Skocz do zawartości

Magiczne ruchy posezonowe


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temacik, bo już w końcu wypada. Wszyscy chyba już mają coś podobnego, więc dlaczego mamy być gorsi :wink: . Jest co prawda środek nocy, ale zaczęło się:

 

Na chwilę obecną (jeśli nic dalej się nie wydarzy, np trejdzik), to mamy JJ Redick'a.

 

Przyznam, że mam mieszane uczucia co do niego. Nie jestem w stanie w chwili obecnej napisać zbyt dużo, ale wygląda na to, że jednak tak naprawdę wybór był znany niemal od początku, bo pierwsze słowa Smith'a nt. draftu to był ON. Czy będzie to steal czy też wtopa :?: I to jest pytanie :lol: . Faktem jest, że mieliśmy pozyskać sg i takiego mamy. Jest pozytywna rzecz, że pomiary wyszły nowemu nabytkowi całkiem dobrze i ma więcej niż pierwotnie podawano.

 

Zapraszam do dyskusji o nowym nabytku i do tego, czy zmiany w drużynie są potrzebne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę uzupełnię temacik, bo nocka już minęła :wink: .

 

Jak na razie mamy (o ile się nie mylę) cztery pewne wiadomości posezonowe:

 

1) DS chyba trochę olał Orlando i poczuł się mocny i nie skorzystał z opcji przedłużenia kontraktu i chce powalczyć na rynku wolnych agentów.

2) Nr 11 draftu J.J. Redick

3) Nr 41 draftu James Augustine

4) Nr 44 draftu Lior Eliyahu sprzedany do Houston

Poza tym niepewna sytuacja z Arizą.

 

Jak to wszystko wygląda?

Najważniejsze rzeczy moim zdaniem dotyczą DS, JJ i Arizy. JJ został wybrany przez naszych menago, mimo że do wyciągnięcia byli jeszcze nadal i Brewer i Carney :twisted: . Czy to dobry ruch? Niewątpliwie z całej trójki JJ ma najlepszy rzut i wyjście na pozycję. Ale czy nie jest to jednak gracz jednowymiarowy, nastawiony tylko na szukanie pozycji? Taki gracz jest na niewątpliwie potrzebny (tzn. ze świetnym rzutem), no ale obrona na tym może wiele stracić. To temat do dłuższej dyskusji. Wydaje mi się jednak, że wybór JJ może oznaczać tylko jedno - zatrzymanie DS, ktory na dwójce nie daje co prawda trójek (co mam nadzieję będzie czynił Redick) ani zbyt wielu punktów, ale jest atletyczny i naprawdę dobrze broni, a więc stanowi przeciwieństwo Redick'a. Kto wie może to wypali. Pytanie tylko, ile DS zażąda. Olał bodaj 3 mln, więc wydaje się, że liczy co najmniej na 5 mln. Moim zdaniem pieniędzy w tych okolicach jest wart i za taką kasę nikogo lepszego nie ściągniemy.

Martwi mnie, że będziemy mieli najniższą chyba linię guardów w lidze. Nelson jest niziutku, no i JJ wzrostem niestety nie grzeszy :cry: . Może DS będzie to jakoś uzupełniał.

Arizę bym zostawił (za jakąś niewielką kasę), bo naprawdę, mimo że grał niewiele, to pokazał się jako waleczny zawodnik i jest młody. Powinien się więc uczyć.

Co do Nr 41 i 44 draftu, to nie widziałem tych zawodników i nie wypowiadam się w tej kwestii. Patrzę tylko, że Augustine jest proównywany do DeClerq'a :twisted: . Mam nadzieję, że będzie jednak lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DeClerqa lubilem Byl waleczny, zwinny jak na bialasa o takim wzroscie Przydatny zawodnik Mi sie draft podoba Juz nie moge sie doczekac kontynuacji tej historii (zdjecia z koszulkami, wywiady, summer league i sezon :D )

Wracajac do Brewera i Carneya wszystko sie zgadza ze sa atletyczni i zapowiadaja sie dobrze Ale ktory murzyn nie jest wysportowany? Czesto jednak to nie wystarcza Nie mowie ze sie nie wybija ale mielismy szanse pozyskac kogos wyjatkowego i go mamy JJ Redick To jest najwieksza zagadka tego draftu Koles wymiatal w collegu wiec ma papiery na gre Pozyjemy zobaczymy Zapowiada sie ze podpiszemy ponownie Stevensona wiec ta dwojka bedzie sie uzupelniala

Szkoda ze nie powalczylismy o Hassana Adamsa z Arizony Niezly dunker :wink:

 

ps.ale Houston dalo dupy Oddalo potential 1st pick za Battiera + Swift To sie nadaje do archiwum X Pewnie T-Mac maczal w tym swoje palce Bez watpienia Rockets celuja w trzy najblizsze lata i beda chcieli zdobyc Mistrzostwo... Ale kosztem Gaya? Ja bym sie chyba pochlastal Moj brat jest zdruzgotany :)

Ciekawy jestem tego Steva Novaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DeClerqa lubilem Byl waleczny, zwinny jak na bialasa o takim wzroscie Przydatny zawodnik

Mam nadzieję, że ten Augustine oprocz tych elementów pokaże coś jeszcze, np. dobry rzut, choć opinie w tym zakresie nie nastrajają zbyt optymistycznie (jump shot podobno bardzo średni). Co gorsze, według fachowców niezbyt dobrze ustawia się do zbiórki, no i słabo blokuje, mimo że wzrostu jednak trochę ma. Zobaczymy co pokaże w summer league...

 

mielismy szanse pozyskac kogos wyjatkowego i go mamy JJ Redick To jest najwieksza zagadka tego draftu Koles wymiatal w collegu wiec ma papiery na gre

Czy wyjątkowego to nie wiem, ale na pewno gościa z niesamowitym rzutem. Tyle że w takiej sytuacji przydałby się może ktoś lepiej broniący niż Turkoglu na trójce :?: W każdym razie Redick to jest dopiero zagadka :twisted: . Myślę, że nie będzie pośredniej sytuacji: albo zagra naprawdę niekiepsko albo wtop.

A tak swoją drogą to widać, że można było powalczyć o Gay'a. To byłoby dopiero coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo bys chcial z 41 wyborem Olajuwona? Pisza o nim ze to bardzo solidny gracz i dobry nasz wybor i tego sie trzymajmy W niektorych mockach byl typowany na koncowke 1rundy wiec chyba taki zly nie jest

 

Redick nie jest moze typem gracza do pierwszej piatki ale niezwykle waznym ogniwem Niech trafia w kluczowych momentach i bedzie dobrze Taki shooter bedzie u nas jak znalazl Co do pozycji SF to chodza plotki ze Vince jest zainteresowany gra u nas Podobno chcial do nas przyjsc jak sprzedawalismy McGradyego ale Weisbrod zdecydowal sie na Francisa :roll: Jestem za

:) To przyszlosc bo na ten sezon wielkich zmian nie planujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spabloo ty cos napisz i ocen nasze wybory Masz tu najwieksza wiedze

 

EDIT

Fani Utah sa bardzo zadowoleni ze udalo im sie wybrac Brewera Uwazaja go za steal tego draftu Ciekaw jestem jak sobie tam poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo bys chcial z 41 wyborem Olajuwona?

No pewnie :D . A tak poważnie, to nie wiadomo, czy ten Augustine w ogóle zagra w Magic, no chyba że pokaże się w lidze letniej. Chyba dopiero wtedy będzie go można trochę lepiej ocenić, bo jak na razie opinie o nim znam z drugiej ręki i ocen fachowców.

 

Redick nie jest moze typem gracza do pierwszej piatki ale niezwykle waznym ogniwem

No i tu mam problem, bo chcialbym abyśmy mieli sg lepszego niż DS :wink: . A najlepiej takie połączenie DS z JJ. Dlatego patrzę na Redick'a pod kątem S5 właśnie no i mam duży dylemat, bo też w pierwszej piątce jakoś go nie do końca widzę. Problem jest również w tym, że w następnym drafcie raczej nie będziemy mieli wyboru w pierwszej rundzie (chyba że w międzyczasie kupimy pick'a :wink: ) i skład o jakiegoś młodzieńca uzupełnić będzie trudno. A draft daje zawsze taką szansę. Myślę, że JJ rownież wystąpi w lidze letniej i to może sporo wyjaśnić.

Tym niemniej na chwilę obecną mamy skład bardzo młody i obiecujący :lol: .

A według plotek Carter to cel na następne lato. Tylko czy będzie to miało sens :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu mało miałem i nic nie pisałem. Ale w każdej wolnej chwili staram się draft analizować ;).

 

Żałuję, że nie udało się pójść w górę po Gaya. Rozmawialiśmy o tym, że jest szansa, żeby spadł do wyboru Houston i chociaż w pewnym momencie wydawało się już to nierealne, to jednak stało się faktem. Tak więc co pozostało Orlando? Brewer, Carney i Redick. Ja postawiłbym na tego pierwszego, ale ten Redick wciąż chodził chyba każdemu fanowi Magic po głowie. Brewer byłby lepszą i wszechstronniejszą wersją Stevensona, a kim będzie dla Orlando JJ?

 

Dzisiaj rano odsłaniałem sobie po kolei poszczególne picki i jednak jak zobaczyłem nazwisko Redicka przy wyborze Magic trochę się rozczarowałem. Nie chciałbym kolejnej wtopy i naprawdę mam nadzieję, że lekarze Orlando są kompetentni i faktycznie Redickowi nie dolega nic poważnego. Rok temu nikt nie wybrał Vazqueza, bo słabo wypadł na workoucie, na którym nie było przedstawiciela Orlando. Poza tym nikt z Hiszpanem nie rozmawiał w sprawie jego planów, buyoutu itp.. Jeśli teraz miałoby się okazać, że Redick musi poddać się operacji, a my znów wybralibyśmy zawodnika, który nie miał u nas prywatnego workoutu, to stalibyśmy się pośmiewiskiem ligi.

 

Na dzień dzisiejszy faktycznie powinniśmy podpisać Stevensona, bo może się okazać, że nie będziemy mieli SG. I tak na razie widzę Redicka w roli 6th mana, więc moim zdaniem defensywnie zorientowany guard jest w tej drużynie niezbędny. Jeśli JJ się sprawdzi i będzie potrafił regularnie zdobywać punkty, to możemy spróbować sprzedać Turkoglu za kogoś, kto mógłby stawiać zasłony, bronić trudniejszych zawodników i ogólnie porządnie wykonywać brudną robotę. Na razie zanim team zacznie pracować na Redicka, Redick musi zapracować na siebie. Łatwo mu nie będzie, ale mam nadzieję, że się uda.

 

Obawy budzi też to jak będzie układała się współpraca z Nelsonem. Brewer na pewno lepiej by się z nim uzupełniał, ale z drugiej strony kto lepiej pasowałby do gry inside-outside, którą powinniśmy coraz częściej stosować? Szkoda, że nie dostaliśmy zawodnika, który łączyłby najlepsze cechy obu zawodników, ale na to potrzebowalibyśmy numeru 1 ;).

 

Jeśli chodzi o Augustine, to jest on moim zdaniem za miękki. Owszem jest bardzo mobilny jak na wysokiego, ale jak na razie w ważnych momentach zawodzi (katastrofa w ubiegłorocznym Final Four czy też mecz w tym roku z Washingtonem, w którym zniknął w końcówce). Ktoś będzie musiał zająć miejsce Kasuna i ciekawe czy będzie to on czy Gortart. Na razie Augustine powinien popracować na siłowni.

 

Jeśli miałbym wystawić Orlando ocenę w skali szkolnej to dałbym 4 (bo żeby mieli 6 to kogo niby mieliby wybrać?) z zastrzeżeniem, że grozi im pała, ale mają też szansę na 6. Wszystko w rękach (plecach?) JJ.

 

PS. Fajnie, że mamy w teamie chłopaka z charakterem. Być może staniemy się drużyną ciekawą dla widowni, bo w jednych budzącą sympatię, a w innych tylko antypatię. Taki jest Redick, tak jest postrzegany i miejmy nadzieję, że napsuje trochę krwi kibicom przeciwników ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja wolalbym lepszego ale tragedii az takiej nie ma Stevenson w koncu zaczal robic postepy Ma tylko 25 lat wiec mozna jeszcze w niego zainwestowac Mowi sie o kontrakcie podobnym do Doolinga czyli 3lata w okolicach 3-4 baniek Ostatni rok to Player Option co chyba oznacza ze gracz moze odejsc jak bedzie chcial Jak zle mowie to mnie popraw Problem w tym ze Stevenson zarabial w okolicach 3mln wiec moze chciec nieco wiecej Moze nawet dwukrotnie wiecej czyli 5-6 baniek Jak sie spojrzy na zarobki Battiego ktore w tym sezonie beda wynosic az 7 mln to nie wydaje sie to az tak duzo Problem w tym ze moim zdaniem musimy podpisac jeszcze Arize i nie wiem czy starczy nam funduszy (o rookies nie wspominajac) Nie wiem o co chodzi w tym calym salary Porownojac New Orleans 48mln na kontrakty za poprzedni sezon a New York 123mln k**** o co tu chodzi nie mam pojecia :lol:

 

Dzisiaj rano odsłaniałem sobie po kolei poszczególne picki i jednak jak zobaczyłem nazwisko Redicka przy wyborze Magic trochę się rozczarowałem. Nie chciałbym kolejnej wtopy i naprawdę mam nadzieję, że lekarze Orlando są kompetentni i faktycznie Redickowi nie dolega nic poważnego.

Ja bylem twardy i sluchalem w radio na zywo Poczatkowo tez sie zdziwilem ale nie tak jak przy wyborze Vazqueza To byl dopiero komiczny wybor Do konca myslalem ze wezmiemy kogos z dwojki Brewer (ta jego reka zbyt ciekawie nie wyglada) Carney ale tez sie przeliczylem Wszyscy dookola mowia ze to byl safe pick ale czy przy wyborze Dwighta Weisbrod tym sie kierowal? Nie... Zawsze powtarzal ze bierze najlepszego zawodnika, nie wazne ze dubluje pozycje

Chyba Carney w tym wypadku wydawal sie najbardziej obiecujacym zawodnikiem... No nic mamy gwiazde Duke Miejmy nadzieje ze da czadu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej rzecz ujmując co salary cap: ustalany jest pułap płac dla drużyn (w tym sezonie nieco ponad 50 mln) i gdy kontrakty przekraczają tą kwotę, to drugie tyle płaci się do organizacji jako tzw. podatek od luksusu (o ile dobrze pamiętam nazwę). Płace w Orlando za ten sezon wyniosły 77,1 mln USD, co dało 5 miejsce od góry.

 

Ktoś będzie musiał zająć miejsce Kasuna i ciekawe czy będzie to on czy Gortart. Na razie Augustine powinien popracować na siłowni.

 

Szczerze powiedziawszy to w Gortata zbytnio nie wierzę, choć fajnie byłoby zobaczyć wymiatającego Polaka w Magic :lol: . To chyba nie ten poziom. W ataku nigdy orłem nie będzie i chyba jedyne czym ewentualnie może przekonać szefów Orlando to obrona i zbiórka. Ma na 100% grać w lidze letniej i się pokazać. Ale w jego wypadku chyba znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ograć się w Eurolidze :twisted: .

 

 

Jeśli miałbym wystawić Orlando ocenę w skali szkolnej to dałbym 4 (bo żeby mieli 6 to kogo niby mieliby wybrać?) z zastrzeżeniem, że grozi im pała, ale mają też szansę na 6. Wszystko w rękach (plecach?) JJ.

 

Ja nadal żałuję Gay'a (bo Roy'a jednak chyba byłoby ciężko wyciągnąć), tym bardziej, że Houston oddaliśmy wybór w drugiej rundzie draftu. Można było chyba bardziej się postarać. Przy dobrym ruchu można byłoby wtedy postawić coś wyżej niż 4 :wink: .

 

Ps. Redick jest wyższy niż Stern :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie niczego nie żałuję i ciesze sie ze w przyszlym sezonie zobaczymy Redicka w koszulce Magic !

Zaraz po zakończonym sezonie była chyba dyskusja i wtedy juz nie którzy z was zastanawiali się czy wybierzemy JJ'a

Teraz ważnym elementem będzie zatrzymanie Stevensona ale to chyba oczywiste,i tak juz kilka osób o tym pisało

polecam wbić sie na tą stronke

 

http://www.jjredick.net/media/video/

i posciągać kilka akcji naszego nowego roll playera :)

a szczególnie te 2 klipy

 

SportsCenter Clip

ESPN

March 3, 2005

 

SportsCenter Clip

ESPN

February 20, 2005

 

coż mozna napisać, typowy shooter .. chociaż troche zwariowany

i te jego rzuty z dalekiej odległości

już nie moge doczekać się ligi letniej ,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ Redick is: :D

Super sensation

Rediculous

Pure money :wink:

 

Troche smiesznie biega i wydaje sie ze niezbyt szybko ale jump shot ma niszczacy Juz to widze jak bije klubowe rekordy w rzutach za trzy a moze nawet NBA OH MAN!!! :lol:

 

EDIT

Najciekawsze jest to ze jakies 90% jego rzutow sa idealnie trafione bez pomocy obreczy Niezly skubaniec Miejmy nadzieje ze dalej bedzie gral z tym chipem w reku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne newsy są takie, że podpisaliśmy Gerry'ego McNamarę na ligę letnią. To nawet ciekawy zawodnik, ale niestety zaliczający duże wzloty i jeszcze większe upadki. W turnieju kwalifikacyjnym do Tournamentu błyszczał tak, że się wszyscy nim zachwycali, a jego Syracuse pokonali UConn, G'town i Pittsburgh. Jednak w samym Tournamencie Syracuse odpadli już w pierwszym meczu, a G-Mac (fajna ksywa ;) ) zaprezentował się fatalnie nie trafiając ani jednego rzutu z gry. Jeśli teraz o coś miałby walczyć, to o miejsce Dienera, ale Travis jest moim zdaniem lepszym graczem. No ale poczekajmy co pokaże nam w lipcu.

 

Druga sprawa to Darius Washington, który pochodzi z Orlando. Twardzik chciał go ściągnąć na ligę letnią do nas, ale ten wybrał grę dla Houston. Dla samego zawodnika to na pewno lepiej, bo w Magic trudno byłoby mu się załapać na sezon z takich samych powodów jak McNamarze. Darius to ciekawy rozgrywający i trochę dziwne, że żaden klub się na niego nie zdecydował. Ale tak to już jest. Jeśli nie masz pewnego miejsca w pierwszej rundzie to lepiej się wycofać i pograć rok na uczelni.

 

PS. JJ z 7 na koszulce. Trzeba się będzie przyzwyczaić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemka to fajny numer, podobno przynosi szczęście i może okaże się dla nas szczęśliwy :lol: . Też mam nadzieję, że pobije rekord klubu (NBA?) w rzutach za 3, bo w przeszłym sezonie tego nam brakowało i byliśmy bodaj na przedostatnim miejscu w ilości trafionych takich rzutów :cry: .

 

Ten McNamara całkiem mi się podobał (może dlatego, że widziałem go w meczu gdy trafiał :wink: ). Ma całkiem niezgorszy rzut i ciąg na kosz. A stabilizacja formy to niestety problem wielu młodych graczy.

 

Ciekawi mnie tez, czy skoro Augustine dostał również swój numer (40), to czy to oznacza, że szefowie Orlando mają wobec niego poważniejsze plany czy tylko na ligę letnią :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej: czytałem gdzieś oceny z draftu i Magic otrzymali C plus, czyli trójczynę z plusem :cry: . Widać fachowcom nie podoba się wybór Redick'a i również oni mają poważne wątpliwości (tak jak i większość z nas, o ile nie wszyscy :wink: ) co do jego przydatności i możliwości gry w NBA.

Zaś Battie to zupełnie inny temat i czy przepłacony... Pewnie nieco tak, ale niestety stawki za wysokich zawodników są mocno wyśrubowane. Obyśmy tylko nie przepłacili Stevenson'a, który po wyborze JJ wydaje mi się niezbędny w drużynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem ze dostalismy A... (nie moge znalezc tej strony ale jakby co to wkleje) Wszystko wyjdzie w praniu czyli w sezonie zasadniczym Liga letnia tez nam troche pomoze Juz nie moge sie jej doczekac Narazie to tylko wrozenie z fusow Przeraza mnie brak atletycznosci u Redicka ale moze sie poprawi Gdyby przynajmniej wygladal i poruszal sie jak Hinrich z Bulls to bylbym spokojny

A Battie jest przeplacany bo przeciez nie istnieje w ataku a jego obrona tez pozostawia wieeele do zyczenia Czy on rzucil z raz w zyciu 20pkt? Za 7 melonow trzeba juz cos prezentowac :( Dla mnie nas okradl w dodatku dziala mi na nerwy Niby sprawia wrazenie zaangazowanego a nie ma ani blokow ani zbiorek :evil: Taki Haslem czy David West bylby dla nas zbawieniem :roll: Im mozna byloby nawet 8 placic... Na szczescie mamy Darka i Dwighta

Ciekawe czy G.Hill bedzie gral w tym sezonie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A" dostaliśmy od Steve'a Kerra na Yahoo. W jego przypadku trudno oczekiwać, żeby postawił za wybór Redicka "C", bo dokonałby tym samym samodestrukcji :D. Wątpię jednak aby ambicjonalny charakter Redicka pozwolił mu na bycie graczem w stylu Kerra. Albo będzie lepszy, albo się stoczy.

 

Czasu nie cofniemy więc nie ma co rozpamiętywać. Ani wyboru Redicka, ani przepłacenia Battiego. Ważne to co przed nami, a więc sytuacja Hilla, Stevensona i Arizy (Kasuna raczej nie podpiszemy, bo nie jesteśmy mu w stanie zapewnić tylu minut, aby zwrócił się jego kontrakt, na który trzeba by wydać pewnie koło 1,5 mln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie shooter z Redick'a jest niekiepski i to może cieszyć. Oglądając go jednak w NCAA zauważyłem pewną przypadłość: czy idzie mu rzut, czy też nie, to i tak ciągle rzuca... Brak mu trochę selekcji gry i rzutów. Jak w końcu siądzie mu rzut, to ok, a jak nie, to katastrofa (np. ten nieszczęsny mecz z LSU). Mam nadzieję, że go w Orlando trochę ustawią. Ale jak będzie mu szło, to... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.