Skocz do zawartości

Mock Drafty 2013/14


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Your Team 1. Kyrie Irving (Cle - PG) $62

2. Nikola Vucevic (Orl - PF,C) $29

3. Jeff Green (Bos - SF,PF) $16

4. Paul George (Ind - SG,SF) $54

5. Marcin Gortat (Pho - C) $11

6. Tyson Chandler (NY - C) $10

7. Zach Randolph (Mem - PF,C) $11

8. Gerald Henderson (Cha - SG,SF) $2

9. Arron Afflalo (Orl - SG,SF) $1

10. Cody Zeller (Cha - PF,C) $1

11. Mario Chalmers (Mia - PG) $1

12. Carlos Delfino (Mil - SG,SF) $1

13. Trevor Ariza (Was - SG,SF) $1

 

dziwny draft bo mimo że 14 osób to "ludzcy ludzie" to niestety opuścili draft stawiając na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Your Team 1. Kyrie Irving (Cle - PG) $62

2. Nikola Vucevic (Orl - PF,C) $29

3. Jeff Green (Bos - SF,PF) $16

4. Paul George (Ind - SG,SF) $54

5. Marcin Gortat (Pho - C) $11

6. Tyson Chandler (NY - C) $10

....

dziwny draft bo mimo że 14 osób to "ludzcy ludzie" to niestety opuścili draft stawiając na auto

Ciekawy skład. Aczkolwiek na pierwszy rzut oka dość mocno ryzykowny na PG. Kyrie jednak ma tendencję to opuszczania sporej części sezonu, a Mario miewa wzloty i upadki.

Na pozycjach pod koszem widać uzbrojenie po zęby, ale o dziwo bez szczególnie mocnego przełożenia na wyniki w blokach i FG% za to z overkillem w zbiórkach.

No i nieszczególnie mocna pozycja wyjściowa w asystach. Ogólnie IMO skład na walkę w peletonie, ale o coś więcej byłoby ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Your Team 1. Kyrie Irving (Cle - PG) $62

2. Nikola Vucevic (Orl - PF,C) $29

3. Jeff Green (Bos - SF,PF) $16

4. Paul George (Ind - SG,SF) $54

5. Marcin Gortat (Pho - C) $11

6. Tyson Chandler (NY - C) $10

7. Zach Randolph (Mem - PF,C) $11

8. Gerald Henderson (Cha - SG,SF) $2

9. Arron Afflalo (Orl - SG,SF) $1

10. Cody Zeller (Cha - PF,C) $1

11. Mario Chalmers (Mia - PG) $1

12. Carlos Delfino (Mil - SG,SF) $1

13. Trevor Ariza (Was - SG,SF) $1

 

dziwny draft bo mimo że 14 osób to "ludzcy ludzie" to niestety opuścili draft stawiając na auto

To tem sam draft gdzie kupiłem sobie Cp3, Lowe i Dywana? za bezcen?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybitnie nie poszło mi na początku bo przepłaciłem i widzę, ze lepiej jest na początku wyjść do kuchni i zrobić sobie kanapki bo sparowanie w pierwszych ruchach dwóch dużych kontraktów zamiast wyczekiwać to nie służy niczemu dobremu.....

 

potem można przecież bezkarnie przebijać bardzo dobrych choć statystycznie średnich graczy i za polowe cenę Kyrie mieć Conleya lub Parkera. Nie wiem jak przekłada się w lidze posiadanie dwóch graczy +50$ na wyniki w lidze bo z tych podanych z zeszłego sezonu ekipy mając drogich: Duranta Kyrie CP3 czy LBJ wysoko nie były.....to norma?

 

- - - Updated - - -

 

To tem sam draft gdzie kupiłem sobie Cp3, Lowe i Dywana? za bezcen?:)

CP 63 Wade 36 Love 56 to bezcen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybitnie nie poszło mi na początku bo przepłaciłem i widzę, ze lepiej jest na początku wyjść do kuchni i zrobić sobie kanapki bo sparowanie w pierwszych ruchach dwóch dużych kontraktów zamiast wyczekiwać to nie służy niczemu dobremu.....

 

potem można przecież bezkarnie przebijać bardzo dobrych choć statystycznie średnich graczy i za polowe cenę Kyrie mieć Conleya lub Parkera. Nie wiem jak przekłada się w lidze posiadanie dwóch graczy +50$ na wyniki w lidze bo z tych podanych z zeszłego sezonu ekipy mając drogich: Duranta Kyrie CP3 czy LBJ wysoko nie były.....to norma?

Nie ma prostego przełożenia :-) możesz przepłacić przeciętniaków na początku, a potem wyjąć kilka pereł po dolarze i też będziesz wysoko. Jedno jest pewne. Nie warto też przeginać z oszczędzaniem, bo najgorsze uczucie po drafcie to zostać z dużą kasą. A naprawdę wartościowi gracze, na których można budować zespół, lubią szybko schodzić ze stołu.

 

CP 63 Wade 36 Love 56 to bezcen?

Fajne ceny. Oczywiście przy założeniu, że Wade faktycznie potrenował i wyzdrowiał latem, a Love wróci pod swój pułap. Bo nie da się ukryć, że każdy z tej trójki to jakies ryzyko. Ale czy większe niż Irving?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybitnie nie poszło mi na początku bo przepłaciłem i widzę, ze lepiej jest na początku wyjść do kuchni i zrobić sobie kanapki bo sparowanie w pierwszych ruchach dwóch dużych kontraktów zamiast wyczekiwać to nie służy niczemu dobremu.....

Ale to raczej domena mocków, że gwiazdy latają czasami kosmicznie wysoko. A tym bardziej jeśli dwóch łosi napali się na tego samego bolka.

 

potem można przecież bezkarnie przebijać bardzo dobrych choć statystycznie średnich graczy i za polowe cenę Kyrie mieć Conleya lub Parkera. Nie wiem jak przekłada się w lidze posiadanie dwóch graczy +50$ na wyniki w lidze bo z tych podanych z zeszłego sezonu ekipy mając drogich: Duranta Kyrie CP3 czy LBJ wysoko nie były.....to norma?

Raczej nie.

 

CP 63 Wade 36 Love 56 to bezcen?

Na pewno tak tego bym nie nazwał. CP3 i Love w okolicach wartości, a Wade bedzie zawodnikiem polaryzującym opinie zaraz po draftach. Bart w niego wierzy, ale na pewno beda tacy ktorzy kupują historię o rozpadającym się kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dopiero teraz przypomniałem sobie u Kyrie 59 i 51.....meczy

nie wiem czemu ale mam w stosunku do niego ogromne oczekiwania i to na poziomie tych najlepszych.....

 

tak weszło mi to do głowy ze bez opamiętania podbiłem do ceny CP3 co mądre nie jest....

nadal nie wyczuwam do końca tego strategicznego aspektu wyboru graczy bo jak testuję draft to jak w życiu czasem słońce czasem deszcz i nie wiem czy szybkie wywalenie pieniędzy na treningu skutkujące biernością w rundach środkowych nie jest tak tylko złudno nudne bo przy prawdziwym drafcie emocje będą dużo większe.....

 

ciekawe czy różnica jeszcze dodatkowo 1 osoby (trenuję w 12 lub jak ostatnio w 14) zrobi dużą różnicę w cenach bo w sumie przesuwa hierarchię graczy aż o 13 miejsc windując ceny pewnie o co najmniej 7%.

 

pytań jest cała masa ale to chyba dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ceny. Oczywiście przy założeniu, że Wade faktycznie potrenował i wyzdrowiał latem, a Love wróci pod swój pułap. Bo nie da się ukryć, że każdy z tej trójki to jakies ryzyko. Ale czy większe niż Irving?

Ja bym powiedział, że ceny normalne, bo te, po których idą zwykle są po prostu odjechane. Oczywiście Wade, jeśli będzie zdrowy, to darmo, ale niby czemu miałby nagle być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że ceny normalne, bo te, po których idą zwykle są po prostu odjechane. Oczywiście Wade, jeśli będzie zdrowy, to darmo, ale niby czemu miałby nagle być?

Na tym właśnie polega cały problem. By kupić graczy, na których da się budować statystyki, w normalnych cenach.

 

A zdrowie? Coż... My dwaj w zeszłym roku w kipie przekonaliśmy się, jako smakuje...:-) Zwłaszcza Ty, i to m.in. na żelaznym Rondlu.

Ale oczywiście kilka budulców relatywnie zdrowych można wyjąć. Zazwyczaj albo droższych, albo potencjalnie mniej produktywnych, ale taki to już urok. Cała zabawa w tym, by sobie optymalną taktykę wybrać i ryzyko dobrze skalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym samym drafcie zebralem cos takiego

1. Al Horford (Atl - PF,C) $41

2. Mike Conley (Mem - PG) $26

3. Amir Johnson (Tor - PF,C) $11

4. DeMarcus Cousins (Sac - PF,C) $25

5. Jeff Teague (Atl - PG) $14

6. Derrick Favors (Uta - PF,C) $25

7. O.J. Mayo (Mil - SG) $9

8. Jimmy Butler (Chi - SG,SF) $8

9. Trey Burke (Uta - PG) $7

10. Joe Johnson (Bkn - SG,SF) $7

11. Wilson Chandler (Den - SG,SF) $7

12. Dion Waiters (Cle - SG) $5

13. Nene Hilario (Was - PF,C) $7

ogolnie mam podobne zdanie co do przeplacania na poczatku draftu, wydaje mi sie ze lepiej wziac solidnych zawodnikow za polowe mniejsza cene niz gwiazdy o ktore zawsze jest walka, a nie wydaje mi sie zeby robily one taka rozniece, juz nie mowie o lebronie durancie czy currym z ost sezonu, ale taki irving czy westbrook za 60+ to wg mnie sporo za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mam podobne zdanie co do przeplacania na poczatku draftu, wydaje mi sie ze lepiej wziac solidnych zawodnikow za polowe mniejsza cene niz gwiazdy o ktore zawsze jest walka, a nie wydaje mi sie zeby robily one taka rozniece, juz nie mowie o lebronie durancie czy currym z ost sezonu, ale taki irving czy westbrook za 60+ to wg mnie sporo za duzo

No bo po co brac jednego zawodnika za ~70$, który zrobi nam dajmy na to 17 PPG /9.5 AST/ 2.5 ST i 1.0 3PT, jak można mieć w tej samej cenie trzech, którzy dadza nam średnio 52 PPG / 21 AST/ 5 ST/ 4.0 3PT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym samym drafcie zebralem cos takiego

1. Al Horford (Atl - PF,C) $41

2. Mike Conley (Mem - PG) $26

3. Amir Johnson (Tor - PF,C) $11

4. DeMarcus Cousins (Sac - PF,C) $25

5. Jeff Teague (Atl - PG) $14

6. Derrick Favors (Uta - PF,C) $25

7. O.J. Mayo (Mil - SG) $9

8....

 

 

Bardzo przyzwoita paczka. Tez w 14-osobowym drafcie? Bez dziur na pozycjach. Mysle, ze to jest skład który miałby szanse na podium. Rozkład statystyczny bardzo solidny - overkill w stls, ale to akurat łatwo jest sprzedać. Potencjalnie dziurawy FT% - zwlaszcza jesli Horford miałby dalej cieniować do spółki z Favorsem i Cousinsem.

 

- - - Updated - - -

 

No bo po co brac jednego zawodnika za ~70$, który zrobi nam dajmy na to 17 PPG /9.5 AST/ 2.5 ST i 1.0 3PT, jak można mieć w tej samej cenie trzech, którzy dadza nam średnio 52 PPG / 21 AST/ 5 ST/ 4.0 3PT ;)

Mowisz, ze mozesz znalezc trzech ktorzy dadza ŚREDNIO 52 ppg.... ?

To musze uwazniej zaczac przeczesywac listy prospektow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoita paczka. Tez w 14-osobowym drafcie? Bez dziur na pozycjach. Mysle, ze to jest skład który miałby szanse na podium. Rozkład statystyczny bardzo solidny - overkill w stls, ale to akurat łatwo jest sprzedać. Potencjalnie dziurawy FT% - zwlaszcza jesli Horford miałby dalej cieniować do spółki z Favorsem i Cousinsem.

 

piszesz z pamięci o stl i % i znając ogólne umiejętności graczy tak powierzchownie opisujesz.

czy może jest jakiś zespołowy arkusz kalkulacyjny w który jak wrzucisz szybko te nazwiska to wyskakuje Tobie wynik - to i o super a to i to do poprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz z pamięci o stl i % i znając ogólne umiejętności graczy tak powierzchownie opisujesz.

czy może jest jakiś zespołowy arkusz kalkulacyjny w który jak wrzucisz szybko te nazwiska to wyskakuje Tobie wynik - to i o super a to i to do poprawki?

Chciałbym tak z pamięci rzucać danymi - zwłaszcza na poziomie teamu!

Mam całkiem spory arkusz którzy analizuje statsy druzynowe i porównuje ze spodziewanymi wynikami ligowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak z pamięci rzucać danymi - zwłaszcza na poziomie teamu!

Mam całkiem spory arkusz którzy analizuje statsy druzynowe i porównuje ze spodziewanymi wynikami ligowymi.

Fajnie...

Weź jeśli możesz, przemiel również mój team z wczorajszego mocka przez swoją maszynkę:

 

1. Al Horford (Atl - PF,C) $40

2. Ricky Rubio (Min - PG) $30

3. Tim Duncan (SA - PF,C) $26

4. Joakim Noah (Chi - PF,C) $31

5. Jeremy Lin (Hou - PG) $12

6. Luol Deng (Chi - SF) $10

7. Gordon Hayward (Uta - SG,SF) $12

8. Mario Chalmers (Mia - PG) $5

9. Kelly Olynyk (Bos - C) $4

10. JaVale McGee (Den - C) $14

11. Jimmy Butler (Chi - SG,SF) $8

12. Brandon Knight (Mil - PG,SG) $4

13. Anthony Bennett (Cle - SF,PF) $4

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o analizy wyników mocków to po pierwsze przydałoby się wiedziec jakie średnie i czołowe wyniki w danych rotokategoriach mieli zwycięzcy 15osobowych lig roto. Tego typu analizy zamieszczał niedawno Wilqu (za Sławkiem Mrozem). Tylko, że tam o ile pamiętam chodziło o ligę 12osobową.

 

Przydatną pod tym kątem stronką wydaje się być (wspominane już na forum) basketballmonster.com. Można wrzucić tam wybraną ekipę i sprawdzić średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.