ wcisne "randomize" i wynik od gory bede przypisywal na zmiane do ligi East i West.

 

Chociaz zgadzam sie, ze ten proces trzeba gdzies wpisac w regulamin.

 

 

nie rozumiem czemu ma służyć w ligach 3 aż takie rozdrobnienie w przedziale 4-10?

Bo ze srodka 7 lig robimy cale 4 takze jedno zajete miejsce daje juz spora grupe. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez tak uwazam. Poza tym dostalem tez maile i PMa, wiec kierunek jest dla mnie jasny i mam taka propozycje:

wrzuce tutaj robocza wersje zmiany w regulaminie odnosnie skladow na danym poziomie, ktora stanie sie oficjalna 29.09 jesli nie zmieni sie rozklad glosow w tym watku. Dla zasady poczekam jeszcze do jutra zeby byl czas dla GMow [glownie z II] na czepianie sie tej roboczej wersji i wtedy po ewentualnych korektach przeprowadze losowanie na poziomie II.

Moze byc, prawda? Choc tez sie niecierpliwie ;-)

 

To splodzilem cos takiego [aktualne pytania od 25 zostana przesuniete w dol]...

 

25. W jaki sposób zostaną utworzone ligi na pozostałych poziomach drzewka?

Po zebraniu potwierdzeń uczestnictwa i uzupełnieniu ewentualnie powstałych luk [pytanie 28] zostanie przeprowadzone losowanie w grupach wg zajętego miejsca w zeszłym sezonie.

Tzn w 2014/15 na poziomie II odbędzie się ono w 5 grupach i w następującej kolejności - miejsce 1, miejsce 2, miejsce 3, miejsca 4-10, miejsca 11-15. To samo dotyczy losowania w ligach na poziomie III tylko, że w innych grupach [awansujacy z IV, miejsce 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 oraz miejsca 11-15, które się utrzymają dzięki rezygnacjom w rozgrywkach].

Zaś w latach kolejnych gdzie drzewko na tych poziomach już będzie w swojej normalnej postaci będzie to coroczne losowanie z podziałem na grupy 1-3, 4-6, 7-9, 10-12, 13-15.

 

Czepiajcie sie zanim zostanie to wyryte w kamieniu ;-)

Te 5 grup to 7 mistrzów ligi 3 (1 miejsce)

7 wicemistrzów ligi 3 (2 miejsce)

7 zdobywców 3 miejsca ligi 3 ( 3 miejsce)

7 menedżerów, którzy utrzymali się w lidze 2 (miejsca 4-10)

5 spadkowiczów ( miejsca 11-15)?

Czy uwzględniamy, że po 2 losowaniach w obu grupach powinno być tyle samo menedżerów? Do której grupy wrzucamy BigBosha i Leszczura i czemu wyszło mi, że w 2 lidze zagra 33 menedżerów? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwzględniamy, że po 2 losowaniach w obu grupach powinno być tyle samo menedżerów?

Tak, bo to nam zalatwia w/w sposob przydzielania do lig na zmiane.

 

Do której grupy wrzucamy BigBosha i Leszczura

Miejsca 4-10.

 

czemu wyszło mi, że w 2 lidze zagra 33 menedżerów? :nevreness:

Machnales sie w dwoch miejscach...

 

7 menedżerów, którzy utrzymali się w lidze 2 (miejsca 4-10)

Nie wiem skad wziales ta 7 gdy utrzymalo sie 4 z czego jeden zrezygnowal [choc w tej grupie beda 2 zastepstwa].

 

5 spadkowiczów ( miejsca 11-15)?

Przez Manka bylo 4.

 

Czyli w sumie wychodzi 7+7+7+5+4.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mniej więcej będzie jakieś konkretne info nt. 4 lig - tych, którzy dołączają do rozgrywek?

Jak napisalem w watku z zapisami na poczatku pazdziernika bo do tego czasu jest zbieranie chetnych ;-)

Takze w przyszlym tygodniu trzeba bedzie zaczac kampanie reklamowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.