Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ą


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co taka cisza? Wracam z urlopu, czytam mnóstwo newsów z NBA a u nas zero dyskusji i AZ 1 trade i 1 FA??? Czyżby wszyscy mieli idealne teamy? A moze po ocenie wilqa chyba każdy z 9 uwierzył ze wygra, a 5 pozostalych pogodzilo się ze spadkiem?

 

Co myśliciel o Gortacie? Czy Suns ida po nr 1 pick? No i jakie typy macie na sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę rozpytywałem, ale w tak w sumie nieśmiało i nic z tego nie wynikło póki co.

 

Ktoś z trójki Wilson Chandler, Evan Turner, Joe Johnson jest do wymiany za PF albo C.

 

Gortat fajna wymiana, moim zdaniem dobra dla wszystkich zainteresowanych stron a nawet dla fanów Marcina, którym łatwiej będzie oglądać mecze na żywo bo będą wcześniej. Przy pomyślnych wiatrach będziemy mieli nieco więcej magii w PO niż w ubiegłych sezonach ;)

 

Suns idą po pierwszy pick, ale czy im się powiedzie ta samobójcza misja to już inna kwestia. Tak czy inaczej na pewno będą mieli w czym wybierać w drafcie nawet jeżeli jedynki nie wylosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co taka cisza? Wracam z urlopu, czytam mnóstwo newsów z NBA a u nas zero dyskusji i AZ 1 trade i 1 FA??? Czyżby wszyscy mieli idealne teamy? A moze po ocenie wilqa chyba każdy z 9 uwierzył ze wygra, a 5 pozostalych pogodzilo się ze spadkiem?

 

 

spokojnie, jeżeli draftując mieliśmy jakieś założenia i projekcje, to żeby je sprawdzić musimy poczekać do jakiś gier w nba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po powrocie z wypoczynku, czas na małe podsumowanie draftu:

 

Azazel's Sins
Budget     $200
1.     (19)     Ricky Rubio (Min - PG)     $35
2.     (29)     Brandon Jennings (Det - PG)     $18
3.     (36)     Al Jefferson (Cha - PF,C)     $42
4.     (46)     Nicolas Batum (Por - SG,SF)     $35
5.     (47)     Nikola Vucevic (Orl - PF,C)     $31
6.     (67)     David West (Ind - PF)     $14
7.     (86)     Greg Monroe (Det - C)     $13
8.     (128)     Kelly Olynyk (Bos - C)     $5
9.     (139)     Nate Robinson (Den - PG,SG)     $1
10.     (152)     Steve Novak (Tor - SF,PF)     $1
11.     (175)     Bismack Biyombo (Cha - C)     $1
12.     (184)     Nick Young (LAL - SG,SF)     $1
13.     (191)     Elton Brand (Atl - PF,C)     $1
Unused     $2

 

Założenia:

- nie biję się o top 5, bo nie zamierzam wydac więcej niż 50 na 1 zawodnika (Love był wyjątkiem)

- biorę w pierwszej kolejności moje typy na pozycje

- kupuję tylko do swoich cen

- korzystam z okazji

 

Po pierwsze jestem całkiem zadowolony, bo kilku zawodników wprost z mojej listy upolowałem w przyzwoitych cenach (Rubio, Vucevic, Batum czy Big Al). Niestety najbardziej poległem na PG/SG gdzie wszystkie moje typy szły drogo (Lawson, Conley, Walker) lub bardzo drogo (Irving, Wall, Rose), a Rubio kupiłem za swojego max ;) Stąd musiałem szukać okazyjnego drugiego PG najlepiej z punktami, padło na Jenningsa - obym nie narzekał, ale zdecydowanie go nie planowałem. Ten ruch (klapa na FG, słabo w TO) zmienił moje podejście do FG...

 

Ale po kolei - skoro PG szli za drogo, skupiłem sie na top C z niezłym FT i BLK, Gasol za drogi, ale celowałem w jednego z Al lub Daviesa, niestey żałuję że odpuściłem wcześnie wyciągniętego Drummonda. Awaryjny Hibbert był juz poza moim zasięgiem , jak wziąłem Vucevica (Batum tez ograniczył znacznie budżet, ale da brakujące bloki)... Reasumując miał być Hibbert z Drummondem, jest West z Monroe, ryzyko większe ale nie ma tragedii bo FT nie wtopione.

 

Ze swingmanów niestety po wzięciu Batuma, mocno ogrniczony budżet miałem, przez co żaden z listy już do mnie nie trafił... Jedynie Ilyasovy mi żal, bo też odpuściłem niepotrzebnie, licząc że taniej innych kupię... ;))))

 

JEdnym zdaniem:

- zbiórki (Al, Vucevic, West, Monroe), asysty (Rubio, liczę że Jennings wróci po 4-6 meczach) i przechwyty (Rubio, Batum, Jennings) są top

- w blokach i punktach nie jest źle, liczę na więcej w sezonie (zbyt dużą kumulacja BLK jest obecnie w kilku ekipach, przez co inne dalikatnymi modyfikacjami mogą skoczyć o 3-5 miejsc, a 3 topowe max o 1-2)

- do delikatnej poprawy FT i 3p (wymiana C na SG/SF???)

- tragedia w FG i TO, chyba na straty spisane - chyba że stanie się cud i Rubio z Jenningsem pójdą do okulisty ;)))

 

U wilqa jestem średniak, ale u mnie jestem w top 5 i po małych korektach (FA) lub zaskakującyh występach w/w dwójki oraz Younga z Olynykiem jest szansa na czołową 3. Co będzie czas pokaże - oby wilq się mylił ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEdnym zdaniem:

- zbiórki, asysty i przechwyty są top

- w blokach i punktach nie jest źle

- do delikatnej poprawy FT i 3p

- tragedia w FG i TO, chyba na straty spisane[...]

U wilqa jestem średniak, ale u mnie jestem w top 5

Co ciekawe to wychodzi na to, ze niewiele sie roznimy odnosnie jakosci kategorii...

Ale co kluczowe dla mnie w takiej, a nie innej ocenie Twojej druzyny, to cos co zupelnie pominales, a mianowicie glebie skladu. Masz w tej chwili tylko 7 pewniakow do wystawiania i o ile nie mam watpliwosci, ze predzej czy pozniej znajdziesz jakies solidne wypelnienia o tyle przez jakis czas to moga byc bolesne i nieudane eksperymenty [bo u kazdego FAsy tak wlasnie wygladaja, a moze sie okazac, ze musisz grac az trzema takimi na raz].

 

i po małych korektach (FA) [...] jest szansa na czołową 3

Tyle, ze tych korekt dokonaja takze przeciwnicy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to wychodzi na to, ze niewiele sie roznimy odnosnie jakosci kategorii...

 

Oj chyba się jednak róznimy w samej skali, skoro u Ciebie nie znalazłem się wśród 9 "pretenders" czyli jestem "10" a u mnie 4-5..

 

Ale co kluczowe dla mnie w takiej, a nie innej ocenie Twojej druzyny, to cos co zupelnie pominales, a mianowicie glebie skladu. Masz w tej chwili tylko 7 pewniakow do wystawiania i o ile nie mam watpliwosci, ze predzej czy pozniej znajdziesz jakies solidne wypelnienia o tyle przez jakis czas to moga byc bolesne i nieudane eksperymenty [bo u kazdego FAsy tak wlasnie wygladaja, a moze sie okazac, ze musisz grac az trzema takimi na raz]. Tyle, ze tych korekt dokonaja takze przeciwnicy ;-)

 

Moje dość niewielkie doświadczenie w ROTO mówi mi, że lepszych 7 pewniaków i 3 niespodzianki, niż 10 średniaków, bo wtedy trudniej o ciekawych graczy na FA . Przykład: wyrzucenie Bynuma, Ridnoura czy Branda nie będzie stanowiło dla mnie problemu jak pojawią się 3 ciekawe opcje na FA, ale np. nad takimi graczami jak Beverly, I.Thomas czy Asik, Harkles czy Kanter nawet jak dłużej gorzej grają trudniej się pożegnać... Liczę, że będę szybszy od przeciwników ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba się jednak róznimy w samej skali, skoro u Ciebie nie znalazłem się wśród 9 "pretenders" czyli jestem "10" a u mnie 4-5..

To moze wynikac z roznic odnosnie oceny innych druzyn!

Wg mnie jest wiecej lepszych od Twojej niz wg Ciebie ;-)  Ale oczywiscie moge sie mylic.

 

Moje dość niewielkie doświadczenie w ROTO mówi mi, że lepszych 7 pewniaków i 3 niespodzianki, niż 10 średniaków, bo wtedy trudniej o ciekawych graczy na FA

Ale takie podejscie zaklada, ze latwo i szybko znajdziesz takich ciekawych graczy... pomimo iz 14 GMowi robi dokladnie to samo. Nie zrozum mnie zle, nie twierdze, ze to zla strategia, ale jest w niej duzy element niewiadomej, ktory moze sie skonczyc zarowno pozytywnie jak i negatywnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie niekompletny, ale pierwszy tydzień za nami, więc poniżej tabela na średnich:

 

rank	team	       G	FG%	FT%	3PTM	PTS	REB	AST	STL	BLK	TOV	TOTAL
1	RKS MOTOR 	27	3	9	15	13	13	10	15	12	12	102
1	eM's Cubes 	24	12	13	1	7	15	15	11	15	13	102
3	Chicken Team 	28	13	7	8	10	11	14	12	8	11	94
4	Disposable  	27	15	15	11	12	3	6	14	7	3	86
4	wprpl Superb 	24	10	11	14	15	2	9	10	5	10	86
6	Michu's Team 	32	14	14	13	14	10	3	4	5	7	84
7	Azazel's Sins 	26	7	10	6	4	12	12	9	14	4	78
8	BlockBuster 	23	9	8	9	11	7	11	13	2	6	76
9	Fighting Irish 	26	11	5	7	9	6	13	1	11	8	71
10	Cerveza Team 	31	4,5	6	11	3	8	8	5	10	15	70,5
11	lorak 	        25	8	3	5	5	14	5	7,5	13	1	61,5
12	Dzikie Koty 	28	6	2	11	1	9	1	2	5	14	51
13	DuszoLotnia 	23	2	4	4	8	4	7	7,5	9	5	50,5
14	Holyfield's  	29	4,5	12	3	6	1	4	3	3	9	45,5
15	Don Kris Team 	26	1	1	2	2	5	2	6	1	2	22


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.