Skocz do zawartości

tak to już, czyli lato 2013


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o czym mówicie, po tym jak nawet w tym sezonie był moment, że Mavs zaczęli podgrzewać atmosferę w kociołku pt 8seed na Zachodzie. Dirk wtedy wrócił, tylko że nie można być groźnym w 100% jeśli twoją druga opcją jest Vince Carter, nawet po renowacji samego kustosza muzeum.

 

Największy arsenał Nowitzkiego to akurat czysto fundamentalne basketball skills, którym utrata pewnego atletyzmu i sędziwy wiek nie powinny przeszkadzać. Problem i to spory może być w obronie, ale po coś jednak ten Dwight ma być.

 

 

 

Pamiętam jak kiedyś zastanawiałem się jakie trio w lidze byłoby najgroźniejsze. Obok Le-Bron-James, to zawsze myślałem, że połączenie Nash-Nowitzki-Dwight byłoby przejebane, to było parę lat temu i teraz jakby wymienić zardzewiałego Nasha na Paula to też bym się nie obraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CP3 został by wytransferowany do Dallas wraz z Howardem to ich p&r były by najlepsze w NBA , mi się wydaje ,że albo obaj albo nikt.Do CP3-Mayo-SF-Dirk-Howard na SF nadawał by się Hedo/T.Allen.Pierwszy potrafił by przy zaciśnięciu strefy podkoszowej odddać rzut za 3 , natomiast drugi byłby przydatniejszy w obronie.Darren Collison, Brandan Wright , Beauboisis i Shawn Marion mogli by zostać jako support i może dodać do tego Jacksona z FA

Stary, zapoznaj się z CBA i salary, ostatni raz piszę, tym razem na forum.

 

Już p'n'r Nasha z Howardem miały być bomba. Podobno kibicujesz LAL, powinieneś to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle jak ostatnio sprawdzałem to Allen grał na SG, coś za mały jest na 3

a Hedo? to melodia dalekiej przeszłości to już lepiej żeby Carter zagrał chociaż może nie...

 

co do salary to chyba chodziło o Marion'a

 

@matek

winszuję cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na miejscu Dallas bym sobie DH odpuścił i skupił się na wyrwaniu Chrisa, a jeśli to się uda wtedy podbić do Suns z ofertą za Gortata, tylko pytanie czy mają co dać. CP3-X-Marion-Nowik-Gortat plus jeszcze kasa na jakiś rolersów z ławki i moim zdaniem źle to nie wygląda, mimo że to skład na tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być ale to nie był Nash z PHX , o czym się mówiło.

 

Co do salary to skoro inni piszą ,że CP3 z Howardem mogą grać w Dallas to o co chodzi ?

Hedo/Allen mają salary na poziomie Carter+Kaman a Jacksona za Mida

Nie chcę wchodzic w skórę moderatora ale generalnie to co piszesz nie ma sensu zarówno w starym jak i nowym CBA.

Po 1 - zespół poniżej salary może podpisywać umowy do pułapu salary z wolnymi agentami do których nie ma praw Birda

Po 2 - nie ma prawa do żadnych wyjątków od salary a więc MLE więc twoja koncepcja z Midem

Po 3 - podpisanie zarówno CP jak DH jest możliwe jeśli Mavs zrezygnują z praw do Collisona i Bebuła jakkolwiek się to wymawia , zrezygnują z draftu bo pierwszorundowe picki obniżają ci salary i Mayo skorzysta z opcji a Matrixa wyślą gdziekolwiek za niegwarantowany kontrakt albo do zespołu typy Jazz które samo jest poniżej salary

A i tak będzie to trudne bo wg nowych przepisów za każde puste miejsce w rosterze poniżej 12 musisz sobie dopisać tzw wypełniacz w sumie ok 1 mln dolców więc nawet jak założysz że Mavs będą mieć tylko 6 kolesi pod kontraktem to do wydania będą mieć ok 30 mln a sam Howard bierze 20,5 mln a Paul 18,7 w pierwszym roku

Więc jeśli oni będą chcieli maxa to Mavs może podpisać jednego z nich a obu to będzie możliwe jeśli biorąc przykład z Bosha i Jamesa zrezygnują z części kasy

Dlatego moim zdaniem Mavs zapoluje tylko na jednego z nich a za rok ( i to będzie Howard) znów na kolejnego z 2014 będzie znacznie więcej dobrych graczy na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też byłbym na nie. Lepiej płacić ciężką kasę Bogutowi i liczyć, że zagra te 50 spotkań plus będzie w stanie zagrać całą serię w PO.

 

Ale jak miałoby to wyglądać? Bo musieliby zrobić s'n't i ciekawe kogo by posłali do Lakers, żeby ci na to poszli. Nie widzę takiej opcji. Czytałem, że w grze są tylko LAL i Rox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w grze są tylko LAL i Rox.

Ponoć jeszcze rozważa tych Warriors, Hawks i Mavs. Pewnie zostanie w Lakers tylko chce trochę postraszyć ich i wyciągnąć maxa.

- Dallas zaintersowane Baylessem i Jackiem.

- Prigioni chce zostać w NBA, ale jego żona woli wrócić do Europy.

- Celtics nie zgodzili się na rozmowę Riversa z Nets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanie w Lakers tylko chce trochę postraszyć ich i wyciągnąć maxa.

Akurat w to, że dostanie maxa, to raczej nikt nie ma wątpliwości. Pozostaje pytanie, czy chce (i jak rozkłada się to mniej więcej procentowo) zostać w Lakers plus ewentualnie czego oczekuje w zamian, poza kontraktem. Bo gadaniem o wybieraniu między kilkoma zespołami wzmacnia swoją pozycję i chce dodatkowo coś ugrać, to jasne.

 

Czym może być to "coś dodatkowego"? A no np. warunek "ja albo Mike" lub też "ja albo Kobe". Powodów zostania/odejścia może być sporo, polecam spokojnie obserwować rozwój sytuacji i nie jarać się tymi doniesieniami, bo wiele z nich to tylko wymysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard nie przepada za D'Antonim więc jeśli zostanie na następny sezon to może Howarda zmusić do podpisania z Houston albo Dallas. Chyba, że Kobe będzie go namawiał do pozostania jeśli ten poważnie będzie rozważał odejście z LA Landu.

 

Raptors zrobili dobry ruch podebrali GM'a Nuggets Masaia Ujiri. Toronto zaoferowało mu 2x lepszy kontrakt, a Nuggets postanowili nie walczyć o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf

Jestem człowiekiem cierpliwym więc wytłumaczę ci to jeszcze raz

Pkt 1 - zespół który jest poniżej limitu salary nie może przekroczyć tego limitu. Mówiąc dosłownie od dwóch lat limit jest na poziomie 58 mln . On jest oparty o BRI. Możlwie że wzrosło więc będzie to 60 mln. Krótko mówiąc Mavs muszą zmieścić zawodników do tej sumy więc nie ma sensu porównywanie do Heat AD 13

Pkt 2 - kasę którą masz do wydania obniżają wszelkie kwoty blokowane. Wg nowego CBA oprócz ofert kwalifikowanych będą to również wybór z pierwszej rundy draftu i tzw wypełniacze składu do 12 osób

Podsumowując jeśli nie wywalą Matrixa do zespołu który wchłonie jego kontrakt za free ( np Hawks albo Jazz) to do wydania będą mieć jakieś 16 mln co nie styka nawet na Howarda. A tym bardziej nie widzę nawet z oddaniem wyboru draftu i Mariona za darmo jak by mieli podpisać i Howarda i Paula no chyba że zejdą dużo z kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf

Jestem człowiekiem cierpliwym więc wytłumaczę ci to jeszcze raz

Pkt 1 - zespół który jest poniżej limitu salary nie może przekroczyć tego limitu. Mówiąc dosłownie od dwóch lat limit jest na poziomie 58 mln . On jest oparty o BRI. Możlwie że wzrosło więc będzie to 60 mln. Krótko mówiąc Mavs muszą zmieścić zawodników do tej sumy więc nie ma sensu porównywanie do Heat AD 13

Pkt 2 - kasę którą masz do wydania obniżają wszelkie kwoty blokowane. Wg nowego CBA oprócz ofert kwalifikowanych będą to również wybór z pierwszej rundy draftu i tzw wypełniacze składu do 12 osób

Podsumowując jeśli nie wywalą Matrixa do zespołu który wchłonie jego kontrakt za free ( np Hawks albo Jazz) to do wydania będą mieć jakieś 16 mln co nie styka nawet na Howarda. A tym bardziej nie widzę nawet z oddaniem wyboru draftu i Mariona za darmo jak by mieli podpisać i Howarda i Paula no chyba że zejdą dużo z kasy

ale chyba jednorazowo mogą zejść z kasy, w sensie na nadchodzący sezon a później już kosić po maksie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bo kontrakty mają konstrukcje że jak masz prawa Birda to rośnie do 7,5 % a jak nie to o max 4,5 % ( to co było z Asikiem to był wyjątek Arenasa i tam i tylko tam można takie wałki robić , możesz też dać pierwszy rok mega duży a potem obniżać jeśli zawodnik się zgodzi ) więc jak zejdą z maxa to będą co najmniej 2 lata na średnim kontrakcie więc moim zdaniem Paul + Howard tego lata w MAvs to raczej bajka dla naiwnych - Dallas dopiero latem 2014 dokupi drugiego gracza. A tego lata albo PAula albo Howarda ( ja bym polował na Paula ale ja nie jestem Cubanem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pojawiają się plotki na temat transferów ...

- Orlando Magic ponoć są zainteresowani oddaniem Aarona Afflalo za Erica Bledsoe i Carona Butlera.

LAC mieliby solidną dwójkę w s5, a Magic wtedy mogliby darować sobie Burke'a i wziąć McLemore'a albo Oladipo. Gdyby do czegoś takiego doszło myślę, że wymiana by się opłaciła obu stronom.

- Pelicans są gotowi oddać Vasqueza i 6pick za Rondo. Myślę, że Celtics mogliby na to pójść, ale GV zarabi tylko 2,1mln więc NOP musieliby coś dorzucić.

- DeMarcusem Cousinsem są zaintersowani Cavs, Mavs oraz Bobcats. Cousins dla Mavs to byłaby alternatywa jeśli nie pozyskaliby jakieś wielkiego nazwiska. Cavs jeszcze robią podchody pod Love'a.

-Mike Budenholzer asystent z SAS został nowym trenerem Hawks. MB opuścił klub z San Antonio po 18 latach. Ciekawe jak spiszę kolejny asystent w roli head coacha.

- Jeff Hornacek nowym coachem Suns, a Steve Clifford Bobcats.

 

Dwight Howard był widziany w LA w towarzystwie Chandlera Parsonsa. Czyżby znak? ;) nowi teammates ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pelicans są gotowi oddać Vasqueza i 6pick za Rondo. Myślę, że Celtics mogliby na to pójść, ale GV zarabi tylko 2,1mln więc NOP musieliby coś dorzucić.

 

Skąd masz tą informacje?

 

Brzmi dość ciekawie pod warunkiem, że Celtics podoba się ktoś kto być może spadnie do 6picku. Ciekawe tez co by Pelicans dorzucili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.