Skocz do zawartości

koko koko euro spoko


Me Myself and I

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem, czego ode mnie oczekujesz? To ja wymyśliłem, żeby Silva grał na jego pozycji? Był napastnikiem albo nawet żęby hiszpania grała taki stylem?

Del Bosque na podstawie tego co ma wykminił taki system i jak napisałem w nim wyżej ceni fałszywych napastników i ich umiejętnośći, formę niż "prawdziwych", standartowych napastników i ich skill oraz formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to stwierdzenie "i Silve - oczywiścei jako fałszywego środkowego napastnika (takiego jak Messi w Barcelonie)". Sugerujesz po prostu, że Messi jest takim samym fałszywym napastnikiem jak Silva. Tymczasem Messiemu jest znacznie bliżej do rasowego napastnika i nie jest aż tak naciągany jak Silva, który np. w klubie czy wcześniej w reprezentacji był zawsze pomocnikiem sensu stricto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj chodzi o pozycję na boisku o tzw "fałszywą 9" którą w Barcie gra Messi (schodzi do środka) i którą, wg założeń del Bosque miał być Silva lub Cesc

nie porównuje tutaj umiejętności czy ich nominalnej pozycji lub tej na której czują się najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde mialem nadzieje na wariant minimalistyczny.

czyli przegrywamy 0-1 z ruskimi, ruscy ogrywaja grekow 2-0

my remisujemy z chechami i wchodzimy do cwiercfinalu z 2 remisami i 1 strzelona bramka. byloby milo.

 

tymczasem czesi nam pokrzyzowali plany i musimy wywalczyc sobie awans na boisku. milo, ze nasi wygrali ale nawet gdybysmy przegrali(nie wiecej niz 2 bramkami), to i tak do awansu potrzebujemy wygranej z czechami. bo zakladam, ze grecy i tak by nie wygrali z rosja.

 

 

miałem własnie o wynik Czechy-Grecja kłótnie z kumplem bo przewidywałem nawet remis z ruskimi i tez miałem jeszcze wariant wyjścia z grupy z 3 remisami

 

kumpel oczywiście ripostował ze trzeba sobie awans wywalczyć na boisku a nie drżeć o wynik meczu Grecja Rosja!

przecież i tak można wtedy założyć że mecz wygramy to awansujemy ale nie byłoby 100% musu!

 

wygrana Czechów strasznie ograbiła nas z takiego oto scenariusza:

 

Grecy do przerwy już przegrywają 0:3 i gramy spokojnie przy 0:0 z Czechami

oni muszą atakować a my gramy z kontry tak jak lubimy....

 

dodatkowo wynik CZ-G mógł nas ograbić z awansu nawet jak wygrywamy z ruskimi!

 

remis jest fajny u przeciwników bo zawsze jeden punkt wraca do UEFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi nie mogą grać na remis w meczu z nami, bo wystarczy że Grecja wygra z Rosją (co nie jest jakoś absolutnie nierealne) i Czesi odpadną, bo wtedy liczyć się będą mecze pomiędzy zainteresowanyumi zespołami z 4 punktami i wygląda to tak:

 

1. Rosja 3p 4-2

2. Grecja 3p 2-2

3. Czechy 3p 3-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi nie mogą grać na remis w meczu z nami, bo wystarczy że Grecja wygra z Rosją (co nie jest jakoś absolutnie nierealne) i Czesi odpadną, bo wtedy liczyć się będą mecze pomiędzy zainteresowanyumi zespołami z 4 punktami i wygląda to tak:

 

1. Rosja 3p 4-2

2. Grecja 3p 2-2

3. Czechy 3p 3-5

tak ale jak zrobisz założenie też nie takie niemożliwe że Rosja szybko obejmie prowadzenie... już jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam dania portugalia i ten christiano ronaldo to taki lebron piłki nożnej, tragedia po prostu.

W zasadzie w tym meczu to to porównanie obraźliwe a lebrona.Zenua

Bramki wszystkie piękne, Bendtner powinien jak Schilacci stać w polu karnym 24/7 bo nic innego i tak nie robi, ale jako egzekutor świetny.

Duńczycy uparcie dążący do wyrównania, piękna walka.

BTW: czesi bez Rosickiego zaczną spokojnie, będą czekać co zrobi Rosja.

Ale jakby grecy strzelili gola to sie na nas rzuca. Oby byl ładny mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem drugi mecz i tak sobie myślę że jakbyśmy mieli takiego Gomeza zamiast Lewandowskiego, to między w meczu z ruskimi między 10 a 25 min wykorzystalby 3 z 5 sytuacji które wtedy mieliśmy.

Robben za dużo nie pogral.

Holendrzy na środku słabo, Roben i Snijder nie poszaleli, ją bym wpuścił Kuyta czy kogotam do ataku a VaPersiego cofnął do drugiej linii może by coś wykreował.

to raczej nie jest egzekutor, lepiej kombinuje niż wykańczania.

No chyba że niemcy tacy mocni, w końcu prawie u siebie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem drugi mecz i tak sobie myślę że jakbyśmy mieli takiego Gomeza zamiast Lewandowskiego, to między w meczu z ruskimi między 10 a 25 min wykorzystalby 3 z 5 sytuacji które wtedy mieliśmy.

Robben za dużo nie pogral.

Holendrzy na środku słabo, Roben i Snijder nie poszaleli, ją bym wpuścił Kuyta czy kogotam do ataku a VaPersiego cofnął do drugiej linii może by coś wykreował.

to raczej nie jest egzekutor, lepiej kombinuje niż wykańczania.

No chyba że niemcy tacy mocni, w końcu prawie u siebie grają.

Lewandowski raczej nie miał za dużo okazji do strzelenia gola.

V Persie nie egzekutor? Przyznam, że dziwi mnie taka opinia bo obejrzałem sporo meczów Arsenalu w tym sezonie i o ile wiele sytuacji kreował to jeszcze więcej kończył. W końcu strzelił 30 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba być egzekutorem żeby strzelać dużo bramek, egzekutor to taki Drogba czy Gomez w tym meczu ,

Po pierwsze wie gdzie być po drugie góra dwa kontakty z piłka i bramka

VanPersil strzelił bramkę jak dostał piłkę za polem karnym, i miał trochę czasu i miejsca żeby ustawić sobie odpowiednio piłkę i obronę.

W Arsenalu może grać na szpicy bo tam cały zespół potrafi kreować, a i tak jak piszesz lubi kombinować.

Jakby mieli zamiast niego Drogbe toby liga wyglądała inaczej.

Ją lubię persila ale moim zdaniem jego trzeba ustawiać jak maradonne, między atakiem i pomocą.

Holendrzy są napedzani skrzydłami, więc niby go bardziej potrzebują z przodu, ale jak im niemcy podcieli robbeny, to trzeba byli coś innego wykombinowac.

 

A co do Lewandowskiego to moim zdaniem w pierwszych 25 min mieliśmy wystarczająca ilość dobrych sytuacji.

Gomez moim zdaniem kilka z nich by wykończył (albo lepiej sie ustawil )

Zresztą ile ten Gomez miał okazji w tym meczu? Więcej niż Lewy? Raczej nie.

Btw u Lewandowskiego mnie denerwuje taka maniera że jak podaje to robi to nonszalancko.

Wielki napastnik ma komuś wypracować pozycje?? Kto to widział.

Jak sie tak obnosi po boisku to lepiej żeby wykanczal sytuacje jakie dostaje. Nawet jeśli to 2-3 sytuacje na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto pisze, żę RvP nie jest egzekutorem to nie oglądał w tym roku ligi angielskiej albo nie zna się na piłce nożnej

do tego Drogba? ten piłkarz skończył się parę sezonów temu, miał wyskok formy na LM ale to wszystko

samo nie podpisanie kontraktu z Chelsea świadczy o tym, że wie żę jego czas już przeminął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak Torres, zwracam honor

zobaczymy co pokaże

w tej grupie wbrew pozorom Włosi z 2 pkt są w lepszej sytuacji niż Chorwacji, im wystarczy pokonać Irlandię a Croatia będzie musiała zdobyć przynajmniej pkt z Hiszpanią

oczywiście jak dzisiaj La Roya wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.