Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 9 lat. Nie wiem jak wygląda sprawa z zapleczem, miejscami pod dachem. Stadion to większy skansen niż ten w Chorzowie.

Stadion to kiełbasa wyborcza, a miasta na to nie stać. Na dodatek kasa na piłkę zabiera kasę na hokej i nowe lodowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popłynąłeś z tymi latami. Orły górskiego to  lata 70 gdzie były  medale na  dwóch IO + 3 miejsce na MŚ. Potem była Argentyna poza pudłem. 82 3 miejsce 86 - klątwa Bońska. Lata 90? 2 miejsce na IO w Barcelonie, a potem wiele hałasu o nic, wtopy w eliminacjach. Nawet w "złotych" latach nie byliśmy wstanie awansować do ME. Do tego jakieś jednostkowe historie w pucharach.

 

A potęga klubowa wynika z wsparcia czy to wojska (legia) czy kopalni w przypadku klubów ze śląska.

Na ile lat Polskie zespoły wypadły z LM?

Z tymi latami nawiązywałem też innych państw. Lata 90 to był puchar Europy dla Crveny Zvezdy, a już po powstaniu LM cały bardzo silne Dynamo KIjów. Co do Polski to zgoda, wiadomo że to głównie okres 70-86. Lata 90 kadra już nic nie znaczyła, ale były jeszcze wybryki w pucharach czy to Legii, czy już w nowym millenium Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile ten Widzew miał wtedy tytułów? Tyle co Stal Mielec. Czy Polonia Bytom.

Nie mówmy o mistrzu polski bo wszyscy wiemy jak to wyglądało chyba, że chcesz robić z siebie idiotę.

 

Chodzi o europejskie puchary które pokazywały prawdziwą siłę drużyny, a Widzew był dwa razy w półfinale i raz odpadł w karnych, a żadne wojsko czy milicja ich nie wspomagała.

 

Już nie wspominając o tym, ze Bytom miał ostatnie mistrzostwo w 1964 chyba więc o czym Ty mówisz gościu. Nie dość że o NBA pierdolisz jak potłuczony to jeszcze o piłce..

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie mieli wsparcia kopalni ani wojska. Czyli Twój argument. Nie wiem czy pamiętasz tamte czasy ale wtedy wiele znaczyły kontaktu osobiste, układy towarzyskie itp. No chyba, że mogłeś powołać kogoś do wojska/służby zastępczej. Widzew miał Sobolewskiegoi kasę za Bońka. Sobolewski potrafił załatwić poparcie władz w drugim co do wielkości polskim mieście. Tak jak Lech w Poznaniu mający patronat kolei w podobnym okresie.

p.s. kiedy Widzew drugi raz zagrał w półfinale europejskich pucharów?

p.s.2 "Piłkarski poker" dobrze to pokazuje. Prezesi przy wsparciu partyjnych bonzów mogli wszystko. Po 1990 wszystko się zmieniło. Mając kasę mogłeś wszystko. Powstały wynalazki typu Sokół Pniewy. Trochę kasy i miałeś klub w ekstraklasie. Pensje w kopertach, zero księgowości itp

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarski poker to jest syf, znaczy jako film jest spoko i można sobie obejrzeć, ale nie można z tego wyciągać wniosków bo nie ma tam zbyt wiele prawdy.

Z tym drugim półfinalem to się w nerwach zajebałem, ale Widzew w tamtych czasach oprócz półfinału radził sobie dobrze w pucharach, a Ty mi wyskakujesz z Polonią Bytom, zastanów się.

 

Sobolewski w latach 80 miał oczywiście układy, ale gościu mial też wielkie pojęcie o piłce, on też zbudował podstawy pod drużynę która grała w LM w 96, i wtedy już układy zbyt wiele nie znaczyły, udowodnił wtedy wszystkim że się zna na rzeczy. To, że Grajewski z Pawelecem to zjebali to już temat na inną historię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dałem przykład, że można było ale nie da się tego porównać do 14 tytułów Żaboli czy Legii. Nie ta skala. A Widzew miał Młynarczyka, Smolarka, Dziekanowskiego. Jedynym klubem który mógł się postawić był Ruch. Miał tradycję, wychowanków i kibiców na całym Górnym Śląsku. Bo GTS to ta sama kategoria resortowa co Legia czy Górnik.

Co do układów. Znajomy co sędziował w niższych ligach mówił, że czasami 2 metrowego spalonego nie widział bo wynik ustalono przed meczem. Kwiatków z ekstraklasy też kilka usłyszałem.

Jestem ciekaw czy Polsat po przejęciu Elevena kupi ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy o mistrzu polski bo wszyscy wiemy jak to wyglądało chyba, że chcesz robić z siebie idiotę.

 

Chodzi o europejskie puchary które pokazywały prawdziwą siłę drużyny, a Widzew był dwa razy w półfinale i raz odpadł w karnych, a żadne wojsko czy milicja ich nie wspomagała.

 

Już nie wspominając o tym, ze Bytom miał ostatnie mistrzostwo w 1964 chyba więc o czym Ty mówisz gościu. Nie dość że o NBA pierdolisz jak potłuczony to jeszcze o piłce..

zawsze jest opcja ignor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jego przyjscie nie oznacza ze Salah odejdzie do Realu

Pomyślałem też o tym, ale mógłby grać na 10 tce.

 

Fabinho- Keita 

       Fekir

Salah, Firminho, Sane

 

i w zależności od rywala, jak potrzeba zagęścić środek to gra Henderson czy Millner jego kosztem. W końcu byłaby jakaś rotacja w tym zespole zarówno w środku, jak i w ataku, bo on z przodu mógłby grać na każdej pozycji, a w tym sezonie Liverpool nie miał nikogo kto mógł zastąpić kogoś z tej trójki. Pomieściliby się. Jeszcze niech pomyślą nad bramkarzem, jakiś obrońca też by się przydał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chca skusic Alissona czy Oblaka ale watpie by oni tam trafili. Ponad 100mln pewnie by musieli wyslupac a inne kluby tez sie kolo nich kreca.

Dziwie sie ze Klopp nie wyciagnie Leno z Leverkusen , jego transfer to bylby duzo mniejszy koszt 25mln klauzula-  Arsenal i Napoli chca go podpisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chca skusic Alissona czy Oblaka ale watpie by oni tam trafili. Ponad 100mln pewnie by musieli wyslupac a inne kluby tez sie kolo nich kreca.

Dziwie sie ze Klopp nie wyciagnie Leno z Leverkusen , jego transfer to bylby duzo mniejszy koszt 25mln klauzula-  Arsenal i Napoli chca go podpisac.

Oblak to nie do wyjęcia. Atletico nie ma potrzeby się osłabiać, nawet jak puszczą Antka to cały czas mają silną kadrę i spokojnie top4 w Hiszpanii, a więc Ligę Mistrzów i kasę z tego tytułu. Ten z Romy może do wyjęcia, ale po tym sezonie jego cena skoczyła.

W Genui jest rewelacyjny bramkarz, Mattia Perin, a taki klub nie mógłby odmówić gdyby pojawiła się dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblak to nie do wyjęcia. Atletico nie ma potrzeby się osłabiać, nawet jak puszczą Antka to cały czas mają silną kadrę i spokojnie top4 w Hiszpanii, a więc Ligę Mistrzów i kasę z tego tytułu. Ten z Romy może do wyjęcia, ale po tym sezonie jego cena skoczyła.

W Genui jest rewelacyjny bramkarz, Mattia Perin, a taki klub nie mógłby odmówić gdyby pojawiła się dobra oferta.

Perin idzie do Juve , Jako zmiennik Szczesnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perin idzie do Juve , Jako zmiennik Szczesnego

Przyklepane to nie jest. I też wydaje się bezsensu, bo obaj są za dobrzy i za młodzi żeby siedzieć na ławce, a te podziały minut dla bramkarzy to nic dobrego moim zdaniem. To już lepiej poszedłby do Napoli, które przecież pożegnało się z Reiną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblak klauzule ma 100 mln takze Atli drzy o to czy uda im sie zatrzymac Slowaka i Francuza. A Liverpool na razie sie wzmacnia i lawka sie poszerza, czyli to czego im brakowalo. Bramkarz, srodkowy obronca i proba zatrzymania Salaha i moze powalcza o to mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.