Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - komentarze


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

mógłbyś rozwinąć ten wątek?

 

Na środku gra A.Mourning który spędził tam całą karierę ,a na parę minut może grać tam Duncan który z racji tego jak gra nie ma problemów na tej pozycji.

Silni skrzydłowi to najlepszy PF ostatnich 20 lat ,R Horry i L Johnson . Każdy z nich grał i umie grać jako silny skrzydłowy w karierze.

Tak samo jak jako niscy skrzydłowi gra nominalny niski skrzydłowy.

Obsada obwodu to 2 graczy grających jako PG gdzie jeden z nich gra na SG i jeden klasyczny SG.

 

Kazdy zawodnik Ignazza o ile coś nie odwali dziwnego w game plan gra na takich pozycjach jak grał w rzeczywistości i nie trzeba nic dziwnego wymyślać. Oczywiście czesto C może grać zamiennie z PF i odwrotnie i tam to nie razi. SG z SF. Jest paru graczy którzy na niezłym poziomie łączy SG z PG ale najczęściej zespół bardzo na tym straci.

 

Dodatkowo Ignazz nie musi zmieniać roli zawodników i martwić się że ma za duzo zawodników którzy muszą grać z piłka. Ale jak widzę zespoły gdzie na obwodzie jest 3 zawodników gdzie całą karierę każdy z nich MUSI grac z piłką non stop to mnie śmiech ogarnia jakby to miało funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki był zamysł autora klasyka, atletyzm, panowanie nad piłką, trójki w zestawie, clutchyzm, i sk****syństwo (Larry) bo bez mięśnia bezmózgiego systemu nie rozwalisz czasem.. z podparciem tytuły tytuły tytuły... a najsłabszym ogniwem bez akurat tych cech jest wielce niedoceniany Mullin z którym pójdę na piwo po całej zabawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to PG i każde akcje przechodzą przez środek i przez czub łuku, bo masz tam największe pole widzenia, więc jak Ci SG i SF okupuje corner to wiadomo, że PG się tam pchać nie będzie. Wyjątkiem jest jakoś specjalnie rozpisania akcja, gdzie się guard switc***e i wtedy taki Mookie z Hillem, mogliby się wymieniać na pozycjach i skoro January mówi, że Mookie odda 3-4 rzuty na mecz z cornerów to zdobędzie te 3pkt, które mogą mu zdecydować o spotkaniu. (Zresztą January - pierdol to i dawaj na PG mookiego, a Kidda daj na croner - skoro tutaj chwalą jego grę off-ball i, że jego skuteczność lepsza jest jak gra mniej z piłką.) Tu już nie chodzi o jego atak tylko impact w obronie, a ma go taki, że JA pi****le. No c'mon.  Mookie był zajebisty. 

 

Edit:

 

z defensywą chodzi o cały zespół, a nie samego Mookiego. Źle mi się zdanie z rozpędu ułożyło.

 

No właśnie - Mookie grał akcje przez środek, rzucał przez środek, więc nie wiem skąd ma umiec rzut z rogu? Ale jak pisze, że ma oddać 4 rzuty i z nich zdobyć 3 pkt, to jeszcze mogę kupić. Wręcz pozwolę mu oddać tych rzutów 12 by zdobył 9 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiałem się czy w 8 rundzie nie wziąć na Shaqa Asashoryu, ale zrezygnowałem bo za mało ludzi mamy na ławie.

 

 

rozumiem, że jesteś młody ale nie porównuj Shaq z 2003 w górę do tego z 3 peatu. pooglądaj. albo rozwiń wątek.

 

 

Na środku gra A.Mourning który spędził tam całą karierę ,a na parę minut może grać tam Duncan który z racji tego jak gra nie ma problemów na tej pozycji.

Silni skrzydłowi to najlepszy PF ostatnich 20 lat ,R Horry i L Johnson . Każdy z nich grał i umie grać jako silny skrzydłowy w karierze.

Tak samo jak jako niscy skrzydłowi gra nominalny niski skrzydłowy.

Obsada obwodu to 2 graczy grających jako PG gdzie jeden z nich gra na SG i jeden klasyczny SG.

 

Kazdy zawodnik Ignazza o ile coś nie odwali dziwnego w game plan gra na takich pozycjach jak grał w rzeczywistości i nie trzeba nic dziwnego wymyślać. Oczywiście czesto C może grać zamiennie z PF i odwrotnie i tam to nie razi. SG z SF. Jest paru graczy którzy na niezłym poziomie łączy SG z PG ale najczęściej zespół bardzo na tym straci.

 

Dodatkowo Ignazz nie musi zmieniać roli zawodników i martwić się że ma za duzo zawodników którzy muszą grać z piłka. Ale jak widzę zespoły gdzie na obwodzie jest 3 zawodników gdzie całą karierę każdy z nich MUSI grac z piłką non stop to mnie śmiech ogarnia jakby to miało funkcjonować.

 

zgoda. ale to oczywiście zależy od tego jaki ignazz będzie miał taktykę. ja dlatego jasno napisałem, że biorę zespół, który będzie grał atak jak z Howardem Orlando lub ewentualnie Hakeema Houston plus zależy mi na tym aby dobrać zawodników, którzy mogą być kopią teamates Shaqa. Znalazłem Horry'ego/AC Greena (Wallace/Oakley), znalazłem Rice (Rice też ma drapm -0.9)/Fox (Stojaković/Artest), z drugą opcją miałem problem ponieważ trudno znaleźć SG z takim potencjałem jak Kobe w składzie. mało jest SG z first stepem jak Kobe w latach treapetu więc musiał mi zostać Baron Davis. oczywiście Miller to poprawa specjing gdzie gra bez piłki więc mi nie psuje nic ,grał z Artestem w jednym zespole z pozytywnym skutkiem. Christie mi zastępuje trochę Kobe w obronie więc jak będzie jakiś madafaka u przeciwnika to będę musiał pomyśleć czy rzucić na niego Artesta (jak SF będzie słaby lub PG aby Miller mógł go kryć) lub wyjdę wtedy w składzie z Christim. ja żadnego science-fiction nie wymyśliłem więc nie wiem czy Twój post także był do mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, moze ktos wrzucal juz, ale ja nie widzialem:

 

mookie blaylock z jednego z dwoch sezonow, ktore wybral january (96/97):

 

http://tinypic.com/r/wsqstj/5

No spoko, problem polega na tym, że te corner threes to 9% wszystkich rzutów Blaylocka i 17% trójek. Przeciwko bardzo mocnym obronom, widzę to tak, że Mookie dostaje piłkę do rogu, idzie closeout, Mookie musi podjąć decyzję, robi dwa kozły, dwa kroki w bok i rzuca przez ręce/oddaje piłkę. Blaylock to słaby decision maker i nie da się tego wyeliminować każąc mu walić corner 3s. W rogu też można podejmować błędne decyzje ;] Np ja biorąc Bena Wallace'a też mogę powiedzieć, że zakazałem mu rzucać mid range jumperów, ale wiadomo, że jednego na mecz Ben odpali, bo taki jest Ben, taki jest on. Tak samo Mookie, postawisz go w rogu, trafi trójkę, w następnej akcji pójdzie closeout, a Mookie podjarany tym, że wcześniej trafił rzuci przez ręce albo zrobi dwa kroki do przodu i odpali mid range jumper (a tych trafia z baseline 33%).

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miała być obraza, Shaqa z 00-01 brałbym tu z 1 pickiem. Ofensywny potwór i poza pickami świetny defensor

 

spoko. tylko wklejam sobie nazwisko tego japońca, widzę grubasa. ogólnie być może moje złe doświadczenia z poprzedniego all time fantasy powoduje, że tak reaguje na pewne stereotypy. :smile:

 

 

jeśli to prawda co Karl wstawił a nie wątpię w jego dobre intencje to january rozpierdolił system. sam jak Ragnar Lothbrok rozpierdolił system.

 

 

 

Co najwyżej nie widzę Christiego na PG bo to był gracz który prędzej przechodził na SF niż PG ale przy innych to jest pikuś.

 

Gregorius odsyłam to meczów Kings. Bibby nie miał zmiennika(Jackson czy Peeler unikali wyprowadzania piłek) na PG i Christie przejmował rolę, nawet jak Bibby był na parkiecie to Christie brał piłkę a Bibby biegał po dole. 

 

na torrentach jest mecz dallas kings i popatrz

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1576486

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. tylko wklejam sobie nazwisko tego japońca, widzę grubasa. ogólnie być może moje złe doświadczenia z poprzedniego all time fantasy powoduje, że tak reaguje na pewne stereotypy. :smile:

 

 

jeśli to prawda co Karl wstawił a nie wątpię w jego dobre intencje to january rozpierdolił system. sam jak Ragnar Lothbrok rozpierdolił system.

 

 

Gregorius odsyłam to meczów Kings. Bibby nie miał zmiennika na PG i Christie przejmował rolę, nawet jak Bibby był na parkiecie to Christie brał piłkę a Bibby biegał po dole. 

 

Dlatego mówię że to Pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, problem polega na tym, że te corner threes to 9% wszystkich rzutów Blaylocka i 17% trójek. Przeciwko bardzo mocnym obronom, widzę to tak, że Mookie dostaje piłkę do rogu, idzie closeout, Mookie musi podjąć decyzję, robi dwa kozły, dwa kroki w bok i rzuca przez ręce/oddaje piłkę. Blaylock to słaby decision maker i nie da się tego wyeliminować każąc mu walić corner 3s. W rogu też można podejmować błędne decyzje ;] Np ja biorąc Bena Wallace'a też mogę powiedzieć, że zakazałem mu rzucać mid range jumperów, ale wiadomo, że jednego na mecz Ben odpali, bo taki jest Ben, taki jest on. Tak samo Mookie, postawisz go w rogu, trafi trójkę, w następnej akcji pójdzie closeout, a Mookie podjarany tym, że wcześniej trafił rzuci przez ręce albo zrobi dwa kroki do przodu i odpali mid range jumper (a tych trafia z baseline 33%).

Pisalem w poprzednim poscie, zauwaz jakie byly srednie ligowe w tamtych czasach dla rzutow za 3 i w tym rzutow z rogu:

tak a propos:

ile procent stanowily trojki i w nawiasie ile bylo kornerow:

 

1998: 15.7% (19% of 3's were corner 3's)

2013: 24.2% (28% of 3's were corner 3's)

 

Nie ten sezon, ale poziom pewnie byl zblizony. Blaylocka 3 to ciut ponad 30 % rzutow, z czego 17%, tak jak piszesz to cornery.  Czyli rzucal wiecej trojek niz srednia ligowa, ale distribution zachowal ligowe. 

 

Chociaz jest troche w tym racji, co piszesz, ja zreszta podalem suche liczby, bez zadnej analizy. 

 

Ogolnie to nie jest tak zle, jak sobie wyobrazala wiekszosc, wiec krucjata na january'ego niepotrzebna, jego zamiary mozna wybronic.

 

@january

Chcialbym chyba jednak Embiida ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.