Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2014/15


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, zapomniałem o Shumpie, którego lubię, więc w ogóle zmieniam opinie o traidzie dla Cavs. Zwłaszcza, że czuję że pick OKC zamienią na Mozgova, który w Denver jest zbędny na ten moment.

 

OKC wzięło Waitersa pewnie dlatego, że są świadomi iż nie wyrównają Reggiego i traktują Diona go jako zastąpienie na przyszły sezon.

 

Co do NYK zaś, to liczę że Clerly dostanie wreszcie szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a jeszcze przed sezonem czy na jego początku pisałem, że Cavs potrzebny jest taki gość na SG, jak Shump :) no i mają. Co by nie mówić, na tej wymianie wyszli nieźle do przodu. I to za co? Za przejęcie kontraktu Smitha na następny rok, to jest niewiele. 

 

Lubię Shumperta mocno, szkoda, że trafił akurat do Cavs, ale fajnie będzie go zobaczyć w PO. 

 

Nie wiem, dlaczego Cavs są krytykowani za ten ruch... może i nie wzmocnili się jeszcze pod koszem, ale dostali coś (pick), za co prędzej takiego C znajdą, niż mogli do tej pory. 

 

Co oddali? W sumie tylko robiącego kwasy mniejsze lub większe Waitersa. Reszta to wyrównywacze. 

 

Co dostali? Idealnego do ich s5 Shumperta i nie robiącego problemów z graniem z ławki Smitha, który sam będzie wzmocnieniem nad Waitersem. No i pick OKC, za który spokojnie mogą dostać centra. 

 

Dla mnie ruch na plus, i to mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio

 

Chętnie, ale różnie z wolnym czasem niestety.

 

Alonzo, a byłeś na forum podczas finałów? Przecież dyskusja supportu LeBrona z czasem stała się tematem tabu, bo atmosfera robiła się nie do zniesienia. Jedyne głosy rozsądku szły od Rappara i Loraka. Większość szydziła z LeBrona i obwiniała go za fatalne finały sugerując, że mając wsparcie w Wade i Boshu powinien urwać znacznie więcej i padały właśnie słowa, że Wade i Bosh na ten czas najlepszy support ever. Ile znaczą Ci Panowie to widać po bilansie Heat. Jeszcze sezon, a ich kontrakty będą stawały ością w gardle podobnie jak np. te Derona Williamsa czy Joe Johnsona...

 

Co do Kevina Love to zawsze byłem jego przeciwnikiem, bo jestem defensywnym fanatykiem, więc Love ze swoją indolencją jako podkoszowy zawsze był przez mnie krytykowany. Zresztą akurat na tym forum nie zaobserwowałem wielu fanów talentu tego gracza. Podczas tej wymiany większość krytykowała i wytykała błędy Love dobrze punktując, ze jego mankamenty będą się jeszcze bardziej uwidaczniać. Sam nawet pokusiłem się o złośliwą tezę, że równie dobrze mogli wziąć za mniejsze pieniądze Spencera Hawesa i by wyszło na to samo.

 

Co do Joela Anthony'ego to chyba przy każdym okienku dziwię się, że nie zatrudnia go jakiś contender do poprawienia defensywy. Ba. Parę dni temu wspominałem, ze byłby dobrym wzmocnieniem teraz na Cavs, by łatać dziury po Love czy obecnie nawet po Jamesie. Wspominałem jak wielką i niedocenioną robotę zrobił podczas rywalizacji z Hibbertem.

 

A co do TT. Jakie dostrzegasz jego zalety z wyjątkiem zbierania piłki z tablic?

 

"Możliwe, że po roku gry Irvinga, Waitersa,  Wigginsa, Bennetta, Thompsona i kto wie kogo by tam jeszcze mieli, atmosfera w Cavs by była tak dobra, a drużyna tak fun to watch, że James by wracał w zupełnie innych okolicznościach."

 

Widzieliśmy to w poprzednim sezonie. Faktycznie fun to watch jak ta lala się zapowiadało ;)

Śledziłem forum, zwłaszcza temat Heat i o LBju. Tamten finał, to był jakiś koszmar. LeBron grał praktycznie w pojedynkę, a w spurs nawet Aron Baynes robił różnicę.. masakra..

Nie zgodzę się z Tobą co do Wadea i Bosha. Dzięki temu, że Wade oddal sporo kasy w dwóch najbliższych sezonach (podpisał krótszy na swoja niekorzyść finansową), znalazła się kasa na Denga. Do tego gra świetny sezon, dużo lepszy, niż się spodziewałem. Bosh to lider Heat w najbliższych latach, zatem czemu miałby ktoś w Heat uważać, że został przepłacony? Chris zarobi spokojnie swoja gra na tę kasę i nie wydaje mi się, żeby ktoś go uznał za przepłaconego. Zresztą w dobie zwiększającego się salary cap ten jego max będzie inaczej wyglądał. Love dostanie też zapewne maxa i jakoś nikt tego nie krytykuje.

 

Kevin dziś mógł poczuć się jak za starych dobrych czasów w Minnesocie. Ładne statsy i porażka w 4qw z Philly.

Talenty Lovea są hołubione na tym forum i właśnie dlatego, że byłem  bardzo krytykowany, za zupełnie odmienne zdanie nt Kevina, chętnie piszę o  jego bieżącej sytuacji. 

 

Tristan Thompson jest graczem, jakiego Heat nie mieli w czasach gry Jamesa. Tę dziurę nieco wypełnił Birdman, jak przyszedł. Tristan to trochę bardziej niż solidny zadaniowiec. Atletyczny, zbierający forward. Cavs nie mają zbyt dobrego systemu defensywnego, wiec ciężko powiedzieć, czy w obronie można coś więcej jeszcze z niego wyciągnąć, ale wydaje mi się, że w systemie Heat byłoby to możliwe. Weźmy przykład Perkinsa w Celtics, a Perkinsa w Thunder. W Celtics razem z Garnettem był filarem defensywy, nadal uważam, że gdyby nie jego kontuzja w Finale z Lakers, to zdobyliby mistrzostwo. natomiast jego gra w Thunder spowodowała, że taki Rappar ma amnezję (no chyba, że nie oglądał NBA przed 2010) i wrzucił mój text o Perku do łapucapu nie pamiętając, o jego wkładzie w czasy świetności Celtics Big Three. Kwestia odnalezienia się zawodnika w danym systemie.

 

Trade Waitersa nie jest zły. Może JR i Shump (jak się nie połamie) coś wniosą, ale żaden z nich nadal nie jest centrem. Ten pick od Thunder jest zastrzeżony i raczej w 2017 się zamieni w dwa drugorundowe, no chyba, ze Durant odejdzie.

Okafor ponoć ma w tym sezonie jeszcze nie wracać, a na Dalamberta Cavs maja kasę, wiec sa spore szanse, ze podpisze z nimi. Lepszy Dalambert niz Haywood, czy Kirk lub Amundson.

Jak Allen chce wracać jeszcze, to już mu tak z miesiąc ostał, żeby zdążył się na playoffs przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porażka z PHI,serio? do powrotu LBJ Cavs mają szansę być sporo na minusie :smile: do PO przystąpią pewnie z 6,7 miejsca i dostaną w dzban w pierwszej rundzie,no ale Irving i Love powąchają PO ;) a Waiters zgarnie pierścień z Thunder

Edytowane przez adamb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś chyba o tym, że za 2 lata jest nowe CBA... Wade dużo ryzykuje, bo ma swoje lata oraz jest dość kontuzjogeny ale ryzyko może popłacić.

no na pewno liczy że mając  34 lata wyciągnie od Arisona jeszcze gruby hajs...Wade może co najwyżej być podatny na kontuzje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i śledzą, ale wniosków ani nauki żadnej raczej nie wyciągają. Widać to po podcastach gdzie razi ich archaiczne podejście do tematu (posługiwanie się tylko PERem i parę innych kwiatków).

 

Przyznać się który tu z 6G się ukrywa pod jakimś kontem! Dostanie parę lajków za to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zapomniałem o Shumpie, którego lubię, więc w ogóle zmieniam opinie o traidzie dla Cavs. Zwłaszcza, że czuję że pick OKC zamienią na Mozgova, który w Denver jest zbędny na ten moment.

 

 

Słysze to od początku sezonu a może ktoś mi w końcu wyjaśni po co Denver ma pozbywać się centra za 4,5 mln który jest ich starterem a trzymać idiotę za 12 baniek albo drugiego idiotę JJ za 5,5????? Od dłuzszego czasu Denver starają się spuścić Ja Vaale i do niego mogą dorzucić coś na osłodę ale musieliby na głowę upaść aby oddać swojego jedynego sprawdzonego centra bo jak go oddadzą to zostaną tylko z rukasem i nie maja nikogo z ławki. Denver ma nadmiar centrów ale ostatnim którego wyrzucą to Mozgov choćby dlatego że jest jednocześnie najtańszy i jest ich jedynym grającym

 

Naprawdę z trójki Hickson-Mc Gee-Mozgov uważasz że ten ostatni jest im zbędny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę z trójki Hickson-Mc Gee-Mozgov uważasz że ten ostatni jest im zbędny???

Jest zbędny, bo Denver i tak nie ma szans na PO w tym czy w przyszłym roku.

Najlepszy prospect Denver to center, i ja wolałbym grać w sumie Mozgov-Nurkic niż Faried-Nurkic, ale pytanie czy ktoś chciałby kontrakt Farieda? Hickson to powinien być przyklejony do ławki, bo Arthurr jest od niego dużo pożyteczniejszy. Javale też już raczej stracony.

 

 

Uważam, że w obecnej sytuacji rozwój Bośniaka powinien być dla nich priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbędny, bo Denver i tak nie ma szans na PO w tym czy w przyszłym roku.

 

Uważam, że w obecnej sytuacji rozwój Bośniaka powinien być dla nich priorytetem.

No to bez dwóch zdań ale i tak o ile nie upadną w Colorado na głowę to Mozgov obok Lawsona powinien być ostatnim do handlu. Bo Rusek jest tani dobrze spełnia swoją rolę - W Denver jest mnóstwo zbędnych ogniw Chandler, Foye JJ Hickson i to naprawdę zbędnych. A Mozgov za te niecałe 5 baniek za rok to skarb. Sęk w tym że ja oddasz Mozgova to w jego miejsce wchodzi JJ Hickson który jest droższy i gorszy to gdzie tu interes dla Denver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.