Skocz do zawartości

NBA w Cyfrze+ Sezon 05/06


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

BTW. "RIP MC" o co chodzilo z takim napisaem na bucie Wade'a?

Ja wymyśliłem to pytanie, nie papuguj ;) Bo z KarSpem nie przekonuje nas tłumaczenie WM o Pistons.

 

Co do C+ to ja sie zgodze z Gregiem, nie ma co panikować na zapas. Do USA przelot sponsoruje NBA a C+ raczej nic w to nie kładło, może po prostu w ostatnim orku nie zasponsorowali bo taka polityka. A może C+ zrezygnował i dsostal zwroty kosztów, nast. razem złożymy sie na bilet dla Wojtka.

 

PS. Jak to fajnie, że na finałach nie ma prawie w ogóle przerywników.

PS. Profesor telman zaczyna mnie znowu wkur...zać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy o tym nie wiedzą ale nie dalej jak tydzień temu canal+ na spółkę z PZPN dostal jakąś potężną karę, jeśli się nie mylę to coś koło 10 milionów złotych jeśli nie więcej i być może to z tego wynika, c+ tnie koszty jak się da aby załatać jakoś tę dziurę po tej karze i wykupić prawa na kolejnych kilka lat. Mam nadzieję że tak właśnie jest i nadal będziemy oglądać NBA na canal+. :wink:

Masz Garboś rację - UOKiK im dorypał dychę za naruszenie zasad przetargu przy wykupywaniu praw do Orange Extraklasy :roll: Ale wydaje mi się, że niestety znów jesteśmy w mniejszości i na 2-3 lata możemy się pożegnać z NBA. Po prostu nie ma klimatu dla tych rozgrywek, a ja zauwazyłem wśród ludzi, którzy intersują się koszem podejście typowo polskie: mnie interesuje Anwil/Sląsk/Prokomdo wyborua nie jakieś Ameryki/ Przecież zwróćcie uwagę - tylko w Polsce nie ma transmisji z NFL, MBL, NHL, a w innych krajach jest... To daje mi asumpt do stwierdzenia, ze NBA nie zawita do naszych domów i telewizorów znów przez najbliższe 3 lata :twisted: :roll: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem to pytanie, nie papuguj Wink Bo z KarSpem nie przekonuje nas tłumaczenie WM o Pistons.

NIe, te pytanie wymyslilem ja jak zobaczyłem buty Wade'a, a ze ty mi je jeszcze rano zadales to inna sprawa...

 

No włąsnie dostali tą kare i obcinaja koszty, a wiadomo ze wielkiej widowni na NBA to raczje nie maja, bo jak pisał Max bardziej interesuja Polaków ich rodzime rozgrywki, wiec korzystniej jest puscic taka Eurolige bo tam tkos z polski gra i do tego jest tansza a i godzina korzystniejsza. Ja chciałbym byc optymista ze jednak poogladamy jeszcze NBA na C+ bo dziwnie bedzie jak tylko SI zostanie ale narazie nie potrafie sam siebie do tej tezy przekonac...

Tak przy okazji: NHL był na Wizji, na Polsacie i to w ktorejs ze stacji chyba nawet sporo ale tez jak widac nie zebrala sie dostateczna liczba osób... NIe ma co ukrywac, ze wielu fanów ktorzy ogladaliby wiele meczy, duzo w nocy to w Polsce nie ma, podobnie jak z NBA.... Nocna godzina transmisji baardoz przeszkadza, a wiekszosc powtorek leci w mało dogodnych terminach(tzn. przynajmniej dla mnie jak niewidze czegos na zywo to potem jest mi to trudno zobaczyc....)

A co do NFL to raczej nie mam zludzen ze tylko sprowadzenie NASN nas tutaj uratuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj mieliśmy podczas transmisji duet Michałowicz/Swiątek i według mnie dzisiaj panowie radzili sobie dosyć dobrze, dobry komentarz dobre uwagi, nawet Świątek nie zadawał tak dużo bezsensownych pytań i nie popełniał błędów typu czikago itp. :wink: Ogólnie według mnie dzisiaj panowie wypadli dobrze, a co jeszcze chciałem zauważyć to to że jednak canal+ wysłał komentatorów do USA na finaly, nie wiem z czego to wynikało że pierwsze dwa mecze komentowane były z Polski, a dopiero na mecz nr 3, panowie zjawili się w Miami. No i mam nadzieję że atmosfera panująca w hali w Miami, udzieli sie naszym komentatorom i wpłynie to pozytywnie na poziom komentarzu, wiadomo lepszy komentarz, większa przyjemność z oglądania meczów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to rok temu też dopiero na 3 mecz pojechali do Stanów na finały, więc to chyba nic nowego. Przy okazji dołączam się do tych, którzy przestrzegają przed dramatyzowaniem. Zdecydowanie bardziej przekonany jestem, że C+ wykupi NBA na kolejne lata, niż, że tego nie zrobi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie tam wydaje ze jednak od początku wtedy byli w Stanach,bo ostatni mecz przed Grade Finale komentował Durda, gdyż Michałowicz był juz w Stanach.

 

Swoja droga, nie pamietam komu, ale mowilem ze w tym roku do USA poleci Światek i sie sprawdziło, eh...

Nie wiem jak było w tym g3 bo go jeszcze nie widzialem-tak dla jasnosci, wiec nie powiem jak tam dzisiaj Pan Jurek gadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia. Jeszcze rok temu w trakcie finałów Michałowicz mówił, że najprawdopodobniej będziemy oglądać NBA w C+ jeszcze przez długi czas, a dziś wypytywany przez Świątka na antenie uchylił się od odpowiedzni na pytanie czy w przyszłych rozgrywkach bedzie NBA. Także chyba nawet on sam niewie czy wykupia, albo wie, że nie wykupią, ale nie może o tym mówić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chciałem napisać, że przy okazji fety po zakończeniu ostatniego meczu finałow znów mieliśmy do czynienia ze skandalem....tym razem "redaktorzy" c+ przeszli sami siebie, bo nie tylko zagłuszali pomeczowe wypowiedzi Sterna, Rileya i Shaqa (nawet nie fatygując się aby je chociaż tłumaczyć) ale nawet przełączyli się po prostu do studia żeby pokazywać nam mordy naszych pożal-się-Boże komentatorów zamiast pokazywać jak Miami w tej samej chwili fetuje sukces....po czym gdy feta jeszcze trwała to zakończyli od razu transmisję - no tak, zapomniałem, że przecież o 6 rano program jest tak napiety, że nie mogą pokazać dodatkowych kilku minut świętowania graczy Miami :? ...to jest po prostu skandal jak oni traktują abonentów.....tak jakby im w mordę nie zależało - puścili mecz i dobra, co będziemy dalej pokazywali co tam się dzieje? to jest dla nich tylko praca i gówno ich obchodzi co tam się dalej dzieje, ich nie pasjonuje ani nie emocjonuje ten sport....w dupie nas wszystkich mają i tyle.....wku*wiony jestem naprawdę, bo akurat feta i komentarze na gorąco po zdobyciu tytułu to jest coś, na co każdy czeka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

brawo dla Rutkowskiego i Wujca - na szczęście nie tylko my dostrzegamy skandale przy okazji transmisji meczów NBA w C+! może tak silne lobby (w końcu bodaj druga co do wielkości sprzedaży ogólnopolska gazeta!!) będzie potrafiło coś zmienić w podejściu c+ do transmisji

 

W telewizji pokazali

 

Spróbujmy sobie wyobrazić, że 9 lipca, tuż po końcowym gwizdku finałowego meczu mundialu, kończymy transmisję i miast oglądać dekorację zwycięzców, przenosimy się do studia, gdzie Włodzimierz Szaranowicz wraz z Jackiem Gmochem i Jerzym Engelem debatują nad niuansami taktyki i podsumowują statystyki.

 

Otóż takie właśnie atrakcje zafundował nam we wtorek w nocy Canal+. Wkrótce po końcowej syrenie wróciliśmy do studia, gdzie czterech zmęczonych panów (była przecież szósta rano): Wojciech Michałowicz, Zenon Telman, Jacek Łączyński i Edward Durda, zaczęło swoje smętne podsumowanie.

 

Usłyszeliśmy, że zaburzenia cyklu dobowego związane z podróżą do Miami wyeliminowały ze studia piątego muszkietera - pana Jerzego Świątka (jaka szkoda), dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o jachtach właściciela Heat Micky'ego Arisona oraz o karierze Pata Rileya. Tylko interwencji Michałowicza zawdzięczamy, że Edward Durda nie zakończył transmisji przed ogłoszeniem MVP finałów. Czy bał się, że nie zdąży dojechać do domu przed korkami?

 

Nie usłyszeliśmy rozmów z bohaterami tych finałów. Porywającej mowy Pata Rileya, który wreszcie zdradził, co jest w tajemniczej urnie, która przez play-offy była talizmanem Miami (tysiące karteczek z napisem "15 Strong' symbolizującym jedność i wspólnotę). Nie zobaczyliśmy Shaqa tulącego się na przemian do Dwyane'a Wade'a i swojej żony Shaunie, Alonzo Mourninga pijącego szampana po raz pierwszy od wykrycia choroby nerek, wzruszonego Pata Rileya, płaczącego Udonisa Haslema.

 

A kiedy Wade całował Puchar NBA - my oglądaliśmy Wojciecha Michałowicza, z dumą pokazującego telewidzom miniaturową replikę tego trofeum, pamiątkę przywiezioną z Miami.

 

Do tej pory tradycją transmisji NBA na Canal+ było tylko zagłuszanie pomeczowych wypowiedzi zawodników. Wydawało się, że gorzej być nie może. A jednak.

naprawdę brawa dla panów z Gazety - miło widzieć, że nie jesteśmy odosobnieni w krytyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy nadal nic nie wiadomo o NBA w polskich stacjach?

 

Od wrzesnia pojawi sie sporo nowych kanałów telewizyjnych z tym, ze nie wiadomo co gdzie będzie dostępne. Będzie ClubSport, TVP Sport, Polsat Sport, TVN Sport, C+ Sport.

 

Nowe programy raczej rzadko mają coś ciekawego w ramówce, (oprócz TVP Sport korzystającego z licencji TVP) więc tu na NBA nie mamy ravzej co liczyć. Podobno do walki o prawa do walki o NBA ma sie włączyć Polsat, który po straceniu piłkarskiej Ligi Mistrzów i Bundesligi wygląda żałośniej, niż zwykle :lol: . Zostaje jeszcze C+ , który po pokazaniu touru będzie pewnie miał chętke na pokazywanie NBA.

 

Raczej na pewno NBA się pojawi, tylko nie wiadomo, w której stacji. Mnie by cieszył C+, bo mam do niego bezproblemowy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal nic nie wiadomo o NBA w polskich stacjach?

Ile ja bym dał żeby wrociły czas , kiedy to leciały mecze NBA na TVN. To były piękne czasy, każdy miał dostęp do obejrzenia sobie jakiegoś meczyku NBA. Niestety teraz nie każdy ma sposobnośc obejrzenia , nie każdy ma cyfre+ i t mnie cholera boli , że dają w TV jakieś durne kolarskie wyścigi , dają transmisje z sejmu , które trwają od 9.00 do 14.00 , i ja sie pytam kto to ku*wa ogląda :roll: ?

 

Zapomniałem napisać że z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś był ruski kanał , na którym leciały powrotki meczy i magazyn Nba Jam , potem ten kawał zniknął , na DSF pojawiły sie obszerne skroty. Jakiś rok temu nawet to zabrali. Widać nasza kochana polska siec 'kablowkowa' chce usilnie wyje*ać NBA z TV. Już chyba nigdy nie dojdzie do takiej stytuacji ze w TVK beda mecze Nba , no chyba że w NBA będzie grać z 20 Polaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że żadna stacja w Polsce nie posiada ważnych praw do pokazywania spotkań NBA.

 

Z tego co mi wiadomo Canal+ jest bardzo zainteresowany przedłużeniem umowy na następne trzy sezony, lecz nie ma co liczyć - jeżeli chodzi o liczbę pokazywanych spotkań w tygodnu - na niespodziankę. Cel to ponownie nabycie praw za jak najmniejszą kwotę czyli zapewne ponownie tylko na dwa mecze tygodniowo.

 

Następną nadzieją jest NASN. Jednka stacja ta ma poważne problemy aby wejsć do polskich kablówek, nie mówiąc już o platformach cyfrowych. Stare przysłowie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. I tak jest zapewne tym razem. NASN ma prawa do pokazywania rozgrywek NBA w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii - chce także nabyć takowe uprawnienia do innych krajów europejskich, jednak nie wiadomo jak to się zakończy. Podsumowując - w przypadku NASN potrzeba spełnienia dwóch warunków - wejście do polskich kablówek oraz nabycie praw do NBA. Bardzo ciężka i niestety wątpliwa sprawa.

 

Polsat Sport (ewentualnie Sport Extra). Wiem, że stacja ta poważnie myśli o włączeniu do ramówki rozgrywek NHL (pokazywali wszystkie spotkania finałów konferencji oraz rywalizacji o Puchar Stanleya poprzedniego sezonu) - o NBA nic nie słyszałem. Wątpliwa sprawa.

 

Bardzo nikłe ale jednak nadzieje można wiązać z dwom innym stacjami - już obecną w polskich kablówkach - węgierskim SPORT CLUB - oraz TVN SPORT. Tutaj także jednak bardzo wątpie aby stacje nabyły prawa do systematycznego pokazywania rozgrywek NBA.

 

Podumowując - najbardziej pewne jest oglądanie nadchodzących rozgrywek NBA w C+ (90%) - o tym jednak dowiemy się zapewne dopiero pod koniec września albo w październiku. 10% daję NASN, pod warunkiem że wejdzie do polskich kablówek, co ewentualnie najwcześniej będzie miało miejsce dopiero jesiennią tego roku.

 

A mi marzy się :-) w Polsce NBA TV. W końcu pomarzyć zawsze można a marzenia nic nie kosztują :-).

 

Pozdtawiam wszystkich

 

P.S. CANAL+ nabył prawa do 5 spotkań koszykarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych przygotowującej się do Mistrzostw Świata. Pierwszy mecz - Portoryko - USA, 3 sierpnia, godzina 04.50 [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do NASN to oni i NBA w Polsce w tym sezonie jest na 100% wykluczone. Mieli wejsc przed sezonem NFL, ale narazie jest o nich cicho, rozgrywki sie zblizaja wiec chyba nie zdaza. Tak czy siak w tym zmaganiach 06/07 napewno nie bedzie na ich antenie NBA w naszym kraju.Jeżeli wejda na rynek to zobaczyc bedzie mozna :NFL,MLB,NHL i NCAA(zawsze cos z kosza). Czy dołaczą do tego koszykowke zawodową za jakis czas zobaczymy...

Tak na mnarginesie to obawiam sie tylko ze odbieranie NASN bedzie strasznie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NBA bedzie pokazywane w Canal + przez kolejne dwa sezony. Warunki umowy nie są jeszcze dokładnie znane, także nie adomo jaką formuła będą pokazywane. Pewnie będzie tak jak w zeszłych latach 2 mecze + NBA Actin, ale nie miałbym ic przeciwko dorzuceniu jeszcze 3 meczyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecze 2 razy jak ostatnio:

- w piatek - Csport

- niedzielny na CS2

 

Ramówka niestety znów z góry więc jeśli np. Miami okaże się niewypałem ( oczywiście to przykład nie stwierdzenie) to zmuszeni będziemy do oglądania ich przez sezon zamiast np. decydującego meczu o PO pomiędzy zespołem 8 a 9!

Z wypowiedzi na forach C+ sporo Heat i NYK się szykuje......

lepszą

O Raps cisza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.