Skocz do zawartości

Magiczne ruchy posezonowe


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie podpiszemy Arizy i Stevensona to Rush i Rasual Butler mogliby przyjsc (ktos musi bo troche nas malo zostanie) Sa to zawodnicy z pewnym doswiadczeniem wiec wiele na jakosci naszej gry nie stracimy (moze nawet zyskamy) Wciaz jednak nic nie jest oficjalnie potwierdzone wiec trzeba czekac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The primary free agents the Magic are pursuing are their own: Shooting guard DeShawn Stevenson and Ariza.

 

Potwierdza się to co pisałem wcześniej, że Magic chcą przede wszystkim zachować stan posiadania. Tylko mam nadzieję, że DS i Ariza nie będą nas kosztować zbyt dużo. Chociaż z wypowiedzi Smith'a wyniak, że nie zamierza przepłacać FA. Jednak ma nadzieję, że ta dwójka zostanie :twisted: . Aczkolwiek jakieś małe wzmocnienie typu Butler lub Murray by się przydało, gdyby jednak z Arizą lub DS nie wypaliło.

 

"[Ownership] has given me all the tools to do my job," Smith said. "I want to put a team out there that can win a championship, but you have to do it smart and with flexibility.

"And sometimes that doesn't mean signing the biggest name, making the biggest splash. For us, it has to be the right fit."

 

Te słowa są a propo możliwości ściągnięcia BigBena. Droga chyba słuszna, bo trzeba dać możliwość rozwinięcia się naszym młodzieńcom. Aczkolwiek po następnym sezonie przydałaby się nam gwiazda typu Pierce. Co jest podobno jednym z celów na next offseason. Ano zobaczymy.

 

Jeszcze słowo o Redick'u. Podobno mógł nawet grać w summer league i się do tego palił, ale władze Magic (po konsultacjach z lekarzami) doszły do wniosku, że nie ma co się śpieszyć. Z jednej strony słusznie, ale chciałabym zobaczyć co tak naprawdę Redick jest w stanie zaprezentować, bo jednak w letniej lidze też coś się tam gra. Jednak jeżeli to prawda, że ostatecznie JJ mógł zagrać, to może ta jego kontuzja nie jest aż tak poważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu Magic wczoraj nie oglądałem, bo był trochę późno, ale dzisiaj i jutro mecze Orlando będą wcześniej, więc mam nadzieję obejrzeć :twisted: .

 

Z tego co widzę, to całkiem niezły mecz rozegrał Gortat (15 pkt, 7 zb, 3 bl 0 str w 30 min), znacznie lepszy niż Augustine (4 pkt, 3 zb, 1 bl, 2 str w 19 min). Ciekawe, czy dzisiaj też pokaże niezłą grę.

Patrzę, że są znaczne problemy z rzutami za 3 pkt. Jedynie niejaki Melzer (kto to?) i Diener rzucili 2 takie rzuty na dobrej skuteczności. A w sumie niespełna 30% za 3 pkt, czyli cienizna. Kandydata na strzelca nie widać. Szkoda, że nie ma JJ, bo może on by pokazał, jak się rzuca :twisted: . Co ciekawe nie pojawił się Killingsworth, o którym trochę dyskutowaliśmy. Mam nadzieję, że zobaczę jeszcze tego "byczka".

W każdym razie go Gortat, a może coś z tego będzie :twisted: .

Ps. Ale i tak najfajniej nazywa się gość Alpha Bangura :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariza's agent, David Lee, said Denver, Houston, Sacramento and New York have expressed interest in offering Ariza a contract. Knicks general manager/coach Isiah Thomas also is a big fan and inquired Monday about Ariza's availability, Lee said.

Lee said he hopes it doesn't come to that because Ariza wants to return to Orlando. Ariza, who played for the NBA minimum last season, likely is seeking a deal worth more than $3 million a season. Stevenson is asking for a deal in excess of $4.5 million a season for five years.

 

Kurcze. 3 mln $ za Arizę i 4,5 mln $ za Stevenson'a :?: . Dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio tylko ja pisuję w tym temacie, ale co tam...

 

Szczerze powiedziawszy, to jestem w szoku, co prezentuje Gortat :shock: . Chlopak naprawdę całkiem nieźle gra, znacznie lepiej od podpisanego już Augustine. Co prawda te umiejętności obronne są nieco przesadzone, ale za to o dziwo całkiem nieźle sobie radzi w ataku. Ładnie się zastawia pod koszem, chociaż mógłby być trochę dynamiczniejszy i pewniejszy swoich decyzji. Ale naprawdę nie jest źle. Bo Augustine to na razie niezbyt wiele pokazuje. Ale trzeba przyznać, że jest całkiem całkiem niezły w obronie i dobrze się ustawia do zbiórki. Atak to jednak słabizna, rzut taki sobie. Widać, że orłem nie będzie, bo nie ma talentu. Ot taki średni rzemieślnik może z niego wyrosnąć. W każdym razie znacznie lepsze wrażenie z zawodników podkoszowych wywarł wczoraj na mnie Gortat :lol: . Może warto go spróbować w lidze.

Reszta (oprócz Diener'a, bo ten jest podpisany) to chyba większych szans na kontrakt w Magic nie ma. Jest po prostu słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge ogladac meczy wiec co tu pisac Statystyki kazdy widzi wiec sam rozumiesz :) Gortat jest milym zaskoczeniem Cyferki raczej nie klamia tzn. chyba powinien zasilic sklad Magic Razem z Dienerem sprawiaja wrazenie najbardziej dojrzalych koszykarsko zawodnikow Czego narazie nie mozna powiedziec o Augustinie Tez go raz widzialem i niczym nie zachwycil Tak jak mowisz... cos tam zbiera i dobrze sie ustawia ale nie istnieje w ataku Rookies potrzebuja przede wszystim czasu wiec dajmy i jemu Zobaczymy jak bedzie dalej gral bo wydaje sie ze forma rosnie :wink: Pozostali gracze bez wyrazu

Ciekawie sie dzieje na FA Otis ma pelne rece roboty Stevenson pewnie odejdzie ale walczymy jeszcze o Arize (zainteresowani-Rockets, Kings, Nuggets) O dziwo nawet Knikcs sie o niego staraja Ten Thomas to jakis glupol Najpierw zgadza sie na jego odejscie a teraz chce go z powrotem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słabszy mecz Gortata. Jak już pisałem, gra całkiem nieźle w ataku i tak było dzisiaj, ale za to obrona była dziś do d... Kilka razy nie zastawił tablicy przez co mu niżsi zawodnicy wyciągali piłkę pod naszym koszem, z czego wynikły bodaj 2 faule. Poza tym Gortat był znacznie mniej agresywny niż wczoraj, jakby grał na zwolnionych obrotach. Czyżby zmęczenie :?: . Aha, i ma całkiem nienajgorzej ułożony rzut z półdystansu. Dziś często na ten półdystans wychodził, może takie miał zalecenia :?: .

Dziś znacznie bardziej podobał mi się Augustine. Był waleczny, szkoda tylko, że niestety umiejętności ofensywne ma jakie ma, czyli niezbyt wielkie. Ale na tle całej słabej obrony Magic coś tak się wyróżniał. Poza tym przebłyski miał Daniels, był znacznie pożyteczniejszy niż taki Killingsworth - mają podobny wzrost, ale Daniels jest znacznie szybszy i skoczniejszy.

No i jeszcze dwa słowa o jednym z przeciwników. Widziałem już wcześniej Morrison'a i muszę przyznać, że jest to zawodnik, ktory by się nam przydał :lol: . Co prawda broni średnio, ale na pozycje wychodzi świetnie i ma bardzo dobrze ułożony rzut, moim zdaniem znacznie lepiej niż np. nasz Turkoglu. W zasadzie był to chyba dziś jedyny zawodnik, który pokazał, że ma zadatki na naprawdę niekiepskiego grajka. Reszta (w tym również Gortat), to co najwyżej rzemieślnicy. Ale i tacy są potrzebni.

 

Ps1. Ale ogólnie na tle pozostałych naszych "orłów" Gortat zdecydowanie wybija się. Gra w miarę równo, bo pozostali mają chwile przebłysków (oczywiście nie wszyscy, bo niektórzy mieliby problemy chyba i w polskiej lidze :twisted: ) i dlugie fragmenty żenady, a Gortat gra calkiem nieźle. Co prawda może zbytniego talentu nie ma, ale jeżeli załapie się do drużyny, to ogony (po kilka minut w meczu) jest w stanie grać. Myślę, że można byłoby dać mu szansę. Jeśli będzie chcial pracować, bo ma jeszcze nad czym...

Ps2. Strzelca (albo kogoś zbliżonego do tego pojęcia) w lidze letniej nie znajdziemy (przynajmniej z tych zawodników, co grają), więc trzeba liczyć na Redick'a :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na jakies rozsadne decyzje na rynku transferowym W obecnej chwili mamy czterech PGs i trzeba to jakos rozwiazac Podobno jakies kluby sa zainteresowane Dienerem Rzadko mialem szanse go ogladac ale po summer league widac ze jest przyzwoitym zawodnikiem (trzeba bylo kazac grac i Doolingowi to mielibysmy jakies porownanie jak on potrafi sie znalezc gdy lideruje druzynie Diener pokazal ze potrafi a Dooling co? Nie mozemy trzymac zawodnika tylko dlatego ze jest wyzszy i od biedy moze pograc na dwoch pozycjach Tylko z jakim skutkiem? Albo rybki albo akwarium :twisted: )

 

Nelson/Arroyo

SG ? Redick, Dooling

Turkoglu/ ?

Howard/Augustine

Milicic/Battie

Injured player of the year: Grant Hill(jego mozna nie liczyc)

 

Gortat mimo swojej dobrej postawy prawdopodobnie nie zasili nas w nadchodzacym sezonie bo szefostwo Magic nie chce wykupowac kontraktu z jego obecngo klubu Trudno ganic ich za taka decyzje Polak i tak gralby ogony wiec poczeka jeszcze rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grant Hill(jego mozna nie liczyc)

Ale można liczyć na jego kontrakt :lol: .

 

Gortat mimo swojej dobrej postawy prawdopodobnie nie zasili nas w nadchodzacym sezonie bo szefostwo Magic nie chce wykupowac kontraktu z jego obecngo klubu Trudno ganic ich za taka decyzje Polak i tak gralby ogony wiec poczeka jeszcze rok

Pewnie tak, ale szkoda, bo chciałbym zobaczyć go w lidze już w tym sezonie tym bardziej, że naprawdę robi na mnie lepsze wrażenie niż Augustine. Nie byłem do Gortata przekonany, ale naprawdę zrobił postęp. Jeśli pokaże się w Eurolidze i coś w niej poklepie, to kto wie... Mega gwiazdą nie będzie, ale umiejętności jakieś ma, większe niż myślałem :shock: .

 

Martwi mnie ta cisza wokół drużyny. Wiadomo, że szum nie jest wskazany, ale mamy sporo luk w składzie (na pozycjach 2-3) i nic nadal nie wiadomo. Jakieś wzmocnienia (choćby niewielkie) na tych pozycjach by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogans w Orlando :!: Lubie go, wydaje sie wszechstronniejszym zawodnikiem niz Stevenson i co najwazniejsze moze postraszyc rzutem... wiecej miejsca dla naszych wysokich Wybor Rusha ukierunkowany bylby raczej tylko w strone zdobywania punktow a Bogans umie tez dobrze bronic i jest lepszym team playerem Ponadto jest niesamowicie dynamicznym zawodnikiem Cos czuje ze dobrze sie wkomponuje w nasza paczke Jeszcze tylko Ariza i masa Brawo Brawo Brawo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypas:) wedlug mnie dobre posunięcie klubu z florydy .. nie bedziemy prosić gwiazdeczki Stevensona .. chce odejsć niech idzie zeby sie nie sparzył na tym jak będzie grał po 5 minut w spotkaniu ! ale dostanie ten 1 milion więcej !

Keith dobry zawodnik ..kiedyś moj ulubiony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Dostalismy podobnego zawodnika do Stevensona ale za mniejsze pieniadze Trudno nie byc zadowolonym z takiej sytuacji Stevenson wypromowal sie u nas, korzystajac z tego ze nie mielismy innego SG i teraz kozaczy Jego wybor... Chociaz do gry Wizards tez moze pasowac bo bedzie pelnil tak sama role jak u nas ps. Diener szaleje w lidze letniej Niezly skubaniec z niego Zainteresowanie jego osoba drastycznie wzrasta, tylko czy my chcemy sie go pozbywac? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po podpisaniu Bogansa mam taką refleksję, że nareszcie mamy GMa, który zna się zarówno na finansach jak i na koszykówce. W ostatnich latach różnie z tym bywało, bo Gabriel miał poważne problemy z oceną potencjału zawodników, a Weisbrod swoim hokejowym planem budowy drużyny wpędził nas w luxury tax i rozmienił talent na drobne (trade Goodena). Smith jako były zawodnik NBA czuje co jest potrzebne drużynie. Słabo rzucamy za 3, to w drafcie bierzemy najlepszego specjalistę w tym względzie jaki pojawił się w NCAA od wielu lat. Stevenson chce zbyt wysokiego kontratku więc bierzemy w zamian gracza, który da nam obronę, ale będzie kosztował o wiele mniej. Podoba mi się to.

 

Z tych wszystkich zawodników, którzy wcześniej byli wymieniani (Rush, Butler) Bogans wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Na pewno nie uniknie porównań ze Stevensonem (co za paradoks, że 2 lata temu założyłem temat "Bogans vs Stevenson" :D), ale czy ma to teraz jakieś znaczenie? Stevenson jest obecnie lepszym graczem, ale wynika to też z tego, że grał w klubie w którym nie miał konkurencji na swojej pozycji i dzięki temu trochę się rozwinął. Bogans nie ma takiego potencjału, ale są 2 rzeczy które wpływają na to, że ten transfer możemy oceniać pozytywnie: 1. Redick a 2. swingman, który przyjdzie do nas za rok ;). Zarówno punktowi pierwszemu jak i drugiemu trudno byłoby koegzystować z zawodnikiem zarabiającym ponad 4 mln za sezon i mającym długi kontrakt. Bogans to tylko role-player, który ewentualnie może stać się opcją awaryjną na wypadek nie radzenia sobie Redicka. Ale nie liczyłbym na to, że może zbawić Orlando. Najpierw musiałby nauczyć się rzucać.

 

Pierce podpisał kontrakt z Bostonem, a więc pozostaje nam liczyć tylko na transfer. Nadzieja jeszcze jest, bo nigdy nie wiadomo jak sobie Boston będzie radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno punktowi pierwszemu jak i drugiemu trudno byłoby koegzystować z zawodnikiem zarabiającym ponad 4 mln za sezon i mającym długi kontrakt. Bogans to tylko role-player, który ewentualnie może stać się opcją awaryjną na wypadek nie radzenia sobie Redicka. Ale nie liczyłbym na to, że może zbawić Orlando. Najpierw musiałby nauczyć się rzucać.

 

Zgadza sie ale prawdopodobnie Redick i tak zacznie sezon jako zmiennik i to wlasnie Bogansa (lub Doolinga) Zreszta do konca nie wiadomo jak to jest z tymi jego plecami Niby Otis mowil ze to nie jest nic powaznego i ze od czasu do czasu bedzie mu to dokuczalo Pytanie tylko co znaczy te: od czasu do czasu? Albo jest ktos zdrowy albo nie Prosta pilka... Nie po to go wzielismy zeby gral 60-70meczy w sezonie i od czasu do czasu sie podleczal Nie rozumiem tego...

Wracajac do Bogansa to wydaje mi sie ze jest lepszym strzelcem niz Stevenson takze o to bym sie nie martwil Przeciwko nam w tym sezonie zdobywal odpowiednio 18 22 19 i 6(Houston) wiec srednia calkiem calkiem :wink: Zreszta uwazam ze Bogans jest o klase lepszym zawodnikiem niz Stevenson Pamietam ze dwa lata temu to on mial lepsze zdobycze punktowe niz Stevenson Po drugie lepiej zbiera i robi przechwyty czyli lepiej czyta gre Dla mnie to elementarz dobrego zawodnika

Nikt nie mowi ze nas zbawi (Stevenson mial to zrobic?) ale jest istotnym wzmocnieniem i to za polowe kasy (chyba) jaka chcial DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do Bogansa to wydaje mi sie ze jest lepszym strzelcem niz Stevenson takze o to bym sie nie martwil

Poniżej 40% z gry to fatalna skuteczność dla rzucającego obrońcy. Nie wiem dlaczego o Bogansie mówi się, że to niezły strzelec. Może dlatego, że często rzuca za 3 punkty, chociaż skuteczność tych rzutów też pozostawia wiele do życzenia. Najlepsze wskaźniki notował w debiutanckim sezonie, a potem nawet w expansion team jakim byli Bobcats nie potrafił zabłysnąć. Dla porównania Stevenson poczynił ogromne postępy jeśli chodzi o jump shot w poprzdnim sezonie, bo jeszcze dwa lata temu nie było między nimi żadnej różnicy (poza zasięgiem rzutu).

 

Zreszta uwazam ze Bogans jest o klase lepszym zawodnikiem niz Stevenson

Dlatego, że gra teraz w Orlando? A może dlatego, że masz go w nicku? (a tak na marginesie to jak udało ci się go zmienić ;)?) Twoje słowa to zdecydowana przesada. Bogans nadaje się na zmiennika, Stevenson też. Przewagą Bogansa jest to, że jest tańszy. I patrząc na nasze potrzeby to chyba tyle, bo zbierać w naszej drużynie jest komu. Acha - Bogans nie miał lepszych zdobyczy punktowych niż Stevenson. Chyba, że weźmiesz pod uwagę sezon w którym Davis trzymał DeShawna na ławce.

 

Nikt nie mowi ze nas zbawi (Stevenson mial to zrobic?) ale jest istotnym wzmocnieniem i to za polowe kasy (chyba) jaka chcial DS

On nie jest wzmocnieniem w porównaniu do poprzedniego sezonu. Jest tylko uzupełnieniem straty. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie w stanie odgrywać taką rolę w drużynie jak ten którego ma zastąpić.

 

 

I tak jeszcze gwoli ścisłości. Mi się podoba podpisanie Bogansa, ale proponuję dostrzegać też jego wady oraz mieć trzeźwe spojrzenie na to co tracimy rezygnując ze Stevensona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ciezkim dniu wiec nie mam narazie sily :twisted: Co nie napisze to be, beeeee Ja sie trzymam swojego ze Bulls i tak nie zdobeda tytulu w tym sezonie Predzej postawilbym na Pistons mimo straty Wallaca ale oni nie..., glupi jestes, nie na poziomie itd. "Pistons sa w dolku bo stracili super gracza" taaa... chyba im cos na mozg padlo... Skoro go stracili to beda grac inaczej i tyle Jakby Dumars wierzyl ze moze jeszcze z nim cos wygrac to by go nie puscil On jednak mysli perspektywicznie i sadze ze ma racje...

Wracajac do Bogansa to czego przeciwko nam zdobywal po 20pkt? Dlatego ze Stevenson go kryl... Spojrzalem na statystyki i w tych meczach rzucil chyba z 5 razy za trzy i wykonywal mase osobistych (10, 7 dalej nie pamietam) W naszej druzynie moze blyszczec jeszcze jasniej niz Stevenson ps. a co chcesz zmienic nicka? od poczatku rejestracji dzialal mi na nerwy to sobie zmienilem, najgorzej ze niezla jadke zrobilem wczoraj i sporo osob mnie juz zna :) Zreszta... nie mam zamiaru z nimi dyskutowac bo maja sie za najmadrzejszych na Ziemi Sezon pokaze... (ze sa ciency)

 

EDIT

Magic General Manager Otis Smith is confident that restricted free-agent forward Trevor Ariza "is not going anywhere. We're going to keep him." The club can match any offer Ariza receives

 

Czyli sa duze szanse ze zostanie :D

 

http://youtube.com/watch?v=s2sTyQEXdNM& ... h%20bogans :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie napisze to be, beeeee Ja sie trzymam swojego ze Bulls i tak nie zdobeda tytulu w tym sezonie Predzej postawilbym na Pistons mimo straty Wallaca ale oni nie..., glupi jestes, nie na poziomie itd. "Pistons sa w dolku bo stracili super gracza" taaa... chyba im cos na mozg padlo... Skoro go stracili to beda grac inaczej i tyle Jakby Dumars wierzyl ze moze jeszcze z nim cos wygrac to by go nie puscil On jednak mysli perspektywicznie i sadze ze ma racje...

Ja szanuję twoje poglądy, ale sposób ich wyrażania masz "trochę" denerwujący 8). A jaką radę mogę ci dać: nie dyskutuj na forum ogólnym na temat Magic, bo nigdy nie będziesz w stosunku do nich na tyle obiektywny, aby inni zaakceptowali twoje poglądy. Nie lepiej atakować z cienia :twisted: ? Ludzie nie doceniają Magic, ale dziwisz się im? Jesteśmy jedną z największych zagadek nowego sezonu i sami nie wiemy na co możemy liczyć.

 

Wracajac do Bogansa to czego przeciwko nam zdobywal po 20pkt? Dlatego ze Stevenson go kryl...

Jak dla mnie to jest to zbyt płytkie rozumowanie. Czy wg ciebie trenerzy kazali Stevensonowi zwracać na Bogansa taką uwagę jak na Wade'a, Bryanta czy innych czołowych SG ligi? Wierz mi, że tamtych graczy nie odpuszczał, aby pomagać kolegom. No i nasuwa się pytanie dlaczego Bogans nie grał tak w innych meczach. Czyżby kłopoty z motywacją? Bo jeśli teraz ma grać dobrze przeciw Charlotte i Houston to trochę mało.

 

ps. a co chcesz zmienic nicka? od poczatku rejestracji dzialal mi na nerwy to sobie zmienilem

A jeśli chcę to jak mam to zrobić :P?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to zbyt płytkie rozumowanie. Czy wg ciebie trenerzy kazali Stevensonowi zwracać na Bogansa taką uwagę jak na Wade'a, Bryanta czy innych czołowych SG ligi? Wierz mi, że tamtych graczy nie odpuszczał, aby pomagać kolegom. No i nasuwa się pytanie dlaczego Bogans nie grał tak w innych meczach. Czyżby kłopoty z motywacją? Bo jeśli teraz ma grać dobrze przeciw Charlotte i Houston to trochę mało.

Masz racje troche to uproscilem :twisted: nie zmienia to jednak faktu ze Bogans moze pelnic taka sama role co Stevenson + rzuty za trzy :D Na to licze... Jego skutecznosc rzeczywiscie nie powala ale skoro DS tak niesamowicie ja podniosl to czego nie KeBo Zreszta w poprzednim sezonie nie bylo JJa :D

Jak chcesz zmienic nicka to pogadaj z Morfeuszem 8) :wink:

http://e-nba.pl/forum/profile.php?mode= ... file&u=108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.