Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2024 o 17:33, Sewer napisał(a):

Odkurzyłem wczoraj klasyka Imię Róży, jak lubicie mocny średniowieczny klimat plus elementy detektywistyczne i lekko mistyczne to polecam, dostępny na cda w dobrej jakości.Chyba wjedzie też książka :) 

Fajnie , że przypomniałeś mi o tym filmie.  Właśnie sobie obejrzałem. Dalej świetne kino.

13 godzin temu, josephnba napisał(a):

Lubię ale nie mam ponad 3h wolnego czasu :(

2h11m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.filmweb.pl/film/Zoolander-2001-12032

Tym razem chciałem sobie odświeżyć inny ,,klasyk'' ale tym razem jakąś komedie i padło na Zoolandera.Zupełnie nie rozumiem niskiej oceny na Filmwebie z którą się zupełnie nie zgadzam, jest to bardzo solidna satyra gdzie sarkazm i ironia leje się z ekranu.

Stiller, Wilson i Ferrell dają zupełny popis tak jak i reszta obsady (chociaż wiem że ten pierwszy ma wielu krytyków ale ja lubię Stillera :) ) 

Na szczęście na Rotten Tomatoes który ma zdecydowanie lepszy system to 80 % widzów ocenia film pozytywnie (przy +250 tys. recenzji) i 65 % krytyków.Może Polacy nie do końca rozumieją w ironię albo było to po prostu już zbyt przesadzone? Dla mnie nie, a wy co sądzicie?

btw. według widzów na Filmwebie totalnie przeciętny film żeby nie powiedzieć mierny czyli Zielona Mila jest na 3 miejscu all time więc w sumie nie ma sensu się tym sugerować absolutnie.

https://www.filmweb.pl/film/Grand+Budapest+Hotel-2014-661817

Zobaczyłem też znowu Grand Budapest Hotel (chyba po raz 3,4?) i nadal zachwyca mnie ten film, scenariusz znam już na pamięć ale to w jaki piękny sposób Wes Anderson kręci sceny to nie mogę się napatrzeć, dla mnie jako człowieka ala detektyw Monk (pozdro dla kumatych) to orgazm wizualny :D Ważne że musi to pasować do konwencji i tutaj to pięknie współgra.

 

Za dużo ostatnio odświeżam, muszę się wreszcie zabrać za jakieś nowości.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona mila to świetne kino. A Ben Stiller jedni lubią inni uważają ze kiczowaty aktor grający tak samo. Ja go w zakazanym owocu lubiłem gdzie rabin i ksiądz rywalizowali o blondynkę.  

Można iść w pastisz ale zoolander chyba jednak niskich lotów jest. 

Jakby przerysowanie przerysowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Zielona mila to świetne kino

Nielogiczne zachowania bohaterów, naiwna wręcz kiczowata fabuła, takie łopatologiczne granie na emocjach moim zdaniem.Film max niezły ale wybitny? no way moim zdaniem oczywiście.

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Można iść w pastisz ale zoolander chyba jednak niskich lotów jest. 

Jakby przerysowanie przerysowania. 

Powiem tak, przerysowanie i przesada idealnie mi wjeżdża w zoolanderze ale zdaje sobie sprawę że nie każdy może lubić aż takie przegięcie a sama realizacja tutaj faktycznie może sam budżet nie pozwalał na lepszą albo wcale nie miała być lepsza tylko właśnie taka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
9 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Sisu - tylko dla wielbicieli rozwałki Niemców podczas 2 wojny. 

Film troche a'la Tarantino podzial na rozdziały + mięso lata tonami.

Zaznaczam ze jak ktoś szuka ambitnego kina to będzie strata czasu.

Mnie rozwaliło to, że on tym koniem musiał jechać drogą zamiast z niej zjechać. Tylko wtedy nie byłoby filmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.