Skocz do zawartości

FIBA Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn (World Cup 2014)


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśleć, że "w jego miejscu" jest Ricky Rubio. 32% z gry, ani jednej trafionej trójki w turnieju. Ten facet chce maxa w NBA...

Się czepiliście tego rzutu i na siłę oceniacie całokształt gry Rubio przez jego rzut. Nie licząc dzisiejszego meczu, Hiszpania z Rubio na boisku grała najlepiej. Sam Rubio w obronie wykonywał kosmiczną robotę. Do rozegrania piłki też nie można się przyczepić. Ale... nie trafił żadnej trójki.

Mam wrażenie, że młody Kidd na tym forum miałby równie słabą opinię.

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio to był talent, szedł zanim fame po finale ME u-16 z bodaj Rosją, gdzie zrobił coś na poziomie 50-10-10. Chyba jednak nikt się nie spodziewał, że aż taki z niego "wczesnorozwojowiec", że jego progres zakończy się w wieku 19 lat. To ten moment, kiedy zamienił Badalonę na Barcelonę. Od tego czasu nie widać w nim, co dałoby podstawy, że drzemie w nim potencjał, który widzi w nim Minnesota oferując 10 banie za rok. I to nie jest czepianie, tylko trwała subiektywna opinia. Dostrzegam, i myślę, że parę innych osób również, że w Europie są znacznie lepsi od niego gracze, którzy nie mają takiej pozycji. Teodosic jest jednym z nich.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, takich perełek z Europy było już wiele. Ile z nich znaczyło cokolwiek po przyjściu do NBA? Rubio akurat nadaje się do NBA jak mało który Europejczyk. Samym stylem gry tworzy taki hype, że choćby marketingowo klub zyskuje. Po za tym, jeśli oglądasz Minnesotę, pewnie zauważasz, jak wygląda gra z nim, a jak bez niego. Oczywiście, na maksa nie zasługuje. Ale jak dostanie z 11 baniek to nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara naprawdę po tym meczu o porażkę oskarżacie Rubio??????

 

W 4 kwarcie Rudy Gobert zmienił całą grę. Kilka niezłych akcji w obronie na Pau Gasolu. Mobilnie przesuwał się do picków do ścięć pod kosz. Był cholera wszędzie. Z pomalowanego Hiszpania przy nim nie trafiła ani razu. Facet w obronie był niewiarygodny a do tego zbierał po prostu wszystko

 

A z dystansu to nie trafił nikt akurat Rubio dopiero  w samej końcówce bo do kogo miał podawać.

 

RUDY GOBERT - zapamiętajcie to nazwisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to juz spytajcie Findka czemu, od lat udowadnial ze Rubio jest klase wyzej niz Teo ;-)

 

a Teo od zawsze mowi ze do nba nigdy nie pojdzie

 

Wg mnie mówić zawsze może, ale w końcu przyjdzie taki dzień, że dostanie ofertę i cięzko mu będzie odmówić.

 

A przynajmniej mam taką nadzieję. ;) I to nie jest tak że nie miałby szans być gwiazdą w nba. Może cyferek nie miałby miażdżących, ale wpływ ziomka na drużynę jest niesamowity.

 

Z Hiszpanami niezłe jajeczka. Nie oglądałem meczu i teraz żałuję.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahaha :D 

 

Hiszpanie najmocniejszym składem od lat jadą do domu w 1/4 a USA trzecim / czwartym garniturem na miękko wygra misia. Tyle w temacie małej różnicy między Europą a USA :) 

 

Hiszpanie zagrali tragiczny mecz, Gasolowie nie popisali się (zwłaszcza Pau). Nie wiem czy oni mają jakiś kompleks Francji po ostatnim Eurobaskecie czy co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na Francję i się nie przeliczylem....

 

Lubie te ekipę bo ona od lat ma nastawienie gramy na maksa i nic nam nie przeszkadza... jest całkowitym przeciwieństwem repry Trojkolorowych w kopanej (bez nowego teraźniejsze składu gdzie trochę zrobiono porzadek)

 

Nie liczyłem oczywiście na wygrana ale wiedziałem że się postawia. Cóż. Rzeczywistość pokazała się bardziej (troj)kolorowa niż myslalem.

 

Drudzy moi ulubieńcy Chorwacja

 

USA to Usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie przekonali się, że napędzanie stracha Amerykanom w roli underdoga, a startowanie do turnieju praktycznie w roli faworyta, to dwie zupełnie inne sprawy. Nie ta presja.

 

Wspomniałem o rzucie Rubio, ale to był raczej przytyk w stronę taktyki zespołu i decyzji trenera, a nie samego zawodnika.

 

Gobert imponował już w summer league, teraz potwierdza swój potencjał na mistrzostwach. W Utah już powinni kombinować, jak mu zrobić miejsce w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahaha :grin:

 

Hiszpanie najmocniejszym składem od lat jadą do domu w 1/4 a USA trzecim / czwartym garniturem na miękko wygra misia. Tyle w temacie małej różnicy między Europą a USA :smile:

 

Hiszpanie zagrali tragiczny mecz, Gasolowie nie popisali się (zwłaszcza Pau). Nie wiem czy oni mają jakiś kompleks Francji po ostatnim Eurobaskecie czy co. 

 

Imo to dużo bardziej od Pau w tym (i zresztą w każdym) meczu dupy dał Marc, Rubio, Ibaka

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nawet nie zastanawiał. W GSW jest komu rzucać, a takich grajków jak Fav jest mało. 

 

Inna sprawa, że Klay jest zbędny w Jazz, a płacenie grubych pieniędzy duetowi Hay-Klay to słaby pomysł. 

Jazz byliby idiotami, gdyby na coś takiego poszli. 

 

Nie czepiam się i nie prowokuję, ale co w Favie jest takiego wyjątkowego, by rozbijać dla niego najlepiej rzucający backcourt w lidze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się i nie prowokuję, ale co w Favie jest takiego wyjątkowego, by rozbijać dla niego najlepiej rzucający backcourt w lidze?

 

Jest jednym z najlepszych podkoszowych młodego pokolenia. Kapitalny rim protector przede wszystkim, dobrze broni picki, w ataku nie jest drewnem. Taki zawodnik dla GSW były bezcenny, zwłaszcza, że mogliby szukać wtedy wymiany za Boguta i uzupełnić skład elegancko. Piątka: Curry-Iggy-Barnes-Lee-Fav jest dla mnie 4 seedem i z szansą namieszania w PO.

 

Oczywiście to tylko spekulacje i Utah nigdy na to nie pójdzie ale fajnie pomarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.