Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

tak dla porównania draft realGM do tej pory (zasady analogiczne, od '80). Magic #3, Wade #13, Paul #17, Moses #20, Payton #26, McHale #28, Pierce #31. jak na razie były 32 picki. Stockton jeszcze nie został wzięty. George również.

 

Payton 26 - heh rowniez wysoko ;)

 

Co do jego braku rozgrywania HCO pierwsza sprawa mial dosc szybki 1st step i wcinal sie pod kosz jak chcial, duzo postupowal innych guardow i z tego odgrywal. + plus u mnie ma Manu ktory leszczem w HCO nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Racja - zajebisty pick RappaR'a w takim razie nikt Kenyona nie brał, który wygląda na zajebistego wariata.

 dlatego prawie się oplułem po Masonie od Findka ;]

 

 

 

mnie szokuje 123 stron w temacie w mniej niż miesiąc SUKCESSSS

 

30% to sprzeczki rodem z Gwiazd Basketu, niestety

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January nie zrozum mnie źle z tym Piercem. moim zdaniem jak najbardziej top35. chodzi o to że nie wybierasz go mając w zespole nie jednego ale dwóch SFów. Chris Paul i McHale ewidentnie byli ludzmi których trzeba było wziąć w takiej sytuacji. Paul w top20 mnie nie dziwi, gdy jest zdrowy to po prostu napierdala.

 

z Paytonem to oni też go szybko wybrali i ogólnie jest bardzo ceniony. ja po prostu osobiście uważam że to za wysoko. zauważ że tam Wade'a nie było już dawno, tak samo Ewinga, Dr J etc. więc Payton wtedy miał wiele więcej sensu. z Paytonem wszystko spoko dopóki nie spojrzymy co on wyczyniał w playoffach. te upsety Seattle się zdarzały właśnie przez niego. miał bardzo wiele sezonów z TS w okolicach 50%. po prostu rzucał dużo layupow i midrange Js a mało wymuszał osobiste. finały 96 to ofensywny chokejob Paytona, gdzie Kemp bestiował Rodmana (Kemp zagrał ofensywnie skuteczniejszą serię od Jordana, btw). jak dla mnie z innym PG Sonics mogliby dalej zajść, oni mieli strasznie naładowany ten team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Paytonem to oni też go szybko wybrali i ogólnie jest bardzo ceniony. ja po prostu osobiście uważam że to za wysoko. zauważ że tam Wade'a nie było już dawno, tak samo Ewinga, Dr J etc. więc Payton wtedy miał wiele więcej sensu. z Paytonem wszystko spoko dopóki nie spojrzymy co on wyczyniał w playoffach. te upsety Seattle się zdarzały właśnie przez niego. miał bardzo wiele sezonów z TS w okolicach 50%. po prostu rzucał dużo layupow i midrange Js a mało wymuszał osobiste. finały 96 to ofensywny chokejob Paytona, gdzie Kemp bestiował Rodmana (Kemp zagrał ofensywnie skuteczniejszą serię od Jordana, btw). jak dla mnie z innym PG Sonics mogliby dalej zajść, oni mieli strasznie naładowany ten team.

 

Dzięki za PR dla mojego Kempa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co powiem ci tak, Grant w playoffs znikał ofensywnie i to jest jego duża wada w takich ligach. z drugiej strony Hill jest bardzo wszechstronny i fajnie by grał jako któraś opcja w zespole (tak powiedzmy trzecia opcja). jednak nie jestem w stanie go sobie wyobrazić funkcjonującego na boisku z Ervingiem. uważam też że top30 to dla niego za wysoko. trochę nie rozumiem po co go brałeś do zespołu mając w zespole Dr J. do doktora lepiej scorera jakiegoś. tobie by się przydał taki Harden na SG (który strasznie nisko poszedł, gość z trójką robiący w zeszłym sezonie prawie 30 ppg na 60% TS, w dodatku ktoś kto udowodnił że potrafi bardzo dobrze grać bez piłki i grać przy dwóch innych superstarach w Oklahomie - taki George jest na poziomie zbliżonym do Hardena overall, a poszedł ponad 80 picków wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde na dzień dobry seria  Wowo-julekstep

 

finały nba AD 1986 trzeba sobie przypomnieć

 

 

A mój zespół to byłby z tzw odpadów

 

Parker 11/12 + 12/13

D.Green 11/12+12/13

Wilkins 90 + 90/91

McDyess 00+ 01

Tree Rollins 83-84

rezerwa

Fat Lever 89+90

Pressey 85-86

Lanier 79-80

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz, naprawdę widzisz Aldridge w all-time fantasy? rozumiem fantazje Bastilliona ale Ty? taki poważny facet.

proponowałem go Rapparowi przed wybraniem Branda ale to żaden steal ani gracz, który robi jakąś drastyczną zmianę w ocenie ekipy.

 

Aldridge zagrał raptem 18 meczów w PO  z TS% około 50. to już Kiki Vandeweghe więcej rzucał punktów, miał większy TS%

komentować Lillarda już nie będę, facet zagrał dotychczas 30 meczów na jakimś poziomie a chce go się pickować w all-time fantasy.

Derrick Coleman  w Po więcej rzucał, więcej punktował, miał większy TS%. Coleman w najlepszy sezonie w PO miał 26. pkt na TS%61 przy 13.4 zbiórki a Aldridge? 20.8 pkt  7.5 zbiórki TS%.498 (!!!). i Aldridge USG% 26.6 przy Colemanie 25%. więc kompletnie nie rozumiem tych zachwytów.  tym bardziej, że RAPM w 91-92 Colemana to orapm 0.5 a drapm 2.3 (mit Bastilliona o słabej obronie Colemana nikt nie powinien kupować) a Aldridge 1.5 i 1.7 .

Panowie nie dajmy się zwariować bieżącymi wydarzeniami.

 

rozumiem późną porę ale takie żarty to brak szacunku dla osób, które tu pickowały.

nie rozumiem też do końca pojęcia steal. jak pokazuje ten draft każdy budował pod jakąś koncepcję zespołu więc branie overall jakiegoś świetnego grajka nieraz nie pasowało. po tym jak leciał draft i jakie tu były komentarze wydaje mi się, że raczej nikt nie zapomniał o nikim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bast jedna rzecz tylko mi wytlumacz : Aldrige moze bronic top pf i c all Time a Smith sie nie nadaje tak ? Smith jest lepszym m2m obrońca, a do tego ma help d i rim protection wiec czegoś nie rozumiem

A z kolei juz rozumieszm ze Parker nigdy nie osiagnal poziomu na jakim gra Lillard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz, naprawdę widzisz Aldridge w all-time fantasy? rozumiem fantazje Bastilliona ale Ty? taki poważny facet.

proponowałem go Rapparowi przed wybraniem Branda ale to żaden steal ani gracz, który robi jakąś drastyczną zmianę w ocenie ekipy.

 

Pasuje do mojej koncepcji zespołu, którą wymyśliłem w jakieś 6 sekund. Zespołu bez żadnego z pierwszych 95 picków jakby się ktoś pytał, wiec kogoś musiałem tam wstawić, prawda?

 

Jako role player do all-time świetnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako role player do all-time świetnie pasuje.

 

to mamy trochę inne wyobrażenie role playera. facet co wali na śmiesznym TS, nie dodaje obrony, nie daje zbiórek i rzuca te punkciki przeciwko 8, 23, 4 obronie ówczesnej NBA to dla mnie porażka. tym bardziej, że go dałeś osamotnionego na PF. to już biorę AC Greena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć z tym Mookiem i jego defensywą? skąd wnioskujesz że miał wielki impact w obronie?

nie widziałeś RAPM dla końcówki 90s?

w 1998 Blaylock ma 2,24 DRAPM (33 miejsce, 2 wśród guardów z większą ilością minut; najlepszy w NBA Mutombo ma 5,74).

 

nie wiem, moze ktos wrzucal juz, ale ja nie widzialem:

 

mookie blaylock z jednego z dwoch sezonow, ktore wybral january (96/97):

 

http://tinypic.com/r/wsqstj/5

błędne dane. jak ktoś mi nie wierzy to zsumujcie ilość trójek. Blaylock miał wtedy 604 3PA, a według stats.nba.com 355…

 

w rzeczywistości jego corner 3 wyglądały tak:

 

SEZON	FGM	FGA	%	FGA per G
1997	46	117	0,393	1,5
1998	7	37	0,189	0,5
1999	13	29	0,448	0,6
2000	16	53	0,302	0,7
2001	23	60	0,383	0,9
2002	4	13	0,308	0,4
SUMA	109	309	0,353	0,8
39% z rogów to nie jest zły wynik (w okolicach średniej ligowej), ale zastanawiające jest, że dużo mniej rzucał corner 3s przy normalnej linii. poza tym ogólna skuteczność z rogów przy zwykłej odległości też już nie powala na kolana, tzn. wiadomo – linia w rogach cały czas była taka sama, ale wygląda to tak, jakby skrócony dystans na pozostałym obszarze wpływał pozytywnie na trójkę z rogu. (może defensywy bardziej skupiały się na bronieniu obwodu z tego względu, że był bliżej? ale z kolei średnia ligowa w 1997 jest tylko o niecały jeden punkt procentowy wyższa niż w 2013, więc takie wytłumaczenie nie ma raczej sensu. skąd więc aż taka różnica w skuteczności i ilości rzutów Blaylocka w tym jednym sezonie?)

 

 

Derrick Coleman  w Po więcej rzucał, więcej punktował, miał większy TS%. Coleman w najlepszy sezonie w PO miał 26. pkt na TS%61 przy 13.4 zbiórki a Aldridge? 20.8 pkt  7.5 zbiórki TS%.498 (!!!). i Aldridge USG% 26.6 przy Colemanie 25%. więc kompletnie nie rozumiem tych zachwytów.  tym bardziej, że RAPM w 91-92 Colemana to orapm 0.5 a drapm 2.3 (mit Bastilliona o słabej obronie Colemana nikt nie powinien kupować)

mówiłem już o tym kilka razy - to nie jest prawdziwy RAPM, oparty na +/-. lecz na box scorze i dlatego też jego wartości odnośnie wpływu na obronę są mało użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mówiłem już o tym kilka razy - to nie jest prawdziwy RAPM, oparty na +/-. lecz na box scorze i dlatego też jego wartości odnośnie wpływu na obronę są mało użyteczne.

 

ale lepiej się tym posługiwać niż pisać "bo ja widziałem", na tej stronie co dałeś w 76ers Coleman miał dobre drapm więc to nie jakieś wymysły. Nets mieli 5 obronę NBA a on miał obok siebie Sama Bowiego znanego tylko z tego, że poszedł przed Jordanem. po poprzednim drafcie ściągnąłem dostępne mecze z Colemanem z Nets i nie widzę aby był dziurą. dwa razy trafiał na Cavs a obok siebie miał Mahornów i Bowie. w 94 spotkał się z tą Bastilliona obroną all-time New York Knicks i miał 24.5 14.3 zbiórki i TS54% czyli na poziomie Olajuwona z finałów (55%)

więc nie mam zielonego pojęcia jak go można olewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mamy trochę inne wyobrażenie role playera. facet co wali na śmiesznym TS, nie dodaje obrony, nie daje zbiórek i rzuca te punkciki przeciwko 8, 23, 4 obronie ówczesnej NBA to dla mnie porażka. tym bardziej, że go dałeś osamotnionego na PF. to już biorę AC Greena.

 

TS 55 i 56% w 10/11 i 11/12.

 

Zbiórkę daje, jeśli wyjdziesz poza RPG. Kiedyś to sprawdzałem, chyba się ani raz nie zdarzyło, żeby zespół nie zbierał lepiej z nim na boisku pomimo śmiesznych średnich typu 7.5-8rpg. Teraz dostał Lopeza, który też jest zastawiaczem i nagle kręci 11rpg.

 

Obronę daje lepszą albo nie gorszą od wielu PFów, którzy poszli w drafcie, i to nie w ostatnich rundach.

 

Nie potrzebuje piłki.

 

Spacing.

 

Inside-outside threat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.