Skocz do zawartości

[West FINALS] (1) San Antonio Spurs - (2) Oklahoma City Thunder


Luki

Kto w ilu?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w ilu?



Rekomendowane odpowiedzi

wyciagnales troche to zdanie z kontekstu, odnioslem sie do peamow spursfanow nt. parkera i jego defensywnych skillsow, co nie zmienia faktu ze przy ustawieniu parker-westbrook , to russel bedzie mial najlatwiejszy matchup a biorac pod uwage ze jego jedynym skillem jest ciagle atakowanie przeciwnika i wykorzystywanie sily i dunamiki tony bedzie mial bardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewo czy prawo mam przeczucie ze to bedzie seria w ktorej Harden bedzie osmieszony do granic mozliwosci cos jak bodajze w g3 z lakers

stopien przreklamowania Hardena jest niesamowity nie da sie tego czytac

biorac pod uwage ilosc czasu jaka wlozyles w analize NBA, to jestes najglupszym (koszykarsko) kibicem jakiego widzialem na wszystkich forach internetowych razem wzietych. czy kiedykolwiek to co powiedziales sie sprawdzilo ? pamietam jeszcze jak dzis twoje bzdury z e-basket jak to pisales ze Nashowi plecki wysiada i nie wejda do playoffs, po ktorym to poscie Suns magicznie zaczeli grac lepiej i odpadli dopiero po fuksiarskim rzucie Artesta z Lakers w WCF. nawet musialem osobny temat do tego zalozyc z tego co kojarze. "Turkoglu najlepszy point forward od czasow Pippena", "Gasol najlepszy wysoki w lidze i lepszy od Kobego", "Melo lepszy od LeBrona", nie mowie juz o pojedynczych przewidywaniach w stylu "X c***a zagra" po czym X rzuca 40 pktow. jakim cudem mozna sie az tak mylic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnales troche to zdanie z kontekstu, odnioslem sie do peamow spursfanow nt. parkera i jego defensywnych skillsow, co nie zmienia faktu ze przy ustawieniu parker-westbrook , to russel bedzie mial najlatwiejszy matchup a biorac pod uwage ze jego jedynym skillem jest ciagle atakowanie przeciwnika i wykorzystywanie sily i dunamiki tony bedzie mial bardzo ciezko.

uwierz ze Westbrook o wiele gorzej bedzie bronil Parkera niz na odwrot. obczaj sobie na YouTube jak Parker wjebal mu 40+ w tym sezonie. co jak co, ale najlepszym obronca Thunder na Parkera jest prawdopodobnie Derek Fisher. a Westbrooka az tak ciezko sie nie broni zespolowo, zawsze mozna go zmusic do rzucania midrange jumperkow ktore raz wpadaja raz nie, jestem pewny ze Pop nie bedzie zbyt przerazony czy spanikowany jezeli pare z nich mu wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz ze Westbrook o wiele gorzej bedzie bronil Parkera niz na odwrot. obczaj sobie na YouTube jak Parker wjebal mu 40+ w tym sezonie. co jak co, ale najlepszym obronca Thunder na Parkera jest prawdopodobnie Derek Fisher. a Westbrooka az tak ciezko sie nie broni zespolowo, zawsze mozna go zmusic do rzucania midrange jumperkow ktore raz wpadaja raz nie, jestem pewny ze Pop nie bedzie zbyt przerazony czy spanikowany jezeli pare z nich mu wpadnie.

Derek _?

 

 

 

 

Ja mam nadzieje ze bedzie to rewelacyjna seria. sporo ciekawych ghraczy i zespolowej koszykowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jak fan SAS obstawiam Spurs w 6 ale seria może być ciężka. Jak czytam, że w San Antonio nie ma kto grać w clutch jak nie będą wychodzić set playe to mnie ogarnia bezsilność. Ja nie jestem w stanie oceniać np. gry Suns w tym sezonie bo widziałem ich 2 mecze, więc się nie wpierdalam z farmazonami. Manu jest tak underrated, jeśli chodzi o clutch jak Dirk przed zeszłym sezonem. To on trzymał zeszłą serię z Mem, to on jest najbardziej clutch w ostrogach od paru lat a nie odwrotnie. Harden jest zajebisty i mi go przypomina stylem gry, więc życzę mu jak najlepiej i jestem ciekawy czy osiągnie poziom Manu w przyszłości. Aktualnie jest lepszy (choć przed kontuzją Manu rozpierdalał system). Jeśli jednak nie będzie brał piłki w kluczowych momentach przez najbliższe lata to nie można ich porównywać. I tu jest imo największa bolączka Thunder- egzekucja w crunch time. Mając tyle możliwości (Durex low post, Harden pick, Westbrook ścinający) grają absolutnie kretyńskie iso dla Duranta, który napierdala przez łapy ze 100 metrów od kosza. Fajnie, że na highlitach widać jego GW ale sam będę mega zadowolony jeśli tak będą rozwiązywać kluczowe akcje. Perkins all-time post defender... Please ;) Wystarczy grać w Pistons/Celtics i wszyscy stają się all-time defenderami ;)Edit: nie mogę robić ostępów a jako informatyczny debil nie mam pojęcia dlaczego (od kiedy jest nowe forum) ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla SAS za ostatnia kwarte, brawo dla Manu pieknie doszli i odskoczyli ale egzekucja OKC na beznadziejnym poziomie. Te rzuty przez rece na 2 minuty do konca - panika w kazdej akcji w crunch, Spurs wiedzieli co robia jak Manu zrobil +10 to obie druzyny mogly smialo pojsc do szatni. Brakuje mi w OKC tego blysku, zlosci. Za to Sas - maszyna.

 

Klucze do wygranej to to co Manu powiedzial po meczu w pierwszej polowie mieli 14 start a w drugiej tylko 3 "take care of the ball" i powrot Rusella ostatnio jak pokazywali jego FG mial cos 5-19..., oraz totalny brak pomyslu na gre w 4 kwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się obawialem G#1 z 2 powodow:Spurs zawsze slabo wchodza w serie i z powodu skladu sedziowskiego. Nie tyle balem się gwizdkow lysego ile faktu że spurs beda psychicznie zajeci tym idiotom. Z drugiej strony ile trzeba miec bezczela w lidze aby goscia na dzien dobry podrzucic spurs - pokazuje się ciagle kto tu rzadzi - bo gosc jest durniem a nie sedzia. Na szczescie pare gwizdkow nie w te strone w sumie się rozlozylo bez wplywu na wynik choc pewnie skrupulatnie liczac spurs dostali pare punktow in minus od sedziego i to u siebie! Co do zdrowszej strony meczu to trudno mi sobie wyobrazic że tak slabi spurs zza luku, z grajacym piach Greenem i psujacym wszystko Bonnerem w rekordowym konkursie strat dodatkowo wyszarpna wygrana pewniejsza niż sam wynik! Mina po 3 kwartach byla nietego bo do czasu poproszenia przez Popa o troche brudnej gry to Okla miala INICJATYWE!!!! Pop nie tylko oszukal swojego przeciwnika w fachu trenerskim ale i idealnie pozaglowal skladem w 4Q! Praktycznie kazda decyzja byla z korzyscia dla spurs!!!!!!!!! Cieszy Manu ktory pokazal że trzeba być Manu a nie Hardenem aby wygrac ale przede wszystkim WERWA MLODOSCI gdyz spurs jak trzebabylo grali do kosza tak agresywnie że chyba w 2007 nawet tego nie było. Piwoty wysokich i pare ladnych sciec pod kosz charakterystyczne dla ekip na dorobku! Wynik bylby spokojniejszy gdyby nie tuzin glupich strat, niedochwytow, czy "prawie ja mam" akcji! Okla dziwnie poddala się woli Popa gramy smallball oraz rzeczywiscie znaleziono pomysl na wylaczenie z gry liderow - kazdemu zabrano jakis atut zmuszajac do gry ciut innej niż tej najskuteczniejszej. Kolejne gdyby czyli masakrycznie rekordowo dobra gra Fisha gdy mial 7 na 7 w pewnym momencie (chyba) utrzymywala Okle w grze ba! Nawet stala się realnym zagrozeniem zwyciestwa! Wierze że nadal bedziemy ograniczac RW lub Hardena ale że ani tyle strat ani takiej gry Fisha już nie zauwazymy i bedzie duzo lzej i mniej nerwowo! Gratulacje! Jeszcze 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-Jax zamknął Duranta, Westbrook grał Westbricka, a Harden dalej napiera cegłami ale porażkę możecie zapisać na konto Brooksa.

 

Po pierwsze, jakby to nie było oczywiste, należy przypomnieć, że za playbook odpowiada trener, a gościu nic nie potrafi przez kolejny sezon ułożyć, dlatego w sytuacjach kiedy nie idzie Durant musi grać swoje, a "granie swojego" to w jego przypadku stojący 26-footer sprzed obrońcy, jak już wielokrotnie narzekałem. Parę razy im się poszczęściło z ta taktyką, teraz kosztowała ich mecz.

 

Po drugie, mecz pan Brooks kończył piątką z Perkinsem ( z 5 faulami) na C i bez Ibaki. Skończyło się to festiwalem pick n rolli, na których Perk co chwilę lądował w dupie, a Spurs kończyli sobie pod samą obręczą (czasem z "blokiem" rozpaczliwie próbował contestować Sefolosha albo Westbrook).

 

Wynik 74-75:

 

Manu layup 6:18 do końca

Parker 6ft jumper 5:06

Duncan layup 4:05

Duncan faulowany pod koszem, 2 trafione 3:33

Manu layup +1 1:57

Manu layup 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja dobrze pamiętam, że Thunder byli najlepszą defensywą w crunch time w regularze?:D

 

tragicznie grali w końcówce w obronie, za to po drugiej strony Durant niczym Lebron. Jackson go zniszczył, dobra była jedna akcja, gdzie KD się odwracał z kozłem w jedną stronę, w drugą i wszędzie gdzie się nie odwróci to już SJax niczym wściekły rottweiler atakował go :)

 

Przez 3 kwarty Thunder bardzo dobrze realizowali to co powinni robić. Świetna defensywa, Spurs zmuszeni do "trójek" z nieprzygotowanych pozycji, wielu podań w poprzek boiska, z czego wzięło się kilka przechwytów. W 4 kwarcie wszystko legło jednak w gruzach, a wiadomo, że jak Spurs złapią rytm w ofensywie, wpadną w trans to jest po ptokach. Okla musi z g2 zrobić jeszcze brzydszy mecz, zastopować rolesów, niech to będzie w ataku mecz Durant, Westbrook, Harden vs Parker, Manu, Duncan.

 

Harden to chyba jednak trochę głupi jest co? Już nie pierwszy raz widzę, że biegnie z gałą na kontrze, rozpędza się, nie wie co zrobić, wpierdala się wprost w obrońcę i łapie offensa.

 

A Duncan to raz ładny gwizdeczek dostał, a ignazz bał się o sędziowanie, heh. Samiutki pod koszem nie trafił, to sędziowie chyba tak się zdziwili, że uznali, że musiał zostać sfaulowany, a jestem prawie pewny, że Perkins czy tam Ibaka go nawet nie dotknęli, co zresztą można było wywnioskować po jego reakcji, która wyglądała na bardzo szczerą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.