Skocz do zawartości

New York 2005/2006


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

wiem i dlatego pogratulować isiah'owi ale np.mozna bylo szarpnac toronto lub nawet liczyc przy wczesniejszych gadkach z timby o to ze nie wejda do PO. a kogo dostali od bulls za picka wiadomo. thomas gratulacje. spree do ny. moze kemp a i rodman chcial wrocic. byloby rownie tragicznie ale smieszniej. a tak powaznie to nyk wielki klub z tradycjami ma spora ale niewykorzystywana przewage w pozyskiwaniu graczy ( bo lepiej by sie kazdemu gralo tam niz w sacramento - wies, toronto - podatki, noh memphis atlanta - kibice ba nawet sas!!! ale nie dla tego zarzadu klubu. to tak jakby polak nie chcial w pilke nozna zagrac dla Barcelony!!!! rozpieprzaja klub od srodka, szkoda slow!!!!

 

ps. dzieki kore za przypomnienie! czas sobie przypomniec komu kto jakie piki oddal bo co sezon to tylko zawsze pewne ze sas maja cos ok. 27-30 a i tak niezle wybieraja. kto waszym zdaniem zgarnie pick 1? zrobie topik[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz problem jest bardzo zlozony, Rose w debiucie z Rakietami zagral mega rewalacyjnie... do ostatniego rzutu, jak prawdziwy lider i przywodca (co nie oznacza ze tak bedzie co mecz rzecz jasna). I punkty i dobra gra w defensywie, zbiorki, asysty (11). Zyskalismy pick Denver gdzies okolo 20-25 miejsca oraz mamy w tym sezonie pick SAS o czym wielu zapomina. Mi az tak na mlodych nie zalezy bo mamy ich teraz juz chyba z 6 czy 7, a LB niespecjalnie lubi oczyc mlodziez grania w kosza na takim poziomie, wiec te 2 picki traktuje jako karty przetargowe do nowych trejdow. Co do tego co wszyscy pisza ze dodalismy nowe salary ale odejscie juz teraz Davisa i tak nie spowodowaloby ze zejdziemy ponizej salary cap, wiec te 34 banki wiecej ktore mega bogaty Dolan ma zaplacic za kolejny rok grania Rose'a w Knicks nic nie zmienia, on i tak ma kasy jak lodu i ma to w tylu. A zyskalismy raz ze pick, a dwa w przyszlym roku druzyny beda sie zabijaly o konczace sie kontrakty takie jak chocby Rose'a bo rynek wolnych agentow w przyszlym roku to niebo i ziemia w porownaniu do tego sezonu. Wtedy druzyny beda chcialy zapolowac na najwieksze gwiazdy (w lecie 2007 r) a do tego beda potrzebowali konczace sie kontrakty, wiec czy Davis teraz czy Rose za rok na to samo wyjdzie, a moze nawet ciut lepiej, bo mozna wtedy kogos dobrego wyciagnac w zamian za Rose'a. Davis=tragedia ta jego gra i postawa przed i w trakcie pobytu w NY... Toronto zyskalo starego ramola ktory moze bedzie chcial u nich a moze nie, odwala szopke za szopka, zona rzadzi w domu i to widac. Ale zyskali miejsce w capie na podpisanie Bosha, wiec dla nich to dobre wyjscie, Davisa sie za 3 miechy pozbeda bo na 200% nie podpisza z nim nowego kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, kilka malych poprawek :P

 

z tego co mowil danp to NY wzieli z Rosem pick od TOR, tyle ze to jakis 'zakrecony' pick, nie bezposrednio od Rapsow tylko tez z innego trade'u, ktos wspominal o Minny albo Nuggets.

 

no a co do trade'u bulls - knicks to przeciez odwrotnie poszlo - thomas do bulls a do knicks davis+curry. Albo Ci sie cos pomieszalo albo ja zle przeczytalem ;-)

 

Co do reszty to ja tego nie rozumiem - bez kitu, Nowy Jork, mekka koszykowki, MSG, swiatynia... Knicks - tradycja, renoma, honor... a od wielu lat po prostu zenada tam sie dzieje.

 

Inna sprawa ze to co ktos pisal wczesniej - ta wyjatkoosc Knicksow wiąże sie z tym ze przychodza tam dla kasy i graja od niechcenia majac i tak pelnie kieszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kasy przychodza tylko ci ktorym idiota GM daja ta kase czyli asy w stylu Eisleya czy Andersona, Harringtony i inne Witerspuny, albo obecna czesc generacji Knicks. Nie wmowisz mi chyba ze druzyna z 99 roku z Larrym Johnsonem czy Sprewellem albo Camby'm odwalala szopki, grala tylko dla kaski i od niechcenia. Kazdy sportowiec chce zarobic i to zarobic dobrze ale co za duzo to nie zdrowo. Jak sie GM postawi i ma lep na karku to oni moga sobie probowac. Zeby zbudowac prawdziwa druzyne to trzeba miec coacha z prawdziwego zdrazeniam, ktorego za chorrendalna kaske udalo nam sie zdobyc oraz GM z glowa na karku (moze kiedys, albo jutro jak Dolanowi przestanie sie podobac wyrzucanie pieniedzy w bloto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra gra w defensywie,

Cytat odnosnie gry Rosea w mecz Rakietami!

 

własnie skonczyłem oglądac powtórke, ale jezeli rose grał dobra obrone to musiałem przsypiac. Kwintesencją jego defensywnych zagrań była chyba próba obronu kontry D.Weselya, wwalił mu sie z łapami na klatkę piersiową i Hou miło akję 2+1. Zenada. Fakt trafił pare rzutów fajnie dzielił piłką. ale facet rusza sie na jak na stop klatce.

Zadwolony to Danp mozesz byc z Currego (choc jak zwykle miewął gorsze momenty),ale dał pokaz swoje próbki ofensywneog taletntu ia i wo bronie nie dwal sie Mingowi. Wariackie rzuty trafiał Jamal ciagnął w koncówce, ale Rose był taki jak w Raps, przecietny (no to podania troche ratują mu dupe). trzeba tez dodac ze Rocekts to tez jacys superheroes końcówek. W cholere bledów w ostatnich minutach po obu stronach, goście mieli T-MAca NY nie i dlatego przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wmowisz mi chyba ze druzyna z 99 roku z Larrym Johnsonem czy Sprewellem albo Camby'm(...)

Wiesz... hmmm... 6 czy 7 lat to dla mnie naprawde kawal czasu :P czyli podchodzi pod definicje 'wiele' :)

"Inna sprawa ze to co ktos pisal wczesniej - ta wyjatkoosc Knicksow wiąże sie z tym ze przychodza tam dla kasy i graja od niechcenia majac i tak pelnie kieszenie..."

To twoj cytat kore wiec ci odpisalem, dla ciebie moze 2 lata to kawal czasu, akurat nie o to chodzi, piszesz cos nie do koonca precyzujac wiec ja sprecyzowalem za ciebie.

@Byku widac ogladalismy rozne mecze, a tekst o zwolnionym tempie mnie rozwalil, to faktycznie byl inny mecz...

Aha i jak zwykle punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, nie bylbys soba jakbys sie nie przywalil do Crawforda, 5 trojeczek ktore poslal to dla ciebie wariackie rzuty ale w ktorym momencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o dwie trójki we wczesniejszej fazie meczu jeden visa vi kosza i druga ze skrzydła kiedy obroncy wisieli na Jamalu rzuty wpadły fakt, ale nie była to pozycja ktora dawala pewnośc na celne rzut. Problem Jamla, jak ma dzien to mu wpadają takie rzuty a jak nie to ma 2 -11 z gry. W tym meczu dał duzo nadziei NY i ja mu tego nie odbieram.

Ale z tym Rosem i jego dobrą defenywa czy szybkościa to faktycznie chyba inny odbiór szkoda ze nienagrałem tego meczu to podalbys mi momenty kiedy Rose coś bronił to bym odszczekał moje słowa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecze ze shoot selection Jamala jest na poziomie mistrzowskim i co zrobi to zloto, bo bym sklamal. Akurat w tym meczu widzialem ze swietnie sie ustawial, musial pare razy rzucic przez rece bo obroncy Houston (glownie dzieki van Gundy'emu) potrafia uprzykrzyc zycie kazdemu. Co do Rose to przede wszystkim spowodowal ze pilka chodzila jak nalezy, po obwodzie, podania do wolnego gracza zeby sieknal za "3", do centra ze nawet James wygladal jako tako (hmm pewnie zaraz odszczekam te slowa-bo to lebiega jakich malo) czy Edka. Edek nie radzil sobie z Yao na poczatku, gdy chiniol mial 6/6 FG potem w drugiej polowie juz Yao nic nie gral, chyba 0-6 z gry o ile sie nie myle. Oczywiscie problemem Edka wciaz sa zbiorki i ten element wymaga duzego nakladu pracy, czy LB uda sie go podciagnac choc do 8,5-9 zbiorek na mecz zobaczymy. Widzialem genialne zestawienie statystyk Curry'go gdy gra z urazem i gdy gra bez urazu, roznica jest zatrwazajaca, m.in. w zbiorkach 10 gdy jest zdrowy-4 gdy gra z kontuzja (najczesciej lydki), ale tez nie bede sie nimi podpieral, bo kazdemu graczowi nba gdy zmierzyc jak gra z urazem a jak gra kompletnie zdrowy to bedzie widac roznica, problem w tym czy tak wielka..Problem nr1 po cholere gra Taylor zamiast Lee???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nr1 po cholere gra Taylor zamiast Lee???

No własnie i po co Brown sie upierał zeby zatrzymac go w rostrze w czasie wymiany z Chciago jak i tak go niewykorzystuje optymalnie. Mógl oddac do Nas :twisted:

Choc Skiles to tez nieżły geniusz jesli chodzi o rotowanie graczami :?

Mam na to jedno wytlumaczenie, chca go z najblizszych dniach wytrejdowac, wiec pilnuja co by kontuzji nie zalapal. Nie mam innego wytlumaczenia, zeby trener geniusz 3 krotny finalista ligi i zdobywca jednego pucharu, nie widzial ze Lee juz przerasta Taylora czy Rose'a i zaangazowaniem i skutecznoscia, i zbiorkami, i energia i checiami i czymkolwiek sie jeszcze da. A moze LB nie lubi bialych koszykarzy? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co można przeczytać w NY Post

Knicks President Isiah Thomas is desperate to shake things up by the Feb. 23 trading deadline — preferably by adding a point guard, with Denver's Earl Watson his top target.

 

Thomas' edict less than two months ago that he won't trade the young kids is history. A league source said two of the Knicks' three rookie first-rounders — Nate Robinson and David Lee — could be included in deals. Small forward Trevor Ariza could be included, too.

 

In December, Thomas said of the kids, "I wouldn't part with any of them. We haven't had these kind of young players in a long time. Now that we got 'em, might as well keep them."

 

Center Eddy Curry and rookie power forward Channing Frye are the untouchables.

 

"I know he's been trying," coach Larry Brown said.

 

The league source said Thomas would not have drafted Robinson at 21 had he known Brown would end up his coach.

Brown doesn't believe there's an in-house point guard to develop. He said yesterday he doesn't project Robinson as a PG down the road, though he played at times there last night. Brown also feels Jamal Crawford isn't a floor general.

 

The Knicks plan to make a run at free-agent point guard Mike James this summer with the mid-level exception. Bobby Jackson is also a free agent.

 

Thomas and Nugget GM Kiki Vandeweghe continue to talk about a Watson deal, though a league official believes two other teams are stronger candidates. "I don't see a deal with the Knicks there straight up," the official said.

 

The Nuggets are wary of the contracts and production of Crawford or Quentin Richardson because of luxury-tax implications. They would like a larger package as they shop Kenyon Martin's big contract.

 

The Post's Peter Vecsey reported Sunday about a 3-to-4 team deal involving Watson to the Knicks and Steve Francis to Denver. But it's unlikely Orlando would be interested in Crawford.

Jeśli plotki okażą się prawdą i jedynymi nietykalnymi w zespole będą Frye i Curry ( :shock:) to znaczyło będzie szczyt głupoty Thomasa, ale nie tylko jego, bo rónież całej organiacji Knicks, która po raz kolejny w całkowitej przemianie szukała będzie "nowego oblicza" :? To powoli staje siężenujące, zwłaszcza, że za tak utalentowanych i młodych graczy mogą przyjść niewiele klepsi, ale napewno drożsi gracze, na któych nie można opierać się chcąc budować zespół. Co takiego mają Martin, Jackson, James czy Watson czego nie mają Lee i Nate i Ariza??? Chyba tylko odpowiednio wysokich kontraktów i wiosen na karku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek jest włąscicielem klubu z Nowego Jorku serdecznie gratuluje mu wytrwalosci i wiary w to co robi Thomas bo mnie rece juz opadaja nie pierwszy raz i gdyyb to ja miał taka mozliwosc juz dawno bym tego czlowieka ze swojego stanowiska zwolnił. Jest to jedyna szansa aby Knicks wreszcie wyszli na prosta, bo Thomas nie polepszy zespołu, a nawet w dalszej perspektywie go pogorszy i zapcha na dodatek bez sensu salary :? Jak mówiłęm ja skłąd Knicks budowałbym na fundamencie młodych graczy ktorzy juz w Knicks są. Ariza,Frye, Nate i Lee na poczatek wystarczał, bede kolejne wysokie picki bo od razu sie sukcesów nie spodziewam. Sprobowałbym wymienic takze tych co nie chca trenowac, graja samowolke i nie słuchaja sie Browna. Larry'ego natomiast był zostawił. Jezeli bedzie mial niezły skłąd, ludzi chetnych do pracy to sukcesy powinn przyjsc.

Swoja droga ja czasami nie rozumiem ludzi w Nowym Jorku. Czego sie oni od razu spodziewali po tym zespole :?: Mistrzostwa? :? Wiadomo ze od razu efektów nie bedize, na nie trzeba czekac, trzeba pracy i odpowiedniego zaangawozania graczy. Sporo mowi sie o tym ze tam fani zawsze maja wielkie wymagania i wszystko chcieliby miec juz, ale jezeli nie przestanał tak sie zachowywca to nigdy sukcesu nie osiagnał, bo nikt nie bedzie mial tu czasu rozwinac skrzydeł, przezwycziac sie do taktyki i poznac qmpli z zespołu bo zaraz zostanie wywalony. I tak ciagle roszady a Knicks dalej beda gnic na dole ligi.... Bez cierpliwosci i zarzadu i fanów nie widze tutaj zadnej przyszłosc. Tego narazie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez fanow to raczej druzyny nie ma. Knicks w tym sezonie grają jak zwykle cienko, wcale sie nie dziwie. Troszke sie nie zgadzam z przedmowca ze nie ma fanow bo na ich meczach jest regularnie po 18,000 widzow, podobnie jak na innch parkietach nba a nawet lepiej. Nie wiem co jest glowną przyczyną ich slabych wynikow, napewno nie kasa bo chyba maja jeden z lepszych budżetów...Moze czas na wielkie zmiany, kupno kilku dobrych zawodnikow (przyjscie O'Neala do Heat tylko poprawilo ich gre,podobnie Carter do NJ), zmiana stylu gry, a moze czas zmienic zarzad klubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez fanow to raczej druzyny nie ma. Knicks w tym sezonie grają jak zwykle cienko, wcale sie nie dziwie. Troszke sie nie zgadzam z przedmowca ze nie ma fanow bo na ich meczach jest regularnie po 18,000 widzow, podobnie jak na innch parkietach nba a nawet lepiej. Nie wiem co jest glowną przyczyną ich slabych wynikow, napewno nie kasa bo chyba maja jeden z lepszych budżetów...Moze czas na wielkie zmiany, kupno kilku dobrych zawodnikow (przyjscie O'Neala do Heat tylko poprawilo ich gre,podobnie Carter do NJ), zmiana stylu gry, a moze czas zmienic zarzad klubu...

A) Gdzie ja napisałem ze Knicks nie maja fanow? Ja doskonale zdaje sobie sprawe ze oni maja byc moze i najwicej fanów w calej lidze i jest to najpopularniejszy klub. Ja caly czas pisze ze ich fani nie maja cierpliwosci, ze od razu chca wielkich rzeczy.

B) jak wyobrazasz sobie ewentualny transfer gwaizdy do Knicks? Za kogo? Bo na FA to nie ma co liczyc, Salary jest zapchane na kilka albo kilkanasie lat i tutaj to ze maja jeden z wiekszych budzetów g***no im pomaga :P Wątpie zeby ktos był tak zdesperowany zeby poszedł na trade z Thomasem oddjac mu swoja gwiazde, bo jak powszechnie wiadomo to Thomasa sie robi w durnia i z nim korzystne trade'y a nie odwrotnie. Zreszta sami zawodincy tez musieliby byc mozcno niezadowoloeni z gry w swoim klubie by decydowac sie na gre tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, salary mamy zawalone na pare nastepnych lat, ale ja na miejscu thomasa staralbym sie oddac kilku gwiazdorow za jednego gracza ktory moglby stworzyc w tym zespole brakujacy klimat. Przykladu nie podam, bo kilka gwiazd z NY zarabia wiecej niz ktokolwiek w nba i to jest chyba najwiekszy problem tego zespolu. Placa kolosalne kwoty kolesiom ktorzy nie przykladają sie do gry lub nie wiem co. Ale spokojnie mozna powiedziec ze daja ciala. nie mam dobrej rady dla thomasa, moze powinien sobie dac spokoj i zajac sie czyms innym, ten facet ma niesamowity talent do sprowadzanie wielkich nazwisk do NY tyle ze nazwska nie garaja, co wiadomo nie od dzis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy fani Knicks maja cierpliwosc, ale mysle, ze ta cenna zaleta przydalaby sie tez zarzadowi klubu. Gdyby po przyjsciu Thomasa zrobic rebuilding z prawdziwego zdarzenia, "zanurkowac" (jak ja to mowie), to teraz mozna by, przy odpowiednim szczesciu lub geniuszu, wyplywac z jakas mlodzieza i szykowac przyszle miejsce w salary na jakas gwiazde. A tymczasem wlodarze Knicks tak kombinuja ze skladem, ze nie wiadomo, czy przebudowuja, czy nie, a tak naprawde to chodzi o to, zeby niewazne jakim kosztem probowac niby cos robic, ale bez przyjecia do wiadomosc, ze moze sie to odbyc kosztem awansu do playoffs. Chca by i wilk byl syty i owca cala, ale to jakos nie chce wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna na poczynania thomasa z drugiej strony!

barkley rok temu po trejdzie Nazra powiedział ze IT tworzy ekipe Mistrzowska ale w SAS i miał racje bo bez Nazra w Finals byloby krucho

terez znow buduje i pewnie bedzie to denver ( jesli ci nie powariuja i zostawia martina a oczyszcza wszystko na 1-2 a wezma francisa i arize!!!!!) bo paul pierce i nate robinson bylby ideal ( 4 teams deal) - och odbija sie na nugets kontuzja nene bo pasowalby do trading blocku idealnie!!!!

 

NY - fenomen cokolwiek by grali jakimkolwiek składem to fanow zawsze bede mieli

ale budowa kadrowa skladu głupawa jak nigdy!! zawsze spieprzył thomas cos 1 wielkim kartoflem ( zasranie salary pennym, Houstonem, taylorem, JC, wybranie na lidera Starburego a teraz zapowiada sie na spieprzenie drobnymi kroczkami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Szkiem.

Bo w koncu czemu to wszystko ma służyć. Mają możliwość odciążenia tych kolosalnych płac, Penny'emu kończy się nie mały kontrakt i są kilka ładnych milinów do przodu. A tymczasem pojawiają sie wzmianki o trejdzie z jego udziałem?? W jakim celu..po co to wszystko..przecież PO w tym sezonie to nieosiągalny cel. A nazwiska które sie pojawiają nie zmienia oblicza drużyny. Są one coraz dziwniejsze, bardziej zaskakujace i bardziej nieprawdopodobne. Dochodzi do tego, że każdy gracz, którego drużyna jest w stanie oddać jest w kręgu zainteresowań Isiah'a Thomas'a.

W tej chwili z tej zbieraniny graczy, (co dziwne ze znanymi nazwiskami) nawet LB nie jest w stanie złożyć drużyny.

Niejdenokrotnie wielu fachowców i kibiców probowało doszukać się jakiegoś większego planu w roszadach w New Yorku..., ale mi odnalezienie takich przychodzi z coraz większym trudem.

A może Isiah'a chce pokazać, że jest pracowity...i nie bierze kasy tylko za siedzenie przy stołku ;-) A kolejne nazwiska, może nie aż tych największych lotów, mają pokazać jego troske o drużyne?? I jak sobie wyprówa żyły interesujac się wszystkimi graczami i kąbinując...rozwiązują łamigłówki..jak i kogo pozyskać, aby było najdrożej!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.