Skocz do zawartości

Majdan


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym dzień był taki ogień ze myślałem że to jest ten Armagedon co o nim ci Jehowi gadają.

A tak na serio to najpierw Egipt, potem Libia i Syria a teraz Ukraina, w sumie nie wiem co o tym mam powiedzieć bo tak naprawdę obie strony się zabijają, Janukowycz zarabia hajs i nie liczy się z ludźmi a ludzie chcą żeby odszedł, szkoda mi tych ludzi bo niby walczą o lepszą przyszłość a za tydzień populacja Kijowa zmniejszy się o 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo strzela do ludzi.

No i bo był skazany za pospolity bandytyzm - epitet uzasadniony.

Nie on strzela, a służby porządkowe. A służby porządkowe strzelają bronią - rzucanie kamieniami, koktajlami mołotowa czy wręcz strzelanie ostrą amunicją do legalnie obranych władz jest czystym terroryzmem. To nie są pokojowe demonstracje. To tak jakbym ja nie lubiąc Tuska napadł na patrol policji z siekierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto niszczy mienie publiczne lub prywatne pod płaszczykiem marszu niepodległości jest bandytą, wandalem

ktoś kto atakuje biernie zachowującą się Policję, narażając policjantów na utratę zdrowia jest bandytą

Edytowane przez drtoudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie on strzela, a służby porządkowe. A służby porządkowe strzelają bronią - rzucanie kamieniami, koktajlami mołotowa czy wręcz strzelanie ostrą amunicją do legalnie obranych władz jest czystym terroryzmem. To nie są pokojowe demonstracje. To tak jakbym ja nie lubiąc Tuska napadł na patrol policji z siekierą.

 

Pieprzysz bez sensu - to władza wywozi ludzi do lasu i ich tam zabija. To władza strzela jako pierwsza to co dzieje się to czysta samoobrona. Chyba nigdy nie widziałeś jak górnicy na prostestach w Warszawie rzucają śrubami w policję i nigdy jakoś nikt nie strzela do nich z ostrej. Nie widziałeś jak hoolsi różnych ekip atakują policję - kostka brukowa , bejsbole i jakoś nikt nie strzelał .

 

Nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tym co działo się na Majdanie a tym co wyrabiają górnicy czy wręcz agresywne prawicowe osły w czasie Marszu Niepodległości i powtarzam nikt jakoś do nich nie strzela. A w służbach bezpieczeństwa nikt nie strzela bo mu puszczają nerwy- strzela tylko wtedy kiedy ma rozkaz z góry i a taki rozkaz mógł tylko wyjść od Janukowycza. Janukowycz to bandyta i ma krew na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tym co działo się na Majdanie a tym co wyrabiają górnicy czy wręcz agresywne prawicowe osły w czasie Marszu Niepodległości i powtarzam nikt jakoś do nich nie strzela. A w służbach bezpieczeństwa nikt nie strzela bo mu puszczają nerwy- strzela tylko wtedy kiedy ma rozkaz z góry i a taki rozkaz mógł tylko wyjść od Janukowycza. Janukowycz to bandyta i ma krew na rękach.

 

21 listopada 2013 zaczęły się protesty. 22 stycznia 2014 roku zginęły pierwsza osoby. Z całym szacunkiem ale blokowanie przejazdów, paraliżowanie miasta to nie są pokojowe demonstracje. 1 grudnia szturmowali budynek Rady Miasta itp itd

Więc to nie jest pokojowa demonstracja. 

Fakty są takie, że Janukowycz wygrał wybory demokratycznie (ploty o fałszowaniu istnieją w każdym państwie które nie jest we wpływach anglosasów) , miał wysokie poparcie aż do protestów. 

Ludzie na Majdanie muszą być finansowani przez kogoś. 

 

Nie można paraliżować stolicy ponieważ się z czymś nie zgadzamy. Ani kibole ani górnicy nie protestowali tyle ponieważ musieli iść..... następnego dnia do pracy. Takie są realia.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz bez sensu - to władza wywozi ludzi do lasu i ich tam zabija. To władza strzela jako pierwsza to co dzieje się to czysta samoobrona. Chyba nigdy nie widziałeś jak górnicy na prostestach w Warszawie rzucają śrubami w policję i nigdy jakoś nikt nie strzela do nich z ostrej. Nie widziałeś jak hoolsi różnych ekip atakują policję - kostka brukowa , bejsbole i jakoś nikt nie strzelał .

 

Nie ma wielkiej różnicy pomiędzy tym co działo się na Majdanie a tym co wyrabiają górnicy czy wręcz agresywne prawicowe osły w czasie Marszu Niepodległości i powtarzam nikt jakoś do nich nie strzela. A w służbach bezpieczeństwa nikt nie strzela bo mu puszczają nerwy- strzela tylko wtedy kiedy ma rozkaz z góry i a taki rozkaz mógł tylko wyjść od Janukowycza. Janukowycz to bandyta i ma krew na rękach.

A rzucają koktajlami mołotowa i strzelają z broni palnej? Ciekawi mnie jak by się zachowywała policja, gdyby marsz niepodległości nie był jednym dniem w roku, tylko miesięczną "zabawą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzucają koktajlami mołotowa i strzelają z broni palnej? Ciekawi mnie jak by się zachowywała policja, gdyby marsz niepodległości nie był jednym dniem w roku, tylko miesięczną "zabawą".

 

A kto podpalił tęczę i budkę w ambasadzie to raz. Kto atakował lewicowe squaty za pomocą młotków i bejsboli.

 

A dwa kto pierwszy zaczął strzelać ??? Kto pierwszy zabijał ? Władza

 

A ogólnie do Ciebie i Koelnera. Czy Wy wiecie na czym polega demokracja ? Swoboda wyrażania poglądów i zobaczcie jakie były żądania demonstrantów na początku. Wtedy nikt nie żądał obalenia Janukowycza. Ale że Janukowycz olewał i to on radykalizował protesty. To on atakował zamiast rozmawiać. To on wrzucił ustawy które od razu sprawiały że każdy protestujący był uznany za przestępcę.

 

Jak rozumiem oboje w pełni popieracie JAruzelskiego i jego stan wojenny oraz jesteście absolutnie za tym że prawidłowo zabito Popiełuszkę i zabito górników z Wujka? Bo przecież oni protestowali przeciwko legalnej władzy.

 

A jak czytam teksty o finansowaniu to mam wrażenie że jednak czytam książkę sci-fi. W jakim Ty świecie Koelner żyjesz że wszędzie widzisz spiski itp. Jak by ci się choć trochę chciało wgłębić w temat to byś wiedział że duża część oligarchów ukraińskich wspiera Majdan - przywozi im jedzenie, lekarstwa namioty ale w większości jest to ruch oddolny nad którym nikt nie ma kontroli.

 

Jakie finansowanie z Zachodu? USA ? Czy Polski Marsz Niepodległości jest sponsorowany przez kogoś

 

 

Ja nie twierdzę że władza nie ma prawa usunąć barykad bo ma ale nie ma prawa zabijać swoich obywateli strzelać do nich wywozić do lasu i ich mordować. Wczoraj Bierkut w Kijowie urządził sobie polowanie. Zginęło wczoraj 70 osób w tym 3 policjantów. Giną pięlęgniarki z widocznym z daleka czerwonym krzyżem. Bronić Janukowycza w tej chwili jest dla mnie czymś niepojętym.

 

I powtórzę pytanie - Czy uważacie że śmierć Popiełuszki była zasłużona bo atakował legalnie wybrane władze, czy uważacie stan wojenny za coś absolutnie koniecznego i czy uważacie śmierć górników z Wujka za coś legalnego bo władza ma prawo strzelać do protestujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Jaruzelski ani Gierek nie meili mandatu władzy z uczciwych wyborów. Janukowycz ma.

Napisalem, że marsz niepodległości trwa jeden dzień, otworzono ogień po ponad miesiącu takich działań.

Jak ktoś rzuca w policję kamieniami i koktajlami mołotowa to jest przestępcą.

Z tego co wiem zgineło conajmniej 13 policjantów, ostrzelano straż pożarną, 67 policjantów jest przetrzymywanych jako zakładników. W Iraku to jest nazywane terroryzmem.

Janukowycz ma mandat wyborczy do 2015 - protesty mogły być pokojowe, a w ostateczności, w przypadku ich ciągłego nierealizowania, należało po prostu poczekać, aż się kadencja skończy i obrać kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Rappar co było nieuczciwego w wyborach za czasów PRL ??? Fałszerstw nie było - ludzie tak głosowali - to była legalna władza

 

No rzeczywiście da się porównać zastrzelonych 13 policjantów w ramach samoobrony a strzelanie ze strony wojska do spokojnie stojących ludzi na placu jak wczoraj , do porywania ludzi do lasu i tam ich mordowania

 

Naprawdę nie widzisz różnicy?????

 

No i niezależnie jak wyglądały protesty to cały czas Janukowycz był stroną agresywniejszą - to on kazał strzelać do ludzi, to on kazał atakować Majdan zamiast rozmawiać choć na początku żadania były naprawdę bardzo łagodne dla niego. Popatrz ilu ludzi straciło oko albo zostało pobitych już w pierwszych dniach protestu. Janukowycz cały czas próbwał atakować . I to on ma w 100% odpowiedzialność za to co się teraz dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak czytam teksty o finansowaniu to mam wrażenie że jednak czytam książkę sci-fi. W jakim Ty świecie Koelner żyjesz że wszędzie widzisz spiski itp. Jak by ci się choć trochę chciało wgłębić w temat to byś wiedział że duża część oligarchów ukraińskich wspiera Majdan - przywozi im jedzenie, lekarstwa namioty ale w większości jest to ruch oddolny nad którym nikt nie ma kontroli.

 

ale ja wiem o tym, że oligarchowie ukraińscy wspierają Majdan, widocznie mają tam cel.

to nie jest science-fiction, w polityce nie ma uczuć tylko są interesy. Wojna to gra w której starzy ludzie bawią się życiem młodych ludzi.

 

a protestujący pierwsi uderzyli.

 

 

A ogólnie do Ciebie i Koelnera. Czy Wy wiecie na czym polega demokracja ? Swoboda wyrażania poglądów i zobaczcie jakie były żądania demonstrantów na początku. Wtedy nikt nie żądał obalenia Janukowycza. Ale że Janukowycz olewał i to on radykalizował protesty. To on atakował zamiast rozmawiać. To on wrzucił ustawy które od razu sprawiały że każdy protestujący był uznany za przestępcę.

 

byli za podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską której przeciwny był Janukowycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, ta sprawa ogólnie to jest taki młyn, że bezsensownym jest szukanie która strona to strona "dobra", a która "zła". to co się dzieje w Kijowie jest efektem przeciągania Ukrainy już od 10 lat na dwie strony i wygląda to coraz gorzej, bo nikt Ukrainy odpuścić nie chce (i nie ma się co dziwić). myślę, że Europa prędzej czy później wygra tę walkę, a to będzie kolejny cios dla postimperium rosyjskiego, które straci kolejne wpływy.

 

najbardziej zabawne by było gdyby rozpisano wybory na za 2 miesiące i wygrałby je Janukowycz, bo opozycja z pewnością nie będzie się potrafiła dogadać (chyba, że popłyną odpowiedni ludzie i pieniądze z Zachodu). z pewnością wszystkie organizacje stwierdziłyby, że wybory były sfałszowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najbardziej zabawne by było gdyby rozpisano wybory na za 2 miesiące i wygrałby je Janukowycz, bo opozycja z pewnością nie będzie się potrafiła dogadać (chyba, że popłyną odpowiedni ludzie i pieniądze z Zachodu). z pewnością wszystkie organizacje stwierdziłyby, że wybory były sfałszowane :smile:

 

ptaszki ćwierkają, że jedną stronę (prawą) opozycji finansuje sam Putin. divide et impera zawsze działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely

 

O co chodzi z tym mordowaniem w lesie? Nie słyszałem. 

 

@matek

Na początku stycznia wyłapywali liderów Auto Majdanu i wywozili ich do lasu gdzie na pewno zginął Jurij Werbicki.

A Rappar jak zwykle kłamie ...no cóż on jeszcze tu słowa prawdy nie powiedział - zastanawiam się poważnie Rappar nad Twoją psychiką skoro próbujesz zaprzeczać oczywistościom i faktom

 

Po drugie i Rappar i Koelner chyba liczą na ludzką amnezje bo to co tu wyrabacie to kłamstwa i manipulacje

 

http://www.polskatimes.pl/artykul/3310416,jak-rozprzestrzeniala-sie-rewolucja-na-ukrainie-kalendarium-wydarzen,id,t.html?cookie=1

 

To takie krótkie podsumowanie i łatwo widać kto tu pierwszy uderzył i czy na początku ktoś w ogóle żądał głowy Janukowycza.

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.polskatim...t.html?cookie=1

 

To takie krótkie podsumowanie i łatwo widać kto tu pierwszy uderzył i czy na początku ktoś w ogóle żądał głowy Janukowycza.

 

Ponad 30 zatrzymanych za udział w protestach osób, kilkadziesiąt rannych - taki bilans podawały niezależne media po brutalnej pacyfikacji protestów na placu Niepodległości w Kijowie przez specjalne, podległe MSW oddziały policji Berkut. W ruch poszły milicyjne pałki i gaz łzawiący

- 30 listopada (9 dni)

 

Konflikt zaostrza się, dochodzi do eskalacji przemocy. W ruch idą pałki, kamienie, koktajle Mołotowa. Ludzie wznoszą barykady, całymi nocami koczują na Majdanie i w innych częściach Kijowa. W nocy z 10 na 11 stycznia oddziały Berkutu starły się z opozycjonistami w Kijowie. Rannych zostało kilkanaście osób, w tym były minister spraw wewnętrznych Jurij Łuczenko

 

 

to jest eskalacja protestów

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mw_Rztx0xzw

 

to się wydarzyło jeszcze przed Marszem Niepodległości. Więc nie po 7 dniach czy 3 miesiącach.

 

od razu nie chcę abyś mnie wrzucał do worka z ludźmi związanymi z Marszem Niepodległości ponieważ moje poglądy w ogóle się nie pokrywają z ich poglądami ale chcę tutaj pokazać przykład.

 

 

żebyśmy się zrozumieli. ja nie twierdzę, że zachowanie władzy Ukraińskiej czy Janukowycza jest słuszne ale w każdym zachodnim kraju jeśli dochodzi do buntów (Paryż-muslimy, Ateny-opozycja, Polska-prawica) to w mediach wszyscy są przedstawieni jako Ci źli, którzy burzą ten ład i spokój oraz europejski dobrobyt i są zrzucaniu na margines. ja nie oglądam TV ale wczoraj włączyłem sobie TVN i wywnioskowałem tyle, że na Ukrainie rządzi Saddam Hussain a młodzi Ukraińcy walczą o chleb i wolność. tylko to jest całkowicie nieprawda ponieważ Janukowycz przed tymi wydarzeniami miał przewagę w sondażach, został wybrany demokratycznie. Ukraina ma 45 mln ludzi a o ilości ludzi w protestach nie będę się wypowiadał ponieważ liczba uczestników Marszu Niepodległości jest zaniżana , liczba Woodstockowiczów także a liczba uczestników Marszu Komorowskiego jest zawyżana, ciężko to jest zliczyć ponieważ nie prowadzi się ankiet, statystyk itp itd.

Ale powiedzmy, że było tam dużo protestujących, którzy reprezentowali mniejszość całego narodu. Więc jakim prawem ta mniejszość terroryzuje większość za pomoc blokad , paraliżu miasta (centrum stolicy) ? w dodatku za pieniądze stron zainteresowanych?

 

a jakieś tajemnicze zniknięcia czy samobójstwa to jest standard nawet w Polsce. poczytaj w necie i pozdrów Leppera oraz Petelickiego.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.