Skocz do zawartości

Eurobasket 2013


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje się europejskim koszem, ale nie rozumiem jak Lampe jest uznawany za jednego z czołowych wysokich w Europie? Serio nie ma lepszych? Przecież on się daje mijać każdemu jak amator. W ataku niby coś umie ale jakoś nie widzę tej jego świetnej gry tyłem do kosza, o której co 2 minuty wspomina komentator. Aha, no i jest "soft", mało walczy na deskach, to akurat wiedziałem przed turniejem.

 

Gortata nawet nie trzeba podwajać, gośc nie umie przepchnąć Chorwatów(którzy wcale siłaczami nie są), do tego sili się na jakieś rzuty lewą ręką których nie umie. Jak widać jeden obrót przez prawe ramię to ciut za mało by podbić Europę.

 

I te time-outy nic nam nie dają z tego co widzę. Ciężko ocenić czy to wina trenera czy zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener nie trener, ale jak masz takiego gortata co nie potrafi wyrzucić piłki z autu albo koszarka co wkozłowywuje sobie gałe w kolana ( to chyba jedyne co od craba się nauczył :P ) to co tu robić, no ale jedno jest mega dziwne że kelati dymany na pierwszym kroku non stop jest na boisku, ogólnie ta obrona jest mega zabawna niby środek zagęszczają ale jak przychodzi co do czego to i tak każdy przeciwnik robi tam co chce :abnormal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co im się stało, ale nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęli coś bronić i wtedy doszliśmy do Chorwatów na 66-65 zdobywając punkty po prostych akcjach. Mogliby tak grać tak cały czas po prostu i by było pewnie 3-0, a nie 0-3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh na prawde nie mozna bylo grac z takim zaangazowaniem, jak w 4 przez caly mecz?

Jedno mnie tylko zastanawia - co k$&@*a robil tyle na boisku Kelati - gosc byl mijany niczym tyczka, krzeslo, po prostu byl fatalny. w ataku tak samo, jak dla mnie Zamojski > Kelati, Zamojski powinien grac wiecej minut.

Ignerski jak zwykle ratowal nam dupe, nie rozumiem, czemu tak malo gra.. Dirk to bardzo slaby trener, dlaczego przed Eurobasketem móiono, ze to genialny trener?

Szubarga dzisiaj niczym Nate Robinson, dobrze, odwaznie gral, zupelne przeciwienstwo Koszarka, który przez wszystkie mecze mial pelne portki i bal sie kozlowania pilka za trójka..

Lampe - sorry, ale nie wiem, czemu jest uwazany za jednego z najlepszych PFów w Europie.. NIC nie broni, kompletnie nic, jest bardzo soft, pod koszem malo walczy, odpala tylko te fadeawaye.

Gortat calkiem niezle w drugiej polowie, ale to nie jest wciaz poziom, jaki wszyscy od niego wymagamy. On sobie nie radzi w ogóle przy podwojeniach, a jego ruchy w post-up sa FATALNE.

Przeczuwam, ze za 2 lata nikogo juz nie bedzie z tych co wymienilem i dobrze, lepiej stawiac na mlodziez (chociaz oni pewnie beda jeszcze wieksze baty dostawac, wiadomo brak doswiadczenia etc), ale wyglada to calkiem niezle: Ponitka, Koszarek, Gielo, Michalak, Grochowski, fajnie by bylo, jakby Brembly zagral, ale z nim nic nie wiadomo, Szamberlan go nie chcial w swojej druzynie, bo niby za malo taktyki kumal, wiec zagral w reprezentacji Niemiec i tam sie pokazal z na prawde dobrej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elwariato - Rozumiem, że jesteś antyfanem Gortata, ale weż pod uwagę to, że dzięki niemu jesteśmy na tych mistrzostwach.

 

Dirk, Koszarek, murzyn i Lampe - do wyjebania. Im szybciej tym lepiej.

Jakim tam antyfanem, przecież mi zalezy na jaknajlepszym wyniku tej ekipy, w sumie to nie rozumiem mówienia że Lampe daje ciała natomiast mówienia że Gortat coś tam pograł w 2 połowie, jak był ten run finalny to Gorata chyba nie było nawet na boisku Lampe był i widać że mu się chciało chociaż ganiać za tą gałą. A co do młodzieży to nie wiem czy w ogóle mamy jakieś kadry, jesli Ponitka ma być tym który kiedyś ma przewodzić tej ekipie to ja nie mam pytań, chłopak nawet do filialnej ekipy Nuggets by się nie załapał :P;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż dobry come back.Szubarga powinnien być pierwszym rozgrywającym kadry i jest lepszy od Koszarka.I nie wiem czemu nasz coach tak długo gra Koszarkiem jak Szubarga powinnien grać więcej od niego.I asysty , przechwyty a także punkty w ważnym momencie , to samo co Ignerski kolejny dobry mecz.

Nie śmiem bronić Koszmarka - uraz od kiedy grał w Anwilu - ale Szubarga to jest żaden rozgrywający... w tym meczu wyglądał.. poprawnie, sporo serca zostawił na parkiecie ale to wszystko. Tak btw. ktoś oglądał mecz z angielskim komentarzem? Szubarga u nich funkcjonował jako Szubidubidu xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem od siebie tylko stwierdzić, że ci panowie którzy w naszej "kadrze" "grają" chyba autentycznie nie mają poczucia wstydu...

Jeśli mają przynajmniej honor to po zakończeniu tych mistrzostw (a raczej paraolimpiady) powinni dla dobra wszystkich (swoich i kibiców przede wszystkim) dać sobie spokój z narodowym basketem. W składzie należy zostawić co najwyżej solidnych rolesów. I tak: murzyn, koszałek - out, pozerzy gortat i lampe (jak mają przyjeżdżać choćby po kontuzji to mają grać nie na pół gwizdka i łazić po klubach tylko zapierdalać!!!!!!!!) Na razie to wygląda jakby "wielkie gwiazdy" robiły łaskę, że przyjeżdżają na kadrę - choć to może też przy okazji bo tak naprawdę to przede wszystkim chodzi tu o udzielone wywiady i występy w talk-show. Trzeba postawić na młodzież bo przy takim żenującym poziomie nic nie da żonglowanie wypalonymi zawodnikami. Będą zaliczali porażki/kompromitacje ale przy okazji zbierać też doświadczenie które za parę lat powinno zaprocentować. Ich mentorem powinien być ktoś taki jak Ignerski - jedyny w naszej kadrze, który co mecz dawał z siebie 110% na parkiecie. Dorzucić im paru doświadczonych graczy, murzyna na rozegranie i niech grają. Nikt mi nie wmówi, że ten zespół który gra obecnie ma przed sobą jakąś przyszłość (jeśli jest to jest to wizja kolejnych żenujących porażek) Mam nadzieję, że PZkosz jest paru myślących ludzi i zrobią jedyną słuszną rzecz - rozgonią połowę tego towarzystwa i postawią na młodość.

 

P.S wierzę, że nikogo nie zmyli ewentualne zwycięstwo w meczu o pietruszkę, z rezerwami Słowenii bądź Hiszpanii. "Popis" naszych zawodników, widać było od samego początku w meczach z takimi potęgami jak Gruzja (bez Paczuli) i Czechy (Vesely nie łapiący się do rotacji Wizards ogrywa naszych podkoszowych "asów" jak dzieci) - z czym do ludzi w ogóle???

Edytowane przez jaggy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy potęgą by ot tak sobie wyrzucać pół kadry po nieudanej imprezie. Z tymi młodymi tez bym nie przesadzał, bo w sumie nie mamy rzucających na kolana pokładów talentu. Karnowski, Czyż, może ktoś jeszcze i wszstko jeżeli chodzi o ludzi, którzy być może będą w stanie wybić się ponad przeciętność. Młodzieżowcy chyba dopiero w tym roku wydostali sie z Dywizji B. W każdym razie do Waczyńskich, Ponitek, Michalaków i Grochowskich mam sprorą rezerwę. Tak jak napisał El - jeśli Ponitka to ten wielki talent, to jak wysiadam.

 

Z wywalaniem Koszarka też radzę się opamiętać, bo bez niego mamy Szubiego, Skibę i Bóg wie jakie wynalazki jeszcze. Obsada USA PG + Koszar jako backup to optymalne rozwiązanie. Albo madafaka na SG, dobry z piłką w łapach, a Koszarek trochę jako off-ball PG.

 

Obstawiam powrót wersji budżetowej, czyli terener na codzień pracujący w PLK.

 

Wielka szkoda straconej szansy. Nawet Polsat przed EB podchwycił temat i zainteresował się ligą, a te patałachy tylko się skompromitowały.

 

Bawiąc się w Darka Szpakowskiego, moim zdaniem na klęsce w dużym stopniu zaważyły trzy elementy:

1. Beznadziejny obwód - ani atletyczny, ani dobrze kozłujący, ani solidny w obronie, ani dobrze rzucający

2. Fatalna obrona - coś jak piłkarze z Czarnogórą

3. Brak rolesów - bez snajperów zza łuku, bez plasta na obwodzie, bez kogos zdolnego do penetrowania, pod koszem też nie mieliśmy fizola stricte do obijania innych (to miał robić Gorat, ale zawalił na całej linii, lepiej częśc tych minut wykorzystałby Hrycaniuk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rolesów-strzelców mamy. Zamojski, Waczyński i Koszarek są bardzo dobrzy w tym elemencie. Zamojski na Eurobaskecie ma 50% za 3. Reszta wiadomo, ale to nie są beztalencia w tym elemencie tylko są posrani/nie siedzi im.

Co to za argument, że im nie siedzi/są posrani?Strzelec, to strzelec - ma trafiać i tyle. Jak nie trafia, to nie jest dobrym rolesem.

 

Z Zamojem się zgodzę. Powinien grać więcej, bo na tle innych sprawia dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.