Skocz do zawartości

Miami Heat 2014/15


MVPrzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, hmm to i tak optymistycznie, że dopiero teraz. Ja już po info o out of season Bosha zacząłem się oswajać z myślą, że mogą wylecieć z PO.

Fajnie że optymistycznie, ale czemu fakt, że byli kontuzjowani ma robić różnicę, skoro Pacers mieli podobny szpital w tym sezonie i Hornets walczące z nimi o PO też gra bez Kemby od 20 meczy.

Praktycznie w każdej drużynie w tym sezonie zrobił się kocioł z kontuzjami w pewnym momencie w sumie.  Taki sezon pechowy chyba..

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na najlepszy mecz sezonu Heat (i to znów z Cavs u siebie).

Opłacało się zarwać nockę.

Niech nie zmylą was statsy i highlighty LeBrona. Zdobył raptem 10pkt jak było po meczu.

Wade w ostatnich meczach jest świetny. Ostatnio, jak ciągnie Heat ma - 25, 28, 34, 28, 25 i dziś z Cavs 32pkt.

Bardzo chciałbym Heat na 6 lub najlepiej 7 miejscu przed playoffs na Wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka historii z pobytu Whiteside w Sacramento via reddit :) 

 

1) First season with the Kings, Whiteside wasn't doing his rehab at all and was just kind of hanging around getting his checks

3) Gained 30-40 pounds of muscle his 2nd year, which apparently was a big surprise

4) Apparently he has ADD

5) After practice Samuel Dalembert and Pete Carril tried to teach him shot blocking techniques and Whiteside would just say "nah," and Dalembert would be like "dude it's not an option. come over here and work out" and Whiteside would say something like "Alright, I'll give you 10 reps and that's all"

6) His first training camp with the Kings he made something like 480k and inexplicably showed up the first day of camp with a $200,000 Mercedes.

7) Hassan one time was flexing and admiring himself in front of a one-way mirror and the media was on the other side laughing their asses off without Hassan realizing.

8) Jason Jones covers the Kings and follows the team. After a year and a half with the Kings, Hassan was like "Hey Jason.... so why are you always here?" and Jason's like "What do you mean?" Hassan's like "Are you a really big fan or something? Why are you at all our games?" and Boogie, who was nearby, was like "Dude... what? Come on. He's the beat writer."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te dni, kiedy Wade jest w formie i płynie z piłką w spowolnionym tempie.

 

So smooooooth.

 

 

 

+ najlepszy moment meczu, kiedy realizator próbował usprawiedliwić słabą grę Lebrona "kontuzją" w meczu z Magic - po czym Lebron robi cztery "o mój boże" atletyczne momenty z posterem na Birdmanie na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, za duże gdybanie. Jeżeli Bosh byłby zdrowy, a wiemy, że nie był i przez to nie dawał drużynie tego do czego nas przyzwyczaił. Równie dobrze można gdybać, a co jeśli LBJ by został... Wcale nie powiedziane, że przy lepszych wynikach Spo dałby minuty świeżemu Whitesidowi. 

Tak czy inaczej jaram się starym Wade'm. Gość nie zamierza zwiększać swojego range'u i co z tego, skoro raz na kilka meczów widzę starego DWadea, który wygląda na top5 ligi. W pozostałych czterech meczach jest różnie, ale bardzo często jak już gra to gra co najmniej dobrze. Wade już nie jest alfa dogiem, który dowodzi psim zaprzęgiem, ale wciąż potrafi pokazać młodym psiakom o co tu chodzi, gdy jest spuszczony ze smyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy ale do jakiego obszaru zawężasz wyczyny Wade'a? Do stada Heat? Do wilka w dywizji atlantyckiej czy wreszcie do przestrzeni Eastern Conf? Sprawa jest prosta - 100% możliwości Wade'a wciąż jest baaaaaaardzo wysoko w NBA. Szkoda, że co raz rzadziej tę stówę możemy zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers i tak dostaną dobry pick od Heat :-)

 

Heat są naprawdę świetni ostatnio, a to co gra DWade to poezja. Sam łapię się na tym, że jak dziwnie akrobatycznej pozycji by nie rzucał, to wiem, że trafi. Do tego pierwszy raz w życiu widziałem Udonisa rzucającego i trafiającego za trzy :afro: (wcześniej trafił już z 15 meczy temu z Knicks). Drugi podobny rzut trafił gdzieś z okolic łuku. Grał przez pewien czas jak strech four..

 

Są szanse na 7 seed i pierwszą rundę z Cavs. Byłoby epicko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers i tak dostaną dobry pick od Heat :-)

 

Heat są naprawdę świetni ostatnio, a to co gra DWade to poezja. Sam łapię się na tym, że jak dziwnie akrobatycznej pozycji by nie rzucał, to wiem, że trafi. Do tego pierwszy raz w życiu widziałem Udonisa rzucającego i trafiającego za trzy :afro: (wcześniej trafił już z 15 meczy temu z Knicks). Drugi podobny rzut trafił gdzieś z okolic łuku. Grał przez pewien czas jak strech four..

 

Są szanse na 7 seed i pierwszą rundę z Cavs. Byłoby epicko.

 

Ja z kolei jestem sceptyczny. Raz, że już robiłem risercz w drafcie i napaliłem się na kilku gości, dwa że wg mnie taka gra może się szybko skończyć.

 

Ostatnie mecze są w 100% oparte na tym, że Wade dominuje. Dragic i Deng grają ok, ale nic ponad to a Whiteside z kolei przestał dominować i ostatnio coś jakby przycichł. Fajnie będzie jak się dostaniemy do PO i w ogóle, ale wtedy niestety pick nam przepada a bez Bosha i tak nie wierzę w upset. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

O picku i tak możemy zapomnieć, chyba, że wylosowalibyśmy któryś z 1-3 jak w 2008 Bulls się fartneło z jedynką.

 

Też zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili DWade może złapać kontuzję i mamy wtedy problem, ale widać jak bardzo chcą.

Spo postawił na rotację 10 ludźmi i  raczej dociągniemy tym składem do końca regulara. Nie chcę się jeszcze wypowiadać o ewentualnych możliwościach Heat w playoffs, ale gdyby trafili na Cavs byłaby raczej pełna mobilizacja.

 

10-5 w końcówce regulara jest realne. Oczywiście z tak grającym Dwyanem. Gra Dragicia coraz bardziej mi się podoba. Mamy drugiego guarda, który może sam kreować dla siebie i kolegów. Whiteside gra na poziomie 13-13-3 (jego energia od stycznia uratowała nam sezon), tak jak piszesz dość solidny jest Deng i zawsze zaskoczy ktoś jeszcze - Walkers, Beasley, czy Johnson. 6-6-1 mamy też od Birdmana, a UD i Chalmers też potrafią dać ten kwadrans dobrej gry. Walkers jest niezłym 3&d i pomimo wiadomej opinii na forum podoba mi się to co wnosi Michael Beasley.

Mamy przed sobą jeszcze 15 meczy. Wszystko w rękach graczy Heat. Inne teamy też mają swoje problemy, więc trza być dobrej myśli, że pomimo przeciwności losu do tych playoffs dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wade jest profesorem jak ma dobry dzien w obecnych czasach. Atletycznosc zniknęła, ale czytanie gry, korzystanie z zaslon, wchodzenie miedzy dwoma przeciwnikami, gra balansem i zmianą tempa, miekka kiść przy rzutach w obrębie kosza. Zawsze mi sie takie cos podoba. Ale widać, ze to niekiedy takie slo-mo. Tym bardziej można podziwiać, że sie dostosowal, ale kiedyś to był dynamit w porównaniu do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.