Skocz do zawartości

Utah Jazz 2014/15


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak wrzeszczysz? Porąbało Cię? Co to ma za znaczenie, że rukas. Pytanie było o lepszych...

No to rookie Peja nie był lepszy. 8ppg to ma być lepszy?

 

Jeżeli Pippen nie był trzecią tylko drugą opcją w czasach Horny'ego, to tym bardziej trzeba cenić tego ostatniego, że ustał dwukrotnie grając przeciw drugiej opcji, prawda? 

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

 Co do pozostałych - o Elliocie masz wyżej,

Nie mam wyżej. Bo albo mam go jako drugą, więc uważasz, go za lepszego od Stocktona? Albo mamy go jako sponiewieranego inwalidę i lepszy w żadnym wypadku nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz grają po all-star break jedną z najlepszych obron w ostatnich 10, 20 latach, całej historii? Teza jest, tylko danych na poparcie tego brakuje ;] Ktoś, coś?

 

Niby można sprawdzić to na nba.com, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi to dane nie do końca są tam solidne(?)

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz grają po all-star break jedną z najlepszych obron w ostatnich 10, 20 latach, całej historii? Teza jest, tylko danych na poparcie tego brakuje ;] Ktoś, coś?

 

Niby można sprawdzić to na nba.com, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi to dane nie do końca są tam solidne(?)

PO ASG

ortg 103,6

drtg 96,8

 

Zatrzymujemy rywali na efG 45 i za 3 32,7 a gdyby nie gubiła młodzież tylu piłek to już w ogóle byłoby nieźle. Do tego zarówno po blokach Favorsach jak i Goberta aż 60% piłek pozostaje w posiadaniu Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz grają po all-star break jedną z najlepszych obron w ostatnich 10, 20 latach, całej historii? Teza jest, tylko danych na poparcie tego brakuje ;] Ktoś, coś?

 

Niby można sprawdzić to na nba.com, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi to dane nie do końca są tam solidne(?)

po prostu dane oparte o possessions są tam błędne, bo oni źle to wyliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rookie Peja nie był lepszy. 8ppg to ma być lepszy?

 

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

Nie mam wyżej. Bo albo mam go jako drugą, więc uważasz, go za lepszego od Stocktona? Albo mamy go jako sponiewieranego inwalidę i lepszy w żadnym wypadku nie jest.

Rappar tym Kainem Vidala to lekko przegiąłeś. Sprawdź czasem źródło... :playful:

 

Co nie zmienia faktu, że miałem ubaw :)

 

Co do reszty - dyskusje w stylu późnej scholastyki... :)

Edytowane przez Maxec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec właśnie. Cos pamiętałem ze był tam jakiś problem. Możesz jednak rozwinąć lorak, czemu tak jest?

weźmy G1 finałów z 2013.

 

b-r

85,0 pace

SAS ortg 108,2

MIA ortg 103,5

zatem SAS +4,7 efficiency differential (i w rzeczywistości spurs wygrali +4)

 

nba.com

 

87,7 pace

SAS 102,3 ortg

MIA 102,9 ortg

zatem SAS -0,6 efficiency differential, co jest dodatkowo sprzeczne z faktycznym stanem rzeczy, bo nie tylko wynik jest błędny o kilka punktów, ale wręcz wskazuję jako lepszą inną drużynę niż ta, która wygrała mecz!

 

jeśli policzymy possessions ręcznie (z play by play lub oglądając mecz) to wyjdzie nam, że miami miało ich 86, a spurs 84, a więc game pace wynosi 85 - dokładnie tyle, ile podaje b-r (co oczywiście oznacza również, że i prawdziwy ortg/drtg jest identyczny z tym z b-r).

 

ta różnica bierze się stąd, że po pierwsze nba.com używa uproszczonej formuły do obliczenia possessions [FGA + .44(FTA) - OREB +TOV)], podczas gdy b-r bardziej skomplikowanej, ale przez to dokładniejszej (jest dość długa, więc nie będę wklejał, można ją zobaczyć w "glossary"). natomiast po drugie (i ważniejsze), nba.com oblicza ortg/drtg nie z "pace meczu" lecz pace każdej drużyny oddzielnie, podczas gdy to właśnie ortg/drtg na podstawie "pace meczu" daje wynik bardzo zbliżony do rzeczywistego (co widać na przykładzie 2013 G1)

 

w skrócie:

b-r (team A possessions + team B possessions)/2 i potem ortg/drtg

nba.com team A possessions i potem team A ortg; team B possessions i potem team B ortg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrzydliwe spodenki

 

tęsknie za spodenkami, w których takie nosorożce jak Rick Mahorn czy teraz Derick Favors wyglądaliby jak gladiatorzy wyjęci żywcem z Koloseum, a nie dojrzewający 15-latkowie w niemodnych rybaczkach.

 

I to wszystko w świątyni Johna Stocktona :(

 

Mogli od razu założyć im Bombery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.