Skocz do zawartości

NBA a sprawa polska


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby odszkodowanie mialo byc rzeczywiscie tak wysokie jak piszesz KarSp to chyba bez sensu bylaby jego gra w NBA,skoro musialby do niej dokladac z wlasnej kieszeni :roll: .To odszkodowanie wobec Realu wynosilo niealy 1mln$,chyba cos okolo 800tys,wiec stawka za niecaly jeden jego sezon w NBA,wiec i tak zaorbil ponad 2mln,a chyba nie chcesz mi powiedziec ze to jest mala kasa?

I to ze jest to koles ktory koszykowke traktuje chyba nie za bardzo powaznie to nie jest mojateoria,tylko zdanie trenerow,ktorzy mieli z nim do czynienia w NBA.Podobno zawieranie znajomosci z kolejnymi kobietami na imprezach nie stanowilo dla niego problemu,gorzej bylo ze znalezieniem wspolnego jezyka z trenerami czy kolegami z zespolu,a Maciek uwazal sie za wielka gwaizde i mial maniery co najmniej jak Kobe Bryant :roll: .

Pozatym kiedy wychodzil na boisko to nie zawsze stosowal sie do polecen trenerow,zeby grac blizej kosza i walczyc na deskach,do czego ma znakomite warunki,tylko czesto uciekal na obwod,albo poldystans i z tamtad walil rzuty.

Pozatym chyba niebezpodstawnie nazywano go wczesniej nowym Nowitzkim i i twierdzono ze juz za kilka lat moze byc All-Starem,chyba jakis tam potencjal w nim dostrzezono,ale sam talent nie wystarczy potrzeba jeszcze do tego ciezkiej pracy i zaangazowania na treningach,a tego mu chyba troche brakuje i w NBA przylgnela juz do niego etykietka "Utalentowanego nieroba",na czym poznal sie nawet trener Rockets z gory skreslajac szanse Macka na gre.

Mam nadzieje ze Lampe jednak sie w Europie odrodzi i zacznie grac na tyle dobrze na ile pozwalaja mu jego mozliwosci,ale boje sie ze wybral latwa droge zarobku malym nakladem sil i ze bedzie chcia tu jechac na swoim statusie utalentowanego gracza z przeszloscia w NBA :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuje zmienic w nazwie tematu z M.Lampe na C.Trybanski. Polak dostaje kolejna szanse tym razem w jednym z moich ulubionych zespolow-Toronto Raptors. Wynagrodzenie dostanie oczywiscie najmniejsze z mozliwych czyli 600 tys za sezon. NIe mam nic przeciwko europejskiem zaciągowi naszego GM'a ale bez przesady. Dla mnie Czarek mimo pracowitosci jest słąby, ma talent ale nie az tka duzy i nie jest w stanie nadrobic tego nawet wielka praca. Jest po prostu przecietny a na warunki NBA słąby. Zycze mu powodzenia, ale w Raptors widze go tylko i wylaczeni jako trzceigo centra. Po Rasho i Sowie ktory mam nadzieje nie straci sezonu z powodu kontuzji. A na domiar zleog dla niego jest tez wyjscie awaryjnie czyli Bosh na C, co bedzie pewnie tez czesto praktykowane zeby jakos podzielic odpowiednio minutami Bargnaniego i CB4. Nie widze na dzien dzisiejszy dla niego czegos lepszego, aczkolwiek nie wykluczam ze jezeli zacznie grac na odpowiednim poziomie to nie bedzie dla nas przydatnym koszykarzem. Zobaczymy tak czy siak kibicuje Raptors podwojnie, ze wzgledu ze lubie ten klub i przez jedynego polaka w NBA.

GO GO GO RAPTORS !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy naiwni, którzy mysleli, ze C-Tryb faktycznie ma jakiekolwiek szanse na podowny angaż w NBA chyba wreszcie przejżą na oczy. Czaruś po zaliczeniu jednej (niecałej) minuty w meczu z Nets został zwolniony jako "non-roster player who was in camp just to give the Raptors some extra bodie"

 

Czas wracac na stary kontynent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no nie rozumiem ... przeciez taki dobry mecz rozegrał - 0/1 FG, 1PF, 1 min (ironia) Ja się od poczatku nie ludzilem ze C-Tryb cos ugra w tym sezonie w NBA - ani wczesniej, ani teraz, ani pozniej w najlepszej lidze swiata nie bedzie dla niego miejsca, ze wzgledu na mimo wszystko niskie jak na tamte standardy umiejetnosci - z pewnoscia nie dalby sobie rady w Raptors, ktorzy maja jednak obecnie calkiem niezly sklad i dobrze obstawione pozycje PF/C ... Czaruś wracaj do Europy, tutaj przynajmniej coś sobie pograsz :)

 

Chyba na chwilę obecną nie mamy w Polsce koszykarza, który by podołał wymogom NBA ... Ale mamy zdolną młodzież (ponoć - zresztą w polskim sporcie o wszystkich kadrach młodzieżowych tak sie mowi) wiec moze juz za pare lat ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim!

Z tym Trybanskim to istny cyrk. Robi z siebie tylko pośmiewisko w NBA. Ale chyba odpowiada mu amerykański styl życia, bo cos nie śpieszy mu się z powrotem do domu. Niech lepiej wraca do Polski bo tu najwięcej sobie, pogra

a w USA raczej kariera go nie czeka, w D-Legaue też średnio wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc od początku przygody Czarka w NBA byłem do niego sceptycznie nastawiony i nawet nie bardzo mu kibicowałem, ale ogólnie dla mnie to jest po prostu śmieszna ta cała sytuacja. Niejaki Cezary Trybański(jesli się nie mylę 4 lata temu), którego nawet w Polsce mało kto zna, nagle zostaje zaangażowany przez klub NBA Memphis Grizzlies i staje sie jednym z najlepiej zarabiających polskich sportowców i jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Tylko jedno się w jego życiu nie zmieniło, nadal nie umiał grać w kosza, no bo jak można się było łudzić że gracz który nawet w klubie polskiej ligi siedział na ławce, będzie grywał coś regularnie w najlepszej lidze świata, wierzyli w to chyba tylko megaoptymiści. No a Czarek, dzięki świetnemu agentowi dostał angaż w za oceanem i trochę po klubach NBA się potułał, zarobił jak na polskiego koszykarza bardzo dużą kasę no i teraz już jest ustawiony do końca życia i pewnie niedługo zakończy karierę(zresztą już niedawno o tym wspominał, chyba po zwolnieniu go prze Knicks). :? No bo jak to, taki "Gwiazdor" po takiej przygodzie z NBA teraz ma grać w jakiejś DBL :?, w której, tak na marginesie też nic nie osiągnął. Coś czuje, że on się zbytnio zachłysnął pieniędzmi i sławą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie Graboś- Czarka Duparka zwolnił niejaki John Paxon, GM niejakich Chicago Bulls po tym jak tenże Czarek Duparek został przetargowany do Bulls w zamian za Jamaala "Zbawcę NYK" Crawforda :wink:

 

A jakby ktoś nie wierzył to mam nawet mecz PreSeason Byków z Celtics, w którym Trybański miał małe zderzenie z Paulem Pierce'em :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie Graboś- Czarka Duparka zwolnił niejaki John Paxon, GM niejakich Chicago Bulls po tym jak tenże Czarek Duparek został przetargowany do Bulls w zamian za Jamaala "Zbawcę NYK" Crawforda :wink:

 

A jakby ktoś nie wierzył to mam nawet mecz PreSeason Byków z Celtics, w którym Trybański miał małe zderzenie z Paulem Pierce'em :wink:

No właśnie co do tego zespołu, który go zwolnił nie byłem pewien, dlatego napisałem "chyba", w każdym bądź razie kto go zwolnił nie ma większego znaczenia, jedno jest pewne, Czarek juz w NBA nie zagra nigdy, bo chyba tam już się na nim poznali i nawet ten jego "cud agent" :wink: mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę odgrzebie temat i napisze o postępach polaków wywalonych z NBA :wink:.Jak widać Europa to miejsce dla nich, za oceanem troszkę za cieżko

 

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - zadebiutował w lidze rosyjskiej w meczu z Uralem Great Perm (89:82), zdobył 15 punktów (7/10 z gry) i miał 9 zbiórek w 21 minut. We wtorek w Pucharze ULEB w meczu z Telindusem Ostenda (88:93) miał 13 punktów (4/13 z gry i 4/4 wolne) i 2 zbiórki w 17 minut.

 

Szymon Szewczyk (Legea Scafati, Włochy) - w wyjazdowym meczu z Upea Capo d'Orlando (78:77) przez sześć minut nie zdobył punktu.

 

Marcin Gortat (RheinEnergie Kolonia) - w meczu z Brose Baskets (79:73) rzucił 10 punktów i miał 8 zbiórek w 27 minut. W środę w Eurolidze w meczu z Tau Ceramica Vitoria (70:102) zdobył 9 punktów i miał 5 zbiórek w 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.