Skocz do zawartości

na kogo głosujesz w ełrowyborach?


metlik

  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo pójdzie twój głos 25 V?

    • Donald
      2
    • Jarek
      3
    • sld
      0
    • Jasiek Palikot
      1
    • pesel
      0
    • Korwin
      26
    • NARODOWE SIŁY
      1
    • Gowinowcy
      0
    • Ziobryści
      0
    • NIE IDĘ!!!
      10


Rekomendowane odpowiedzi

To jak mówi, że Hitlera mieliśmy dzięki demokracji to szczyt jakiś, przecież ten jego wszechwładny królek, robiłby gorsze rzeczy, a samego Korwina ściąłby przy pierwszej okazji.

widzisz, problem leży raczej w interpretujących wypowiedzi Korwina, niż w nim samym. co bowiem na przykład powiedział o Hitlerze, co jest kłamstwem? to tak, jak np. z tą Olejnik ostatnio, która nie była w stanie pojąć, iż twierdzenie, że nie ma dowodów za tym, że Hitler wiedział o holocauście nie jest tożsame z twierdzeniem, że Hitler nie wiedział. i tak generalnie wygląda "dyskusja" z poglądami JKM w mediach. (BTW, nie ma żadnego dokumentu podpisanego przez Hitlera dotyczącego tej kwestii - a o to JKM chodzi. rzecz jasna można na tą sprawę spojrzeć również z innych stron, np. opierając się na zeznaniach świadków, ale to już przesłanki słabsze i być może nie można ich nawet nazwać dowodami w pełnym tego słowa znaczeniu.)

 

Tylko, że do tego nie dokłada żadnego programu. Czy on ma jakiś realny program ?

jak o takie coś może pytać osoba interesująca się tym tematem? czy może wszystko co tu wiesz bierze się z TV i postrzegasz Korwina przez pryzmat Hitlera, kobiet oraz wina vs gwałt? ;] w ogóle jestem zażenowany poziomem dyskusji politycznej w tym kraju. nigdy tyle nie oglądałem wszelkiej maści programów oraz debat politycznych jak teraz i żałosne to jest. na forum mamy dużo bardziej merytoryczne dyskusje niż w polityce. banda demagogów z niemal każdej strony, JKM trochę również, ale przynajmniej jak się posłucha innych z nowej prawicy, to próbują sprowadzić debatę na właściwe tory (np. ostatnio Dziambor w "tak czy nie", polecam obejrzeć, doskonale to ilustruje wszystko, o czym mówię: https://www.youtube.com/watch?v=rvFeE3vUPyc), choć jest to szalenie trudne, bo druga strona nie jest zainteresowana merytoryczną dyskusją o polityce, lecz chcą tylko rzucać populistyczne hasła, aby ludzie na nich głosowali - bo nie da się ukryć, Korwin ma rację mówiąc, że większość jest głupia.

 

co do programu, to masz go np. tutaj: http://www.nowaprawicajkm.pl/home/item/program-wyborczy-do-pe-2014

(w razie chęci dalszej polemiki zaprezentuj proszę programy innych partii na te wybory, szczególnie PO oraz PiS.)

 

@lorak

 

Jeśli poczytasz sobie wywiady z seksuologami którzy mają doświadczenie w orzecnictwie sądowym to wg nich wynika

bardziej niż pojedyncze wywiady interesują mnie statystyki skazanych z odpowiedniego paragrafu. i te z tego, co mi wiadomo wskazują na sporą nadreprezentatywność homoseksualistów wśród pedofilów. ale nie siedzę za bardzo w temacie, więc jeśli przedstawisz mi dane, z których wynika coś innego, to będę wdzięczny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, też ostatnio obejrzałem z 10 takich "programów" i jestem naprawdę załamany jest nie do uwierzenia, że jest z tym aż tak źle

 

Dziambor jest naprawdę dobry w TV, mówi rzeczowo, nie denerwuje się i wie jak rozmawiać w takiej formule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zrównanie praw kobiet i mężczyzn plus społeczna akceptacja powoduje zwiększenie dzietności? ciekawe w sumie

 

Jak ci podam TOP 5 krajów gdzie mężczyzna najwięcej spędza czasu na obowiązkach domowych to są to: Szwecja -Finlandia-Belgia-Holandia- Luksemburg - potem jest wielka brytania i pribaltica

 

Jak teraz nałożysz to na listę krajów z największą dzietnością to jedynie Irlandia nie pasuje a przestaje dziwić pozycja Litwy chociażby

 

Jak weźmiesz Dno 5 to Słowacja, Portugalia,Węgry , Cypr i Austria i poza Słowacja to też jest dno dzietności

 

Praktycznie do tej układanki nie pasuje Łotwa , Polska i Niemcy bo te krają są wysoko w podziale obowiązku a jednak dzietność jest bardzo niska

 

To pewnie jest bardziej rozbudowane - w Polsce np nie pomaga kobietom fakt że jako jedne z nielicznych w UE mają przywilej 100% odpłatności na czas choroby zwanej ciążą z czego skwapliwie korzystają w efekcie czego wypadaja na 1,5 roku z pracy co pracodawca jest w stanie zaakceptować raz ale zazwyczaj zaznacza że jeszcze raz i wypad z pracy. Czasem przywileje sa bardziej szkodliwe niż pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potrafisz powiedzieć dlaczego tak się dzieje? nie chodzi o to, że po prostu kobiety muszą mniej robić w domu, więc do tego mogą się zajmować dzieckiem?

 

Wiesz generalnie jest tak że wzrasta wtedy zadowolenie z życia kobiet

W Skandynawii kobiety są 3,5 razy bardziej zadowolone z życia niż  na południu. W Beneluksie 2 razy . Na Litwie 2 razy bardziej niż w Rumunii

 

Do tego wg badań Eurostatu w krajach beneluksu (z Francją) i Skandynawii kobiety mają największe szanse dostać pracę jak mają ponad trójke dzieci.

 

Generalnie to jest bardziej skomplikowane a nie czuje się na siłach aby to wszystko ogarnąć ale generalnie im bardziej kobieta jest traktowane równo z mężczyznami tym większa jest jest u niej chęć do rodzenia dzieci bo ogólnie czuje się bezpieczniej pewniej i bardziej szczęśliwa.

Ewentualnie jak wspomniałem można iść modelem muzułmańskim i uznać że kobieta nie może sie nawet odezwać w obecności mężczyzny

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak - nie będę prezentował programów PO i PiS ponieważ zupełnie mi z nimi nie podrodze

W ogóle nie pójdę do wyborów, jestem Uniosceptykiem.

 

Korwin - nie to jest jego problem a nie osób, które to interpretują, rozumiem, że nie mówi kłamstw tylko po co on to mówi, jaka jest logika w tym co on mówi ? On mówi, że nie ma dowodu, że Hitler wiedział o holocauscie, to jest fajna ciekawostka ale jest w tym jakiś sens, że on o tym opowiada ?

 

 

Od Nowej Prawicy oczekuję czegoś więcej, oczekuję programu gospodarczego.

Program z Dziamborem i Zalewskim bardzo ciekawy. Dzięki za film.

 

Szczególnie zaciekawił mnie fragment od 20 min.

Do tej pory myślałem, że NP jest ultraliberalna i zostawi te starsze pokolenia na pastwę losu.

Zaskoczyło mnie na plus, Dziambor powiedział, że będzie okres przejściowy, czyli zalążki jakiegoś planu.

Bo tej pory słyszałem od Korwina np - służba zdrowia nie - ludzie nie będą płacili podatków i będą mieli pieniądze na prywatną służbę zdrowia. Emerytury nie - sami ludzie sobie uskładają. Tylko to były dla mnie same hasła, bo oczywiste jest, że trzeba wprowadzać jakiś program przejściowy, bo ludzie od razu na prywatną służbę zdrowia nie będą mieli.

 

Więc według NP będzie okres przejściowy co jest naturalne.

 

Ale Dziambor rozwalił mnie stwierdzeniem: "Nie liczyliśmy tego ale stawiamy że będzie to kwota  na początku rzędu 300zł"

 

Potem Zalewski słusznie wytknął mu, że kwota 300zł nijak się ma do rzeczywistości.

No ale rozwalił mnie totalnie, przecież mówił na początku, że jest od spraw gospodarczych i nie policzył tego ? To jest k.wa poważny polityk ? No jak mógł tego nie policzyć, przecież o takie właśnie obliczenia powinien się opierać poważny program gospodarczy. To ma być poważna partia ? No nie róbmy sobie żartów.

 

Wszyscy taka sama banda. Tyle, że Ci z PO i PIS przynajmniej liczą i umieją policzyć ile zabrać dla siebie.  A głupie społeczeństwo płaci.

 

Chciałbym, żeby poważna partia na którą zagłosuje zrobiła takie wyliczenia, chciałbym nie płacić tych wszystkich podatków, ale niech każda partia powie i obliczy wszystko. Niech powie szczerze.

 

Ok zmniejszamy podatki do minimum, ale przez tyle lat będzie taka i taka danina na emerytury które i tak będą musiałby być zmniejszone o 20-30%(co jest nieuniknione, jeśli chcemy zmienić obecny system).

 

Jestem za zmianami w obecnym systemie demokracji w Polsce.

 

Zmiany byłyby następujące:

 

1) Każda partia przed wyborami przygotowuje dokładny program gospodarczy z dokładnymi wyliczeniami co ile i i jak.

Oczywiście wszystko z dokładnymi wariantami:

a) Jeśli PKB wzrośnie powyżej 5% to podatek taki i taki będzie wynosił tyle i tyle a emerytury tyle i tyle

b ) Jeśli PKB będzie od 4-5% to to i to

c) Jeśli .....

 

Ich przyszły minister finansów powinien bez kłopotu takie coś policzyć.

Każda partia powinna zaprezentować przed wyborami wszystkich kandydatów na ministrów, z dokładnym programem co i jak.

 

 

2) Wybory dwustopniowe jak wybory prezydenckie(jeśli trzeba to druga tura - partia ponad 50% ma pełnie władzy) -  tylko jeden zwycięzca, tylko jedna partia rządzi przez 5 lat. Ona zaprezentowała swój program ona odpowiada za niego w pełni a nie zrzuca winy na koalicjanta.

 

3) Za różnice w stosunku do programu wyborczego a faktycznego rządzenia, dotkliwe kary finansowe dla partii dla poszczególnych osób, które będą rządzić.

Edytowane przez mcreativo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam wypowiedź Korwina, że dochodowy podatek na pewno by zlikwidował a dopiero jakby zobaczył budżet to zastanowiłby się nad podwyższeniem VAT aby budżet skleić. 

a pieniądze wzięliby po ograniczeniu biurokracji centralnej, czyli usuwanie ministerstw kultury ,sportu i innych pierdów. tomasz sommer to wyliczał w jakimiś filmiku gdzie miał papiery z opisem naszego budżetu i usunął pełno niepotrzebnych dla niego pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest masakrą co niektórzy politycy wygadują. Wczoraj [albo dzisiaj - juz nie pamietam szczerze mowiac - dlugi dzien] w radio zet był Kurski i też dał popis swojej głupoty. Ja miałem nie glosowac w tych wyborach. Zdecydowalem jednak ze pojde. Nie moge pozwolic, zeby wybory wygrywaly oszolomy. Nie jestem fanem Tuska, ale glosowalem na niego czy tam PO wcześniej. Teraz tez zaglosuje. Wybieram mniejsze zlo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin - nie to jest jego problem a nie osób, które to interpretują, rozumiem, że nie mówi kłamstw tylko po co on to mówi, jaka jest logika w tym co on mówi ? On mówi, że nie ma dowodu, że Hitler wiedział o holocauscie, to jest fajna ciekawostka ale jest w tym jakiś sens, że on o tym opowiada ?

żeby się o nim mówiło. po prostu. dla osoby (partii), wobec której jest taka medialna blokada, lepszy taki początek niż nic.

 

Od Nowej Prawicy oczekuję czegoś więcej, oczekuję programu gospodarczego.

tylko ile gospodarczo można zrobić z PE? dlatego spytałem też o programy innych partii, co byśmy mieli jakiś punkt odniesienia.

 

co do tego, że Dziambor nie policzył, to również mi się nie podobało i nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nie jest to dla mnie wystarczające, żeby jakąkolwiek inną partię stawiać wyżej. (i BTW, przynajmniej nie kręcił, nie zmieniał tematu, lecz po prostu się przyznał. mało którego polityka na coś takiego stać.)

 

ps

właśnie oglądam wiadomości TVP i Kaczyński powiedział, że albo należy głosować na PiS, albo ewentualnie na PO (prezes Kaczyński namawia do głosowania na PO!), ale w żadnym razie na inne mniejsze partie... no i niech mi ktoś powie, że oni wszyscy nie są jedną bandą i wszelkie różnice są tylko pozorem co by jak najwięcej osób nakłonić do głosowania, co z kolei stworzy mocniejsze pozory legitymizacji władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps

właśnie oglądam wiadomości TVP i Kaczyński powiedział, że albo należy głosować na PiS, albo ewentualnie na PO (prezes Kaczyński namawia do głosowania na PO!), ale w żadnym razie na inne mniejsze partie... no i niech mi ktoś powie, że oni wszyscy nie są jedną bandą

Przecież taki tekst jest całkiem logiczny z jego strony - jedyne gdzie ma posłuch poza wyborcami PIS to wśród wyborców Solidarnej Polski i Polski Razem. Pozostali wyborcy małych partii mają na Jarka wyjebane, ziobrystom i gowinistom bliżej do Jarka niż Tuska więc to sformułowanie jest niczym innym tylko apelem do wyborców SP i PR by oddali głos na PIS a nie marnowali go na niszowe partie. PO i PIS jedną bandą nie są, a oczywiste jest że nie uśmiecha im się tworząca się konkurencja i chcą ją ukazać za nie znaczące twory. Mogą się nienawidzić a i tak zrobili by wszystko by były w Polsce tylko dwie partie jak w USA, gdzie wszystkie inne partie mają łącznie jakiś 1% poparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO i PiS są w sojuszu inaczej już dawno Kaczyński odpowiadałby przed sądem za to, że Ziobro jako minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny przekazywał mu informację mimo, że był tylko posłem bo premierem był Zbigniew Marcinkiewicz. nie ma żadnej różnicy między PiS i PO oprócz tego co widzimy w dyskusjach, nawet politykę zagraniczną obecnie Tusk prowadzi jak Kaczyński, wszystkie ustawy, zaostrzenie prawa ,praktycznie PO to PIS-bis. PO korzysta na tym co zrobił PiS i jeszcze poszerza swoją władzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przed każdymi wyborami, Korwin potęgą w internecie a przy urnach dostanie ze 2-3%

 

 

Zakład, że będzie ponad 5%?

 

 

Dobrze, że nie jestem hazardzistą bo prawdopodobnie bym przegrał i jeszcze się do tego dołożył.

Jestem ciekawy frekwencji w moim mieście. Całkowicie pozmieniali obwody wyborcze i do tego w taki genialny sposób, że musiałem dymać 2 kilometry mijając po drodze lokal, w którym do tej pory głosowałem i mam do niego ze 200 metrów. Wkurw ludzi był spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy frekwencji w moim mieście. Całkowicie pozmieniali obwody wyborcze i do tego w taki genialny sposób, że musiałem dymać 2 kilometry mijając po drodze lokal, w którym do tej pory głosowałem i mam do niego ze 200 metrów. Wkurw ludzi był spory.

 

U mnie tak samo - czy to jakaś zmyła, że pozmieniali obwody wyborcze? Od x lat głosowałem chyba w każdych wyborach i zawsze w tym samym lokalu (podstawówka po drugiej stronie ulicy) a tu nagle taki zonk. Mało brakowało, a by mnie to zniechęciło do reszty. Szczerze i tak nie było za bardzo na kogo głosować, tak więc odrzuciłem większość drogą eliminacji i wybrałem z tego co zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwiłbym się jakby dostał nawet 7 % głosów. przy tej biedzie jaka jest na polskiej scenie to wszystko możliwe. zaznaczam, że lubiłem Korwina i nawet do dzisiaj mam do niego sentyment ale z niego się często "wyrasta".mnie to ciekawi tylko frekwencja. 

 

trafiłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.