Skocz do zawartości

Transfery - komentarze, uwagi


gimmie

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Alonzo napisał:

ale ja go nie wybierałem w drafcie.

No to DeRozan (ok, campy go nie rozpieszczały, ostatecznie odszedł, ale jednak). Skończyć sezon bilansem 2-15, 1-10 to jest wyczyn nawet, jeśli już szans na playoffs nie było :)

a Brook jakby nie patrząc też owoc tanku, nie hard tanku, ale mimo wszystko. Top7 to wysoki numer, a te drafty wtedy mocno nasterydowane były. Tak więc, nawet jeśli jeszcze nie Ty go brałeś to zespół masz oparty na graczu pochodzącym z tanku. 

Czyli jednak jakieś tam związki z tankiem masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

No to DeRozan (ok, campy go nie rozpieszczały, ostatecznie odszedł, ale jednak). Skończyć sezon bilansem 2-15, 1-10 to jest wyczyn nawet, jeśli już szans na playoffs nie było :)

a Brook jakby nie patrząc też owoc tanku, nie hard tanku, ale mimo wszystko. Top7 to wysoki numer, a te drafty wtedy mocno nasterydowane były. Tak więc, nawet jeśli jeszcze nie Ty go brałeś to zespół masz oparty na graczu pochodzącym z tanku. 

Czyli jednak jakieś tam związki z tankiem masz :P

Podobnie z Dragic :) Też gracz z tanku julka :)

Mocno wyglądają Spurs po tym dealu, pytanie czy przy przyjęciu kontraktów Hughesa i Marjanovica starczy tutaj na Thomasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarcusCamby napisał:

Podobnie z Dragic :) Też gracz z tanku julka :)

Mocno wyglądają Spurs po tym dealu, pytanie czy przy przyjęciu kontraktów Hughesa i Marjanovica starczy tutaj na Thomasa?

Jak przedłuża IT to chyba jakieś 77bedzie w salary na 5 graczy więc na pewno Pablo musi jeszcze zamieszać😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

No to DeRozan (ok, campy go nie rozpieszczały, ostatecznie odszedł, ale jednak). Skończyć sezon bilansem 2-15, 1-10 to jest wyczyn nawet, jeśli już szans na playoffs nie było :)

a Brook jakby nie patrząc też owoc tanku, nie hard tanku, ale mimo wszystko. Top7 to wysoki numer, a te drafty wtedy mocno nasterydowane były. Tak więc, nawet jeśli jeszcze nie Ty go brałeś to zespół masz oparty na graczu pochodzącym z tanku. 

Czyli jednak jakieś tam związki z tankiem masz :P

W simce albo walczysz o playoffs, albo tankujesz - a jak nowemu dają team to przeważnie z tanku był - wyglądało to tak, że 2 GMów prowadziło 1 team.

Czyli miałem przejąć team - wszystko rozdać za darmo i z FA podpisywać, czy po prostu bazować na tym co dostałem? Zresztą jak dostałem team to dopiero wtedy mi Julek i reszta chłopaków tłumaczyli kto co tam jest wart. 

W drafcie wybierałem tylko raz - DeRozana (chyba z 7 nr) - miałem wtedy team na 30W, a z Waivers mimo że nie miałem praktycznie szans na playoffs wziąłem Arvydasa Sabonisa i walczyłem do końca - nie tankowałem. Wyprzedziłem kogo mogłem A spokojnie mogłem zanurkować po Hardena, czy Currego :) - zresztą ze 2-3 sezony teamu dyskutowałem o tym tu na forum z Qcinem.

7 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Podobnie z Dragic :) Też gracz z tanku julka :)

Seattle chyba nawet sam mi doradzałeś jak się pytałem o wolne miejsce w simce :P 

A Dragic był na FA po 5,5mn$ i jeszcze ktoś pisał, że sporo za niego dałem.. 🙃

7 godzin temu, julekstep napisał:

można powiedzieć że te pół sezonu przez które sterowałem Sonics balansuje lata podpisywania Ilyasovów i McGradych przez Alonzo

 

GENIUSZ NIE GM!

Wybory w drafcie Brooka i Dragicia to Twoja zasługa - nie da się ukryć + McGrady wtedy z FA. 

Budowa Dumnych SuperSonics oparta jest na stabilizacji i dążeniu do tego by co sezon być w playoffs. Gdybym nie miał tych graczy, których od Ciebie dostałem to budowałbym pod innych których po prostu miałbym w składzie lub podpisał na FA :P A tak Brook i Goran niczym swojego czasu Mitchell/KAT w innej gierce grajć będą u mnie całą karierę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

W simce albo walczysz o playoffs, albo tankujesz - a jak nowemu dają team to przeważnie z tanku był - wyglądało to tak, że 2 GMów prowadziło 1 team.

Czyli miałem przejąć team - wszystko rozdać za darmo i z FA podpisywać, czy po prostu bazować na tym co dostałem? Zresztą jak dostałem team to dopiero wtedy mi Julek i reszta chłopaków tłumaczyli kto co tam jest wart. 

W drafcie wybierałem tylko raz - DeRozana (chyba z 7 nr) - miałem wtedy team na 30W, a z Waivers mimo że nie miałem praktycznie szans na playoffs wziąłem Arvydasa Sabonisa i walczyłem do końca - nie tankowałem. Wyprzedziłem kogo mogłem A spokojnie mogłem zanurkować po Hardena, czy Currego :) - zresztą ze 2-3 sezony teamu dyskutowałem o tym tu na forum z Qcinem.

Seattle chyba nawet sam mi doradzałeś jak się pytałem o wolne miejsce w simce :P 

A Dragic był na FA po 5,5mn$ i jeszcze ktoś pisał, że sporo za niego dałem.. 🙃

Wybory w drafcie Brooka i Dragicia to Twoja zasługa - nie da się ukryć + McGrady wtedy z FA. 

Budowa Dumnych SuperSonics oparta jest na stabilizacji i dążeniu do tego by co sezon być w playoffs. Gdybym nie miał tych graczy, których od Ciebie dostałem to budowałbym pod innych których po prostu miałbym w składzie lub podpisał na FA :P A tak Brook i Goran niczym swojego czasu Mitchell/KAT w innej gierce grajć będą u mnie całą karierę. 

Tylko biednego Sapa potraktowałeś po macoszemu :) Też do pewnego momentu symbol organizacji wybrany w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

W simce albo walczysz o playoffs, albo tankujesz

Albo łudzisz się, że walczysz o playoffs, bo (czy dopóki) masz "matematyczne" szanse, ale jednak tankujesz.

No i ta koncepcja pasuje pod Ciebie i DeRozana, bo powtórzę - skończyć sezon bilansem 2:15, 1:10 to jest wyczyn. 

I żeby nie było, ja nie krytykuję, ale dziwi mnie, że na każdym kroku podkreślasz jak gardzisz tankiem, a tak naprawdę to czysty w tej kwestii nie jesteś. 

Bo pamiętaj, że tank to nie tylko kilkusezonowy hard tank. 

A taki po prostu jest cykl organizacji NBA, że są momenty, gdy raczej wskazane jest, by trochę przytankować, dbając o przyszłość swojej drużyny. 

I mówię to jako osoba, która też niechętnie by się podjęła tanku (ewidentnie mógłby spaść chociażby zapał do gry), bo wolę rywalizację na górzę, ale pewnie kiedyś może to nastąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pablo81 napisał:

Tylko biednego Sapa potraktowałeś po macoszemu :) Też do pewnego momentu symbol organizacji wybrany w drafcie.

Sap to zaczął latać od klubu do klubu jak go oddałem Qcinowi.. za Bynuma. Bo potrzebowałem centra do Brooka. Długo próbowałem połączyć Sapa i Brooka ale nie fitowało mi to niestety zbyt dobrze.. 

21 minut temu, Braveheart22 napisał:

Albo łudzisz się, że walczysz o playoffs, bo (czy dopóki) masz "matematyczne" szanse, ale jednak tankujesz.

No i ta koncepcja pasuje pod Ciebie i DeRozana, bo powtórzę - skończyć sezon bilansem 2:15, 1:10 to jest wyczyn. 

I żeby nie było, ja nie krytykuję, ale dziwi mnie, że na każdym kroku podkreślasz jak gardzisz tankiem, a tak naprawdę to czysty w tej kwestii nie jesteś. 

Bo pamiętaj, że tank to nie tylko kilkusezonowy hard tank. 

A taki po prostu jest cykl organizacji NBA, że są momenty, gdy raczej wskazane jest, by trochę przytankować, dbając o przyszłość swojej drużyny. 

I mówię to jako osoba, która też niechętnie by się podjęła tanku (ewidentnie mógłby spaść chociażby zapał do gry), bo wolę rywalizację na górzę, ale pewnie kiedyś może to nastąpić. 

No nie.. 

Tank to tank - celowe osłabianie się by osiągnąć jak największe szanse na wysoki wybór w drafcie.

A słaba drużyna po prostu gra tym co ma najlepszego.

Co do tego bilansu - nie wiem skąd to wziąłeś - może i taki miałem, ale 2 kolejne sezony gdy kończyłem jakoś z 36-38W miałem tragiczne drugie połowy sezonu a walczyłem wtedy na maxa.. Nawet w poprzednim sezonie jakoś w którymś momencie miałem jakoś 1-9. wtedy też tankowałem? 

ja nie tankowałem nigdy Brave ile byś nie zaklinał rzeczywistości. 🙃

ja przecież nie mam w simce własnych picków.. zatem gdzie logika tanku Dumnych SuperSonics? 🤨

I @Braveheart22 jeszcze jedno:

Łatwiej się coś buduje od nowa, a nie remontuje. Gdybym budował team od zera, to w pierwszej kolejności skoncentrowałbym się na backcourt, a tak przejąłem Brooka Lopeza, który jest bardzo dobry, ale jako ofensywna czwórka ze słabą zbiórką trudny do obudowania oraz Gorana Dragicia, który jak na razie jest tylko dobrym sg i lepiej radził sobie jednak na pg choć sukcesywnie Passing i Handling lecą u niego w dół. :) 

I jeszcze jedno - zamiast łapać u DeRozana punkty potencjału, to grałem najlepszym co miałem - więc nie bardzo rozumiem co mi zarzucasz.. 

Proszę bardzo - jego pierwszy sezon:

http://titus.webd.pl/html/players/player579.htm

W drugim ustawiłem go jako backup sg/sf i tu wywiązywał się z zadań sumienie. 

Rzuć też okiem na Dragicia z jego pierwszych sezonów ile grał. Sam sezon pierwszy - to miałem wybór pomiędzy nim a Ramonem Sessionsem, gdzie Ramon też liznął s5 a Goran ławki, ale niewiele to dawało. 

Zatem wypraszam sobie jakies zarzucanie mi tanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ale tanio (patrząc na to że Plumlee to się nadaje tylko do cuta w kolejna FA a pick będzie pewnie 27+ to w sumie za darmo) puszczony Ray :( 

Bardzo przyzwoita postawa GM Lakers. Ray na stare lata chciał jeszcze o coś pograć. A pick to pick, zawsze jest szansa, że na cmpach ktoś odpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pablo81 napisał:

Spurs - Pacers

Spurs in: Bogdanovic + Rubio

Spurs out: Thomas + Hughes

Pacers out: Bogdanovic + Rubio

Pacers in: Thomas + Hughes

@elwariato

 

@elwariato - wyjaśnij proszę co tutaj masz na myśli

z jednej strony delikatnie upgrejdujesz prospekta (jednak IT jest ciut lepszym prospektem, chociaż Bojan ma papiery na jakiegoś chorego scorera)

ale z drugiej dobierasz trzeciego, totalnie zbędnego SG'ka za Rubio na świetnym kontrakcie (czyli oddajesz jakiś 2-3 x lepszy asset za typa którego nie potrzebujesz a który przy pechowych campach może być konkretnym ciężarem w kolejnych sezonach)

 

serio trzeba wprowadzić chyba jakiś mechanizm veta, bo to kolejny mocno podejrzany trade na linii Pacers-Spurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, julekstep napisał:

@elwariato - wyjaśnij proszę co tutaj masz na myśli

z jednej strony delikatnie upgrejdujesz prospekta (jednak IT jest ciut lepszym prospektem, chociaż Bojan ma papiery na jakiegoś chorego scorera)

ale z drugiej dobierasz trzeciego, totalnie zbędnego SG'ka za Rubio na świetnym kontrakcie (czyli oddajesz jakiś 2-3 x lepszy asset za typa którego nie potrzebujesz a który przy pechowych campach może być konkretnym ciężarem w kolejnych sezonach)

 

serio trzeba wprowadzić chyba jakiś mechanizm veta, bo to kolejny mocno podejrzany trade na linii Pacers-Spurs

 

W dniu 27.08.2022 o 23:21, elwariato napisał:

Pacers - Wizards

Indi in: Garnett, Bogdanovic, Wright 

Wizz in: Hawes, Fernandez, Noah 

@Principe

 

 

W dniu 29.08.2022 o 15:30, elwariato napisał:

Pacers - Cavaliers

Indi in: rubio, watson, haywood, first 39 Cavs

Cle in: kg, green, first pistons 39 top 5 protekcja 

@eMeS

 

Przecież ja więcej dałem za tę paczkę, niż @elwariato za nią zapłacił! WTF????

Zresztą to była propozycja El.

@ignazz masz wogole plik excela z tego sezonu? Czy tak sobie piszesz tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.