Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2012/13


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, też jestem przeciw, żeby teraz wprowadzać te zmiany. Prawo nie działa wstecz. Ale od przyszłego sezonu - proponuję zrobić specjalny temat pt. zmiany - w nim każdy proponowałby co chce, pod warunkiem, żeby było dobre dla ligi, a nie dla niego samego - po czym byłby czas przez całe wakacje (!) na ustosunkowanie się do danego tematu. Bo temat "regulamin FBX" powinien być jeden niezmieniony, osoba nowa widząc regulamin i milion postów pod nich głupieje i nie wie co się dzieje.

 

Ale cieszę się, iż mój pomysł nie został storpedowany. Roger poparł, więc jest szansa zrobić coś fajnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pomysł robienia draftu w podobie do prawdziwej NBA jest jak najbardziej w porządku.

 

Prawdziwy draft jest w czerwcu, potem są różnego rodzaju summer league, czasu na podjęcie decyzji nt. tego kogo sobie wybrać w naszym drafcie jest więc mnóstwo, a kwestia "podebrania" potem upatrzonego gracza podczas draftu sprawi, że wkradnie się panika znana z apletu i draftów do fb, co uważam jest fajną sprawą. Wyeliminuje to co prawda wymiany podczas draftu, ale wydaje mi się, że koszt jest niewielki jak na tak fajną zmianę.

 

Zobaczymy po sezonie. Dla mnie obecne 96h naprawdę nic nie zmienia w stosunku do 48, czy 24, bo nadal jest masa czasu przez to, że zaczeliśmy draft dużo wcześniej niż 1 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, tu sie nie zgodze. Czemu mialby sluzyc ten szybki/szybszy draft? Zeby bylo wiecej bledow i mniej trejdow z pickami w trakcie?

Zaczynamy zawsze na tyle wczesnie, ze kazdy pick moglby trwac nawet 3 dni i byloby dobrze. Co wiecej, GMowie odpowiadaja w roznym tempie i czasem trzeba czekac kilka dni, wiec to jest wg mnie najbardziej spowalniajcy element draftu, ktorego sie nie rozwiaze zadnymi sensownymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będą głosy sprzeciwu, trudno, żeby społeczeństwo sie ze wszystkim zgadzało :)

 

Ale nie obraź się, Wilq, trzymanie się uporem tego, co jest teraz, to jest pójście na łatwiznę. Zapodałeś argument, że jest sporo czasu. No i faktycznie jest, z tymże, że nikt nie twierdził, że czasu jest mało i się trzeba spieszyć. Argumentem jest co innego. Ja naprawdę nie lubię takiej potwornej analizy, by wybrać 1 zawodnika. Gdyby we wszystkich draftach jednosezonowych był draft na forum, byłoby to bardzo nudne i z wielu bym się tak naprawdę wycofał, bo mnie to nie kręci. Bo większe znaczenie powinna mieć wiedza danego GM-a i intuicja, a tutaj - nie oszukujmy się - nawet laik dobrze wybierze. Tu poczyta coś, tam poczyta coś - pomyśli: "ja nie znam gracza, ale tu fajnie o nim piszą, tam dobrze piszą - no musi być niezły - to ja go biorę". C'mon, czy to na takiej zasadzie ma wyglądać? Na przeczytaniu newsów z espn, rotoworlda, yahoo?

Co do ograniczenia trejdow - możliwe, ale ile jest tych trejdów w trakcie całego draftu? 1-2? Wszystkie inne z udziałem picków odbywają się przed draftem. A nawet jeśli ktoś chce trejdować, bo mu zajumano zawodnika - nie stanowi to problemu. Zakładając, że wszyscy są w jednym miejscu - pisze PW do komisha - za 5 minut wybiorę, odezwę się do ludzi i na szybkiego podejmę decyzję. Przecież było zakładane - wszyscy są na forum, czyli można zaryzykować twierdzenie, że i przy kompie - krótkie rozmowy na gg i decyzja podjęta. A że na szybkiego? To tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby wszystkich draftach jednosezonowych był draft na forum, byłoby to bardzo nudne i z wielu bym się tak naprawdę wycofał, bo mnie to nie kręci.

Ale tam się wybiera całe składy od zera i decyduje od kopa o tym czy się będzie walczyć o mistrza czy szorować dno. W fbx będziemy się umawiać w bólach na wielki meeting na czacie, żeby wybierać 20 typków, z czego 1/3 po miesiącu będzie na FA. Chcecie iść z czołgami żeby dojebać grupce cyganów. Dobrze jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam się wybiera całe składy od zera i decyduje od kopa o tym czy się będzie walczyć o mistrza czy szorować dno. W fbx będziemy się umawiać w bólach na wielki meeting na czacie, żeby wybierać 20 typków, z czego 1/3 po miesiącu będzie na FA. Chcecie iść z czołgami żeby dojebać grupce cyganów. Dobrze jest jak jest.

Odpowiem przewrotnie. A tu jest wielka analiza, by wybrać 1 zawodnika, z których część wyleci na FA. Chcesz iść z czołgami by dojebać grupce cyganów? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie obraź się, Wilq, trzymanie się uporem tego, co jest teraz, to jest pójście na łatwiznę.

Nie trzymam sie tego "bo tak bylo" tylko wg mnie to najlepsze rozwiazanie na 20 pickow.

Przy 100-180 jak w tradycyjnym drafcie tez bym wolal na raz.

 

tutaj - nie oszukujmy się - nawet laik dobrze wybierze. Tu poczyta coś, tam poczyta coś

Huh? Kiedy ostatnio zerkales na ostatnie drafty FBX??? Po #1 jest wiecej wpadek niz dobrych pickow.

 

Co do ograniczenia trejdow - możliwe, ale ile jest tych trejdów w trakcie całego draftu? 1-2? Wszystkie inne z udziałem picków odbywają się przed draftem.

Chcialem przypomniec, ze to takze okres na zejscie z pensji... a draft jest ostatnim elementem poprzedniego sezonu.

 

A nawet jeśli ktoś chce trejdować, bo mu zajumano zawodnika - nie stanowi to problemu. Zakładając, że wszyscy są w jednym miejscu - pisze PW do komisha - za 5 minut wybiorę, odezwę się do ludzi i na szybkiego podejmę decyzję.

Tzn w 5 minut mam sklecic np 10 ofert i 10 GMow ma je przemyslec? Niezbyt to dla mnie realistyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem przewrotnie. A tu jest wielka analiza, by wybrać 1 zawodnika, z których część wyleci na FA. Chcesz iść z czołgami by dojebać grupce cyganów? :)

 

To nie jest żadna wielka analiza, ludzie nie mają czasu/zapominają, ktoś może być niedostępny przez kilka dni bo gdzie jedzie/coś robi i tyle. Niektórym w sezonie zajmuje tydzień żeby odebrać PMa bo nie wchodzą na forum a inni myślą, że jak zostawią 60fp na ławce to będą mieć lepszy pick więc tak to wygląda z draftem. Zresztą nawet jak wielce analizują przez 3 dni (myślę jednak, że 100% obsuw wynika z innych czynników) to whatever, do sezonu jest kupa czasu, a zawodnicy z puli nie uciekną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierwa, człowiek wymyśli coś fajnego i wszystko od razu jest torpedowane za jednym zamachem. Może faktycznie u siebie zrobię jedno, tu zostanie drugie, zobaczymy co jest lepsze...

 

 

Nie trzymam sie tego "bo tak bylo" tylko wg mnie to najlepsze rozwiazanie na 20 pickow.

Przy 100-180 jak w tradycyjnym drafcie tez bym wolal na raz.

Najlepsze rozwiązanie na 20 picków? Ale dlaczego? Bo to jest tylko 20 picków a nie 180?

 

Huh? Kiedy ostatnio zerkales na ostatnie drafty FBX??? Po #1 jest wiecej wpadek niz dobrych pickow.

To po czorta ta cała analiza wtedy?

 

Chcialem przypomniec, ze to takze okres na zejscie z pensji... a draft jest ostatnim elementem poprzedniego sezonu.

No sorry... Sezon skonczył się w kwietniu. Salary było ustanowione dosyć szybko. Sam powiedz czy to ma sens - nie mówię o konkretnym userze, piszę ogólnikowo - przez kilka miesięcy GM nie robił nic pod tym względem, by nagle obudzić się, gdy mu zajumano zawodnika, że w inny sposób ma zejść z salary? Halo, czy na to trzeba czekać koniecznie do września? Sam odpowiedz.

 

 

Tzn w 5 minut mam sklecic np 10 ofert i 10 GMow ma je przemyslec? Niezbyt to dla mnie realistyczne.

A w prawdziwym drafcie NBA - bo cały czas piszę u urealnieniu - GM tez kombinuje przez 96 h by sprzedać pick, bo mu się przestał podobać? I nie krytykuję tu lk#1 - on tylko wykorzystuje przepis, który wymaga usprawnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie na 20 picków? Ale dlaczego? Bo to jest tylko 20 picków a nie 180?

Dokladnie tak, im mniej pickow tym mniejsza potrzeba by zbierac wszystkich w jedno miejsce bo tym mniej istotna dla ligi jest to czynnosc.

Ot roznica w wybieraniu calej druzyny, a dobieraniu 10 czy 13 zawodnika w skladzie.

 

No sorry... Sezon skonczył się w kwietniu. Salary było ustanowione dosyć szybko. Sam powiedz czy to ma sens - nie mówię o konkretnym userze, piszę ogólnikowo - przez kilka miesięcy GM nie robił nic pod tym względem, by nagle obudzić się, gdy mu zajumano zawodnika, że w inny sposób ma zejść z salary? Halo, czy na to trzeba czekać koniecznie do września? Sam odpowiedz.

Wg mnie jak najbardziej powinno sie czekac ze wzgledu na offseason w NBA, summer league i inne letnie rozgrywki jak Olympiada czy eliminacje.

Dlaczego mielibysmy podejmowac decyzje majac mniej informacji? Z zalozenia juz gramy czesciowo w ciemno, wiec po co jeszcze poglebiac problem.

 

A w prawdziwym drafcie NBA - bo cały czas piszę u urealnieniu - GM tez kombinuje przez 96 h by sprzedać pick?

Nie, ale tenze GM ma sztab specjalistow, ktory sie miesiacami zajmowal tematem, a nie w wolnej chwili poczytal sobie o nastepnym dostepnym prospekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, im mniej pickow tym mniejsza potrzeba by zbierac wszystkich w jedno miejsce bo tym mniej istotna dla ligi jest to czynnosc.

Ot roznica w wybieraniu calej druzyny, a dobieraniu 10 czy 13 zawodnika w skladzie.

Poniekąd tak, a poniekąd ten gracz wybrany w drafcie z czasem staje się nie 13 zawodnikiem, a 2-3.

 

 

Wg mnie jak najbardziej powinno sie czekac ze wzgledu na offseason w NBA, summer league i inne letnie rozgrywki jak Olympiada czy eliminacje.

Dlaczego mielibysmy podejmowac decyzje majac mniej informacji? Z zalozenia juz gramy czesciowo w ciemno, wiec po co jeszcze poglebiac problem.

Chwileczkę, wybieramy w drafcie i tak po summer league, a przed offseason, czy się w czymś mylę? A do zejścia z salary jest nawet czas po summer league, choc nie oszukujmy się - liga letnia z racji obsady nie mówi nic a nic GM-owi odnośnie roli, jaką może pełnic dany zawodnik, więc w sensie zejscia z salary i potencjalnych trejdów - nie ma ona żadnego znaczenia. Nikt mi nie powie, że musi miec wystarczająco dużo czasu po lidze letniej, by zejsc z salary, a te 96h, jaki ma na wybór zawodnika - jest czasem kluczowym. Myślałem, że rozmawiamy o rzeczach realnych.

A Olimpiada, eliminacje euro? Może jeszcze US Open? C'mon, każdy lubi sobie pooglądać, fajne było złoto Tomka Majewskiego, niefajne mecze siatkarzy, porażka z Finlandią kadry - świetnie, ale co to ma wspolnego z FBX? Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że nikt nie miał czasu wcześniej na trejdy, bo oglądał olimpiadę, polską kadrę, US Open? Jak i chyba nie chcesz powiedzieć, że gra na olimpiadzie Gasola, Duranta czy epizody Antka Davisa miały wpływ na ułożenie w głowie trejdów? Albo gra Gortata albo Gallinariego w eliminacjach? No teraz to już puszczamy wodze fantazji.

Please, rozmawiajmy poważnie.

 

 

 

Nie, ale tenze GM ma sztab specjalistow, ktory sie miesiacami zajmowal tematem, a nie w wolnej chwili poczytal sobie o nastepnym dostepnym prospekcie.

My też mamy czas na zajęcie się tematem. Po drafcie NBA są dostepne różne analizy pisane przez specjalistów, następnie jest liga letnia, uaktualniane depth charty - naprawdę jest czas, żeby wiedzieć, kogo się wybierze, jak i na opcje rezerwowe. Jestem za tym, żeby mieć ułozonych kilka opcji w głowie, a nie tylko jedną, po czym jest panika i brak jakiegokolwiek zdecydowania, co dalej robić. Powtarzam, ten GM, który w realu NBA wychodzi z takiego założenia, jest marnym GM-em. Tu jest jak w koszykówce, trzeba być przygotowanym na różne ewentualności. Ten trener, ktory po trójce rywala głupieje i nie wie co robić, bo zakładał zbiórkę pod własnym koszem, niech się lepiej poda do dymisji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, wybieramy w drafcie i tak po summer league, a przed offseason, czy się w czymś mylę?

Pisalem o czekaniu na to co sie stanie w offseason w samym NBA bo od tego zalezy wartosc sporej czesci graczy w FBX.

 

A Olimpiada, eliminacje euro? [...] świetnie, ale co to ma wspolnego z FBX? [...] nie chcesz powiedzieć, że gra na olimpiadzie Gasola, Duranta czy epizody Antka Davisa miały wpływ na ułożenie w głowie trejdów? Albo gra Gortata albo Gallinariego w eliminacjach?

Nie, ale kazde rozgrywki offseasonowe znacznie zwiekszaja szanse na kontuzje, a te drastycznie moga zmienic wartosc.

Dlatego wg mnie najlepiej myslec nad FBXiem dopiero po ich przeprowadzeniu.

 

Po drafcie NBA są dostepne różne analizy pisane przez specjalistów, następnie jest liga letnia, uaktualniane depth charty - naprawdę jest czas, żeby wiedzieć, kogo się wybierze, jak i na opcje rezerwowe. Jestem za tym, żeby mieć ułozonych kilka opcji w głowie, a nie tylko jedną, po czym jest panika i brak jakiegokolwiek zdecydowania, co dalej robić.

Zgadzam sie... ale w jaki sposob to jest argument za szybkim draftem na zywo? ;-)

Tym bardziej, ze trudno przewidziec wszystkie scenariusze trejdow w 5 minutowej przerwie na czacie.

W ogole jakos zeszlismy z tematu formy draftu na jego date przeprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o czekaniu na to co sie stanie w offseason w samym NBA bo od tego zalezy wartosc sporej czesci graczy w FBX.

No ok, ale piszesz, jakbym ja apelował o przeprowadzeniu naszego draftu dobę po normalnym. Draft nasz będzie tak czy siak pod koniec offseason, wiec tutaj to nie zmienia się nic.

 

Nie, ale kazde rozgrywki offseasonowe znacznie zwiekszaja szanse na kontuzje, a te drastycznie moga zmienic wartosc.

Dlatego wg mnie najlepiej myslec nad FBXiem dopiero po ich przeprowadzeniu.

Na olimpiadzie i w eliminacjach grają gwiazdy, to jest zaledwie cząstka wszystkich graczy NBA. Tak naprawdę to nikt nie czeka z wymianami do momentu, aż zawodnik wróci ze zgrupowania reprezentacji.

 

 

Zgadzam sie... ale w jaki sposob to jest argument za szybkim draftem na zywo? ;-)

Tym bardziej, ze trudno przewidziec wszystkie scenariusze trejdow w 5 minutowej przerwie na czacie.

W ogole jakos zeszlismy z tematu formy draftu na jego date przeprowadzenia.

Właśnie szybkość przeprowadzenia trejdu to jest jeden z plusów danego rozwiązania. Przeprowadzenie korzystnego trejdu przy goniącym czasie jest sztuką dobrego GM-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.