Skocz do zawartości

NBA a sprawa polska


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

No i Houston chyba prezent spoźniony na urodziny mi zrobili bo Maciek zagrał dzis 4 minuty, 50% z gry, 2 pkt, 2 zbióreczki - wystep przyzwoity jak na 1 mecz no i poazała, ze cos potrafi.. moze dostanie weicej czasu.. GO GO MACIEK

Nie no poprostu prawdziwa rakieta :wink: :lol: . Ale chyba kazdego z nas cieszy fakt ze Maciek wogole cos zagrał i pokazał ze jak juz jest na parkiecie to przynajmniej zaznaczy jakos swoja obecnosc. Zebrał 2 piłki w ataku bodajrze i 2 pkt na przyzwoitym % :wink: . Ja tam jestem za nim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Lampe jest słabszy od naszych pozostałych wysokich graczy. Wstawienie go do składu świadczyłoby o zamiłowaniu do eksperymentów
- po wpisaniu Maćka na liste nieaktywnych graczy :?[/quote:1jqsuckh]

Wiesz Zmaziuu trudno od niego wymagac litosci dla Macka... Widac jest rzeczywisie troche za sląby jak na warunki Houston, ma jakies braki o ktorych my nie wiemy, bo nie jestesmy w srodku tej organizacji. Szkoda, bo zapowiadało sie naprawde dobrze,a tak wyglada to powoli na zmierzch Macka w NBA... Watpie czy uda mu sie znalezc prace w NBA, jego agent musialby sie sporo napocic. Wydaje sie jednak ze gdy wszystko juz jest przesadzone, gdy sam widzi ze w lidze zawodowej mu nie idzie, nie ma szans wykazania sie to powinien wracac do Europy tam dadza mu szanse, tam sie bedzie rozwijał, a wiadomo nie ma nic gorszego dla tak młodego gracza jak nie uczestniczenie w meczach. Potem moze wroci do USA a jak nie to zostanie gwiazda w Europie 8) Jest tez opcja NBDL ale ja bym ja odradzał,bo gra Czarka pokazuje ze nie ma tam najwyzszego poziomu, a przykłąd takieog Sowa ktory wrócił do Raps ukazuje ze tam sie wiele nie nauczy jak bedzie gwiada a jak C-Tryb tak wymiata to jestem przekonany ze z Lampe byłoby jescze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i Maciuś zadebiutował w Houston.

 

04:36

1-5

2zb.

1strata

2pkt

Ja tam sie cudów nie spodziewałem. Zastanawia mnie tylko fakt ze tak duzo rzucał i to w tak krotkim czasie. Wydaje mi sie ze mogło byc to lekko na siłe robione co oczywiscie przy pozycji i jak widac formie Maćka nie moze słuzyc niczemu dobremu. Swoja droga 2 zb w ok.5 min wiec tez jest niezle. Mnie jednak za mocno nie intersuja wystepy macka w tym sezonie, bo jak gra to w momentach juz dla meczu niewaznych. Interesuje mnie to oc bedize w lato, jak dalej potoczy sie jego kariera. Kontrakt ma maly a podobno ma niezły dług dla Realu Madryt za to ze puscili go do NBA przed zakonczeniem kontraktu i napewno jeszcze go nie spłacił. Ale nie to jest najwazniejsze. Ciekwy jestem czy ktos w NBA go zechce czy zdecyduje sie moze na Europe mimo propozycji zza Oceanu. Czas pokaze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może sie okazać ze zbyt szybko skreśliliśmy Maćka :D . Dostał on szanse pokazania się w lidze letniej i dzisiaj w pełni ją wykorzystał w pierwszym meczu tez nie najgorzej jedynie drugi wysstep odbiegał od poprzednich.

 

Dzisiaj Maciek rzucił 19 pkt czyli najwiecej z druzyny!!! Nawet Amare nie podołał 8) skuteczność mówi sama za siebie 8/8 8) Do tego zbiórki i asysty. Być moze Suns przygarną go bo prezentuje sie naprawde dobrze.

 

Oby tak dalej a tu wklejam artykół o Maćku z oficjalnej strony Suns.

 

:arrow: http://www.nba.com/suns/news/lampe_060705.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj gdzieś wyczytałem, że Maciek Lampe jest bliski powrotu do Phoenix po tym, jak prezentuje się w letnich meczach

 

Ja osobiście widze pewien postęp u Lampe, a mianowicie jest to atletycznie zupełnie inny zawodnik od tego, który przybył do USA z Realu Madryt ;) wtedy wyglądał bardziej jak brat Pau Gasola niżeli jak sam Pau, a teraz jego atletyzm nie pozostawia już tak wiele do zyczenia o ile w ogóle

 

 

Może sie okazać ze zbyt szybko skreśliliśmy Maćka

oby tak się okazało bo mimo, iż żaden nasz zawodnik kariery wielkiej w nba nie zrobił to odczuwamy w pewnym sensie głód polskości w tej lidze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i niestety nawet dobre wystepy w lidze letniej nie pomogly i Maciek zakonczyl swoja trzyletnia przygode z najlepsza liga swiata i od przyszlego sezonu grac bedzie na Straym Kontynencie,a konkretnie w Dynamie Sankt Petersburg.Tak wiec Lampe nawet nie wezmie udzialu w obozie przygotowawczym druzyny Chicago Bulls i nawet nie bedzie probowal walczyc o kontrakt w NBA :roll: .

 

No coz,po raz kolejny Lampe pokazal swoje prawdziw oblicze.Niesamowicie utalentowany gracz o bardzo wysokich jak na swoj wiek umiejetnosciach,ktory w okropny sposob marnuje swoj potencjal i szanse na wielka kariere w NBA.Zaowdnik ktory byl nie bezpodstawnie porownywany do Dirka Nowitzkiego i ktory w przyszlosci mial byc All-Starem w tej lidze przez wlasna glupote marnuje swoja szanse.Nie od dzis wiadomo ze na treningach Lampe mysli o... wlasnie o jak najszybszym zakonczeniu treningu i nigdy nie daje z siebie 100% tak na treningu jak i w spotkaniach kiedy dostaje szanse gry.W roku 2003, w drafcie,tym ktory byl jedym z najlepszych draftow w historii byl typowany do wyboru w pierwszej dziesiatce a nawet w okolicach pierwszej piatki,czyli obok takich graczy jak James,Anthony,Wade,Bosh czy inni,obecnie wielkie gwiazdy w NBA,wiec to chyba swiadczy o tym ze mial szanse na zaistnienie w tej lidze.Ale coz,po raz kolejny potwierdza sie ze Polak potrafi... :roll:

 

EDIT

A i nazwe tematu juz mozna chyba zmienic,bo NBA to juz nie sprawa polska niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ignazz, ze nie kończysz :twisted:

 

Lampe podobno miał szanse w Bulls, ale:

 

- Jestem zadowolony z decyzji którą podjąłem - powiedział Lampe. - Mogłem

podpisać z Bullsami kontrakt za minimalne pieniądze i siedzieć u nich na

ławce przez kolejny sezon, ale nie zgodziłem się na to. W Rosji dali mi

przyzwoity kontrakt, mam też gwarancję, że będę dużo grał. Jestem młodym

zawodnikiem i po wygaśnięciu kontraktu w Rosji wrócę na letnią ligę NBA do

Stanów i może znów uda mi się tam wrócić.

...więc imho zrobił bardzo dobrze. Siedziałby na ławie, wychodził co 5 mecz na 2 minuty i nic nie pokazał, to by juz go na dobre nie chcieli jak Trybabańskiego. On po prostu za szybko poszedł do NBA. A tak jeśli pokaże coś w Rosji i z doswiadczeniem, lepszymi umiejetnosciami i checia znowu pokaże się w NBA za 2-4 lata to ma wieksze szanse na kontrakt i grę kilka minut niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko pieknie ladnie Monty,ale to bardzo,bardzo optymistyczny scenariusz o ktorym piszesz.Lampe to gosc ktory ma nasrane w glowie i raczej ciezko mu bedzie to zmienic.To jest gosc ktory w wieku 18 lat zaczal zarabiac takie pieniadze,o ktorych wczesniej nawet nie mogl marzyc,a w wiekszosci przypadkow wsrod polskich utalentowanych koszykarzy wielka kasa jest poczatkiem konca ich kariery,takich przypadkow znam kilka,niektore nawet osobiscie.

Jesli jednak uda sie go jeszcze wyprostowac i zmusic do zaangazowania w gre i trenngi,oraz jesli zmieni on swoje podejscie do gry w koszykowke to jeszcze wszystko jest mozliwe i moze za dwa lata nie zobaczymy go w Anwilu tylko w NBA.Tylko u niego to nie jest problem braku talentu czy umiejetnosci ale on ma niestety problem z glowa :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLASH nie wiem czy ma nasrane bo go nie znam, czytalem już o jego odpuszczaniu na treningach i złym zachowaniu tyle samo, co o jego cieżkiej pracy na treningach i dobrym zachowaniu, więc generalnie nie wierzę w takie sprawy. Jak mam zgadywac to myslę, ze się jednak przyklada bo z tym sie wiąże jego przyszłosć, a w wywiadach sprawia wrażenie normalnego, tzn. bez wody sodowej w głowie. Jeśli tylko w Rosji dostanie wiecej minut i się pokaże, to uważam, że szanse powrót do NBA ma spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christopher Reina/RealGM - Cezary Trybanski will sign with the Toronto Raptors next week and report to their training camp on October 3rd in Waterloo, according to a source familiar with the situation.

 

Trybanski, a 7-2 center from Poland, was originally signed by the Memphis Grizzlies in 2002 and has made stops in Phoenix and New York.

 

He was included in the Jamal Crawford trade of 2004, but never played a game with Chicago, as the club waived him just prior to the start of the 2004-2005 season.

 

Trybanski was a member of the Tulsa 66ers of the NBDL last year.

No i kto pisał, że NBA to już nie jest sprawa polska? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko pieknie ladnie Monty,ale to bardzo,bardzo optymistyczny scenariusz o ktorym piszesz.Lampe to gosc ktory ma nasrane w glowie i raczej ciezko mu bedzie to zmienic.To jest gosc ktory w wieku 18 lat zaczal zarabiac takie pieniadze,o ktorych wczesniej nawet nie mogl marzyc,a w wiekszosci przypadkow wsrod polskich utalentowanych koszykarzy wielka kasa jest poczatkiem konca ich kariery,takich przypadkow znam kilka,niektore nawet osobiscie.

Jesli jednak uda sie go jeszcze wyprostowac i zmusic do zaangazowania w gre i trenngi,oraz jesli zmieni on swoje podejscie do gry w koszykowke to jeszcze wszystko jest mozliwe i moze za dwa lata nie zobaczymy go w Anwilu tylko w NBA.Tylko u niego to nie jest problem braku talentu czy umiejetnosci ale on ma niestety problem z glowa :roll: .

 

Musze przyznac racje flashowi . Lampe stał sie juz ze tak powiem materialistą i nie zalezało mu na graniu w NBA tylko dostawał kaske za nic. A gdy Urlep go pytał czy bedzie reprezentował polska reprezentacje , to Lampe ani o tym snił . Miał gdzies całą reprezentacje i wolał siedziec na ławie i zgarniac dolce. Jak dla mnie to on juz w NBA nie zabłysnie . Nie zebym mu zle zyczył ale takie jest moje zdanie . :roll: Bedzie musiał jeszcze troche posiedziec w Europie zeby pokazac co naprawde potrafi w NBA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Lampe za to ze zerwal konrakt z Realem musial zaplacic olbrzymie odszkodowanie i to w wiekszosci ze swojej kieszeni. I z tego co pamietam to te 3 lata w NBA mialy mu nie do konca wystarczyc na te wszystkie raty, wiec nie za bardzo nacieszyl sie wielkimi pieniedzmy i jeszcze siedzi w dlugach wiec watpie zeby kasa odbila mu do glowy kiedy nie ma wszystkiego splaconego.Ale oczywiscie wszystko jest mozliwe. Mam nadzieje ze w Rosji mu sie bedzie ukladalo, bedize ostro pracował i szybko wróci do NBA. Mysle ze decyzje podjał w miare sluszna, jak mu zalezy na tym zeby cos osiagnac to wybor Europy i grania tam po kilkanasie minut to dobre rozwiazanei bo w NBA siedzialby pewnie caly czas na lawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.