Skocz do zawartości

[West FINALS] (1) San Antonio Spurs - (2) Oklahoma City Thunder


Luki

Kto w ilu?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w ilu?



Rekomendowane odpowiedzi

według synergy Perkinsowi daleko do all time post defendera:

 

2012 - post up to aż 44,6% (!) wszystkich jego zagrań w obronie, 0,78 ppp, 97 miejsce (ogółem w defensywie 0,78 i 80 miejsce)

 

2011 (OCT) - 34,5%, 0,97, 219 (!) miejsce (ogółem 0,86, 143 miejsce)

 

2011 (BOS) - 47,1%, 0,85, 121 miejsce (ogółem 0,81 i 58 miejsce)

 

2010 - 46,1%, 0,72, 34 miejsce (ogółem 0,8 i 26 miejsce)

 

tak więc w bostonie, gdy miał za plecami KG, to faktycznie wyglądało to bardzo dobrze. ale poza tym szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie straszna z niego dupa wg tych statsow

Dla porownania wg synergy howard w post-up def notuje 0.73 ppp i jest na 58 miejscu w tej kategorii, chandler niespecjalnie lepiej 0.71 ppp i 44 miejsce.

Akurat pomiedzy nimi plasuje sie czolowy post defensor ligi dirk nowitzki 0.72 ppp w post-up def o_O

Garnett ma tyle samo w tym sezonie co perk czyli 0.78 ppp allowed.

Wszyscy oni sa niszczeni przez duranta ktory pozwala tylko na 0.6 ppp w post-up def (11 miejsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ness weź też pod uwagę ilość takich sytuacji i kogo muszą bronić. Durant w zdecydowanej większości broni wtedy obwodowych, do tego najczęściej sporo niższych od niego. w dodatku to bardzo mała próbka. Lebron jest 116 a Kobe 44 - co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie straszna z niego dupa wg tych statsow

Dla porownania wg synergy howard w post-up def notuje 0.73 ppp i jest na 58 miejscu w tej kategorii, chandler niespecjalnie lepiej 0.71 ppp i 44 miejsce.

Akurat pomiedzy nimi plasuje sie czolowy post defensor ligi dirk nowitzki 0.72 ppp w post-up def o_O

Garnett ma tyle samo w tym sezonie co perk czyli 0.78 ppp allowed.

Wszyscy oni sa niszczeni przez duranta ktory pozwala tylko na 0.6 ppp w post-up def (11 miejsce).

Idąc tym tokiem "rozumowania" to Edek Curry jest lepszym 3point shooterem niż Larry Bird, Reggie Miller i Ray Allen bo ma sporo lepszy procent trafionych trójek w karierze. ;]

 

 

@Bastillion,

 

SAS w 1999 roku zasweepowali dwóch contenderów - LAL i PTB. Lakers nie byli tak silni jak rok później ale Shaq to był wtedy najlepszy center, KB to natomiast top 15-20 ligi. Do tego Rice, Horry, Fox, Harper. A Portland mieli bardzo głęboki skład i wcześniej rozbili wciąż silnych Jazz.

 

 

A co do serii SAS-Oklahoma to jest to jedna z niewielu rywalizacji, w której żaden wynik mnie nie zdziwi i ciężko cokolwiek przewidzieć, bo są to dwie skrajnie różne drużyny. Wykluczam jedynie 4-0 dla OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach jak to maja w zwyczaju nakrecaja jak moga serie w kontekscie pojedynku gwiazd! Dwoch allstarow z pozycji PG rozpracowywanych jest aby uatrakcyjnic pojedynek masom! Slusznie się zauwaza że Parker gra PO zycia jest najlepszym strzelcem spurs (19) i ma najwyzszy ever wskaznik asyst (7,1) gra dobrze w obronie (wylaczyl Harrisa i CP3) i bedzie pierwsza porzadna przeszkoda dla Westrbrooka (Kidd Sess) ktora angazowac go bedzie w obronie. Z porownan wychodzi że w wieku obecnego RW Tonny byl już po zdobytym tytule. Ciekawostka jest fakt że Russ jest strasznie nerwowy (10 technikow w sezonie. #5 w lidze) i wygral z cala ekipa spurs w tym elemencie 10:7! Jak myslicie! Czy postawa PG to klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker dolał i tak już oliwy do ognia:

 

Parker said ''it's not going to be like Dallas or the Lakers'' for Westbrook, adding that their point guards are ''not as aggressive'' as the Spurs' leading scorer.

Lepszą ciekawostką jest fakt, że gość który w regularze tracił średnio 3,6 piłki na mecz, w serii z Lakers stracił w sumie cztery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker po prostu powiedział prawdę. Do Westbrooka przyczepiono "łatkę" leniwego defensora. W seriach z DAL i LAL nie musiał się wysilać w defensywie. Tutaj będzie zgoła inaczej. Przynajmniej tak powinno być jeśli Oklahoma chce powalczyć( nie pomyliłem się, wg mnie więcej niż dwóch spotkań nie ugrają). Większe zaangażowanie w defensywie równa się mniej sił, a to może a nie musi przełożyć się na postawę w ofensywie. Czy nadal rzuty z mid-range będą wpadały na tak wysokim procencie i z tak dużą częstotliwością?

 

Wjazd w pomalowane SAS zapewne zamkną (przygotowanie pod serię z Miami) zostawiając nieco miejsca na dystansie. Tony rozegrał świetną serię w obronie przeciwko Paulowi. Być może najlepszą w swojej karierze. Gadka szmatka, że CP9 był połamany. W sezonie regularnym był w pełni zdrów i również przegrywał matchup. Znamienne, że dwie najlepsze gry w sezonie TP9 rozegrał właśnie przeciwko drużynie "Grzmotu".

 

Martwi mnie troszeczkę dyspozycja Manu. Nie rzuca z półdystansu, a potrafił to czynić nad wyraz dobrze. "Trójki" stanowczo za rzadko wpadają. Tylko Argentyńczyk z dnia na dzień może zaskoczyć. Dziś jest tak, jutro inaczej. Owszem Manu nie dorówna Hardenowi (to już nie te lata), ale stać go okazjonalnie(1-2) na przejęcie meczu. I gorzej niż w serii z LAC raczej się nie zaprezentuje. Jego fatalna dyspozycję w ofensywie najlepiej obrazuje statystyka mówiąca, że podczas jego przebywania na parkiecie drużyna zdobywała najmniej punktów. Dokładnie odwrotnie niż miało to miejsce w RS...

W RS opuścił 3 mecze przeciwko Thunder, a mimo to Spurs wygrali 2-1 ... Przy okazji SAS z OKC nie przegrywa. Z ostatnich 10 spotkań "Ostróżki" zaledwie dwa razy wróciły na tarczy... Przypadek???

 

 

Panami sytuacji są SAS. Po ich stronie większość argumentów, wbrew nagrodom i opiniom(overrated Perkins) to teksański zespół gra bardziej skuteczną defensywę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz różnicę między "straszna z niego dupa" a "nie jest na poziomie all time"?

 

PS

u Duranta postupy w obronie stanowią zaledwie 8% akcji, całe 62 possessions...

a Dwight czy Tyson są istotnie lepsi od Perkinsa.

A czy ja twierdze ze durant jest mega post def?

Chodzi o bezsens przytaczania tych pozycji ze jest osiemdziesiaty czy ktory tam wypada w tych statsach.

Ze niby to ma dowodzic ze jest kiepski?

W takim razie przytoczylem kto jest wg tych statsow 'dobry' w sensie na wyzszej pozycji.

 

DH czy chandler niewiele lepsi a nie istotnie lepsi. 0.05 ppp to jest zadna roznica a nie istotna. KG ma dokladnie takie same wyniki.

Akurat na masywnych gosci na C/PF grajacych gleboko w paint perk jest topowym def ligi, jesli ktos twierdzil inaczej to po prostu nie widzial go w tym sezonie w akcji.

Ani bynum (8 meczy w sumie) ani dh (2 mecze) sobie na nim nie pograli.

Gortata (tez niby aspirujacy do top5 na C na zachodzie) przez litosc nie bede wspominal.

 

Btw w obronie izo perk jest na 11 miejscu wg synergy, a bronil ich calkiem sporo, wiec teza o tym ze jest wolny i sie gubi tez sie niespecjalnie trzyma kupy.

 

Akurat Dirk jest niesłusznie karany za słabą obronę sprzed lat, bo znacznie polepszył się w tym względzie.

Na tyle ze jest na poziomie DH i chandlera w obronie post-up? Bo tak z tych statsow wypada jesli brac je 'na surowo' tak jak kolega lorak.

 

OK starczy chyba tego fetyszu statsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja twierdze ze durant jest mega post def?

Chodzi o bezsens przytaczania tych pozycji ze jest osiemdziesiaty czy ktory tam wypada w tych statsach.

Ze niby to ma dowodzic ze jest kiepski?

 

po raz kolejny muszę zakwestionować twoją świadomość tego, o czym jest mowa. Bastillon napisał, że Perk to all time defender na post up. ja się z tym nie zgodziłem, ale nie mówiłem przecież, że jest kiepski.

poza tym nie przytoczyłem tylko miejsca, ale również ppp oraz jaki % ze wszystkich defensywnych zagrań stanowią post upy i to na przestrzeni trzech ostatnich sezonów. ty natomiast zignorowałeś ten kontekst, czego najlepszym przykładem jest właśnie Durant.

 

a różnica 0,05 ppp jest istotna. daje nam to 5 punktów na 100 plays, a więc różnica taka sama jak np. (upraszczając nieco, bo plays to nie to samo co possessions) między defensywą celtics (najlepsza D ligi jest 6,4 drtg poniżej średniej ligowej!) a thunder.

 

aha, no i bronienie postup, to nie tylko pilnowanie Bynuma czy Howarda. jeśli więc chcecie powiedzieć, że Perk na poziomie all time broni Andrew oraz DH, to może i tak, mało mnie to obchodzi w gruncie rzeczy. poza tym to samo można zdaje się powiedzieć o tym rookie z bobcats. w żadnym razie nie jest jednak all time obrońcą na post up i dane z synergy to właśnie pokazują.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile głów, tyle opinii.

 

dla sas to dopiero pierwszy poważny przeciwnik w po i obstawiam ich porażkę, bo nie mają żadnych odpowiedzi na trio oklahomy, gładkie 4-1

Opinia z dupy wzięta. Prymitywne plecenie andronów. Przyzwyczaiłem się, ze fora dopuszczają głupotę o różnym stężeniu. Z reguły nie komentuje 'alternatywnych wizji', ale zaserwowany przez Ciebie poziom absurdu jest nie do przyjęcia.

 

Od 29 stycznia do dnia dzisiejszego SAS z 53 rozegranych spotkań przegrało ... 7 (słownie: siedem). W 4 z 7 porażek wolne od grania miało BIG THRE ...

Jest tylko jedno właściwe słówko na określenie takiego stanu rzeczy. D-O-M-I-N-A-C-J-A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei obstawiam 4-1 dla SAS; jak dla mnie, to drużyna lepsza, zarówno w ataku, jak i w obronie, posiadające wielkie doświadczenie i trener. OCT mimo dwóch przekonujących wygranych z bardzo dobrymi drużynami jest dla mnie niewiadomą, ciężko powiedzieć, co będą w stanie zagrać Durant, Westbrook, Harden. Aby wygrać serię z SAS każdy z nich musiałby wznieść się na jeszcze wyższy poziom niż prezentował do tej pory, a moim zdaniem na razie nie są w stanie zagrać lepiej. Dla mnie kluczowym zawodnikiem dla SAS jest Duncan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile głów, tyle opinii.

 

Opinia z dupy wzięta. Prymitywne plecenie andronów. Przyzwyczaiłem się, ze fora dopuszczają głupotę o różnym stężeniu. Z reguły nie komentuje 'alternatywnych wizji', ale zaserwowany przez Ciebie poziom absurdu jest nie do przyjęcia.

 

Od 29 stycznia do dnia dzisiejszego SAS z 53 rozegranych spotkań przegrało ... 7 (słownie: siedem). W 4 z 7 porażek wolne od grania miało BIG THRE ...

Jest tylko jedno właściwe słówko na określenie takiego stanu rzeczy. D-O-M-I-N-A-C-J-A.

Nie jest to aż tak absurdalne aby tego nie przyjmować do wiadomości. Uważam że jest to na tyle wyrównana seria że może być 1:4 jak i 4:1. San Anotonio jest faworytem głównie ze względu na home court i trenera. SA ma bardzo zbilansowany skład ale OKC wcale im nie ustępują. Jestem strasznie ciekawy jak to będzie wyglądać na parkiecie bo na papierze to zależy kto komu kibicuje i na podstawie tego będzie wyciągał wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parker jest tak dobrym defensorem ze w kluczowych momentach paula zawsze bronil green , wlasciwie to green w po i rs czesciej bronil paula niz parker, ciekawe czemu????? westbrook zrobi miazge z parkera , imo super defensor parker znowu zostanie ukryty a green bedzie odwalal czarna robote na westbrooku, poczym spursfani znowu chorem orzekna jaki z parkera dobry defensor lololol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem powiedzieć, że wygrają w 6,7 meczach, ale w 5 to prędzej OKC sie z nimi rozprawi niz na odwrót

Mile widziane argumenty na poparcie tak odważnej hipotezy. Tylko proszę mi nie pisać, że SAS nie ma żadnych odpowiedzi na BIG THREE.

 

wlasciwie to green w po i rs czesciej bronil paula niz parker

Pani Beatka nie ogląda meczów Spurs. Gdyby je oglądało to w(i)edziałaby,a że w serii LAC-SAS Paula najczęściej bronił Tony Parker.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.