Skocz do zawartości

Złotousty Wojtek Michałowicz... NBA na platformie NC+


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

połowa forum nie potrafi sie tu wypowiedzieć bez angielskich, czesto bez sensu, zwrotów. Anyway wiekszość za to hejtuje michałowicza 

 

 

 

 

 

No piszesz tak gdyż nie znasz tematu. Nie jest czymś złym wstawiać te angielskie zwroty czy też pod uzytek je wykorzystywać przekładając na polski. Złym jest siłowanie się na udziwnienia które tworzą jakieś potwory językowe które beznadziejnie się słucha. 

 

Czyli czymś innym jest ich wprowadzanie dla lepszego efektu czy też nieuninięcia przetłumaczenia bez straty dynamizmu /na przykład/. A czymś innym jest wstawianie dziwactw i utrudnianie zrozumienia tego co się mówi. 

 

Temat był juz poruszany noobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli czymś innym jest ich wprowadzanie dla lepszego efektu czy też nieuninięcia przetłumaczenia bez straty dynamizmu /na przykład/. A czymś innym jest wstawianie dziwactw i utrudnianie zrozumienia tego co się mówi. 

 

Temat był juz poruszany noobie 

 

no przecież wojtuś tak mówi dla lepszego efektu, Tobie sie to nie podoba i masz prawo. Michałowiczowi sie podoba

 

do reszty sie nie odniose, bo po co upadać do takiego poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku WM używa tych zwrotów zazwyczaj błędnie gdzie sławne już "between" jest wymawiane przy okazji czterech różnych zagrań. Zresztą na fanpagu:

 

https://www.facebook.com/Wojciech-Micha%C5%82owicz-Co-Z%C5%82otou%C5%9Bci-148584675348651/?fref=ts

 

jest to mu wytykane za każdym razem co już w sumie się trochę przejadło, ale czasami aż ręce opadają co tam autor wrzuca. Podczas oglądania nie wyłapuje się wszystkich tych kwiatków i ja osobiście bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na LP i nie muszę już być świadkiem tego wszystkiego. Jendras miał rację, wydanie tych siedmiu stów na LP z perspektywy fana to żaden wydatek, oczywiście nie każdego na to stać, ale do transmisji w C+ tego po prostu nie da się porównać.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież wojtuś tak mówi dla lepszego efektu, Tobie sie to nie podoba i masz prawo. Michałowiczowi sie podoba

 

do reszty sie nie odniose, bo po co upadać do takiego poziomu?

 

1. Nie wiem czy zatrudniającym komentatora zalezy bardziej na zadowoleniu komentatora czy odbiorców?

2. Jakiego poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem czy zatrudniającym komentatora zalezy bardziej na zadowoleniu komentatora czy odbiorców?

2. Jakiego poziomu?

 

Widać w kierownictwie canalu plus Michałowicz tez sie podoba, bo by go zwolnili. Nie żebym był jakiś jego fanem. Po prostu mi to nie przeszkadza, gada to gada. Nie musze z tego powodu co każdy mecz pisać posty po forach. Angielskich nazw uzywa za duzo, ale widać prawie każdy fan NBA tak ma. To ze sie myli to normalne. Spróbuj nawijać przez 2h i sie nie pomylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (bo dokładnych danych nie posiadam) NBA to nie jest bardzo popularny sport w naszym kraju. Ludzi oglądających więcej niż 2 mecze w tygodniu i posiadających większą wiedzę na ten temat jest pewnie max kilka tysięcy. Nie są oni targetem nC+. Żaden fan konkretnego zespołu NBA nie kupi abonamentu kosztującego koło 80 zł na miesiąc dla NBA, gdzie będzie w stanie obejrzeć 10 meczów w sezonie swojego zespołu bo taniej ma LP. Co za tym idzie przeciętny oglądacz meczów NBA w nC+ to typowy Janusz, który oglądając mecz pyta, który to Jordan, a WM dla niego ma wiedzę olbrzymią wiedzę, a jak dorzuci jakieś niezrozumiałe dla Janusza angielskie słowo to w domu słychać "uaaa" jak to Pan Wojtek się zna. 

Po co w takim razie zatrudniać inną ekipę komentatorów? Dla tych kilku(nastu, dziesięciu) potrafiących wychwycić pierdoły wypowiadane przez komentatorów? Nikt w nC+ na to nie pójdzie, bo nie jesteśmy ich targetem. NBA ponoć od tego sezonu miało nie być, ale że nC+ stracił prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej na rzecz Eleven to na stratę kolejnej pozycji po prostu nie mogli sobie pozwolić.

 

Co do używania angielskich zwrotów w postach. Większość z nas zmuszona jest oglądać mecze z angielskim komentarzem. Siłą rzeczy słówka wchodzą do głowy. Powiem więcej, pewne zwroty są trudno przetłumaczalne, a nawet jeśli ktoś się na to pokusi ma duże szanse by nie zostać zrozumiałym. Reasumując mnie to nie absolutnie nie gorszy. Jeśli komuś nie odpowiada styl pisania jakiegoś usera może włączyć ignorowanie i po kłopocie. Angielski nie gryzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w kierownictwie canalu plus Michałowicz tez sie podoba, bo by go zwolnili. Nie żebym był jakiś jego fanem. Po prostu mi to nie przeszkadza, gada to gada. Nie musze z tego powodu co każdy mecz pisać posty po forach. Angielskich nazw uzywa za duzo, ale widać prawie każdy fan NBA tak ma. To ze sie myli to normalne. Spróbuj nawijać przez 2h i sie nie pomylić. 

 

Nie musisz pisać posty co mecz to się chwali, a poza tym Ty chyba naprawdę nie wiesz o czym ja piszę. Kolejny raz piszesz jakieś uogólnienia. Tu tez nie chodzi o pomylenie się podczas 2h transmisji tylko o tendecję i powtarzalność w pomyłkach czy showmaństwie.

Nie będę tego rozbijał na elementy komentatorskie bo już to w tym temacie było

Moim zdaniem (bo dokładnych danych nie posiadam) NBA to nie jest bardzo popularny sport w naszym kraju. Ludzi oglądających więcej niż 2 mecze w tygodniu i posiadających większą wiedzę na ten temat jest pewnie max kilka tysięcy. Nie są oni targetem nC+. Żaden fan konkretnego zespołu NBA nie kupi abonamentu kosztującego koło 80 zł na miesiąc dla NBA, gdzie będzie w stanie obejrzeć 10 meczów w sezonie swojego zespołu bo taniej ma LP. Co za tym idzie przeciętny oglądacz meczów NBA w nC+ to typowy Janusz, który oglądając mecz pyta, który to Jordan, a WM dla niego ma wiedzę olbrzymią wiedzę, a jak dorzuci jakieś niezrozumiałe dla Janusza angielskie słowo to w domu słychać "uaaa" jak to Pan Wojtek się zna. 

Po co w takim razie zatrudniać inną ekipę komentatorów? Dla tych kilku(nastu, dziesięciu) potrafiących wychwycić pierdoły wypowiadane przez komentatorów? Nikt w nC+ na to nie pójdzie, bo nie jesteśmy ich targetem. NBA ponoć od tego sezonu miało nie być, ale że nC+ stracił prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej na rzecz Eleven to na stratę kolejnej pozycji po prostu nie mogli sobie pozwolić.

 

Co do używania angielskich zwrotów w postach. Większość z nas zmuszona jest oglądać mecze z angielskim komentarzem. Siłą rzeczy słówka wchodzą do głowy. Powiem więcej, pewne zwroty są trudno przetłumaczalne, a nawet jeśli ktoś się na to pokusi ma duże szanse by nie zostać zrozumiałym. Reasumując mnie to nie absolutnie nie gorszy. Jeśli komuś nie odpowiada styl pisania jakiegoś usera może włączyć ignorowanie i po kłopocie. Angielski nie gryzie. 

 

Koszykówka szczególnie w swoejj terminologiii jest narażona na to aby nie tłumaczyć słów czy wyrazów bo się rozpaćka np. dynamikę dyscypliny. Sam Wojtek - nie jest tak, że jest złym komentatorem. Dobrze że jest , ale powinno być jeszcze ze dwóch  kolesi znających sie na komentowaniu czy sprzedawaniu emocji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przem

Z grubsza się zgadzam. Tyle że w przypadku WM w grę wchodzi jego charakter, jest tam jednoosobowym szefem i gwiazdą. Jeśli ktoś się zbytnio wybija albo nie przytakuje szefowi znika z anteny. Nie ma za bardzo warunków, żeby w nC+ wyrósł ktoś nowy. Dodatkowo jest kilku komentatorów typu Durda czy ten od żużla (wypadło mi nazwisko z głowy), ktorych nC+ i tak ma na etacie, którzy jakoś mecz skomentują ale nie zagrożą pozycji gwiazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od żużla do Łopaciński, bleh..

 

Sytuacja z oglądalnością NBA w Polsce jest dokładnie taka, jak napisał Taśma.

Samych oglądających mecze jest niewiele, wyróżniając z tego bardziej kumatych odbiorców wychodzi nam ~5%.

Jest to za mało dla szefostwa nc+ by zmieniać jakby nie patrzeć pewną osobę(WM). W dodatku mam również wrażenie, że ta osoba w dużej mierze ma wolną rękę w ustalaniu czegokolwiek jeśli chodzi o dział pt NBA w nc+.

 

Dlatego nie jest tak, że nc+ jest głuche na różne negatywne głosy w sprawie komentarzu. Pamiętam, że przed laty(jeszcze w Canal+) był jeden z komentatorów, który również bardzo się kibicom nie podobał(pracował na podobnej zasadzie jak np. Radke). Nie pamiętam jego nazwiska ale MÓGŁO ono pochodzić od słowa 'brzoza'. Po wielu protestach abonentów w końcu z niego zrezygnowano. NC+ po prostu idzie utartą i w miarę pewną drogą przez wiele lat.

 

Na obronę Wojtka mogę powiedzieć, że ma naprawdę świetną barwę głosu do komentowania meczów. Bardzo dobrze się go słucha. Szkoda bardzo, że zdarzają mu się podobne kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obronę Wojtka mogę powiedzieć, że ma naprawdę świetną barwę głosu do komentowania meczów. Bardzo dobrze się go słucha. Szkoda bardzo, że zdarzają mu się podobne kwiatki.

To prawda. 

 

Mało jest osób zaczynających swoją przygodę z ligą kilka/kilkanaście lat temu, dla których Michałowicz nie był pierwszym topowym komentatorem NBA w życiu. Ogólnie traktuję go ze sporym sentymentem. Jego sposób komentowania i głos pociągnie każdego dzieciaka. Tylko z wiekiem i poszerzaniem wiedzy to przechodzi, zaczynamy widzieć jego braki. Ale jak pierwszy raz oglądałem NBA z jego komentarzem, jako mały gnojek, to byłem zauroczony tym stylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. 

 

Mało jest osób zaczynających swoją przygodę z ligą kilka/kilkanaście lat temu, dla których Michałowicz nie był pierwszym topowym komentatorem NBA w życiu. Ogólnie traktuję go ze sporym sentymentem. Jego sposób komentowania i głos pociągnie każdego dzieciaka. Tylko z wiekiem i poszerzaniem wiedzy to przechodzi, zaczynamy widzieć jego braki. Ale jak pierwszy raz oglądałem NBA z jego komentarzem, jako mały gnojek, to byłem zauroczony tym stylem.

 

Na początku to powtarzał ciągle te same rzeczy. Np. przy meczach spurs zawsze słyszałem że Tim Duncan zaczynał od pływania. 100% meczy non toper. I tak miał z innymi rzeczami. Od początku nie za bardzo mi odpowiadał.

Ale w tym sezonie na razie okay jak na niego :)

 

 

 

A btw. to nie wiem jaka jest oglądalność NBA ale myślę , że aż tak kiesko ni jest skoro NC+ pokazuje dodatkowe mecze jak np. wizz teraz we wtorek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA w polskiej TV oglądam od raz na kilka lat, ale gdy słyszę głos Pana Wojtka, to robi mi się tak jakoś sympatycznie. Sentyment.

 

Na jego obronę dodam, że czasami podejmuje się też spolszczania angielskich terminów. Ciągle używa sformułowania potrójna zdobycz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA w polskiej TV oglądam od raz na kilka lat, ale gdy słyszę głos Pana Wojtka, to robi mi się tak jakoś sympatycznie. Sentyment.

 

Na jego obronę dodam, że czasami podejmuje się też spolszczania angielskich terminów. Ciągle używa sformułowania potrójna zdobycz?:)

Oczywiście. Przecież to jego znak rozpoznawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.