Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2013/14


Zaphod

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ocena sytuacji w pistons (na podstawie kawałka meczu z warriors ):

Jennings kreuje głównie jumpshoty z których większość jest kontestowana.

Wróć, napiszmy to inaczej w końcu trzy koła są dobre:

To co robi Jennings w wyniku daje głównie kontestowane rzuty z których większość jest jumpshotami po których zazwyczaj nie ma komu zbierać z tablicy.

Bynuminimia zwany też Willie B. Koyote kreuje chaos którym zaraża obronę przeciwnika i produkuje open looki, oraz otwiera drogę do kosza, albo powoduje że zdezorganizowana obrona gubi się na zbiórce.

Co daje wysokim pistons szanse na odnowienie akcji.

Czyli w zasadzie grając Jenningsem pistons strzelają sobie w nogę.

Ktoś kto widział więcej pistons może to zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will Bynum przede wszystkim atakuje kosz, gra z Drummondem, jest pass first i ogólnie gdyby nie momenty, kiedy jego "fire" zaczyna być zwykłym płomieniem z zapalniczki, a on ciągle gra jakby nic się nie działo - to byłby starterem w lidze.

 

Bynum-CP-Singler-Josh-DRE to powinien być najlepiej funkcjonujący lineup Pistons na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bymum jest koniem z klapkami na oczach, który pcha się pod kosz, obojętnie co by się działo. Czasem zauważy tam partnera z zespołu i z tego biorą się te asysty (facet ma dar do aley-oopów). Gdy ma swój dzień, potrafi być do bólu efektywny i efektowny, ale nigdy nie wiesz, kiedy ten dzień nadejdzie. Co do Jenningsa to on jest chory na rzucani i z tego się nie wyleczy. Po prostu czasem musi sobie pierdolnąć zza łuku. Szkoda, bo byłby naprawdę czołowym PG. W każdym razie po Knightcie (niezły zjazd...) i tak jest sporym upgradem.

 

Zawodzi mnie Singler, to koleś od czarnej roboty, ale talentu do tej gry to on nie ma. Dalej wierzę w KCP, koleś w końcu odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Jenningsa nie ma się co spodziewać żadnych zmian:

 

"[i've been] trying to please everybody, trying to make sure I was being a pass-first point guard instead of just playing basketball," Jennings said. "If the shot's there, I'm going to take it. If not, then I'm going to pass it."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem uważniej w kalendarz i oto, co z tego wynika. Na razie jest bilans 4-7. Maksymalnie wg mnie Tłoki są w stanie wygrać jeszcze 38 meczów. Bilans 42-40 dałby pewnie 6 miejsce na Wschodzie, ale to jest plan optimum. Założenie jest takie, że ogrywamy ogórków u siebie i staramy się coś wyrwać od ekip już poważniej tankujących. To się może udać, chociaż dzisiaj niewiele na to wskazuje. Całe szczęście, że Wschód jest epicko słaby w tym roku.

 

Kolejną bolączką, jaka się pojawia jest brak lidera. Raz Monroe fajnie zagra, innym razem Dre, Smith czy Jennings. Nie ma na kogo liczyć, na czym bazować. A już kompletnie nie wiem kto mógłby być GTG w tej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jeszcze Rose grał, więc nie liczyłem na W.;) Teraz wygrana z nimi to koniecznośc, tak jak i następne 2 meczyki (LAL, PHI). Można wyjść na plus i zobaczymy co z tego wyjdzie. Drużyny się sypią, u nas póki co (odpukać) jest ok.

Meczyk z Bucks był lajtowy, zwycięstwo od początku do końca niezagrożone. Nareszcie dobry występ KCP, cała pierwsza piątka sobie z resztą poszalała + CV. Czyżby zaczęli się zgrywać? Tymczasem chowam "panic button", oby nie był potrzebny w przyszłosci.

 

B. Jennings ma 8,4 APG, w co ktoś tutaj kiedyś wątpił.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, co za lipa w IV kwarcie. W miarę upływu czasu jest coraz gorzej. Obrona Bulls bez Rose i Butlera miażdży tak czy owak. Za to obrona Drumma i reszty nie istnieje. Gibson wygląda jak Shaq, a Hinrich jak Stockton. Na 2 minuty przed końcem 7 pkt. Pistons w IV kwarcie, 21 Bulls. Nie ma jak to się obudzić na oglądanie ulubionego teamu i obejrzeć sobie kawał porządnej padaki w wykonaniu ulubieńców:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu ale może jakiś fan Pistons mi wytłumaczy co Cheeks ma w głowie...

 

Budzę sie na mecz OKC-GSW, w przerwie wchodze sobie na neta popatrzec jak tam ida inne mecze. Patrze na DET-LAL,a tam połowa trzeciej kwarty, a w niej Drummond 13/11/blok, steal, 5-10 i +9(chyba jedyny wtedy na plus a na pewno z najwiekszym plusem) i wszystko to w 16 minut (!!!). Oglądam dalej GSW-OKC, po meczu wchodzę w boxscory a tam nagle LAL wygrali niszczac w 4q a Drummmond...nie zagrał nawet chwili od czasu kiedy spoglądałem w połowie 3q.

 

????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.