Skocz do zawartości

NBA a sprawa polska


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo tematów a ostatnio brakuje najważniejszego......czyli Maciej Lampe w NBA. :D

Chłopak dziś w nocy zagrał rewelacyjny mecz z SAS (który to raz przeciwko Timowi gra Maciej?) Przeciez debiut o ile pamiętam W NOH tez był przeciw TD bo trener majac dość jego próśb o wyjście na parkiet wypuścił go na głębokie wody. S5 oczywiście nie na stałe ale statystyki miód malina 36 min. 9-18 z gry 5-8 wolne (7 5) 12 zbiórek 1 asysta 3 0 0 2 bloki 23 pkt BRAWO tak trzymać. Czas pomyśleć głębiej o jego pozycji w drużynie bo po takim występie? Tym bardziej że nie zagrał kosztem innego kontuzjowanego gracza czyli w 100% było to założenie trenera!!!!

Martwi słaba, mimo zwycięstwa postawa SAS ( wygrali mecz dzięki katastrofalnym FT Hornets) Prośba o potwierdzenie info 7 zbiórek ofensywnych? czy błąd strony? Macij wyszedł na SF czy PF? Bo Nachbar też chłopisko (2.06). Vroman i Andersen nic nie pokazali ( fakt mizerne minutki) ale gra na takim poziomie cieszy! Może przełomowy sezon?

Ps. Może MIP, choć za wcześnie wyrokować po jednym dobrym meczu!!! Ale Dirk i K8 też nie błyszczeli w RookiSeason

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daloko jestem od prorokowania jakichkolwiek nagród, ale zagral jednak najlepszy mecz w karierze przeciwko jednemu z najlepiej broniacych zespołów. To Pre, gracze odpuszczają, ale nie zawsze, o czym pokazuje wiele zacietych meczy, sam Master wiesz co dzisiaj grali chociazby Sixers ;) Uważam że Maciej pokazał, ze cos z niego będzie, to nie pierwszy niezły jego występ, jest bardzo młody, oby wyszedł w tym sezonie w tak sałbym zespole jak NOH chcoiaz an te 15-20 minut to spokojnie statstyki 6/5/1 mógłby mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćko zagrał dziś świetny mecz, ale nie popadajny w skrajny optymizm- to tylko PreS, gdzie wielu srednich, a nawet kilku nikomu nieznanych graczy ma swoje 5 minut. Maciek, ma wielki problem bo to ostatni gwizdek, żeby pokazać innym, że jest jednak coś wart i warto w niego zainwestować, ale nie osiągnie nic bez minut, a co się z tym wiąrze nie osiągajac ni na treningach nie osiagnie minut

Moim zdaniem zrobił błąd zgłaszając się tak szybko do draftu (choć pozycja jaką mógł mieć była faktycznie kusząca, zwłaszcza, że był to mocny draft). Nie chcę być złym prorokiem, ale uważam, że w przyszłym sezonie Lampe wróci do Europy. To może być dla niego dobre wyjscie, bo jak się ogra, nabierze doświadczenia i zwróci na siebie uwagę skatuów to powtórna droga do NBA będzie stała otworem- powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lampego(tak sie pisze :P?), to... myślę że jest bardzo że tak powiem obiecującym graczem. Oczywiście cieszy jego dobra postawa w meczu Hornets z San Antonio, ale myślę, że w klubie Szerszeni nasz jedyny Polak w NBA niewiele się nauczy. Szkoda (moim zdaniem), że odszedł z Suns. Tam byłoby u lepiej. I mówię to nie ze względu na to, że kibicuje Słońcom, ale na to, że Maciek naprawde zbierał by więcje doświadczenia w Phoenix. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lampego(tak sie pisze :P?), to... myślę że jest bardzo że tak powiem obiecującym graczem. Oczywiście cieszy jego dobra postawa w meczu Hornets z San Antonio, ale myślę, że w klubie Szerszeni nasz jedyny Polak w NBA niewiele się nauczy. Szkoda (moim zdaniem), że odszedł z Suns. Tam byłoby u lepiej. I mówię to nie ze względu na to, że kibicuje Słońcom, ale na to, że Maciek naprawde zbierał by więcje doświadczenia w Phoenix. :twisted:

o ile mi wiadomo to nie odszedł tylko zostal wymieniony więc raczej na to dużego wpływu nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda (moim zdaniem), że odszedł z Suns. Tam byłoby u lepiej. I mówię to nie ze względu na to, że kibicuje Słońcom, ale na to, że Maciek naprawde zbierał by więcje doświadczenia w Phoenix. :twisted:

Pomijając fakt, o którym wspomniał już Niggaz to trzeba również dodać, że Lapmego wymieniono międzyinnymi dlatego, ze niepasował on stylem gry do Suns. Oni jak Ci mam nadzieję wiadomo grają szybki można nawet rzec czasem niekontrolowany basket, w którym taktyka odgrywa mniejszą rolę, a gra oparta jest na wyciąganoiu wniosków z tego co dzieje się na boisku i dostosowywanoiu do tego gry (co samo w sobie nie jest złe, ale co za dużo to nie zdrowo)- Maciek nie czuje się dobrze w takiej grze, bo on woli spokojny ustawiony basket i dlatego jego przyszłośc w Suns nie miała racji bytu- on potrzebuje zespołu, w którym mógłby się spokojnie rozwijać i dostawać sporą liczbę minut- Suns nie byli w stanie mu tego zaoferować z uwagi na bardzo małą rotację jaką stosowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Maciek zyskał na przeprowadzce do Nowego Orleanu. W Suns moze miał lepsze perspektywy walki o najwyzsze szczeble, ale warto zauwazyc ze on w tej walce ni uczestniczył. Siedział na ławce czy na IL. W Hornets ma szanse grac, to dla niego teraz jest najlepsze, najwiekszy bagaz doswiadczen bo napewnoe nie ogladanie meczy z ławki rezerwowych. Szerszenie to słaby zespół, nie ma wielkiej rotacji, beda szukali szans gry dla zawodników przyszłosciowych. Problemem jest to ze Maciek w poprzednim sezonie dostał niewiele czasu. Teraz musi byc inaczej, bo to dla niego byc moze ostatni sezon w NBA(moze potem wróci, ale nie wiadomo jak będzie). Ten mecz pokazał, ze ma potencjał, jest juz niezle rozwiniety, tylko trzeba mu dac czas. To chyba jedyna co jest mu teraz potrzebne....

 

Mecz Maćka rzeczywiscie udany. Bardzo łądnie na tablicach, skutecznosc tez dobra, co idzie z tym ze nie ma co narzekac na punkty. Warto tez zauwacyz fakt, że nie tracił piłek i nie faulował. były coprawda 3 przewiniena, ale jak na czas gry jak najbardziej do zaakceptowania. Jezeli juz tak troche o Hornets to mój ulubieniec z tej druzyny Paula, rozegrał słąbe spotkanie. przede wszystkim duzo tracił, bo punkty mozna zaakceptowac, asysyty na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mysle ze bardzo dobrze zrobilo mu przejscie do noh , bo tak naprawde dopiero w takimn klubie ktory znajduje sie w dole tabeli nba moze sprawdzic czy ma czego szukac nba bo gdyby nigdy sie nie przebil (nawet w takim meczu jak ten) do s5 i gralby jak dotychczas to moglby spokojnie odejsc swiadomie wiedzac ze tak naprawde sie nie nadaje(nie tak jak wybitny czarek ktory do dzis mysli ze sie nie poznali na jego talencie ) tak wiec jezeli terz sie odnajdzie to mysle ze jeszcze nieraz bedziemy dumni z naszego raodaka w najlepszej lidze swiata . Ten sezon zdecydowanie bedzie przelomowy albo po nim bedzie sie mowic ze rzowija sie jak nalezy albo niech wypelni kontrajkt zgarnie kaske i poszuka szczescia w dobrej lidze europejskiej bo era basket lidze wpadnie w nasze bagno z ktorego trudno sie wybic .

 

Tak wiec wypada trzymac kciuki za naszego poki co jedynaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pierwszy mecz NOH mamy za soba, wygrany zreszta znaczaco bo az93do67 z Kings

a nasz Maciek nawet nie znalazl sie w 12stce, hmm czemu? czy to oznacza ze jego dobre przedsezonowe wystepy nie przekonaly trenera? dla mnie jest to co najmniej dziwne

a moze jakas kontuzja? ktos cos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, rano gdy sprawdzałem na ESPN-e Maciek był w składzie. Tylko pisało , że nie wszedł na parkiej. Jak widać jakiś błąd, wcześniej nie było tam nawet Jackson Vroman, Brandon Bass, Arvydas Macijauskas. Zdziwiłem się nawet, że była to 10 a nie 12 meczowa i Maciek nie zostal wpuszczony na parkiet. Miejmy nadzieje, że to coś tymczasowego i Maciek wróci. nie będzie to kolejny jakiś trade z jego udziałem. Cieszy jednak słaba gra innych zawodników podkoszowych oprócz P.J Browna - bo ten i tak ma zagwarantowane miejsce w S5 NOH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy jednak słaba gra innych zawodników podkoszowych oprócz P.J Browna - bo ten i tak ma zagwarantowane miejsce w S5 NOH.

No nie ma to jak nacjonalizm :wink: . Najlepiej zeby NOH przegrywało ale Maciek grał a nie na odwrot. Kurde szkoda ze trener nie dal mu szansy znalezienia sie w składzie z Nowego Orleanu. Gdyby Lampe tam był to mysle ze wyszedlby na kilka minut bo przewaga jego zespołu była dosyc znacząca... Cóż pozostaje tylko wierzyc ze trener jednak bedzie dawał szanse Mackowi na pokazanie swoich umiejetnosci rowniez w RS a nie tylko Pre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy jednak słaba gra innych zawodników podkoszowych oprócz P.J Browna - bo ten i tak ma zagwarantowane miejsce w S5 NOH.

Tylko tutaj tez jest powód do zmartwienia. Otóz podkoszowcy Hornets graja słabo, a Maciek mimo to nie wychodzi na parkiet :? Nawet przy ogromnej przewadze :? Szczerze powiem ze jestem mocno zawiedziony. NIe ma co sie oszukiwac. Cała 4 kwarta to była luzna gra, pewne zwyciestwo, szansa dla tych mniej znaczaych graczy, aby sie pokazali, cos jak przedłuzenie Preseason,a mimo nasz Maciek nie zagrał. To jego ostatni sezon, ostatania szansa, wiec powinien czesto dostawac czas. Trener powinien go sprawdzac na co go stac, a nie zeby siedział na łąwce w takich spotkaniach.. Pozostaje wierzyc ze juz dzisiaj z Cavs pojawi sie na parkiecie i rozegra dobry mecz.

 

czy to oznacza ze jego dobre przedsezonowe wystepy nie przekonaly trenera?

Wydaje mi sie ze jest troche za wczesniej by tak stwierdzic, aczkowolwiek sygnały sa wysyłane. Sytuacja dosc dziwna. Mysle, ze o słusznosci tej tezy przekonamy sie w niedługim czasie. Miejmy nadzieje ez trezba ją bedzie odrzucic... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.