Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kiedy ten napompowany balon transferowy peknie

Chyba myślisz o czymś innym pisząc o "bańce" bo co ma im niby pęknąć? Finansowo jest nieustanny progres, piłka zdobywa nowe rynki i coraz więcej sponsorów. Być może kwoty kiedyś zmaleją ale to nie jest żadna "bańka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smoku jakos mnie afrykancy za taka kase szczegolnie w Anglii niespecjalnie przekonuja. Walker jak mu sie w glowie nie poprzewraca to byc moze bedzie warty tych 50 mln.

Co do Knoppa to mam watpliwosci czy on ostatnio wie co robi patrzac na jego wybory w bramce, tudziez ataku Liverpoolu, ale oby wiecej takich problemow dla nich.

Ceny sa chore jakkolwiek by tego nie nazwac, szczegolnie jak kluby z Euorpy doja kluby z Anglii ktore sa wystarczajaco glupie by placic. SaF wysmial by takiego agencine w twarz gdyby uslyszal te niektore ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie Bellerin?

 

Chodzi o to, że Asensio też nie zdjął. Nawet widać to przez ułamek sekundy na początku tego filmu.

Według mnie takie zdejmowanie srebrnych medali to buractwo trochę. Ciężko na to pracowali jako drużyna. To jest zawodowstwo i nie można wygrywać wszystkiego. Jeśli są szczerzy wobec siebie, dali z siebie maxa to wypada uznać wyższość przeciwnika, który był w stanie wznieść się jeszcze wyżej, przyjąć porażkę i dalej ciężko pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Asensio też nie zdjął. Nawet widać to przez ułamek sekundy na początku tego filmu.

Według mnie takie zdejmowanie srebrnych medali to buractwo trochę. Ciężko na to pracowali jako drużyna. To jest zawodowstwo i nie można wygrywać wszystkiego. Jeśli są szczerzy wobec siebie, dali z siebie maxa to wypada uznać wyższość przeciwnika, który był w stanie wznieść się jeszcze wyżej, przyjąć porażkę i dalej ciężko pracować.

 

A okej.

A ja ich postępowanie w zupełności rozumiem.Ich jedynym celem była wygrana,jeśli nie wygrali to pewnie nie robi im róznicy miejsce 2 czy ostatnie.Po prostu są bardzo ambitni,liczy się tylko cel i nic poza tym.Po dostaniu takiego oklepu na pewno będzie w nich to siedzieć.Ja w realnym życiu zachowuje się podobnie więc pewnie dlatego to rozumiem.Nie cieszą się z porażki,mimo ,że i tak są drugą najlepszą drużyną turnieju.Czyli 1 przegranymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smoku jakos mnie afrykancy za taka kase szczegolnie w Anglii niespecjalnie przekonuja. Walker jak mu sie w glowie nie poprzewraca to byc moze bedzie warty tych 50 mln.

Co do Knoppa to mam watpliwosci czy on ostatnio wie co robi patrzac na jego wybory w bramce, tudziez ataku Liverpoolu, ale oby wiecej takich problemow dla nich.

Ceny sa chore jakkolwiek by tego nie nazwac, szczegolnie jak kluby z Euorpy doja kluby z Anglii ktore sa wystarczajaco glupie by placic. SaF wysmial by takiego agencine w twarz gdyby uslyszal te niektore ceny.

A co jest nie tak z atakiem Liverpoolu? Strzelili 78 goli w 38 kolejkach, źle? Nie każdy jest Barceloną czy Realem, i gra co tydzień z Grenadą czy Gijon żeby nabijać po 100 goli. Jak na warunki BPL jest to bardzo dobry wynik, a jakby się uprzeć, to trzeba by dodać, że strzeli te gole bez klasowego napastnika, bo Origi totalnie zawodzi, a Sturridge jest już raczej skończony. Liverpool ma swoje problemy (choćby brak DMa), ale na pewno nie jest nim atak. Coutinho klasa. Mane świetnie się wkomponował. Firmino może trochę zawodzi, ale liczby ma co najmniej przyzwoite. Do tego doszedł Salah, którzy może i jest "jeźdźcem bez głowy" ale do Liverpoolu, uwielbiającym grę z kontry pasuje idealnie. 

 

Kluby Angielskie nie są głupie, tylko bogate, cała ligowa dwudziestka + Newcastle znajduję się wśród 50 najbogatszych na świecie, a 8 z nich w top 20. Dlatego od nich woła się więcej, do tego dochodzi obowiązek graczy krajowych, których na poziomie takiego np. Silvy za dużo nie ma, więc za najlepszych płaci się grubo powyżej ich wartości. Ma to swoje minusy, bo przez mocną wyrównaną ligę, gdy przychodzi do kluczowych faz LM czy też MŚ ich kluby (obecnie jakościowo słabsze niż Bayern czy drużyny Hiszpańskie) i kadra jest zmęczona, gdy Real i Barca są świeże jak szczypiorek na wiosnę, i wrzucają najwyższy bieg. Ale z punktu widzenia, prowadzenia biznesu, to właśnie BPL stanowi wzór, gdy większość klubów Hiszpańskich czy Włoskich szoruje dupą po finansowym dnie, i tylko czekać aż przy obecnym rynku zaczną upadać. 

 

SaF to przykład skrajny i moim zdaniem średnio trafiony, bo to przez to że oglądał każdego funta po kilka razy, zanim go wydał, zostawił swojego następce z graczami jak Cleverley, Welbeck, Young, czy będących już prawie na emeryturze, a już na pewno grupo po swoim prime Vidica, Rio, Robina czy Evre. Owszem on zdobył z tym szrotem mistrzostwo, ale SaF był świetnym motywatorem, i potrafił wyciągnąć z piłkarzy zdecydowanie więcej niż oni faktycznie potrafili. Jego następca nie miał tych atutów, nie miał też poważania w szatni, i w efekcie dopiero w tym roku coś się ruszyło, chociaż miejsce poza top4 trzeba i tak uznać za porażkę. United to jest cały czas wielka firma, są  najbogatszym klubem na świecie, z ogromną rzeszą kibiców, ale sportowo to na poziomie Realu, Bayernu, Barcelony czy PSG to mają dwóch (na siłe dwóch i pół De Gea, Pogba, może Miki) piłkarzy i 4 zawodników z ogromnym potencjałem (Martial, Bailly, Lindelof i Rash), którzy mogą, ale nie muszą się stać gwiazdami i kilku grajków maks do rotacji w tak wielkim klubie (Mata, Herrera, Valencia). Reszta jest do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisalem, ze ilosc zdobytych goli przez Liverpool byla niska ale dziekuje za przypomnienie ile ich dokladnie zdobyli, tez wiem jak obslugiwac google'a.

Wystawianie Origi zamiast Sturridge'a bo ma jakies osobiste uprzedzenia to kryminal.

Co do SAFa to akurat mnie malo obchodzi jaki szrot zostawil kolejnym nieudacznikom, nie o tym byl post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiesz korzystać z google, to może zacznij to robić, skoro nie wiesz o czym mówisz. 3 gole na 20 występów, do tego 1/3 sezonu w gabinecie lekarskim, drugie tyle na dochodzenie do formy, to nie są uprzedzenia, tylko on zwyczajnie nie zasłużył na plac. Innego zmiennika nie miał, więc grał Orgii, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w tym Inter nie potrafi być pierwszym...w tej tabelce ucięło gdzieś lidera którym jest Manchester United

 

jeśli chodzi o pieniądze  w piłce ten gość całkiem sprawnie o nich pisze https://twitter.com/JakeFCohen, tu np http://thesetpieces.com/features/transfer-window-myth-busting/ odnośńę tych  mitycznych przychodów z koszulek  po głośnych  transferach  chyba już to nawet  kiedyś wrzucałem 

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.