Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Sebastian napisał:

A Polska ma czołowych piłkarzy na świecie czego przykładem jest Robert Lewandowski..

I to tyle za komentarz tych bzdur które wypisujesz. 

No bo tak z Polski powinno więcej piłkarzy walczyć o złotą piłkę, buhahaha. Jeden to za mało dla Ciebie? 

Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Jakub Kiwior, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski. Mamy sporo piłkarzy którzy grają/grali w meczach na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy niesamowity postęp względem np lat 90. Myślę, że dalej to będzie szło w dobrym kierunku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcreativo napisał:

Tak mamy być kolonią zachodu i wykładać pieniądze na szkolenie piłkarzy, żeby potem z cyrku LM cieszyli się kibicie w zachodnich ligach. Ja z tą racją się nie zgadzam.

Przecież oni i tak zostaną wykupieni przez kluby z bogatszych lig bo dla nich to grosze kupić jednego czy drugiego młodego polaka a nóż któryś wypalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał:

Przecież oni i tak zostaną wykupieni przez kluby z bogatszych lig bo dla nich to grosze kupić jednego czy drugiego młodego polaka a nóż któryś wypalil.

Zgadza się, nie będziemy jedną najlepszą ligą, najlepsi bedą wykupywani to normalne, ale chodzi, żeby iść w kierunku zmniejszania skali przepaści.

Bo przepaść jest porażająca. 

Topowe ligi grają kilkadziesiąt meczów w LM co roku, w mniej topowych ligach, kilkanaście/kilka co roku średnio.

A Polska gra raz na 20 lat, nie wiem, średnia meczów na sezon to ułamek bliski zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mcreativo napisał:

Zgadza się, nie będziemy jedną najlepszą ligą, najlepsi bedą wykupywani to normalne, ale chodzi, żeby iść w kierunku zmniejszania skali przepaści.

Bo przepaść jest porażająca. 

Topowe ligi grają kilkadziesiąt meczów w LM co roku, w mniej topowych ligach, kilkanaście/kilka co roku średnio.

A Polska gra raz na 20 lat, nie wiem, średnia meczów na sezon to ułamek bliski zera.

Nie zrobisz tego kupując z zagranicy gotowych zawodników. Naprawdę zarobić możesz sprzedając zawodników od siebie ze szkółki, im więcej ich sprzedaż tym lepiej, zwłaszcza jeśli zapiszesz sobie procent od kolejnej sprzedaży. 

W jakiej lidze na świecie sprawdził się model jaki próbujesz wcisnąć Polsce ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie zrobisz tego kupując z zagranicy gotowych zawodników. Naprawdę zarobić możesz sprzedając zawodników od siebie ze szkółki, im więcej ich sprzedaż tym lepiej, zwłaszcza jeśli zapiszesz sobie procent od kolejnej sprzedaży. 

W jakiej lidze na świecie sprawdził się model jaki próbujesz wcisnąć Polsce ?  

Ten model ze szkółką i milionami to od transformacji wcielił tylko Lech a i tak zajęło mu to 20+ lat.

Ja największy "problem" widze gdzie indziej. Rodzimy biznes nie jest zainteresowany poważnym inwestowaniem w Polską Piłke.

Nie wierze że nie ma 10 osób w tym kraju ktore moglby włożyć poważną kase w klub.

Niestety syf i zabetonowanie PZPN musi skutecznie odstraszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, agresywnychomik napisał:

Nie wierze że nie ma 10 osób w tym kraju ktore moglby włożyć poważną kase w klub.

na polskim klubie przede wszystkim się nie da dorobić, to ciągłe dokładanie do studni bez dna, wystarczy zapytać Cupiała ile zarobił na sukcesach Wisły czy Leśnego na Legii w LM 

zresztą to nie tylko problem polski, zabawa w poważny sport to zwykle nie jest intratny biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

na polskim klubie przede wszystkim się nie da dorobić, to ciągłe dokładanie do studni bez dna, wystarczy zapytać Cupiała ile zarobił na sukcesach Wisły czy Leśnego na Legii w LM 

zresztą to nie tylko problem polski, zabawa w poważny sport to zwykle nie jest intratny biznes

Epic fail alert ! 

Lesny akurat na LW grubo zarobił - deal majstersztyk, za to i za pomoc Wiśle dozgonny szacunek u mnie.

Cupiał stracił to fakt ale inne czasy i inne nakłady.

O co chodzi - ta liga potrzebuje 10 Cupiałów na wczoraj, od lat nie potrafie zrozumieć dlaczego nie jesteśmy w stanie finansowo rywalizować z np. Ligą belgijską.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Lesny akurat na LW grubo zarobił - deal majstersztyk, za to i za pomoc Wiśle dozgonny szacunek u mnie

ale co zarobił? zarobił na tyle aby utrzymać skład i nie rolować budżetu tak jak 90% klubów w Polsce, ja pisałem o Lidze Mistrzów, to, że na sprzedaży zarobił to akurat nie dziwi jeśli pamięta się w jakim stanie ją przejmował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale co zarobił? zarobił na tyle aby utrzymać skład i nie rolować budżetu tak jak 90% klubów w Polsce, ja pisałem o Lidze Mistrzów, to, że na sprzedaży zarobił to akurat nie dziwi jeśli pamięta się w jakim stanie ją przejmował

Przecież Leśny wchodził jako gołodupiec do Legii, a wyszedł jako jeden z najbogatszych Polaków w kraju. 

A przejmował w jakim stanie? Finansowo na pewno bardzo dobrym. ITI przecież sporo inwestowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale co zarobił? zarobił na tyle aby utrzymać skład i nie rolować budżetu tak jak 90% klubów w Polsce, ja pisałem o Lidze Mistrzów, to, że na sprzedaży zarobił to akurat nie dziwi jeśli pamięta się w jakim stanie ją przejmował

Pierwszy link z googla:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170322/legia-cdprojekt-cdp-zyski-lesnodorski-wandzel#:~:text=Leśnodorski i Wandzel zarobili na Legii po 1087 proc.&text=Ale przyjmijmy%2C że portale piłkarskie,tak wynikało z doniesień prasowych.

W ostatnich dniach został rozwiązany konflikt właścicielski między udziałowcami Legii Warszawa, która jest sportową spółką akcyjną. Dariusz Mioduski miał 60 proc. udziałów, a Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel mieli po 20 proc. W wyniku licytacji Mioduski odkupił udziały od dwóch pozostałych akcjonariuszy.

- 38 mln zł powędruje na konta dwóch biznesmenów, co oznacza, że Legia okazała się dla nich doskonałą inwestycją. Każdy z nich za 20 proc. udziałów Legii zapłacił 1,6 mln zł, by teraz dostać po 19 mln zł. Oznacza to ponad 1000-procentowy zysk w nieco ponad cztery lata – napisał serwis Weszlo.com.

----

Moze nie najbogatszy ale zarobil kilkanascie baniek a wchodził jako golodupiec, byly ploty o tym ze kupil te początkowe udziały za pieniądze samej Legi (czy cos w ten deseń)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcusCamby napisał:

A przejmował w jakim stanie? Finansowo na pewno bardzo dobrym. ITI przecież sporo inwestowała.

W peaku Leśnego Legia miała budżet na poziomie 250 milionów, to jest kwota, która dziś by pewnie całe ligowe top3 pokryła, więc na pewno za czasów ITI stan klubu nie był tak dobry 

z tym gołodupcem to też nie przesadzaj w zdrapce kwoty na zakup nie wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

W peaku Leśnego Legia miała budżet na poziomie 250 milionów, to jest kwota, która dziś by pewnie całe ligowe top3 pokryła, więc na pewno za czasów ITI stan klubu nie był tak dobry 

z tym gołodupcem to też nie przesadzaj w zdrapce kwoty na zakup nie wygrał

Już Ci @agresywnychomik wyjaśnił jak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Pierwszy link z googla:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170322/legia-cdprojekt-cdp-zyski-lesnodorski-wandzel#:~:text=Leśnodorski i Wandzel zarobili na Legii po 1087 proc.&text=Ale przyjmijmy%2C że portale piłkarskie,tak wynikało z doniesień prasowych.

W ostatnich dniach został rozwiązany konflikt właścicielski między udziałowcami Legii Warszawa, która jest sportową spółką akcyjną. Dariusz Mioduski miał 60 proc. udziałów, a Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel mieli po 20 proc. W wyniku licytacji Mioduski odkupił udziały od dwóch pozostałych akcjonariuszy.

- 38 mln zł powędruje na konta dwóch biznesmenów, co oznacza, że Legia okazała się dla nich doskonałą inwestycją. Każdy z nich za 20 proc. udziałów Legii zapłacił 1,6 mln zł, by teraz dostać po 19 mln zł. Oznacza to ponad 1000-procentowy zysk w nieco ponad cztery lata – napisał serwis Weszlo.com.

----

Moze nie najbogatszy ale zarobil kilkanascie baniek a wchodził jako golodupiec, byly ploty o tym ze kupil te początkowe udziały za pieniądze samej Legi (czy cos w ten deseń)...

no przecież ja nie pisałem o tym ile zarobił na sprzedaży klubu, zresztą dobrze, że to wrzuciłeś, bo z tego wynika, że mocarne ITI pozbyło się kłopotu za +/- 10 baniek

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Już Ci @agresywnychomik wyjaśnił jak było. 

no rzeczywiście, w tej Warszawie to u Was same gołodupcy z 1.6M w portfelu biegają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no przecież ja nie pisałem o tym ile zarobił na sprzedaży klubu, zresztą dobrze, że to wrzuciłeś, bo z tego wynika, że mocarne ITI pozbyło się kłopotu za +/- 10 baniek

To ja mam problem z rozumieniem języka pisanego lub Ty z przelewaniem myśli na papier. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, agresywnychomik napisał:

Moze nie najbogatszy ale zarobil kilkanascie baniek a wchodził jako golodupiec, byly ploty o tym ze kupil te początkowe udziały za pieniądze samej Legi (czy cos w ten deseń)...

a to może, niemniej konkluzja jest taka, że skoro nie można liczyć na Cupiałów potrzebujemy więcej kumatych gołodupców ;)

5 minut temu, agresywnychomik napisał:

To ja mam problem z rozumieniem języka pisanego lub Ty z przelewaniem myśli na papier. 😂

No ja pisałem o czymś innym, w skrócie o tym, że za udział w LM Legia mogła funkcjonować jak normalny europejski klub, pozwalało to utrzymać szeroką kadrę by móc grać na dwa fronty i spinać budżet rzeczywistymi środkami a nie zakładać awans do pucharów etc. chodzi mi o to, że nawet na silnym klubie się nie da dorobić, zwłaszcza u nas, a to, że Leśny zyskał na odsprzedaży to akurat wiedziałem 

@agresywnychomik 

zedytowałem jeszcze bo mi się coś krzaczy czasem na tele 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no przecież ja nie pisałem o tym ile zarobił na sprzedaży klubu, zresztą dobrze, że to wrzuciłeś, bo z tego wynika, że mocarne ITI pozbyło się kłopotu za +/- 10 baniek

no rzeczywiście, w tej Warszawie to u Was same gołodupcy z 1.6M w portfelu biegają?

Weź Smoku poczytaj, bo rzucasz kwotami bez żadnego pojęcia. 

On nawet 1,6mln nie miał do zapłaty, a w tych czasach co on kupował to McDonald we franczyzie tyle kosztował. 

W porównaniu do zwykłego obywatela to bogacz, ale w porównaniu do kogoś kto kupuje najbogatszy klub w Polsce to zwykły gołodupiec. Nie wiem po co kłócić się z faktami. 

Faktem jest, że Twoja pierwsza teza była w tej sytuacji błędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Weź Smoku poczytaj, bo rzucasz kwotami bez żadnego pojęcia. 

ale jakimi? to Ty napisałeś, że ITI oddało Legie w znakomitej kondycji, a z tego co wrzucił Chomik to opylili ten największy klub w polsce za śmieszną kwotę, 1.6M za 20% udziałów? Śląsk jest wyceniany na 8 baniek obecnie

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

W porównaniu do zwykłego obywatela to bogacz, ale w porównaniu do kogoś kto kupuje najbogatszy klub w Polsce to zwykły gołodupiec

no tyle wystarczyło wyłożyć, to mu starczyło, nawet jeśli końcówkę pożyczał już u Bociana ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale jakimi? to Ty napisałeś, że ITI oddało Legie w znakomitej kondycji, a z tego co wrzucił Chomik to opylili ten największy klub w polsce za śmieszną kwotę, 1.6M za 20% udziałów? Śląsk jest wyceniany na 8 baniek obecnie

no tyle wystarczyło wyłożyć, to mu starczyło, nawet jeśli końcówkę pożyczał już u Bociana ;)

Skasuj sobie PM bo nie wiem czy dostales wiadomosc o fanatics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcreativo napisał:

No bo tak z Polski powinno więcej piłkarzy walczyć o złotą piłkę, buhahaha. Jeden to za mało dla Ciebie? 

Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Jakub Kiwior, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski. Mamy sporo piłkarzy którzy grają/grali w meczach na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy niesamowity postęp względem np lat 90. Myślę, że dalej to będzie szło w dobrym kierunku. 

 

Lewandowski to produkt polskiej mysli szkoleniowej z lat 90-tych, centralnie - widzialem, prawie pod moim domem, jakie to dobrodziejstwa mial w klubie w ktorym spedzil najwiecej lat w swojej pilkarskiej kariery (Varsovia! tera nie ma pokrzyw, sa siatki i jakis balon pol roku a pilkarzy brak :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sebastian napisał:

Nie zrobisz tego kupując z zagranicy gotowych zawodników. Naprawdę zarobić możesz sprzedając zawodników od siebie ze szkółki, im więcej ich sprzedaż tym lepiej, zwłaszcza jeśli zapiszesz sobie procent od kolejnej sprzedaży. 

W jakiej lidze na świecie sprawdził się model jaki próbujesz wcisnąć Polsce ?  

W sumie to w każdej jednej. Weź sobie 15 najlepszych lig w rankingu i zobacz czy nie kupują gotowych zawodników z zagranicy za kilka baniek.

Nawet patrzę w Serbii: kupują czarnoskórego zawodnika z Belgii za 3E, Dinamo Zagrzeb kupuje regularnie za kilka mln Euro. Czy czołowe kluby czeskie nie kupują gotowych zawodników za kilka baniek? 

Super, że szkolenie jest dobre ale jeśli chcemy się liczyć w Europie w piłce klubowej, to zespoły muszą tez kupować klasowych zawodników za kilka baniek.

Np przed 30 którzy już nie są zbyt atrakcyjni dla klubów z zachodu bo nie są perspektywiczni tam a mogą być gwiazdami w naszej lidze i dać dużą wartość niż tylko młode talenty, które chcą wyjeżdżać.

Dla tego to powinno być mix szkolenia i ułożonych zawodników(Kallstrom, Ishak, Grosicki, Josue), podoba mi się bardzo polityka Lecha Poznań, że kupuje teraz ułożonych zawodników i chce iść za ciosem, żeby poprawiać dalej ranking. 

Dlatego tak bolą słowa Koźmińskiego od przejadaniu pieniędzy przez zagranicznych zawodników. Nigdy więcej Bońka ani Koźmińskiego.

PS. Jestem pewny, że jeszcze 2-3 okienka takie jak teraz i UEFA zaprosi ligę saudyjską do siebie. Skoro gra Kazachstan. Zrobi wyjątek na jakieś 5 lat, da im 4 miejsca w LM, bo nie mogą zaczynać od początku.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.