Skocz do zawartości

[2019-2020] Draft i Free Agency - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

z suma kontraktow to za duzo babrania i liczenia.

 

zapis ten nie jest glupi i tak jak opisal xamel, wiadomo czemu mialo to zapobiec. aczkolwiek tez nie jest to zapis idealny. mozna pomyslec nad jego zmiana i ograniczenie go tylko do najwyzejszej/najwyzszych ofert. mianowicie na przykladzie Varnado ...

 

przyklad 1

mazik sklada oferte Javris Varnado MLE* 3 000 000 3lata 0%

nastepnie xamel przebija Jarvis Varnado MLE

w takim przypadku mozna by mowic, iz mazik moglby dowolnie na nowo operowac $$$, latami i %. no i zaproponowac jemu tak jak chcial np. Javris Varnado MLE* 5 600 000 rok

 

przyklad 2

mazik sklada oferte Javris Varnado MLE* 3 000 000 3lata 0%

nastepnie xamel (zakladajac, ze ma wolne salary) daje podobny kontrakt Jarvis Varnado 3 000 000 2lata 10%

obie oferty sa najwyzsze i teraz jesli ktorys z nich chcialby podbic, to nie moze zmniejszych ani $$$, ani lat, ani %

tylko co w sytuacji jesli mazik podbije Javris Varnado MLE* 4 000 000 3lata 0%

to co moze wtedy zrobic xamel? moze dac Jarvis Varnado 4 000 000 2lata 0% (tj. zmniejszyc %)??? wczesniej jego oferta byla najwyzsza, a obecnie po podbiciu mazika juz nie jest.

 

przyklad 3 (latwiejszy przypadek)

mazik sklada oferte Javris Varnado MLE* 3 000 000 3lata 0%

nastepnie xamel przebija Jarvis Varnado - MLE

mazik nastepnie przebija Javris Varnado MLE* 5 500 000 3lata 10% (jest to najwyzsza oferta)

xamel widzac taka oferte spekal i przerzuca MLE na kogos innego

w takim wypadku mazik moze podobic oferta Varnado o minimum 200k, jednak musi dac minimum 3 lata i 10%, czyli nie moze zaproponowac np. Javris Varnado MLE* 5 700 000 3lata 0%

 

mozna pomyslec nad zmiana, jednak na pewno nie na ten etap juz trwajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według naszych zasad może wycofać, bo została przebita wartość, pierwszego roku, może kase zaoferować komuś innemu, ale jeśli chce temu samemu zawodnikowi to musi conajmniej utrzymać 1 rok, % i lata.

Do przebicia liczy się pierwszy rok a nie suma kontraktu

 

Mozecie sie do tego ustosunkowac? bo z tego wynika ze Xamel przebil moja oferte w pierwszym roku i moge ja wycofac i dac nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podbić swoją, ale możesz zmniejszyć % i lat, albo dać nową innemu graczowi, w czym więc problem, od lat tak to działa.

 

To moge dac calkiem nowa oferte skoro ta została przebita ? tzn 5 600 000 na rok ? Innemu nie moge dac bo to jest MLE* .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie mozesz dac 5, 6/rok.

Ale zgodnie z przepisami kazda Twoja oferta musi miec 3 lub wiecej lat.

To samo mialem rok temu z greenem.

Wytlumaczcie mi w takim razie jak małemu dziecku dlaczego tak musi byc skoro zostałem przebity i moja oferta jest nie wazna i wedlug przepisow moge teraz dac nowa jaka chce. Czy moge dac wszystkim innym nowa ale akurat temu zawodnikowi nie moge dac nowej umowy jakiej chce ? jak tak to bez sensu bo przeciez te pieniadze MLE* moge dac tylko jemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdlaczego tak musi byc skoro zostałem przebity i moja oferta jest nie wazna i wedlug przepisow moge teraz dac nowa jaka chce.

A dlaczego nie jest ważna ? Jest ważna, tylko nie najwyższa, nie dajesz nowej oferty, tylko masz prawo swoją ofertę poprawić jeśli chodzi o kwotę kontraktu, nie zmniejszając % i lat. Przy każdym bidowaniu tak do działa i uniemożliwia patologie.

 

Załóżmy że:

gracz 1 daje 5 x 10 mln 10%,

gracz 2 daje 5 x 12,6 mln 10%,

gracz 1 przebija i daje 5 x 12,8 mln 10%

gracz 2 wycofuje swoją oferte

gracz 1 wałuje i podbija własną oferte do 13 mln 2 lata 0 %

 

wałek

 

trzeba uważać z % i latami ja tak kisiłem Tylera 3 X 4,6 MLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.