Skocz do zawartości

NBA w Cyfrze+ Sezon 05/06


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

z meczami Miami to w sumie nic dziwnego, ale Knicks przecież w tym sezonie nie mają ani jednego meczu w national tv, żadnych spotkań na TNT, ESPN, ABC, zaledwie kilka na NBA TV więc skoro tam na miejscu zmądrzeli i doszli do wniosku, że puszczanie ich na cały kraj nie ma sensu to czemu Cyfra miałaby znowu dawać ich mecze i to jeszcze w znacznych ilościach :?

 

w sumie zlewam to mam ich w kablówce, ale i tak od października jak się preseason zacznie sprawdzę jak wygląda oglądanie streamów z http://streamtvnow.com/ jak za 3 euro miesięcznie można mieć więcej niż połowę wszystkich meczów z każdego dnia w tym zdaje się wszystkie ze spotkań dawanych na TNT,ESPN, ABC czy NBA TV z oryginalnym komentarzem to jest to zdecydowanie lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, kiedyś podczas jakiegoś meczu na canale+ Michałowicz coś wspominał, że co tydzień oni mają do wyboru cztery czy pięc meczów i z nich wybierają według nich(według canal plus) 2 najlepsze, wiec chyba nie bedziemy zmuszeni do ogladania Knicksow az tak czesto jak chociazby w tamtym sezonie. Mam nadzieje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z meczami Miami to w sumie nic dziwnego, ale Knicks przecież w tym sezonie nie mają ani jednego meczu w national tv, żadnych spotkań na TNT, ESPN, ABC, zaledwie kilka na NBA TV więc skoro tam na miejscu zmądrzeli i doszli do wniosku, że puszczanie ich na cały kraj nie ma sensu to czemu Cyfra miałaby znowu dawać ich mecze i to jeszcze w znacznych ilościach :?

 

w sumie zlewam to mam ich w kablówce, ale i tak od października jak się preseason zacznie sprawdzę jak wygląda oglądanie streamów z http://streamtvnow.com/ jak za 3 euro miesięcznie można mieć więcej niż połowę wszystkich meczów z każdego dnia w tym zdaje się wszystkie ze spotkań dawanych na TNT,ESPN, ABC czy NBA TV z oryginalnym komentarzem to jest to zdecydowanie lepsza opcja.

Ja mam tylko pytanie co do tej stronki (mysle ze nie tylko mnie interesujace) - to jest oczywiscie na zasadzie comiesiecznego pobierania tych 12 zeta z Twojego konta bankowego tak? :> (wiem ze niby formalnosc ale nigdy nie mialem okazji tego typu rachunkow regulowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanie co do tej stronki (mysle ze nie tylko mnie interesujace) - to jest oczywiscie na zasadzie comiesiecznego pobierania tych 12 zeta z Twojego konta bankowego tak? :> (wiem ze niby formalnosc ale nigdy nie mialem okazji tego typu rachunkow regulowac)

trzeba mieć konto na paypal założone i za pośrednictwem tego konta, pobierasz ze swojego konta bankowego (chociaż nie wiem czy nie wyłącznie za pośrednictwem karty kredytowej ) i przelewasz do nich, jak sprawdzę dokładnie w październiku co i jak z przelewaniem kasy i działaniem to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka niestety znów z góry więc jeśli np. Miami okaże się niewypałem ( oczywiście to przykład nie stwierdzenie) to zmuszeni będziemy do oglądania ich przez sezon zamiast np. decydującego meczu o PO pomiędzy zespołem 8 a 9!

Poza tym, kiedyś podczas jakiegoś meczu na canale+ Michałowicz coś wspominał, że co tydzień oni mają do wyboru cztery czy pięc meczów i z nich wybierają według nich(według canal plus) 2 najlepsze

no cóż, nie chcę się chwalić, ale skoro to, co wiem, może wnieść coś do dyskusji to chciałem powiedzieć, że miałem przed poprzednim sezonem okazję porozmawiać z Michałowiczem i powiedział, że to jest tak, że dostają od Amerykanów zestaw meczów na cały sezon i tylko w kilku przypadkach mają możliwość wyboru i to tylko spośród 2 meczów

 

Czyli wszystko zapowiada się identycznie, jak w zeszłym sezonie (łacznie z ilością meczow MIA i NYK)

a co do tej wspomnianej listy meczów, to dla mnie oczywiste jest, że wybierają po prostu w miarę najatrakcyjniejsze spotkania....dawali dużo Miami, bo wiadomo, że ludzie lubią oglądac Shaqa i Wade'a, a Nowy Jork z Brownem na ławce zapowiadał się na niezłą i "ekscytująca" ekipę więc nie dziwne, że NBA uznali wiele ze spotkań za warte obejrzenia...teraz już wiadomo, że to był wielki niewypał i grali padlinę i nie sądzę, żeby ich teraz pokazali więcej niż 2-3 razy...tak samo było z Jazz - pytałem się wtedy WM ile będzie meczów w zeszłym sezonie i powiedział, że "oj, mało" i okazało się, że dobrze pamiętał listę (był jeden, i to na dodatek z Knicks...) - no ale trudno się było dziwić, po fatalnym sezonie 2004-05 (bilans 26-56) nikt nie chciał oglądać Jazz, którzy byli słabi i dlatego nie było ich w ramówce (teraz pewnie będzie podobnie, spodziewam się góra 2-3 meczów)...

 

dlatego więc jak dla mnie wniosek jest prosty - spójrzcie na tabelę z zeszłego seoznu + drużyny, które się bardzo wzmocniły w off-season (pewnie Hornets) i będziemy wiedzieli, kto będzie na antenie c+ najczęściej...

 

PS: ja póki co też nie mam c+ sport 2 (ale walczymy o to w naszej sieci kablowej) więc mam nadzieję, że chociaż powtórki będą na zwykłym c+sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co też nie mam c+ sport 2 (ale walczymy o to w naszej sieci kablowej) więc mam nadzieję, że chociaż powtórki będą na zwykłym c+sport

u mnie w Kablówce też nie ma C+ Sport 2 i dziś dzwoniłem się dowiedzieć czy ten kanał zostanie wprowadzonu uslyszałem, jedno ale jakie mocne słowo "NIE!!!" :wink:

 

No to mam tylko jeden mecz w tygodniu, dobrze ze jest streaming, dobrze ze są mecze Lakersów na torencie bo życie było by takie smutne.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co też nie mam c+ sport 2 (ale walczymy o to w naszej sieci kablowej) więc mam nadzieję, że chociaż powtórki będą na zwykłym c+sport

u mnie w Kablówce też nie ma C+ Sport 2 i dziś dzwoniłem się dowiedzieć czy ten kanał zostanie wprowadzonu uslyszałem, jedno ale jakie mocne słowo "NIE!!!" :wink:

 

No to mam tylko jeden mecz w tygodniu, dobrze ze jest streaming, dobrze ze są mecze Lakersów na torencie bo życie było by takie smutne.. :o

Na dobrą sprawe patrzac dystansowo to... nie macie czego żałowac ;-) Na C+S2 sa raptem 1-2 mecze w tygodniu... :roll: Fakt faktem bedzie lecialo NBA raz w tygodniu ale to tak was tlyko pocieszam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "STREAMTVNOW".

 

Po pierwsze trzeba mieć założone konto w banku a do tego posiadać kartę kredytową. Po drugie trzeba się zarejstrować na stronie "STREAMTVNOW". Po trzecie trzeba założyć konto na "PAYPAL". Następnie na stronce "STREAMTVNOW" dokonujemy zapłaty za abonament (istnieją dwie opcje - albo z jeden miesiąc albo za trzy miesiące). Potem możemy się już tylko rozkoszować oglądaniem :-). Z spraw podstawowych : do odbioru służy WINAMP, a minimalna szybkość łącza do poprawnego dobierania wynosi 512 kb/s, chociaż zawsze jest lepiej jak mamy szybsze łącze.

 

Podpowiem tylko aby przed dokonaniem wpłaty skontaktować się z doradcą z banku w którym macie konto aby upewnić się czy możecie dokonać zapłaty w systemie "PAYPAL" oraz w jakiej walucie będzie to dla Was korzystniejsze (euro albo dolary).

 

Aktualnie w Stanach Zjednoczonych trwa sezon MBL oraz rusza NFL. Jeżeli ilość transmisji z meczy NBA będzie taka jak aktualnie liczba transmisji z meczów MBL w "STREAMTVNOW" (2-5 meczy każdego dnia) to można spokojnie odstawić C+ do lamusa. Zamiast wydawać pieniądze na abonament lepiej zainwestować w "STREAMTVNOW".

 

Odnośnie transmisji NBA

 

Z tego co mi wiadomo C+ przedłużyła umowę z NBA na następne dwa lata na takich samych zasadach jak dotychczas (ewentualnie wchodzi w grę trzeci mecz w tygodniu ale to bardzo wątpliwa sprawa). Już niedługo ma się pojawić oficjalna wiadomość na stronce Canal+. Wtedy wszystko będzie jasne.

 

Istnieje jeszcze jedna szansa na oglądanie meczy NBA (i to całkowicie za darmo :-)) w Polsce czyli programy umożliwiajace przekaz zagranicznych stacji telewizyjnych. Szczególnie polecam Wam program "TVUPlayer". Sciągacie, instalujecie i z za jego pośrednictwem można w dobrej jakości oglądać stację: ESPN, ESPN 2, ABC, NBC, CBS i TNT czyli NBA ponieważ praktycznie wszystkie z nich będą pokazywać rozgrywki.

 

Gdybyś ktoś z Was miał zapytania odnośnie spraw technicznych to w miarę możliwości odpowiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba mieć założone konto w banku a do tego posiadać kartę kredytową.

a czy zwykła płatnicza (bankomatowa) nie wystarczy? wiem, że banki rozdają teraz karty kredytowe praktycznie każdemu, ale jednak wątpię by mimo to wielu spośród nas takie posiadało

 

PS: coraz poważniej myślę o tym STREAMTVNOW :twisted: kilkadziesiąt meczów Jazz w sezonie na żywo brzmi nieźle (szczególnie jeśli pomyślę o moim 3-megowym łączu) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: coraz poważniej myślę o tym STREAMTVNOW :twisted: kilkadziesiąt meczów Jazz w sezonie na żywo brzmi nieźle (szczególnie jeśli pomyślę o moim 3-megowym łączu) 8)

:shock: kurde Greg to ja nie rozumiem nad czym tu się zastanawiać, za 12zł miesięcznie oprócz masy meczów NBA będziesz miał również NFL, a na Twoim łączu wszystko będzie śmigało bez najmniejszych przycinek no chyba, że obawiasz się, że mając tyle meczów do ogladania za dużo czasu oglądanie będzie Ci zajmowało :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Greg, sytuacja wygląda tak. Na chwilę obecną - tak jak sam napisałeś - banki wydają klientom dwa rodzaje kart - kartę płatniczą (za jej pomocą możesz tylko i wyłącznie wybrać z bankomatu środki zgromadzone na Twoim koncie) oraz kartę kredytową (która służy do płacenia za dokonane zakupy). Za odbieranie STREAMTVNOW zapłacisz jedynie kartą kredytową. Dochodzi do tego jeszcze jedna kwestia - zapłatę dokonuje się za pomocą sytemu PAYPAL. Z założeniem konta na nim nie ma większych problemów. Problem tkwi w tym - 1.) czy Twój bank rozlicza transakcje dokoanane przez system PAYPAL 2.) jak w Twoim banku dokonuje się rozliczenia za przekaz zapłaty w innej walucie niż złoty? (w przypadku STREAMTVNOW euro albo dolary) 3.) jest jeszcze kwestia jak będzie odebrana przez Twój bank zapłata za odbieranie STREAMTVNOW? Do czego jednak zmierzam - zmierzam do tego, żeby przed dokonaniem zapłaty za abonament STREAMTVNOW zadzwonić do banku i dopytac się o detale w celu uniknięcie wszelkich niepotrzebnych niespodzianek. Teraz bowiem każdy bank ma swoje indywidualne "widzimiśie" - oby nie okazało się, że np. zapłacisz 3 euro za abonament (około 12 złotych) ale wszelkie opłaty dodatkowe wymyślone przez Twój bank wyniosą Cię więcej.

 

Odnośnie samego STREAMTVNOW.

 

Kwestie techniczne - tak jak napisałem do normalnego odbieranie służy łącze szybsze niż 512 kb/s (dobrze jest jednak mieć szybsze, w granicach 1000 kb/s). Wszystkie detale techniczne są zresztą (w języku angielskim) wytłumaczone na stronce tak więc spokojnie można doczytać - w przypadku problemów - co robić aby prawidłowo odbierać przekaz.

 

Kwestie transmisji meczy NBA.

 

Z informacji wyczytanych na stronie STREAMTVNOW wnioskuję, że priorytetem dla nich jest (w kolejności) - 1. NFL (sezon jednak trwa od września do stycznia ; mecze rozgrywane są praktycznie tylko w trakcie weekendu) 2. 2-3 NBA, MLB (czas trwania rozgrywek w tych ligach praktycznie się nie pokrywa tak więc nie się o co martwić) 4. NHL.

 

Ponieważ od niedawna mam możliwość odbierania STREAMTVNOW nie mogę powiedzieć dokładnie ile meczy NBA jest pokazywanych np. średnio codziennie. Bazuję na tym jak wygląd kwestia ilości meczy aktualnie trwających lig w Stanach czyli MLB (codziennie 2-6 meczy) oraz już ruszających czyli NFL (dla przykałdu - w niedzielę pokażą wszystkie mecze pierwszej kolejki rozgywek). Jeżeli podobnie jest w przypadku NBA to mam nadzieję, że będzie można oglądnąć w najgorszym przypadku 1-2 mecze każdego dnia (właściwie nocy :D). Dokładnie będe w stanie powiedzieć dopiero z chwilą rozpoczęcia rozgrywek. Z OSTATNIEJ CHWILI - jest stronce STREAMTVNOW zapytanie w formie sondy - czy chciałbyś oglądać NBATV? (75% za :D ) Jeżeli faktycznie stałoby się to faktem to byłaby rewelacja.

 

Podsumowując - wybór zależy jak zawsze do każego z nas. Uważam jednak, że koszt 12 złotych miesięcznie albo 35 za trzy miesiące mając na uwadze ilość spodziewanych transmisji jest wart zastanowienia. Tyle z mojej strony. Gdybyście mieli zapytanie - piszcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartłomieju M ! napisałeś: "Istnieje jeszcze jedna szansa na oglądanie meczy NBA (i to całkowicie za darmo ) w Polsce czyli programy umożliwiajace przekaz zagranicznych stacji telewizyjnych. Szczególnie polecam Wam program "TVUPlayer". Sciągacie, instalujecie i z za jego pośrednictwem można w dobrej jakości oglądać stację: ESPN, ESPN 2, ABC, NBA, CBS i TNT czyli NBA ponieważ praktycznie wszystkie z nich będą pokazywać rozgrywki."

 

Fajna sprawa! sciągnołłem i działa nawet przy mojej neo512

Nie mam jednak w spisie programów TNT i NBA ( może pomyliłeś literkę a chciałeś napisać NBC?)

A może istnieje możliwość doinstalowania TNT i NBA TV?

 

Jeszcze raz dzięki i juz nie moge sie doczekac sezonu i relacji!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Faktycznie, popełniłem literówkę :D . Zamiast NBC napisałem NBA - tak bardzo chciałem najwidoczniej zobaczyć napis NBA TV na TVUPlayer :D . Kto wiem??? Może kiedyś???

 

Odnośnie Twojego zapytania.

 

TNT - z tego co mi wiadomo w poprzednim sezonie przed rozpoczęciem play-off w NBA (które właśnie TNT pokazywała w dużej ilości) stacja ta została włączona do programów możliwych do odbierania za pomocą TVUPlayer. Być może teraz będzie podobnie, przed rozpoczęciem zliżającego się seoznu. Nie gwarantuję jednak, że tak się stanie :D .

 

NBA TV - jeżeli chodzi o możliwość zobaczenia tego kanału za pomocą darmowych programów do odbioru stacji telewizyjnych to wiem, że w przeszłości w niektórych była dostępną. Mam na myśli programy takie jak TV ANTS, Sopcast itp. Wszystkim zainteresowanym, chcącym pogłębić swoją wiedzę z zakresu oglądania sportu za pomocą darmowych programów P2P polecam stronę - http://www.soccerlive.tv.pl. Tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. Być może za pośrednictwem niektórych z nich będzie istniała możliwość odbioru NBA TV.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Streamtv w zeszlym roku. przez miesiac bylem zadowolony bo wszystko chodzilo bardzo ladnie, ale od pewnego dnia caly czas tylko bufforowal polaczenie i nic sie nie dzialo a sam kanal co jakis czas sie wylaczal. Wiec trzeba uwazac na takie rzeczy i mam nadzieje ze juz tego nie ma obecnie. Ja jak narazie uzywam sobie TVO na ktorym jest Espn i Espn2 za darmo i do tego ABC, CBS, ABC, Cartoon Network, HBO, Disney Channel i pare innych kanalow. W sezonie jak skrece lepszego kompa i moze lacze to chyba jeszcze raz sprobuje Streamtv. Moj kumpel ma konto na paypalu i wystarczy mu hajc przelac i on juz sie zajmuje formalnosciami z nimi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej używam STREAMTVNOW stosunkowo niedługo. Na chwilę obecną większych problemów technicznych z odbiorem przekazu nie miałem. Mam nadzieję zatem, że tak będzie nadal :D .

 

Odnośnie oglądania NBA. Tak sobie teraz myślę, że oferta STREAMTVNOW to propozycja dla faktycznych pasjonatów kosza w wydaniu "za oceanu". Ile bowiem można nie przespać nocy w jednym tygodniu bez wpływu na stan psychiczny i fizyczny :)? Przewaga STREMATVNOW polega na tym, że można dany przekaz nagrywać - wystarczy wstać w nocy, włączyć nagrywanie i pójść ponownie spać. Pozostaje tylko mieć ufność, że program nie będziem miał problemów z buforowaniem - tak jak napisał Fartman. Kiedy bowiem rozłączy relacje - nici z nagrywanie. My sobie słodko śpimy a przekaz stoi w miejscu :D .

 

Programy darmowe mają jedną wadę, że nie można ich przekazu nagrywać. Dlatego teraz tak sobie myślę - zwłaszcza jak zobaczyłem ile transmisji planuje w nadchodzącym sezonie ESPN z spotkań NBA - że w zupełności wytarczy posiadać TVUPlayer. Za darmo można spokojnie zobaczyć 2-4 meczy w tygodniu. Dodatkowo miejmy w pamięci możliwość sciągania torrentów.

 

Popatrzecie też sobie na ilość przekazów spotkań przez NBA TV - wcale nie pokazują oni przynajmniej jednego spotkania z każdego dnia. Jak mógłbym pomarzyć sobie to najlepszym rozwiązaniem z tego wszystkiego byłoby pojawienie się w Polsce stacji na wzór francuskiego kanału NBA+ z platformy CANALSAT. Codziennie - w trakcie sezonu - jeden mecz na żywo z powtórką popłudniu. Rewelacja. Dobrze, że marzenia nie kosztują :D

 

Skoro już jesteśmy przy Canal+ - NAJSWIEŻSZE INFORMACJE - pokażą oni w nadchodzącym sezonie 2006/07 - wszystkie spotkania (10) z NBA EUROPE TOUR, 50 spotkań sezonu zasadniczego, Mecz Gwiazd, 14 spotkań fazy play-off oraz wszystkie mecze finałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie streamtvnow, wymagane jest łącze 512 ale polecane szybsze, czy ktoś z was ciągnie to na 512 i chodzi w miarę dobrze czy kaszana sie robi i nie opłaca sie w to pakować?

a co do TVU playera to jakie on ma wymagania sprzętowe i internetowe żeby płynnie chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam Neo 2mb, ale raczej nie będę korzystał z płatnych streamów. To wszystko wygląda fajnie, jest raczej na pewno dobra jakość, można nagrywać, oglądać mnóstwo meczów (w PO praktycznie wszystko), ale z drugiej strony IMO za dużo mogę oglądać bez tego, by dopłacać 12 zł miesięczine. Mam C+, a na darmowych streamach mogę w dobrej jakości oglądać ESPN, ESPN2, CCTV5, często też TNT czy NBA TV. Mi to raczej wystarczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co czytałem Canal pokaże NBA Europe Tour i to SanAntonio 5 .10 we francji!

Od listopada TVN pragnie odpalic pierwsze audycje z HDTV w tym cos sportowego!

Oj robi się ciekawie bo jakość to to co tygrysy lubią najbardziej tylko nowy sprzet trzeba bedzie kupić! 5 tysiów zmieni właściciela, eh zycie...

 

MOD (Joseph)

Jako, że na stronie C+ pokazał się terminarz Europe Tour postanowiłem założyć nowy atek, a ten zamykam, bo odciąży to między innymi baze danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.