Skocz do zawartości

FIBA Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn (World Cup 2014)


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Chorwacja gra o awans dzisiaj z Puerto Rico i biorąc pod uwagę to że się męczyli z Filipinami i przegrali z Senegalem mają całkiem spore szanse żeby odpaść..

A Argentyna pomimo słabej gry na początku ma szansę wyjść z 1szego miejsca..
Turcja jeśli dzisiaj przegra, a Ukraina nie dostanie -30 z USA to przy zwycięstwie Nowej Zelandii z Finlandią odpada, bo ma najgorszy bilans małych punktów. Kto by się tego spodziewał po takiej pierwszej połowie z USA?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ża Amerykańce również zapomną że FIBA basketball to nie NBA basketball, podejdą do tych europejskich "leszczy" z uśmiechem politowania i dostaną po dupie. Nie byłby to przecież pierwszy raz w historii.

Wyśmiewałem ich obronę to raz, a dwa to w pierwszej piątce Hiszpani masz Gasoli, którzy cała kariere grają w NBA, Fernandeza, który poza ostatnim sezonem grał kilka lat w NBA plus Calderon/Rubio. Więcej NBA niż FIBA.

 

nie chce mi sie rozpisywac, w kazdym razie:

200 pln na Hiszpanie w ew. finale z USA

 

warunek: JC Navarro & Gasols grają

 

anybody ?

Będę konsekwentny, wchodzę.

Mój warunek, że nie ma warunków. Zakład ważny jeśli Hiszpania z USA zagra w finale.

Pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewałem ich obronę to raz, a dwa to w pierwszej piątce Hiszpani masz Gasoli, którzy cała kariere grają w NBA, Fernandeza, który poza ostatnim sezonem grał kilka lat w NBA plus Calderon/Rubio. Więcej NBA niż FIBA.

 

Będę konsekwentny, wchodzę.

Mój warunek, że nie ma warunków. Zakład ważny jeśli Hiszpania z USA zagra w finale.

Pasuje?

 

 

nie pasuje

 

jak chcesz to możesz dodac sobie jakichś amerykanców czy cos do listy must-play, ale ja z moich warunków nie mogę zrezygnować, bo jak mi wypadnie któryś gasol to całe kluczowe przewagi ESP nikną i wtedy to jest zupełnie inny mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej piątce Hiszpani masz Gasoli, którzy cała kariere grają w NBA, Fernandeza, który poza ostatnim sezonem grał kilka lat w NBA plus Calderon/Rubio. Więcej NBA niż FIBA.

Navarro też grał w NBA i zrezygnował z dalszej gry tam z własnej woli - gdyby chciał to pewnie grałby tam dalej. Nie o to mi chodziło pisząc że FIBA to nie NBA - gdybyś w NBA miał w jednym zespole Duranta, Jamesa i Paula a w drugim Pociusa, Kleizę i Kalnietisa to byłby srogi wpierdol. W międzynarodowej koszykówce FIBA takie mecze potrafiły Amerykańców męczyć (99-94 w Londynie) i to wcale nie działo się przy jakimś odpuszczeniu rywalowi. Nie wiem z czego do końca to wynika - może trochę inne zasady i sędziowanie, różnica w zgraniu, bardziej zespołowa koszykówka czy jeszcze coś - ale co jakiś czas w przyrodzie to występuje. 2 lata temu wygrali z Hiszpanami 7 punktami a teraz mają słabsze nazwiska w ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut

 

Ja rozumiem o czym mówisz i sam też nie potrafię tego nazwać. Choćby zbijanie piłki z obręczy. Amerykanin mimo że mógłby to nie zrobi tego bo tak ma wbite do głowy. Siłą przyzwyczajenia.

Jednak mimo wszystko uważam, że Hiszpanie (w większości) są przesiąknięci NBA i nie można ich traktować jak zespół Fibowski.

Jak będzie przekonamy się w finale.

 

rw30

Jak w handlu. Mogę iśc na małe ustępstwo, ale musze coś utargować. Zgadzam się żeby było po jednym zawodniku.

Edytowane przez Tasma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasuje

 

jak chcesz to możesz dodac sobie jakichś amerykanców czy cos do listy must-play, ale ja z moich warunków nie mogę zrezygnować, bo jak mi wypadnie któryś gasol to całe kluczowe przewagi ESP nikną i wtedy to jest zupełnie inny mecz

ja mogę wejść jak się nie dogadacie

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maksie dla Rubio chodzi o to, że moim zdaniem to najbardziej śmieszne żądanie jakie słyszałem od dłuższego czasu. Gość nie umie rzucać, słąbo broni. Zresztą nie jestem w tek kwestii odosobniony na forum.

A poprzesz to jakoś statystykami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem tu wejść i napisać, że Ricky Rubio to az-Zawahiri jeśli chodzi o obronę piłki, a tu czytam że jest słaby w obronie?!?! I to po meczu gdzie miał tak na oko 10 deflections? Modle się za was, bracia i siostry....


a tymczasem w Senegalu:

 

http://zippy.gfycat.com/JovialBabyishAfricanwildcat.webm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa - Rubio to ma 2 zalety - on ball defence i podania. Słaby to on ma rzut a nie obronę

 

edit: Angola wygrywa z Australią a Filipiny z Senegalem

 

edit2: Właśnie oglądam jak Brazylia rozjeżdza Egipt- 67 do 23 !!! Na razie Brazylia ma 87% za dwa (po I połowie)

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa - Rubio to ma 2 zalety - on ball defence i podania. Słaby to on ma rzut a nie obronę

Tu nawet nie chodzi o same podania, tylko o to jak steruje całą ofensywą. Jak nadaje tempo grze, jak kreuje kolegów, jak panuje nad sytuacją w ataku. Kto czasem oglądał Minnesotę na pewno to zauważa. Dla mnie było szokiem, jak trzy sezony temu zaczął wychodzić w miejsce Ridnoura i jak zmieniał obraz gry całego zespołu. Naprawdę jest to miłe dla oka. Miałby lepszy rzut i nikt nie wahałby się dać mu maksa.

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Zanim mnie zlinczujecie. Chodziło mi nie o ogół ligi, a zawodników aspirujących do maxa. 

Nie przeczę, że ma sporo przechwytów, ale nikt mi nie powie, że dobrze kryje jeden na jednego.

 

Obrona rubio wg Synergy

 

Isolation: 0.65ppp, 32.9% FG (Ranks 33rd, elite level)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nowa zelandia wygrala panowie wyjasnijcie mi jak to teraz jest bo :
ukraina przegra z usa 
turcja z dominikana graja o 2gie miejsce i :
albo 
Ukraina, Turcja, Nowa Zelandia 
albo 
Ukraina, Dominikana, Nowa Zelandia mają bilans 2-3 i 1-1 w bezposrednich pojedynkach.
i teraz co decyduje o awansie: +/- we wszystkich meczach czy w bezposrednich pojedynkach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.