Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2012/13


matek

Najbardziej realny scenariusz?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej realny scenariusz?

    • Nie zrobią poważnych zmian
      28
    • Wymienią Gasola
      79
    • Wymienią Bynuma
      60
    • Wymienią obu
      11
    • Oddadzą Kobe
      19
    • Amnestia Kobe
      74
    • Zwolnią Browna
      32
    • inny...
      15


Rekomendowane odpowiedzi

teraz trzeba zostawić Jordana Hilla, potrzeba atletycznego wysokiego.

 

 

kto zyska?

Bynum - dostanie sporo dobrych piłek, szczególnie pod sam kosz. a aktywny w ataku AB to AB starający się i nie odpuszczający w obronie

McRoberts - w końcu jest ktoś, kto wykorzysta jego atletyzm, dogra gałę pod obręcz

 

 

wycofanie się z transferowania Gasola i Bynuma rozsądne, ale może do Philly z McRObertsem i jakimś Blake'm za Iguodale i Eltona? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do Josha Smitha i tego jego range!

Ja wiem, ze hejlbj nie oglada nikogo i niczego poza mixami Jamesa, wiec trzeba mu napisać, ze Smith jest takim samym zagrożeniem z półdystansu jak Nash zagrożeniem w D

 

Najlepsza taktyka przeciw Hawks było zostaswić na półdystansie Smitha samego z piłką i czekać na zbiórke, taki jest chłopak zajhebisty

 

Pamiętam z tamtego Rs jeden mecz w którym Josh rozrzucał przeciwnika jumperkami- było to w Atlancie jak Hawks pokonali Bulls, a ten półmózg miał chyba coś koło 30pts...

 

wiecej jakoś przypomnieć sobie nie mogę

Niedawno w innym temacie napisałem, że Blake Griffin nie ma post moves (bo imo nie ma), "człowiek pokroju maćka90210" wpadł i wkleił jakiegoś 3 minutowego mixa z całej jego kariery z jakimiś zagraniami, pójdę więc tą samą drogą, patrz pan - Smith rzuca aż miło:

 

[video=youtube;RJ6_66LRayA]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=RJ6_66LRayA

 

Szczerze mówiąc mało oglądam jednego i drugiego. Zawsze mi się wydawało, że Smith umie rzucać. A tu taki klops. :crushed:

Ale w obronie i tak byłby to postęp, w transition ofense też by na tym skorzystali.

Edytowane przez heylbj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam

dirka za gasola?!

cuban zostal poki co wydymany na markecie, wiec nash pod koniec sezonu powinien zadzwonic do nowika i namowic go na buyout

by pomogl mu zdobyc misia z lakers:P byloby zabawnie

 

Wiadomo, że Cuban nie odda Dirka za Gasola, ale za Bynuma?

Traidowac powinni tego co ma zawyżoną wartośc(Bynum) a nie tego co zaniżoną(Gasol) bo obecnie nadal Gasol jest lepszym centrem od Bynuma.

 

Wtedy piątki:

Nash-Kobe-Artest-Dirk-Gasol jest świetnie dopasowana (spacing tkai, że zarówno Gasol i Kobe (o czym się zapomina, bo przy frontcourcie Gasol-Bynum nie mógł często tego stosować) mogliby grać sporo tyłem do kosza w czym są świetni).

Jesli chodzi o fit:

1. Nash-Kobe-Artest-Dirk-Gasol

2. Nash-Kobe-Artest-Smith-Gasol

3. Nash-Kobe-Artest-Smith-Bynum

4. Nash-Kobe-Artest-Gasol-Bynum

 

Były też plotki o Bynum za Howarda i Gasol za smitha (ale po traidzie JJ pytanie czy Atlanta nadal chętna).

wtedy Nash-Kobe-Smith-Howard i seria z OKC bez faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na margiesie, to ja mam nadzieje, ze ten pick z 2015 jest protected... Bo bedziemy wtedy ładnie tankowac...

 

Co do tematu. Dalej mamy 3 najwolniejszych zawodnikow w frountcourcie w NBA i to tak zostac nie moze. Ja bym puszczal Gasola za Iggyego az milo i gral albo Metta albo nawet tym McRobbertsem na czworce. Potrzebujemy obrony p'n'r i punktow w transiton, szczegolnie kiedy Nash moze prowadzic te kontry.

 

No ale powaznie, co brakuje MWP do bycia PF w obecnej lidze. Przy lineupach jakie prezentuja OKC, Miami, czy Spurs, Artest radzi sobie na 4 jak zloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to Kupchak rozegrał, ale teraz pole do popisu ma Mike Brown. Fajnie, że jest Nash, ale poukładać to wszystko w rozsądną całość nie będzie łatwo. Na pewno nie będziemy grali picków bez przerwy, trzeba bedzie znaleźć miejsce na post-up dla Bynuma i Kobego. Spacing trochę poprawiony, ale wg mnie cały czas w tym elemencie wiele do zrobienia. Cały czas szukałbym wymiany za Gasola, aby dostać wysokiego z rzutem i do tego jeszcze jakiegoś rolesa z trójką. Ułatwiłoby to ustawienie naszej gry i podniosło jej efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers pozamiatali, którego to?, 5 lipca?

 

Pocieszam się myślą, że kiedyś Payton z Malonem przychodzili.

 

Czy z Nashem i Hillem przechodzi ich lekarz domowy?

 

Mimo wszystko (zaniżona wartość itepe) kombinowałbym jakiś trade z Gasolem. Igrzyska też są po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto zyska?

Bynum - dostanie sporo dobrych piłek, szczególnie pod sam kosz. a aktywny w ataku AB to AB starający się i nie odpuszczający w obronie

McRoberts - w końcu jest ktoś, kto wykorzysta jego atletyzm, dogra gałę pod obręcz

 

Dodałbym i to zdecydowanie Gasola- on ma coraz większe problemy z kreowaniem sobie rzutu( i zarazem coraz mniej chęci na to), i taki kreator jak Stiwi(p'n'r, p'n'p, lepsze transition) to dla niego idealna szansa na reaktywację.. Bajnam dobre piłki nad kosz to dostawał i od Pau i od Kobasa, także Stiwi w tym przypadku aż takiej róznicy jak w przypadku Pau nie zrobi

BTW- swoją drogą ciekawe z jakim numerem Nash będzie grał w Lakers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego jarania się Nashem w Lakers

za późno już

ta drużyna dostała wpierdol od OKC

ci goście poza AB będą z roku na rok gorsi a w motywację zawodników poza KB i teraz Nashem nie wierzę

Lakersi są za wolni i nadal nie mają shooterów

ten skład się już wyczerpał i ktoś kto myśli inaczej jest mega naiwny

Lebrony i Duranty będą lepsze Lakersi nie

widać LAL nie uczą się na błędach przeszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z perspektywy Miami mi się podoba.

 

Na wschodzie w przyszłym sezonie nie widać drużyny, która mogłaby nam zagrozić(w pełnym zdrowiu). A na zachodzie mamy teraz 3 powerhouse'y, z których 2 będą pewnie bazować na p'n'r(który jak wiadomo bronimy najlepiej w lidze) i wyelimunują na pewno w drodze do finału SAS, czyli team który nam totalnie nie pasuje(przez swój ball movement). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie w playoffs Gasol słusznie był gnojony przez za to, ze z picków

nie umie wejśc z pierdolnięciem w obręcz, i wybiera rzucik z półdystyansiku, jak

jakiś 6-2 emeryt.

 

jeszcze bardziej wielokrotnie, próby zajmowania przez Bynuma pozycji nisko

pod koszem przeciw Perkinsowi przypominały próby przesunięcia chociaż o

centymetr upartej ściany z żelbetu.

 

ciekawe, w jaki sposób Steve Nash to zamierza z Bynuma zrobić silnego, eksplozywnego

bambusa, zamiast przejedzonego bambusa który tylko wygląda na silnego, i jak z Gasola wydobędzie choć

odrobinę odwagi finishera, kiedy otworzy mu już przestrzeń do ataku w picku - będzie go

napierdalał dupniakami zapłonowymi ?

 

obrona nie zyskuje nic, a nawet traci w transition.

vs Westbrook/Parker - nędza.

 

jakby tak jeszcze Gasol został wypchnięty za Josha Smitha,

a Bynum [z dodatkami] za Dwighta, to atletyzm, eksplozywność

i szybkość Lakersów by były idealne pod kreacyjne umiejętności

Nasha, a dodatkowo miałby kto chronioć mu przedział w obronie.

 

Z dwoma relatywnie powolnymi i pozbawionymi szybkiej dynamiki 7-footeramiL

Lakersi będą nadal grali archaiczny basket, tracąc na próby ich maksymalizowania

kupę czasu i atłasu. Ten zespół przegrał, przegra i będzie przegrywał na tym

że jest wolniejszy i słabszy fizycznie od Miami, Thunder czy nawet Bulls. Mistrzostwo

nie wchodzi w grę, nie w lidze takiej jak obecna, z takimi przepisami, które jednoznacznie

promują motorycznych freaków, a o sile contenderów stanowią młodzi wymiatacze, a

nie stare ciotki. Lakersi nie mają szans zatrzymać Thunder albo Miami, a w ataku

nie sąi nie będą dość potęzni, aby się odgryźć dostatecznie boleśnie, bo tam też

będą słabsi i wolniejsi.

 



Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego jarania się Nashem w Lakers

 

Po latach oglądania Fisha na pg(backupowanego przez Farmara dodatkowo), to już Sessionsem można się było jarać, bo takich picków w wykonaniu własnego pg kibice Lakers za swojego żywota w większości nie widzieli. A teraz w miejsce Ramona przychodzi Nash, czyli w ciągu jednego sezonu zamieniamy botoom pg w wieku 37, na topowego pg w wieku 38 i ja nie widzę powodu,żeby się nie jarać

Inną sprawą jest fakt,że tim nadal ma braki o których mówisz, i że to wszystko jest niepewne fc***( i to nietylko sportowo, ale przede wszystkim zdrowotnie), i szans na ostatni run Kobasa bez dodatkowych ruchów na ten moment dalej nie ma, ale Nash to imo początek i tak to nie zostanie. A i tak 39 letni Nash jest i tak sam w sobie takim upgrejdem na jedynce,że głowa mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ale jakos po sprowadzeniu Nasha sklaniam sie chyba za zostawieniem Gasola... Nash to chyba jedyna osoba, ktora moze cos jeszcze z niego wyciagnac.

choc to schodzi juz wg mnie na drugi plan, bo rozgrywajacy ktory nie bierze rzutu a skupia sie typowo na kreaowaniu (w przeciwienstwie do sessionsa) to chyba najwazniejsze, bo slaby ofens, brak pomyslu na gre naprawde razil w zeszlym sezonie a teraz to juz powinno sie zmienic z samym nashem

 

jest nash to i mcroberts moze zostac, bo gosc mial przeblyski ale chyba dopiero przy pg pokazalby pare highlightow. teraz to chcialbym wytrejdowac mwp, czy z gasolem czy z bynumem czy z kimkolwiek, dac szanse ebanksowi na te 20 - 25 minut (bo mwp pokazal, ze duranta juz nei pokryje, a lapska ebanksa byly wiekszym zagrozeniem) i szukac MLODOSCI na lawke. s5 moze byc i stara ale w takim wypadku potrzeba swiezosci w 2nd unicie. wiec powinni zaczac rowniez od wywalenia blake'a, bo nie moze byc dwoch weteranow w jednym teamie na tej samej pozycji, tu przydalby sie na zmiane ktos pokroju sessionsa. ponadto musza sprobowac zostawic hilla, no i ewentualnie jakby nie bylo kogo to barnesa, bo jednak jakims energizerem byl, a prawdopodobnie na nikogo lepszego nie bd nas stac.

 

ogolnie za ta kase co lakersi maja, to baaaardzo ciezko widze podpisanie kogos wartosciowego na lawe, ktory moglby cos wniesc. chyba juz wolalbym opcje z ebanksem do s5 i grantem hillem z lawki, to bym sie mega cieszyl ale za blake'a musialby przyjsc ktos szybszy za to, a jordan hill moglby zostac : x wciaz pozostalby problem sg...no coz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol ma ogromne szanse na grę w ASG z nashem jako podającym i każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę!!!

 

Koelner co niby mają przedstawiać te %? Że niby Smith dobrze, no może niezle rzuca z półdystansu i dystansu? Ok, mozesz w to wierzyć, ja Ci nie bronię, a prawda jest taka, ze prawie kazdy zespół odpuszcza tego kretyna dalej niz 4m od kosza i stara mu sie utrudniać penetracje bo tylko w tym jest skuteczny

 

Wymiana Smitha na Gasola nic Lakersom w tej sytuacji nie daje, bo mając klasyczną 4ke i 5kę z takim PG z miejsca są zajebiści

Pytłem juz kiedyś, chyba przed trde deadline- co ma Smith czego nie ma Gasol (poza wiekiem)

Bo bajeczki o jego klasowej defensywie możecie sobie darować, bo w sumie wpływ na D Gasol ze swoim zasięgiem ma również wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.