Skocz do zawartości

FIBA Mistrzostwa Świata w koszykówce mężczyzn (World Cup 2014)


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam Polsatowi nie dziwię się, bo zapłacili 13 milionów euro za prawa do transmisji. W ostatnim momencie sponsor wycofał się. Rząd nie chciał dofinansować, bo to nie tvp, a inne stacje nie były zainteresowane odkupieniem niektórych meczów. Krótko mówiąc zostali w d...

 

Natomiast jeśli chodzi o kosza, to nikt nie kupił i nikt nie ma takiego problemu, a Polacy przynajmniej nie płaczą, bo większość nawet nie wie, że są mistrzostwa świata w kosza.

Zacznijmy od tego że strasznie przepłacił bo poprzednie mistrzostwa poszły za kwotę kilka razy mniejszą (chyba około 4 mln). Miał kaprys zorganizować to w Polsce. Miał prawo, jego pieniądze. Nie podoba mi się jednak psioczenie na cały świat, że nikt nie chce mu pomóc finansowo. Słyszał ktoś żeby Nc+ krzyczało że rząd na im dopłacić do transmisji polskiej kopanej czy ligi mistrzów?

Ze sponsorem to też nie było tak. Orlen z nim rozmawiał, ale ponoć nigdy nie powiedział "tak". Tylko Solorzowi się wydawało, że to słyszał. Z reklam też się nie dało wyciągnąć więcej kasy. To tylko Polska.

Reasumując mamy fajną imprezę w Polsce, tylko przeciętny Polak nie może jej obejrzeć.

W sobotę byłem na Narodowym na meczu otwarcia (pierwszy raz w życiu dodam) i powiem Wam, że mamy fajną halę na 60 tys. ludzi. Nie ma się czego wstydzić. Do tego atmosfera i kibice to nasz produkt eksportowy. Żeby znalazł się taki Solorz i wpakował trochę kasy w naszą ligę koszykówki, a za dwa lata jakieś Spurs czy inne Cavs mogło by zagrać z jakimś Turowem przy 60 tys ludzi w Warszawie. Rozmarzyłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi głównie chodziło. Mamy dużą imprezę (w Polsce zdecydowanie przeceniamy moc siatki w wymiarze globalnym, ale impreza tej rangi to zawsze wydarzenie), a usłyszysz o niej tylko w Polshicie. To trochę skandal.

 

Problemy ze sponsorem, telewizyjne przepychanki, u nas nigdy nie jest tak, że wszystko działa jak należy... Ja to mawia Mateusz Klich: To takie typowo polskie :)

 

MŚ w kosza to wydarzenie dużo większe niż analogiczny turniej w siatce i w tzw. normalnych okolicznościach przyrody jedna ze stacji powinna się nim zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mecze turniejowe często są bekowe w kontekście dalszych gier, ale już można wyciągnąć kilka wniosków:

 

Francja jest cienka jak barszczyk i ma paskudny obwód w tym roku. Talentu jak zawsze jest dużo, ale gry znowu nie ma - Boris Diaw jest ich gtg więc nie wiem czy to dobrze czy źle. Chorwacja przywiozła za młody skład, ale ich potencjał jest ogromny i jak trafią w pucharowej na dzień konia to mogą walczyć z każdym. Bogdanovic jest instant 15 ppg scorerem w NBA. Argentyna się skończyła wraz z Walterem Hermannem jako second banana. Nie kupuję pseudo-mocnej Litwy i Valanciunasa jako lidera drużyny medalowej. O Grecji ciężko mi jest coś jeszcze powiedzieć (czekam na lepszego rywala), oprócz tego że parę fajnych nazwisk nie przyjechało i że kocham Nicka Calathesa.

 

Serbia, znowu po cichu powinna zajść daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saric report anybody albo jakies hiletes z meczy ? 

sprawia wrażenie mega wysokiego, trochę biega jak połamany i ma punkt ciężkości chyba na czole, ale ogólnie to zaskakująco poprawił defensywę. Nie wiem jak to będzie z jego pozycją w NBA, ale praca nóg na obwodzie bardzo dobra - gorzej pod dziurą z silniejszymi rywalami, których w FIBA przecież aż tylu nie ma. W ataku to zawsze był full package (poprawił jeszcze grę tyłem do kosza i ballhandling), a w obliczu tego że Hrvatska nie ma takiego klasycznego rozgrywacza jak Prigioni, Diot, Rubio czy playmakera jak Huertas, Teo, Dragic - to Saric jest często ich pierwszym zawodnikiem z piłką na obwodzie.

 

No i jeszcze jedno z takich 'little big things' - Dario Saric kontroluje piłkę w dłoniach jak rasowy wysoki w stylu Tima Duncana czy Gasoli. Od czasu Chrisa Webbera nie było forwarda z takim skillem (Khryapa?). Pamiętam jak staff Lakers podniecał się, że Andrew Bynum instynktownie zmierza pod kosz w linii prostej i zajmuje pozycję pod dziurą nie przy łokciu tylko pod samą dziurą (Nikole Pekovic!!!) - takich rzeczy często nie zauważamy kosztem efektownych podań czy dunków, ale to sprawia że gracz X jest już wyjątkowy a nie tylko bardzo dobry.

 

Boris Diaw tak nie zbiera, Toni Kukoc nie miał takich cojones, a Antoine Walkers takiego IQ. 

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Turkami fatalnie. IMO powinien zostać w kraju i tam dochodzić do formy.

 

 

Przykro patrzeć na Derricka,jak dalej to tak będzie wyglądać to będzie się staczał jak Amare i tak samo będzie ciążył jego kontrakt.

 

Poważne pytanie:

 

Czy przy okazji jakiegoś poprzedniego międzynarodowego eventu, jeszcze przed kontuzją, Rose też czasem nie wyglądał fatalnie? Tak coś mi świta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rose robi w tych 'sparingach' to co musiałby robic w meczach PS i na poczatku RS. podania w aut, straty, kozlowanie kolanami, niecelne rzuty, przeciez bylo jasne ze rose nie wroci od razu na jakikolwiiewk ponadprzecietny poziom.

 

rola rolsa dla niego nigdy nie była szczesliwa i kazdy o tym wie, mecze USA to dla niego idealna sprawa bo spokojnie dochodzi sobie do formy meczowej, nie ma zadnej odpowiedzialnosci bo to co spierdoli to i tak nie ma narazie zbytniego znaczenia a na ławie siedzi Thibodo ktory na pewno ma cos do powiedzienia w kwestii minut rose'a.

 

jest twardo, surowo, czerstwo - mam nadzieje ze to minie wraz z rosnaca iloscia meczow.

jest strach w oczach fana bulls przy jakimkolwiek kontakcie z przeciwnikiem czy niekontrolowanym ruchu - to na pewno nie minie.

 

gasol zawsze był kotem w miedzynarodowych meczach, ale w lakers nie byl nawet w polowie tak agresywny jak teraz, a wiadomo ze na kazdym poziomie - amatorskim czy profesjonalnym - agresywnosc to podstawa, na pierwszym treningu na pewno gasol bedzie mial spine z Thibodo bo ten nie pozwoli mu bronic stojac z rozłożonymi rekami, ale damn, gasol dla Bulls to MEGA fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rose robi w tych 'sparingach' to co musiałby robic w meczach PS i na poczatku RS. podania w aut, straty, kozlowanie kolanami, niecelne rzuty, przeciez bylo jasne ze rose nie wroci od razu na jakikolwiiewk ponadprzecietny poziom.

 

rola rolsa dla niego nigdy nie była szczesliwa i kazdy o tym wie, mecze USA to dla niego idealna sprawa bo spokojnie dochodzi sobie do formy meczowej, nie ma zadnej odpowiedzialnosci bo to co spierdoli to i tak nie ma narazie zbytniego znaczenia a na ławie siedzi Thibodo ktory na pewno ma cos do powiedzienia w kwestii minut rose'a.

 

jest twardo, surowo, czerstwo - mam nadzieje ze to minie wraz z rosnaca iloscia meczow.

jest strach w oczach fana bulls przy jakimkolwiek kontakcie z przeciwnikiem czy niekontrolowanym ruchu - to na pewno nie minie.

 

 

Tylko czy kadra narodowa to jest miejsce na ogrywanie surowych pół-inwalidów? Dla mnie to jest śmiech na sali taka argumentacja, nie chciałbym być teraz w skórze Lillarda, co on musi teraz czuć. Kibicuje Rose'wi żeby doszedł do dawnej formy, ale takie podejście do sprawy to dla mnie jakaś totalna żenada. Przez ostatni cały tydzień raz ściemniali, że wszystko jest dobrze, potem dwa dni nie trenował, teraz znów po pierwszym meczu mogło się wydawać, że wszystko idzie ku dobremu, ale jak widać to nie jest właściwa droga. Powiem więcej. Kadra USA gra na razie jakby wszystkich przeciwników mieli w dupie i przy okazji dają jeszcze pobiegać Derrickowi żeby poczuł meczową atmosferę bo i tak nic im przecież nie grozi, oni grają w innej lidze. Coraz bardziej liczę na to, że Hiszpanie im spuszczą taki wpierdol, że ktoś tam na górze się opamięta i przestaną na karmić tym bullshitem.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.