Skocz do zawartości

Eurobasket 2013


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Dramat jest przede wszystkim na rozegraniu. Nie mamy nikogo, kto potrafi w ataku stworzyć przewagę, a z drugiej strony jesteśmy mijani w pierwszym kroku. Tutaj nawet Bill Russell by nie pomógł.

 

Gortata trzeba wykreować, sam przeciwko podwojeniom nic nie zrobi.

 

Inna sprawa, że wyglądamy trochę, jakbyśmy formę zbudowali na sparingi. Zupełnie bez pary, pewności siebie, pudła z dobrych pozycji, niezdecydowanie, brak zastawienia.

 

Dramat.

 

 

 

 

Koszarek 1 połowę miał całkiem udaną, poźniej Kelati dawał radę, ogólnie bardziej bym się przyczepił do tragicznego zastawienia itd.

 

jeśli chodzi o sporty narodowe w tym roku to będzie można hejtować wszystko bo Eurobasket, przegrane eliminacje do MŚ i mistrzostwa europy siatkarzy i siatkarek, w których będą chyba najgorsze rezultaty od lat.Hejci już się zagrzewają..

a ci hejterzy to kto :P słowem w Polsce wszystko idzie na opak więc czemu w sporcie miałoby być inaczej, ministrem jest babka której kwalifikacje to kilka lekcji taekwondo, ogółem nawet jesli ma to mało wspólnego to jednak jest to znamienne

Cieszmy się szczęściem maluczkich. Dzisiaj święto narodowe w Słowenii. Zoran i Goran stawiają kolejkę.

Dawid zwyciężył z Goliatem.

i w sumie to jedyne co daje jeszcze nadzieje, bo narazie wyniki w tym euro sa często jak z kapelusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo Ignerski w ataku mógłby być nawet 1/2 opcją. Na siłę gra do Gortata który ewidentnie sobie nie radzi przy twardej obronie/podwojeniach jest bez sensu. Bardziej mam do Gortata pretensje o to jak grał w obronie, niby miał 3 bloki ale zbyt dużo razy ktoś trafiał z pod kosza bez większych przeszkód. Natomiast Lampe w defensywie to jest czarna dziura, tak było dziś, tak było też z Gruzinami gdy Sanikidze robił z niego wiatrak. Fajnie że wysoki umie podawać, ma zmysł do gry kombinacyjnej, ale co z tego jeśli pozawala rzucać 25 pkt swoim match-upom.

 

Tak samo zaskoczył mnie Ponitka(nie interesowałem się specjalnie jego postepami w Europie)który niedawno był uważany za top Sg w swoim roczniku, a tu często gubi się w obronie. Na plus można mu zaliczyć że jedyny walczy, nie boi się odważnie wejść, zagrać ciałem.

 

Ogólnie fajnie by było gdyby wszyscy grali z agresją Ponitki, ale to chyba niewykonalne w przypadku polaków gdy mecz jest o coś więcej niż o pietruszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że szybko 2 razy wtopili, przynajmniej wiem, że nie będę już tracił więcej czasu na oglądanie tej żenady. Dotychczasowe występy kadry to była męczarnia zarówno dla samych koszykarzy jak i oglądających. Najlepiej byłoby dla wszystkich gdyby już wrócili do kraju a tak tylko będą kolejne kompromitacje. Beznadzieja, mam nadzieję, że znajdzie się chociaż paru na tyle honorowych, żeby po turnieju zakończyć swoje reprezentacyjne występy i zrobić miejsce młodym. Trzeba to rozwalić i zacząć od nowa.

Młodym.... czyli komu? Ja nie widzę innych potencjalnych reprezentantów, zwłaszcza na pozycjach obwodowych :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka dnia:

Dwie wieże - 19 punktów (8/26 FG), 16 zbiórek

Wesoły Janek - 23 punkty (9/17 FG), 14 zbiórek

 

Nie wiem, czy jest na czym budować coś nowego. Waczi i Ponitka już udowodnili swoją przydatność, może niech Karnowski dostanie trochę minut i otrzaskuje się w reprezentacji. Na następne eliminacje niech przyjedzie Czyż, moze ktoś jeszcze. I koniecznie import na PG.

 

Sporty zespołowe w polskim wydaniu wymykają się zdrowemu rozsądkowi. W poprzednim EB bylismy w grze do ostatniego meczu (że frajersko przegranego to już inna historia). EB 2007 z Urlepem też nie przyniósł nam wstydu, a w kadrze mielismy m.in. Wołoszyna, Frasuna dowołanego z wakacji, Radka Hyżego, modela Iwo i Pietrasa.

Z drużyną Urlepa zespół Dirka będzie miał jedną współną cechę - liczbę zwyciestw odniesionych na EB.

 

EDIT

Jeśli rzucicie okiem na ostatnią akcję Czechów to zobaczycie naprawdę ładne kwiatki. Oprócz Bartona wolni za liną "3" byli też Welch i jeszcze jeden typ:hopelessness:

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Panie, jak czytam większość Twoich postów to tylko przyklasnąć a tutaj tłumaczenie rodem z kopanej... gdybym nie stracił, gdybyśmy strzelili.

akurat było w tym dużo takiej słodkiej ironii bo tak zawodnicy mogą w obliczu masowej krytyki spojrzeć na wynik minus jeden.

z resztą te 3 wolne Ponitki z rzędu na początku zrobiły by plus 18 a nie 15 we wczesnej fazie gry a ostatecznie tego właśnie matematycznie zabrakło. Twarde faule oceniane jako niesportowe i relikt w postaci rzuty i zwrot piłki też krzywdzące.

Powody porażki się nie zmieniają ale przy takiej końcówce wspomniane elementy są istotne mimo wszystko.

?

A tych właśnie wolnych Ponitki zrozumieć nie sposób. Ma gość rękę wyćwiczoną a rzut na prawdę techniczny.....SG 3 razy z rzędu? I to w czasach gdy nam wszystko wychodziło i ekipa grała bardzo ładny basket? 1Q na fali?Ja wtedy pomyślałem oj żebyśmy nie żalowali tych pudeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, przypomniała mi się dyskusja z e-basketu, kiedy "sam przeciw wszystkim" broniłem Ignerskiego, którego powszechnie uważano za miękką fajkę.

W obronie dalej jest bez zmian. W ataku daje radę jak mu siedzi, czyli też bez zmian. To nie jest typ lidera (mentalnego).

 

Problemem kadry (głównym) jest brak combo-guarda. Gdyby był to można by cos kombinować. A tak ... jeśli wszyscy nie zagrają na maska to kończy się to jak w dwóch dotychczasowych meczach. My leżymy jeśli chodzi o fundamentalne podstawy koszykówki, zastawienie, obrona indywidulana, rzut itd. Z tej mąki chleba nie będzie.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wypiął no to jasna sprawa. Bo brałbym go zamiast Kelatiego - to jest rolas, a nie gosc ktory robi roznice.

A Berisha pod naturalizowanego się łapie?

On łapie się jako Polak. Z tym że Dardan musi się ogarnąć i wyjść na prostą, bo amatorskie granie w Kosowie raczej nie przybliża go do kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszarek 1 połowę miał całkiem udaną, poźniej Kelati dawał radę, ogólnie bardziej bym się przyczepił do tragicznego zastawienia itd.

Koszarek była agresywny w pierwszej połowie, trafił kilka rzutów i to by było na tyle.

 

W przeciągu całego meczu ile widziałeś dobrych pozycji wykreowanych wysokim oraz strzelcom przez nasze jedynki? Bo ja widziałem nadal brak zdecydowania i klepanie.

 

W ataku daje radę jak mu siedzi, czyli też bez zmian.

No właśnie o to chodzi, że mu jako jedynemu siedziało, kiedy inni chowali głowę w piasek.

 

To nie jest typ lidera (mentalnego).

Dla ciebie nie ma nic pomiędzy liderem a miękką fajką?

 

Problemem kadry (głównym) jest brak combo-guarda.

fuuu jak ja nie znoszę tego określenia.

 

może po prostu jedynka z rzutem? bo Logan sprawy nie załatwia - wykreuje sobie pozycje do rzutu, przełamie niemoc i schemat, ale nie poprowadzi ofensywy, nie dokarmi naszych wysokich, nie uspokoi pod presją. No i w obronie też wiele nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu jedynka z rzutem? bo Logan sprawy nie załatwia - wykreuje sobie pozycje do rzutu, przełamie niemoc i schemat, ale nie poprowadzi ofensywy, nie dokarmi naszych wysokich, nie uspokoi pod presją. No i w obronie też wiele nie zmieni.

marzeniem naszej kadry to byłby Walter Hodge. ale grał on już u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PLK trafiają czasem niezłe, amerykańskie jedynki np. Torey Thomas czy ktoś w tym stylu. Logan i Kelati przychodzili do Turowa jako no name'y (Logan chyba wczesniej był w pół sezonu w Polpharmie, Kelati grał ogony w Belgii). Należy szukać chyba pod tym kątem, wielu graczy na dorobku chętnie przygarnie paszport EU. Wiem, to brzmi jak instrumentalne traktowanie obywatelstwa, ale takie jest życie ;)

 

No i pytanie, co z samą PLK. Czy te smieszne limity odnośnie Polaków na boisku mają tak naprawdę sens? Bo pierwszoplanowej postaci do kadry w ten sposób nie wychowamy. Większość ogarniętych zawodników w reprezentacji (abstrahując od popisów w ostatich dwóch meczeach) to ludzie ukształtowani za granicą, z polskiej ligi moża werbować jedynie rolesów (których w kadrze DB też nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy Jimmera, w kadrze USA i tak nie zagra ;]

w mormońskiej kadrze zagra :P

 

Albo kogos normalnego na PG np Irvinga i tak nie zagra w kadrze USA

bankowo, plus od kiedy Irving to normalny pg jak on nie rozgrywa :) Nie oglądam plk już od łądnych paru lat, ale może trza to będzie zmienić na zasadzie że bez ludzi na trybunach niema po co grać :P więc niewiem czy jest jakiś ogarnięty obecnie obcokrajowiec na 1 ??? może z myślą o kadrze najbardziej dziany team powinien ściągnąć jakiegoś dobrego pg co poszedł undrafted i nie załapie się do nba i dać mu ten paszport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.