Skocz do zawartości

Majdan


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

hehe wiem, że sezon NBA nudny, więc inne tematy modne :) 

 

Jedno jest pewne: zarówno Rosja jak i UE chcą dla Ukrainy jak najlepiej. 

 

Panowie ja wam tylko powiem, że stawianie tez odnośnie czy Petelickiego czy Leppera jest głupie bo szary człowiek nigdy się nie dowie czy to faktycznie były samobójstwa czy nie, więc po co bawić się we wróżkę. 

 

Ely3: rozmawiamy o tej samej policji i prokuraturze, którzy przez x lat podejrzewali złodzieja samochodów (papala case), który nie miał broni, olewając zeznania, że widziano w okolicach znanego cyngla ? Nie zrozum mnie źle- daleko mi do jakichkolwiek teorii czy nawet stawiania hipotez ale powoływanie się na śledztwo Policji i prokuratury przy takich sprawach to jak wiara w obietnice wyborcze naszych elit :) 

 

A co do Ukrainy jeszcze to wiadomo, że najbardziej szkoda ludzi i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę w temacie, bo w końcu benderowcy są dość aktywni na majdanie. mi się zrobiło niedobrze, a potem smutno gdy przeczytałem poniższe:

 

Człowiek który jako dziecko przeżył banderowską rzeź opowiadał że nocą weszli do domu oknami. On schował się na strychu i wszystko widział przez szparę między deskami sufitu. Jego matkę cięli żywcem piłą do drewna, związaną kobietę wsadzili między deski i przecinali piłą, najpierw odcięli stopy, potem kolana, następnie cięli przez miednicę, potem przez brzuch, gdy przecinali pierś kobieta zmarła, to trwało całymi godzinami. Oczywiście wcześniej matkę i jego kilkuletnie rodzeństwo, braci i siostry, rozebrali do naga i zgwałcili, banda 20-30 zwyrodnialców. Jak zginęło jego rodzeństwo tego się nie dowiedziałem, bo wielki zdrowy, dorosły mężczyzna dziś 80cio letni nagle rozpłakał się jak małe dziecko i nie był w stanie nic więcej powiedzieć. Dla mnie ten płacz dorosłego mężczyzny był naprawdę dziwny, ale gdy sam to pisałem to poczułem się niedobrze i musiałem dwa razy wziąć krople żołądkowe żeby nie zwymiotować, mimo to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego co czuł ten mężczyzna gdy opowiadał to co spotkało jego rodzinę. Małego chłopca znaleźli na strychu Ukraińcy, ukryli i wywieźli do Polski, dlatego przeżył. Krew mnie zalewa jak słyszę że nasi politycy, wszyscy od lewa do prawa nagle wszyscy zgodni a na co dzień udający kłótnie i dzielący Polaków, krzyczą o pomocy potomkom banderowskiej bandy z majdanu, bo ci wszyscy politycy to ta sama banda. Nagle banderowscy zwyrodnialcy z majdanu proszą o pomoc Polaków, to szczyt obłudy, hipokryzji i chamstwa!!! Zrabowali nam najżyźniejsze ziemie w europie a cebulę i ziemniaki kupują u nas, krainę mlekiem i miodem płynącą zamienili w najbiedniejszy grajdoł, mają biedę i głód na najlepszych ziemiach. Życzę im jak najgorzej a politycy niech nie ważą się im pomagać z moich pieniędzy, niech im płacą z własnych zagranicznych kont. Kto tak samo jak życzy bandytom UPA łapka w górę!!! Kopiujcie ten tekst, bo ja nie mam siły walczyć z cenzurą i wklejajcie pod kłamliwymi artykułami, żeby inni wiedzieli jak było naprawdę.

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Niezawisimaja-Gazieta-podwyzszono-gotowosc-Floty-Czarnomorskiej,wid,16433124,wiadomosc.html?ticaid=112451&_ticrsn=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pi****lenie. Polskie lobby raczej nie działa w celu wspierania radykalnych nacjonalistów na Ukrainie tylko walczy by zdopingować działania zmierzające do zwrócenia tego kraju w stronę Unii. Nacjonalistyczne pojeby też były na euromajdanie, były chyba nawet dość widoczną częścią tego ruchu ale to nie za nimi się nasi politykierzy stawiali i obecność tam flag UPA nie jest im na rękę. Poza tym od tekstu aż jebie starą, dobrą zasadą nie dostrzegania różnicy między społeczeństwem obecnym a tym gównem cec***ącym lata II wojny. To taki sam populizm jak przedstawianie współczesnych Niemców jako hitler jugend. Takie gówna jak NPD czy Banderowcy są i będą pewnie jeszcze długo ale póki są na marginesie to nie powinny one dyktować kierunku polityki zagranicznej naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pi****lenie. Polskie lobby raczej nie działa w celu wspierania radykalnych nacjonalistów na Ukrainie tylko walczy by zdopingować działania zmierzające do zwrócenia tego kraju w stronę Unii. Nacjonalistyczne pojeby też były na euromajdanie, były chyba nawet dość widoczną częścią tego ruchu ale to nie za nimi się nasi politykierzy stawiali i obecność tam flag UPA nie jest im na rękę. Poza tym od tekstu aż jebie starą, dobrą zasadą nie dostrzegania różnicy między społeczeństwem obecnym a tym gównem cec***ącym lata II wojny. To taki sam populizm jak przedstawianie współczesnych Niemców jako hitler jugend. Takie gówna jak NPD czy Banderowcy są i będą pewnie jeszcze długo ale póki są na marginesie to nie powinny one dyktować kierunku polityki zagranicznej naszego kraju.

Zawołaj mnie jak Niemcy zrobią imprezę z 6-cyfrową liczbą uczestnikow w Berlinie pod flagami swastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawołaj mnie jak Niemcy zrobią imprezę z 6-cyfrową liczbą uczestnikow w Berlinie pod flagami swastyki.

Oglądam zdjęcia teraz i na szczęście jednak niebiesko-żółte flagi przeważają, dodatkowo czy tego chcemy czy nie flagi UPA nie mają tak silnej wymowy w społeczeństwie jak flaga trzeciej rzeszy więc o ile ze strony "moralnej" możemy się wściekać że znajduje się tam radykalnie nacjonalistyczne ścierwo to jednak skupiono się na stronie "politycznej" i na proeuropejskich interesach, których zresztą i tak nie popieram bo jestem mocno neutralny, dostrzegając c***owość każdej ze stron. Z tekstu do którego się odniosłem wynika jakby Polskie władze miały na celu wspieranie banderowców a tak nie jest. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zawołaj mnie jak Niemcy zrobią imprezę z 6-cyfrową liczbą uczestnikow w Berlinie pod flagami swastyki.

 

druga siła w Polsce czyli PiS też organizuje marsze na których są transparenty antyrosyjskie ,antyniemieckie. 11 listopada jest organizowany marsz w którym organizatorzy to spadkobiercy ONR i przedłużenie NSZ. więc wszędzie są jakieś haczyki nacjonalistyczne a że Ukraińcy zachowywali się tak podczas drugiej wojny światowej to można uznać że "takie były czasy". to nic nie tłumaczy ale bestialstwo wtedy było na porządku dziennym a wykończony głodem (21-23,32-33) i komunizmem naród ukraiński tak się zachowywał. wydarzenia UPA są nam bliższe ale palenie cerkwi za czasów II RP ,nabijanie na pal za Wiśniwieckiego zrobiło swoje.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar

 

Ale Ty się orientujesz że mamy 2014 a nie 1943 rok. Oceniajmy może po tym co jest bo ja rozumiem że niektórym się robi smutno a ja z kolei mam relację ojca który przeżył w górach najazd niejakiego Ognia który teraz jest gloryfikowany i uważany za Żołnierza Wyklętego a to był zwykły złodziej bandyta i gwałciciel. I co może dziś mam w ten sposób traktować jego syna wnuki i prawnuki bo mieli takiego antenata?

 

Jakoś na Majdanie było dużo Polaków i nie widziałem aby kogoś zarżnęli albo chcieli zarżnąć. Nie widziałem aby pluli na Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar

 

Ale Ty się orientujesz że mamy 2014 a nie 1943 rok. Oceniajmy może po tym co jest bo ja rozumiem że niektórym się robi smutno a ja z kolei mam relację ojca który przeżył w górach najazd niejakiego Ognia który teraz jest gloryfikowany i uważany za Żołnierza Wyklętego a to był zwykły złodziej bandyta i gwałciciel.

jak możesz przyrównywać działania Ognia do tego, co robiło UPA?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie sobie informacji o eksperymencie więziennym Zimbardo czy o badaniu ślepego posłuszeństwa przez Stanleya Milgrama. Wpływ otoczenia na człowieka jest tak duży że każdy zwykły Dmitrij, Hans czy Mirek w danych warunkach może dopuścić się takiego sk****syństwa. Pytanie co wy chcecie zrobić z tym sk****syństwem sprzed 70 lat teraz? My w kraju łączymy od razu flage UPA z zbrodnią Wołyńską, nie wiem jednak czy Ukrainiec widząc tą flagę myśli "o, ktoś chce zrobić powtórke z '43" czy traktuje to jednak jak jeden z pomniejszych symboli walki o wolność Ukrainy. Nas wkurwiają te flagi chyba bez wyjątku, ale powinniśmy jednak pamiętać że nie dość że nie każdy tam to banderowiec to na dodatek nawet im w dużej części raczej powinniśmy zarzucać głupotę, cebulactwo i brak taktu a nie chęć mordowania Polaków tu i teraz. Pamiętać o przeszłości należy i wkurw na flagi UPA jest całkowicie uzasadniony ale równie ważną sprawą jest budowanie lepszego jutra a to jest coś co autor komentarza który wrzucił Lorak zjebałby kompletnie będąc osobą decyzyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonazista flagę trzeciej rzeszy też traktuje jako symbol lepszych czasów i co z tego wynika dla nas, bo nie bardzo rozumiem? Nikt nie chce nic robić z jakimś gównem sprzed 70 lat, tylko z odwoływaniem się do tej ideologii i tradycji. Sram na ukrainę, co za tym idzie wbijam w poglądy tego całego zwierzyńca, ale spójrz na tych psów w ludzkiej skórze

Co o tym powiesz? Wyobrażasz sobie tych ludzi z opaskami AK wznoszących okrzyki na cześć Polski na nacjonalistycznym wiecu? A przypominam że są Polakami, a przynajmniej mówią po polsku. Nawet nie chcę próbować odwracać sytuacji i spekulować jak takie wiece wyglądałyby na ukrainie, gdyby to u nas był burdel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.